Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

Malda37

Je 31.5. 22:30 za pár hodin hodin musím do fachy a ptám se jak mám jít spát když nemůžu vidět víc. Dal bych si to klidně ještě po druhé, pak nějaké rozbory na eastereggy páč těch tam musí být jeba a snad ještě po třetí. :DD Celej film je nabušená emoční jízda u který bych měl problém zavřít pusu kdybych nehltal popcorn :D. Musím si zvlášť pustit hudbu, ale přijde mi že v první díle byla výraznější. I tak sem husinu cítil hodně a často, páč nostalgie hrála orchestr, ale když sem začínal mít pocit že se děj ubírá ke konci a finální bitka nepřichází začal se mi svírat žaludek, v tom se na plátně objevil jeden Milesův "příbuzný" a mě začlo být vážně nepříjemně. Konec je drsnej pojeb, a pro mě asi největší facan co mi kdy Filmové medium nadělilo. :.D ()

failer11

Miles Morales se vrací s již podruhé nádhernou komiksovou animací. A tentokrát je samotný příběh postavený na kanonickou úroveň, kde se hází odkazy na další a další Spidermany se, kterými jsme se již setkaly v minulosti. Opět je tu i ten dokonalý soundtrack, který se k animaci hodí, děj má našláplé tempo, ale nebojí se sem tam ubrat a dát prostor pocitům. Finále mě velmi navnadilo na budoucí a netrpělivě očekávané pokračování. 91% ()

JackStrange

Dlouho mi trvalo si to všechno v hlavě zpracovat, navíc kino jsem opuštěl mírmě rozčarovaný, takhle věci utnout uprostřed toho, jež jsem předpokládal že bude brilantní závěr...? No těžko tak dát 5*, když teď budem x let čekat na rozuzlení. Další velký problém je podle mě tempo. Je to jakoby někdo držel plynový pedál až na podlaze a občas jen tak krátce, ale za to plnou silou, dupl na brzdu. Akce je potom občas až příliš zahlcující, a některé charakterní momenty až příliš roztažené. Nicméně si myslím že tvůrcům se povedlo vytvořit celkem svěží mix komiksových klišé a styl animace nenechá oko se ani chvíli nudit. A až bude pokračování, rozhodně zvážím maraton. Samo o sobě je 85%, nezbývá než věřit že pokračování to posune do kategorie legend. ()

KolarikKing

Totální audiovizuální masterpiece, který povyšuje po jedničce na ještě větší a mohutnější animovaný zážitek. Tohle je prostě nejlepší filmový Spider-Man. Ten rok bude dlouhé čekání. 10/10 ()

endrix

Nadšení kolem tohoto filmu rozumím, ale nesouzním s ním. Pokusím se vysvětlit.  Nedalo mi to a podíval jsem na svůj komentář k prvnímu filmu. Byl krátký a obsahoval jen obavu, že bude pokračování. A je to tu. A stalo přesně, čeho jsem se obával. Paralelní světy byly originální, příjemně komiksové, s fajn postavami a celkové překvapivě dobrý filmový zážitek. A pokračování si bere tento úspěšný recept a prostě jen všechny ingredience přidá. SPOILERY Co dát do pokračování desítky, ne, stovky Spidermanů? Co to udělat barevnější, akčnější a klipovitější? A multiversum, to bude nové a komplikované, s vlastními cool pravidly nutícími k zamyšlení o povaze vesmíru, života a vůbec. A hrdinové budou ještě lidštější a budou mít ještě komplikovanější vztahy s blízkými. A čím víc Spidermanů, tím víc cynických hlášek. A nevadí, že máme hned dvě celkem fajn zápletky? Nevadí, bude to přece na pokračování a rozvineme je obě.  Za mě prostě Napříč paralelními světy není lepší. Je to pokračování udělané tím horším způsobem: Vzít vše, co fungovalo v prvním případě, a přidat. A i když se nejedná o špatný film, vizuální stránka je stále dost inovativní, postavy vesměs zajímavé a některé fóry fungují, stojím si za názorem z roku 2019. Mělo zůstat u jednoho filmu.  A přimlouvám se, aby paralelní vesmíry jako součást fikčních světů zůstaly vzácným kořením příběhů. Je to s nimi jako s cestováním časem. Málokdy se to povede opravdu dobře. ()

