Tichý společník

• Česko Tichý společník (viac)

Lenka se vrací z Prahy do své rodné vesnice kdesi na Slovácku. Život i čas tady plynou trochu jinak a Lenka si po rozvodu potřebuje oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy se její otec rozhodne potopit na dno přehrady, aby na zahradě zatopeného domu našel zakopanou bednu se slivovicí. Na místním hřbitově navíc právě došlo místo. Rozšíření není možné, zpopelnění zcela nemyslitelné! Božský klid tak naruší debaty o nápadu místního pobudy začít pohřbívat na stojáka. Každý k tomu má co říct a takhle živo tu dlouho nebylo. A Lenčino cvičení tai-chi na zahradě taky působí hodně nepatřičně. Co nakonec čeká příštího nebožtíka? A hlavně – kdy a kdo to bude? (Bontonfilm)

bari68

V prvej rade k hercom, a o to tu ide najviac. ... Malý tu fakt exceluje, je to jediné plus, čo by som v tomto snímku vypichol , je vidieť, že je to multižánrový herec, ktorý svoju úlohu zvládne za každých okolností. Je ku škode, že film nezachránil ani Boleček Polívka a Issovej som nejako nedošiel na chuť nikdy. K filmu nemám nejako čo povedať, pretože príbeh je ako trikrát vyluhovaný Pigi čaj... ()

klukluka

Budu na Pavla hodnej a dám tomu 3 pecky. Dost na tom, že se po Tichým společníkovi na Netflixu nabízejí všechny tři díly Slunce, seno… Myslím si, že je to kromobyčejně špatně natočenej film, že je to fakt práce hodná snaživýho amatéra, a ne zkušenýho harcovníka s diplomem z FAMU. Vůbec nemá smysl hledat na tom mouchy, je to jima komplet oblepený. Za mě ty echt masařky ta multinárodnostní mluva- slovenština, pražština, brněnština, slováčtina, hanáčtina, ostravština, oravština, valašština- podle kámošů, co jim nebylo zatěžko přijet, potom ty zoufalý edwoodovský postsynchrony a co je za mě úplně nejhorší- vůbec se to nepotkalo s mojí představou o poetice. Neměl jsem jí tam ani co by se za nehet. Věřím, že to mělo potenciál, současně ovšem věřím, že se ho Pavlu Göblovi podařilo zdárně kompletně prohospodařit. Pro nepřipravený uživatele Netflixu, neznalý Plácaček a Odborných dohledů to musí být jó bonbónek. 😁 ()

aquiver

Venkovská tragikomedie s osobitými postavami i výpovědní hodnotou. Na druhou stranu Pavel Göbl nenabízí kvality, jaké měli naši vrcholní režiséři jako Kachyňa či Menzel, kteří vlastně točili podobné snímky, a v tomto případě mu bohužel chybí jejich kouzlo a poetika. I tak podle mě nabízí slušných 60 %. ()

juliekrocova

Na "besedě" k filmu Tichý společník v Uherském Hradišti paní poznala svoje zesnulé rodiče na filmovém plátně (scény, kdy si mezi sebou povídají náhrobky). O tom, že by se v tomto filmu měli objevit, dopředu nic nevěděla a režisér to potom zakecal a vtipkoval o tom. No nevím, lidé se tomu smáli, ale mně přijde dost nevhodné a zvláštní, že pozůstalé nikdo nekontaktoval s prosbou o svolení použití jejich fotografií. ()

mira007

Slovácko sa fakt nesudí, ale rovnou odsuzuje. Klára Issová se vrací na vesnici, kde mají problém s nedostatkem míst na hřbitově. Pokud čekáte podle traileru rozvernou komedii s Ondřejem Malým s vizáží jihomoravského talibance, narazíte, protože v týhle depresivní nudný věci není humoru ani Ň. Já jsem příznivec domácí tvorby , ale tohle je moje pátá novinka( po  Muž se zaječíma ušima, (2020), Gump - pes, který naučil lidi žít (2021), Večírek (2021)) roku 2021 a musím dát pátou hvězdu, jako teda pátou jednu hvězdu. Začínám se bát o osud té naší kinematografie... a to jsem optimista normálně. ()