BlackAdder87

Dlouho se mi nestalo, aby se mi film šíleně líbil a přitom mě pekelně naštval. Dal bych mu plný počet, ale za ten konec mu prostě musím jednu hvězdu odpárat. ()

Muzak007

Pokračování úspěšně navázalo tam kde jednička skončila. Přináší ale úplně nový rozměr jak vyprávění tak animace. A tak jak za 5 let dospělo publikum dospěl pro mě i tento film. Vyprávění i způsoby animace pro mě byli daleko dospělejší a temnější, zároveň se příběh zabýval daleko silnějšími motivy. Scénář je jednoduše pecka, má hlavu a patu. Navíc přináší dialogy hrdinů s opravdu silnými emocemi. Neděje se tak pořád, ale někdy za půlkou filmu je opravdu geniální dialogová pasáž. Popravdě je dost těžké říct v jaké části filmu co bylo, jelikož film mi uběhl stejně rychle jako celé spektrum barev na plátně přede mnou. Konec pak nabízí více než chytlavou upoutávku na další pokračování tohoto barevného příběhu. Možná mi přijde trochu škoda, že Miguel ve výsledku působil jako daleko větší záporák než "Flek". Byl bych asi raději kdyby právě on byl ten hlavní záporák. Vnitřní rozpor v něm by mohl dosáhnout zajímavého vývojového oblouku. Ve výsledku se tam pár drobností najde, ale kompozice sound designu a animace, která se dostala zase mílovými kroky kompozice tyto detaily úspěšně přebíjí. Za mě plný počet bodů a já se na to vrhnu asi ještě jednou, jelikož čekat na další díl nevydržím. ()

VktrCZ

Nah Imma Do My Own Thing! Tak je to tady...Pět let čekání u konce. Pokračování úchvatného Into the Spiderverse to nemělo vůbec jednoduché, zopakovat kvality svého dokonalého předchůdce, ukočírovat obří propletenou zápletku o Multiversu, odvyprávět osobní příběh o dospívání a osamostatnění a zůstat při tom všem zábavným a smysluplným filmem. A dost lidí pochybovalo, ale upřímně myslel si doopravdy někdo že to nedopadne dobře? Já tedy určitě ne a tak se taky stalo. Across The Spiderverse je opět stejně silnou záležitostí jako jeho předchůdce a dokonce se zařadil mezi mé nejoblíbenější filmy ever. Co vás jako první praští do očí je samozřejmě animace. Ta v roce 2018, v Into The Spiderverse způsobila v tomhle žánru menší revoluci a zbořila stereotyp klasické 3d animace a vydala se úplně novým směrem, který inspiroval i ostatní. No ale tvůrci si řekli hmmm... Into the Spiderverse byl sice naprosto kulervoucí, ale co takhle to trochu vylepšit? sjeli pár lajn nějaké silné drogy a pustili se do animování. A výsledek? Dechberoucí, stovky animačních stylů v jedné scéně? Není problém. Šílená komiksová akce, která dá epiletikům pořádně zabrat? Jakbysmet. Příběh je zde naprosto geniální. Krásně navazuje na první díl a rozšiřuje ho. Přesto že je to příběh a udržení celého Multiversu pohromadě, tak pořád to stojí na té osobní lince o dospívání, kdy tu máme Milese, kterého nebaví neustálé kočírování a rodiče, kteří ho furt vidí jako jejich malého synka. Celá ta zápletka o spider socitety a lovení anomálií byla naprosto skvělá a věřím, že je co prozkoumávat ještě do budoucna a cítím, že za tím vším je zkrátka něco většího. Čímž se dostávám k tomu konci, kterej..wow, jak mám čekat rok? Takovéhle závěrečnej cliffhanger jsem fakt nečekal. Postavy jsou zde nejspíš po animaci to nejlepší. Jim se zkrátka podařilo rozvinout naše staré známé a ještě k tomu vybudovat a dát vlastní menší Story arc každému z nováčků. To je neskutečný, jak každá z těch postav má co nabídnout a vidět jejich interakce je skvělý. Co mě dost překvapilo bylo kolik prostoru tu měla Gwen. Já ji naprosto zbožňoval už v tom prvním filmu, ale tady má opravdu pořádnou hloubku. Koneckonců je to taky ona která zatáhne Milese do tohohle celého dobrodružství se spider socitety. A celá ta zápletka okolo toho jejího táty byla velice silná a zajímavá. Já se tady nechci už moc vracet k tý animaci, ale ten její svět je taky naprosto skvěle naanimovanej a je neskutečně kreativní, kdy se neustále mění to prostředí a ty barvy podle nálady, která tam zrovna panuje. Samotný Miles je tu taky skvělý, vidíme že za tu dobu už značně dospěl, má nový oblek, kterej je btw oproti jedničce naprosto tragickej podle mě, ale proti Gwen mě zde nebavil tentokrát tolik jako v prvním díle. Kdo mě ovšem bavil úplně stejně jako minule je samozřejmě Peter B. Parker, kterej tady má nakonec o dost víc prostoru, než kolik jsem čekal, že bude mít. Má tu už dokonce dceru, která je taky Spiderman a je neskutečně cute. No ale Peter B. Parker zůstal pořád ve svém charakteru a pořád je neskutečně vtipnej a zábavnej. Zbytek starých známých jako Spider prase, anime Borka či kam jdu vítr tam jdu já se tu mihnou úplně na pár vteřin, což je trochu škoda, ale myslím, že všichni nováčci je nahradili více než skvěle. Takovým nejhlavnějším je tu samozřejmě Miguel O'Hara, kterej vede celý spider socitety a lov anomálií, kterej byl extrémě badass a jeho theme bych mohl poslouchat pořád. I když na prowlerovo theme z jedničky nemá. Indickej Spiderman byl překvapivě dost vtipnej a jeho intro v jeho světě mě hrozně bavilo. Taky jeho design a to jak dělá sítě jako jojo prakticky, taky cool odlišnost. Spider-Woman mi byla už od první scény dost nesympatická a nezajímavá až na to že spidermanuje na motorce. Kdo byl ovšem bezkonkurenčně nejlepší byl jednoznačně Hobie Brown jako Spider-punk. Jeho animační styl byl hrozně zajímavého, kdy byl prakticky vystřihlej z papíru a vybarvenej a vidět ho v pohybu v klasicky animovaným prostředí bylo hrozně cool. Tady prostě není o čem. Across The Spiderverse je naprosto must see věc a jednoznačně film roku. ještě to není ani zdaleka vsechno, co bych chtěl o tomhle filmu říct, takže ještě očekávejte rozhodně video na YouTube. () (menej) (viac)

imaginer21

Je k nevíře, jak se jedna z počátku ne až tak úspěšná komixová postava mohla po letech dočkat v rukách několika zručných nadšenců transformace v něco tak divácky dráždivě lákavého a s každým dalším projektem jen kvést a nechat rozrůstat své vlastní univerzum. Po rocích avengerovských filmů tu máme další potenciálně mohutnou sérii, která se pro svůj smysl pro kreativitu může vydat prakticky kamkoliv. A zatím se zdá, že tvůrci to zvládají vkutku umně využít. Trojka bude jistojistě v top 10 nejočekávanějších filmů roku 2024. ()