Brtniik

Ne, že bych louskal cizí recenze, ale spíš to o5 vypadá na odsudky... Mě to tedy neurazilo. Pravda, nezvyklé prostředí a rozporuplní aktéři, ale takový je holt život. "Pivo" hraje jak o život a Bolek je též snesitelný. Postřeh: ta autobusová čekárna mi připadala jako pověstné kanape páně Freuda. Škoda, že scénárista zabil hlavní postavu tak triviálním způsobem, vždyť ono prostředí důvěrně znal! Patrně ho opustila invence a s filmem potřeboval finišovat. Pobavil mě člen představenstva za KDU-ČSL - připomněl mi Niklsona v Přeletu. Za mě dost dobrý. Docela rád se na to ještě podívám. ()

Olík

Pavel Göbl: „Není to komedie, není to tragédie, není to tragikomedie. Je to prostě moje.“ Ona to zase nebyla taková kravina, jak se podle prvních minut nebo zdejšího hodnocení mohlo zdát. Těžko zařaditelné melancholické drama plné absurdity a za vlasy přitažené vesnické poetiky, kde si pro sebe hlavní slovo bere postava místního podivína (O. Malý), který jako novodobý králův šašek nastavuje zrcadlo okolnímu světu. Pak tu máte těžké rutinéry (Polívka, Issová), postavičky jako z Formanovo Hoří má panenko, postavičky jako od Trošky a místní hřbitov s nedostatkem místo pro nové nebožtíky. Tohle je Göblův ostrůvek na kraji tuzemského rybníčku, který i po tomto kousku zůstane sice rozmanitým, ale ne příliš úspěšným tvůrcem. ()

tranquill

"Víš, Aničko, mohl bych ti povykládat, jak se z maminčiného mazánka stal postrach lidstva, kterého před chvílů vlastní táta zatratil. Ale... mám tu důležitější úkoly...daj mně pivo!" Hvězda navíc za tu krásnou moravštinu, příběh byl prapodivný. "To néni chujovina, to je kokotina!" ()

Likan7 odpad!

Čas od času otevřu iVysílání a čas od času si pustím nějaký z filmů, co tam na mě kouknou...A čas od času dostanu zoufalou nudu bez vtipu, emoce nebo dramatu. Prostě nic. Jen 90 minut NUDY. ()

mira.l

Jedna * za krásné krajinné záběry a Kláru Issovou. Jinak snad ani nebudu moc uvažovat nad tím, že těch 8 mega ze státních peněz by se dalo využít mnohem lepším způsobem než na takovou chujovinu. ()

pushover

Divno příběh na který v českém filmu jen tak nenarazíte. Kombinace herců s neherci moc nefunguje. Göbl je stále lepší spisovatel, než režisér. ()

PaRi

Pavel Göbl dělá, dle mého názoru naprosto zbytečné filmy, u kterých zcela opovrhuje diváky. Pokud by ty filmy dělal za své, tak nic proti. Ale to nedělá. Je mi tedy naprostou záhadou, že se pořád najde někdo, kdo chce jeho filmy financovat. Čím to asi je? ()

Tominni

Zvláštní film, který ničím nezaujme ani nepobaví, kde vlastně ani nevím, proč ho režisér natočil a co chtěl vyjádřit. Celkem nesympatické postavy, kde malým pozitivem je kamera a zvláštní nápad s pohřbíváním na stojáka. Ale jinak jen bída. ()

Rayen1 odpad!

Na rozdíl od ostatních komentujícich jsem to dal celý. Ale když z 90 minut 50 netušíte, o čem film je, tak je to zoufalý. Ale nápad s vrtanejma hrobama mě trochu rozesmál. Ale to je asi všechno. ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)