BrusVejn

V podstate to isté ako minule, možno ešte o niečo hektickejšie. Vizuálne je to znova podmanivé a dejové odbočky smerom ku Gwen boli fajn. Čo mi trošku vadilo, zdalo sa mi, že to bolo menej vtipné ako minule, že sa dával dôraz viac na akciu a emócie. Každopádne sa teším na ďalší diel, posledných pár minút navnadilo poriadne. ()

HNTR

Pokračování Spider-verse opět dokazuje kvality animáku od Sony. V mnoha ohledech svého předchůdce překonává, animace je mnohem rozmanitější a ještě víc komiksovější. Počet Spider-manů je samozřejmě masivní. Soundtrack sedí dokonale, jak je ve zvyku. Akce je ve vší animaci někdy dost chaotická a nepřehledná. Kde film však zaostává je rozjezd, hned v prních minutách film šlápne na plyn v akční scéně a pak se na cca 45 minut totálně zastavĺ na rodinném dramatu, které není moc zajímavé. V momentě kdy na scéně objeví Miguel, je hlavní záporák Spot totálně upozaděn a nepůsobí jako tak velká hrozba, ve finále má snad skoro nejmenší screentime ze všech postav. Posledním hřebíčkem už je pak jen utnutím filmu, který by si zasloužil krapet víc dramatičnosti. ()

ChamesJames

Jeden z nejlepších animáků a pro mě osobně mnohem lepší než jednička. Bavil jsem se celou dobu a fakt jsem si to užíval naplno. Animace, soundtrack, nápaditost, všechno skvělý. Nenapadá mě žádná výtka, protože to je prostě top film a já jsem spokojenej. Gwen je za mě nejlepší postava v tomhle dílu. 10/10 ()

SamGee

Oscarový film Spider-Man: Paralelné svety uchvátila miliardy divákov svojou odzbrojujúcou animáciou, zábavnými postavami a rešpektu voči komiksovej kultúre. Pokračovanie s podtitulom Cez pararelné svety malo ťažkú úlohu – uchvátiť obecenstvo pestrofarebným vizuálom aj apelujúcim príbehom.     16 mesiacov po jednotke si tínedžer Miles plní hrdinské povinnosti a súčasne žongluje s osobným životom. Počas jednej akcie stretne kamarátku Gwen a s ňou sa vydáva do dimenzie, kde Spider-Ľudia ochraňujú multivesmír. Keď sa Miles dozvie, že jeho osud je vopred predurčený, stojí pred dilemou – prijať vlastný údel a nechať zomrieť milovaných alebo vzoprieť sa mu a ohroziť tým celý mnohovesmír.    Multivesmírna tématika sa vyskytuje už v každej druhej marvelovke a pomaly sa z nej stáva nevyhnutnosť. Čím je obzvláštená táto téma v snímke Cez pararelné svety? Bližšie skúma konflikt determinizmu a slobodnej vôle skrz viaceré pohľady Spider-protagonistov a nebojí sa ukázať vážne následky hrdinu, bojujúceho so sudbou. Ďalším žolíkom tohto filmu je cliffhanger. Je vážny, nečakaný a zamrazujúci, za ktorý by sa ani nemuseli hanbiť Planéta opíc a Avengers: Infinity War. Nakoniec, animák si vie robiť žarty zo spider-manovskej mytológie bez straty úcty voči pôvodnému materiálu. Aj keď má film ambiciózne merítko, trpí rozsiahlou minutážou a pomalým tempom v prvom dejstve. Nemám nič proti „tichým“ scénam, pri ktorých bližšie spoznávame Milesa a Gwen, ale keď príde akcia, prejde dobrá hodina.    Našťastie, postavy dokážu zažiariť. Pubertálne útrapy a životné rozhodnutia Milesa-Gwen sú srdcom tohto filmu, Milesovi rodičia robia chyby, ale sa snažia pochopiť vlastného syna,  a Spot, ktorý zo začiatku pôsobí ako groteskná karikatúra, prekvapí svojou transformáciou na zloducha multivesmírnych rozmerov. Alternatívni spider-mani v zostave Spider-Punk, pohodový  Spider-India, otec Peter B. Parker a pološialený Miguel O’Hara sú fascinujúcimi, ba až vtipnými charaktermi. Vďačiť treba solídnym výkonom hereckých dabérov.     Animácia sa nielen vyšvihla oproti prvému filmu, ale aj experimentuje s rôznymi odtienmi, farbami a štýlmi. Tento artistický mix robí z animovaného Spider-Mana vizuálny zážitok, ktorý treba vidieť na striebornom plátne. Okrem psychedelického vizuálu vyčnievajú ďalšie technické kúsky – akčné sekvencie idú na maximálnu rýchlosť a techno hudba líznutá s rockom pôsobí osudovo.  Hoci rapové pesničky nie sú zapamätateľné ako songy z prvého dielu, vystihujú pocity daných postáv a situácií.    Spider-Man: Cez paralelné svety je temný, riskantný a odvážny. Padá na kolenách kvôli 2,5 hodinovej stopáži a pomalému rytmu v úvode, ale je to cena, ako vidieť na vlastné oči koloritnú animáciu, užiť si cestu hrdinov a byť úchvátený z vážneho tónu. Považujem Cez paralelné svety za najlepší animovaný film tohto roku a užijete si ho plnými duškami, či už ste komiksovým fajnšmekerom, obdivovateľom animovaných počinov alebo oboje.      Príbeh: 9/10, Témy, spider-manovská mytológia: 10/10, Animácia, cliffhanger: 10/10,  Postavy, herci, hudba, akcia: 8/10, Pesničky: 7/10, Celkovo: 9/10. () (menej) (viac)

ReactLotus

„Let’s do things differently, this time. So differently. His name is Miles Morales. He was bitten by a radioactive spider and he’s not the only one. He hasn’t always had it easy. And he’s not the only one! Now he’s on his own. And he’s not the only one. You think you know the rest. You don’t.“    - Gwen   Spider-Man: Into the Spider-Verse bol úžasný film. Asi nikto v dobe, keď vyšiel v kinách nečakal až tak skvelý snímok. Úžasné nádherné animácie, grafika, ktorá dotvárala dokonalú komiksovú atmosféru, originálne spracovanie komiksových postáv a príbehov (bolo to vlastne spracovanie viacerých príbehov do jedného), príbeh bol vtipný, temný, emotívny, rovnako ako aj hudba, dabing bol perfektný, proste všetko u ItSV bolo dokonalé. Určite aj vďaka veľkému počtu postáv bol snímok výnimočnejší. Dobre, je pravda, že hlavný dej bol ľahko predvídateľný, no nebránilo to v tom, aby sme z toho boli všetci nadšení.    Ukážka toho, ako má vyzerať poriadny SM film. Bol to vlastne aj prvý film s multiversom v MCU.🤔😱 Považoval som to za najlepší Spidey film. Najhoršia vec na ňom bola, že dej rýchlo odsýpal a o chvíľu bol koniec😢. Nemyslel som si, že Across The Spider-Verse ho predčí, bál som sa, že pokračovanie bude slabé, ako to všeobecne s pokračovaniami býva… No mýlil som sa. Nestretol som sa s nikým, kto by o Across the Spider-Verse povedal, že nie je dokonalé, že je horšie ako ItSV. Aj to hádam o kvalite svedčí, nie? Keď sa všetci zhodnú… Skutočne vo všetkom je lepšie. Nepredvídateľný dej (resp. dá sa predvídať, ale nie koniec ako u ItSV, skôr tu hádate, čo asi bude ďalej), stále sa niečo deje, stále tu je nejaká akcia, i keď je možno film trochu prehltený jej množstvom. Tempo sa strieda. Rýchle, akčné s pomalším, kľudnejším. Prechody/prestrihy medzi scénami sú cool alebo ešte zmeny perspektívy, “kamery” sú skvelé.    Je tu väčšie množstvo scenérií, krajšia, detailnejšia grafika. Odrazy svetiel, farieb v mlákach, zrkadlách, dym, atď sa vám určite budú tiež páčiť. Grafické štýly sa striedajú, dokonca aj farby a hudobné podklady (pri zmenách Spider-Verse). Sú to nielen grafické orgie pre umelcov, ale i pre oko nás, normies. Farby, budovy, postavy, vlasy,… všetko je tak krásne. (Komiksy sú extrémne vďačná látka na spracovanie.) Spidey proste trochu vyspel, čo sa na všetkom odráža. Soundtrack a príbeh majú temnejšie, emotívnejšie pasáže, sú viac dospelé a vážnejšie. Humoru a odľahčenosti je pomenej, ale stojí za to. Hlavne dialógy medzi Spider-Manmi sú vtipné. A tá Spider-mačka, tá je dokonalá sama o sebe.😻😻 Postavy z Into the Spider-Verse sa vrátia, ale nie všetky. Prakticky iba zopár, takže ak ste si niektoré obľúbili, možno budete sklamaní, keď sa tu neukážu. V pokračovaní sa možno ešte ukážu, takže nezúfajte. I tak je tu ale mnoho iných, nových postáv, hlavne teda Spideys sú xnásobne početnejší (a diverznejší). Btw je tu niekoľko prekvapivých camei.   Zvuky (nielen podmaz) chvíľami sú schopné nahnať aj strach, stupňujú napätie, dávajú dôraz na nebezpečenstvo. Záporáci sú zaujímaví, samozrejme vyzerajú tiež dobre, je ich viac ako v 1. filme, čo len ukazuje veľkosť filmu a navyše je to multiverse, takže čakať 2, 3 záporákov by bolo naivné. Ngl, celkom cool, desivé a nečakané zároveň je zistenie, kto je hlavným záporákom. Dávam klobúk dole scenáristom, dobre to urobili (v kinematografii síce nič nové). Na to, koľko súbojov tu je, je prekvapivé, že dokázali urobiť každý iný, originálny a dobrý. Zas sa dokazuje, že Spider-Man príbeh nemusí byť iba o Peterovi Parkerovi a možno dokonca jeho nasledovník, Miles Morales, je “lepší” pavúk.   Páčia sa mi emócie filmu. Prirovnal by som to ku klasickej hudbe (asi divné prirovnanie, ale mne sa to tak hodí, idk prečo). Je to niečo precízné, meniace sa, ale stále sa riadi určitými pravidlami. Od každej postavy ide niečo iné, každá je jedinečná, má svoj význam, chce nám niečo povedať. Filmu sa určite darí nám svoju myšlienku, posolstvo odovzdať, síce "zaobalené" do možno na prvý pohľad “hlúpeho komiksového príbehu”, ale vnútri v sebe, vo svojej podstate hovorí o tom, že:   „Všetko, čo sa nám deje, čo prežívame, akokoľvek bolestivé to dokáže byť alebo si želáme, aby sa to nikdy nestalo, všetko z nás robí, kým sme a je na nás, čo s tým ďalej urobíme…“   Väčšia vyspelosť snímku sa prejavuje aj v tom, že sa nebojí viac ukázať hnev, smútok, pocit viny, strach z odsúdenia, z nepochopenia, vyrovnávanie sa s našimi činmi, so stratou, výčitky, zlyhania, túžbu urobiť niečo správne, napraviť svoje chyby. Ukazuje samotu, osamelosť, hľadanie seba samého, pochopenie sveta. Zamýšľa sa nad možnými následkami našich rozhodnutí. Vnútorné konflikty o to, čo je správne. Priateľstvo a rodinné vzťahy. Zase aby som nehovoril iba o tých smutnejších veciach, radosti a nadšenia tu nie je málo. Všetky emócie cítiť v ich hlase, v správaní. Najúžasnejšie scény boli pre mňa tie, kde bol Miles a Gwen. Prekvapivo nie tie, kde bol Spider-Man, Spider-Man, Spider-Man 2099, Spider-Cat (scénu s ňou milujem btw), Spider-Girl,... Keď boli sami sebou, ľuďmi, všetko bolo reálnejšie, ľudskejšie, úprimnejšie, viac relatable boli ich pocity, problémy. Všetky scény s Gwen a Milesom sú úžasné. Keď boli spolu. V izbe (😏), keď sa pohybovali po meste, na streche, keď spolu sedeli, rozprávali sa,...   Síce sa mi páči, že tento Spidey film pôsobí ako niečo väčšie, veľkolepejšie, no mám pocit, že je toho tu až príliš veľa. Až príliš veľa všetkého. Tým, že sa stále niečo deje, človek nedokáže úplne vnímať pozadie, detaily, easter eggy,... až príliš rušno tu je. Paradoxne, na druhú stranu som za to rád, no mohol by sa Spidey trochu ukľudniť (myslím, že v tomto nie som sám, čítal som viaceré recenzie, ktoré to tiež spomínali, takže v pokračovaní sa to ešte môže zlepšiť). A teraz nám ostáva už len čakať na ďalší rok, na zakončenie tohto neskutočného príbehu… Spidey je tak dokonalý, že si zaslúži úspech, byť ocenený (neprekvapilo by ma, ak by získal aj Oscara). Nič iné ako 10/10 odo mňa teda nedostane. Zážitok je neskutočný. Sony môže byť hrdé, že sa im niečo podarilo (Morbius, film storočia bol prekonaný…😉🤣) Ešte raz to zopakujem, „takto má vyzerať poriadny SM (marvel) film.“ () (menej) (viac)

Paserak

Je mi 46. Dal jsem to s dětmi v bijáku. A film je.....strašně rychlý! Sakra rychlý! Děti? Spokojené: "táto, bylo to nej!" Ale na mě? Rychlé.... A tak rychlé až mě to přestávalo bavit. Ale kino tleskalo. Takže jsem co? Starej! ()

Fajolo

Ako to napísať, aby to aspoň niekto pochopil? Vizuál je úžasný, až mám dojem úžasnosti za každú cenu. Ako keď psík s mačičkou varili polievku (dali do nej všetko dobré, čo mali, akurát že výsledok sa nedal jesť). Ale najviac mi vadia všadeprítomné Marvelovské klišé. Napr. adorácia rodiny dosiahla takú úroveň, že aj Matovič bledne záviťou. Ochota superhrdinov obetovať sa pre svoju rodinu sa vyrovnáva ochote našich skorumpovaných politikov obetovať svojej rodine budúcnosť našej spoločnosti. Kedy konečne kritická masa pochopí, že priorita rodiny je len iný druh sebastredného egoizmu? ()

Pedro456

Na to ako Marvelu to v poslednom čase nejde tak toto je asi od Endgame najlepšie čo spravili, má to všetko čo treba k parádnemu filmu, emócie, prekvapenie, vyvrcholenie, zvrat... Hudba vo filme extrémne dobrá, a animácie na podarenej úrovni 5/5. ()

Prokop_Buben

Dokonalost. Slovy dokonalost. Až se opravdu nechce věřit, že ze studia Sony vyleze Morbius, a pak tohle. I na docela nezvykle dlouhý animovaný snímek (140 minut) je tempo velice rychlé – až zběsilé – a uteče to jako voda. Animace je zde využitá na 120 % a ve filmu není jediné odfláknuté místo. Scény se dokonce vybarvují podle toho, co zrovna postavy cítí. Je to ještě více „oživlý komiks” než první díl. A těch Easter eggů, pane bože, člověk na jedno zhlédnutí všechny ani nepobere. Je to opravdu perfektně vybudované a vystavěné od začátku až do konce. V samém závěru mi opravdu spadla brada. Ať se na film čeká roky, jen ať není jako ze stoky. Nemám moc co kritizovat. 11/10 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD