Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

McGuffin

V knize Nancy Springerové a scénáři Jacka Thorne smyšlená mladá hrdinka Enola Holmesová, Enola Holmes pátrá, radí, informuje, o něco méně a o hodně lépe vymyšlený její bratr Sherlock Holmes pátrá a další doplněný bratr jen kalí vodu. Enola pátrá po čerstvě zmizelé matce, radí mladému prchajícímu vévodovi a informuje diváky o tom, co oni vidí nebo ona si myslí. Sherlock pátrá po pátrající Enole. Nakonec zmizelá matka vypátrá Enolu, prchající vévoda přežije, protože se řídí vlastní hlavou, a Sherlock ukáže, jak pečlivě čte noviny. Nevyřešenou záhadou zůstane, jaktože jsou Enolini starší bratři starší, než jejich matka. Takže tak, hlavně že je veselo. https://www.macguffin.cz/ ()

Fearghast

Tři hvězdičky prakticky jen pro příjemné obsazení některých rolí a zřídké využití potenciálu. Velká škoda nevyužití Cavila, který by určitě do příběhu přinesl lepší dynamiku ve vztahu starší známý bratr vs. potenciální další, tentokrát náctiletý, ženský, detektiv v rodině. Zápletka bohužel notně pokulhává, "záporák" průhledný + zpracování feminismu a rasové rovnosti je asi tak decentně zpracováné, jako když buldozer projede prodejnou křišťálových lustrů. Spojení Bobby Brown a Cavila mělo dopadnou lépe. Hodně lidí nebude mít tento film rádo .... a oprávněně, hodně záleží na Vašem vkusu a co jste ochotni vydržet, než se iluze příběhu rozpadne na prach. ()

To_byn

Chudák Doyle, ten se musí v hrobu obracet... Vůbec jsem nepochopila, proč vykradli postavy z románů se Sherlockem a pak je ještě takhle pitomě zprznily - a k tomu Bůhvíproč dodali pořádně nabušenou, geniální a prakticky bezchybnou sestřičku? Proč? To si neumí vytvořit vlastní přehnanou rodinku? Naprosto nesmyslné. I když to je spíše otázka na autorku knižní předlohy. Film jsem tak nějak zkoukla - a celou dobu jsem se neskutečně nudila. Tolik klišoidních a naprosto nelogických scén jsem nevěřila, že uvidím v tak masově propagovaném filmu od Netflixu. Nesmyslně moc zápletek (akorát jsem trpěla minimálně o půl hodiny déle, než bych musela), které se tvůrci sice snažily zakončit velkým zvratem, ale... ale mě to upřímně ani nezajímalo. Celou dobu mě vůbec nezajímalo, jak to skončí, což se mi u filmu ještě ani pořádně nestalo. Konec je mimo jiné tak předvídatelný, že všechny ty přihlouplé zápletky jako by se jen snažili zamotat divákovi hlavu. Místo toho ale vznikl dost podprůměrný paskvil. Ani herci to nezachránili - a to jim to šlo vážně dobře! Přišlo mi, jako by ten film vznikl s myšlenkou toho, že chtějí spojit dva relativně populární herce (i když... O Geraltovi vím, ale o té holce jsem v životě neslyšela) v nějakém filmu - a to opravdu jakémkoliv! A když už seriál Sherlock tak dlouho nic nevydal, možná tvůrci vsázeli na to, že se banda stále čekajících fanoušků na něco, v jehož názvu je Holmes, chytne. No nevím, jestli to zabralo. Ještě musím nechat humor - ten mě také občas mile překvapil a párkrát (i když vzhledem k délce filmu to je v podstatě nic)jsem se i zasmála. Film tak doporučuji nanejvýš kvůli hereckým výkonům - jinak to nestojí za nic. Ani jako odreagovačka to není dobré. ()

tein

Docela prijemna a nenarocna naivni podivana s nekolika ale. Pomineme li nekolik nesrovnalosti a nesmyslnosti s jakou se zhostili tvurci historie a vyobrazeni samotneho Londyna, tak presto nemuzeme prehlednout takove nasilim zmenene veci jako je asijske bojove umeni ucici emancipovana cernoska, jez je navic i majitelkou cajovny a hlavne ztvarneni inspektora Lestrada hercem Adeel Akhtarem s absolutne neprehlednutelym Pakistanskym puvodem, a nazyvat jej Lestradem je nesmyslna urazka propracovaneho dila A.C. Doyla. Autori se snazi byt tak extremne politcky korektni, antidiskriminacni a moderni az je to nechutne. Muzeme byt radi, ze aspon rodina Holmesu neni mix belochu, cernochu, ruznych obyvatelu Asie, dalneho vychodu a nejakeho vyrazneho zastupce LGBT komunity, ci cert vi ceho vseho co je v dnesni dobe tak popularni. ()

atakua

Dokonalý přehled předvídatelných klišé dnešní doby. Těžko říct jestli některé vynechali, druhou půlku filmu jsem proskákla, ale i tak šlo z narážek do kterých jsem se trefila ihned poznat, kdo za to celé může. Motivace postav jsou WTF, historicky naprosto nekonzistentní, a pitomé i kdyby film byl zasazený do současnosti. ()

FakinAdsso

Velice zbytečný film, který ve výsledku nikomu nic nepřinese. Jako emancipační aktivismus to nefunguje, jako dobrá detektivka hodná jména Holmes taktéž ne. Možná tedy spíše pohádka pro děti? Ale mladá Enola četla jako malá Lockeho a Shakespeara, proč by se tedy Vaše děti měli spokojit s něčím podprůměrným? ()

woody.birch

A takovej fajn filmík to mohl být. Kdyby z něj nestříkala feministická agitka jak roztržené hadice. Kdyby si režiser odpustil brechtovské vsuvky, kdy Enola komentuje divákoviděj. Kdyby se Holmesové chovali jako Holmesové a ne jako pitomci. ()

Fiffty

Asi okrem výkonu Millie Bobby Brown a zaujímavých anglických lokalít, to nemalo čím zaujať. Ale ako jednorazová priemerná večerná záležitosť v poriadku. Spočiatku to na mňa pôsobilo lepším dojmom, nakoľko ma zaujalo obsadenie a zasadenie do sveta Sherlocka Holmesa a možno práve preto som mal prehnané očakávania. Každopádne príbeh a ani detektívna zápletka nenadchne, ale verím, že svoje publikum si to nájde. ()

MatyRock

Feminismus z toho tak nějak sálal už z názvu. Což by nebyl problém, ale občas mi přišlo, že už to tvůrci tahají až moc na sílu. Každopádně Enola a Sherlock jsou super. Obzvlášť Sherlock v podání Henryho Cavilla sakra baví. A chtěl jsem aby byl ve filmu co nejvíc. Příběh je dostatečný a ani jsem od něj nic víc nečekal. Přeci jen to není o Sherlockovi, ale o Enole, která nemá žádné detektivní zkušenosti. Nebo má? Protože chvílema to vypadá, jakoby byla víc geniální než její bratr. Naštěstí její druhý bratr je naprostý hajz a dá jí do koncentráku pro dívky. Proč to? Byla tahle odbočka vážně tak důležitá? Celá druhá část filmu odbočila od hledání matky k záchraně týpka, kterého zná asi dva dny. Hloupá podívaná na chvíle, kdy nechcete přemýšlet ani o tom co si dáte k obědu. Ale v zásadě jsem se bavil. 6/10 ()

hampsterrk

Po dlouhé době konečně skvělý film, který mě bavil od začátku do konce. Všem těm co tady dávají jednu hvězdu, vytáhněte si tu hlavu ze zadní části těla a berte ten film jako zábavu a určitě si ho užijete...Millie Bobby Brown je fakt skvělá. ()

otaburda

Na základě ne příliš lichotivých recenzí jsem shlédnutí tohoto filmu mnohokrát odložil. Možná i proto, že jsem tedy opravdu nečekal nic světoborného, jsem nakonec velmi příjemně překvapený. Líbil se mi i příběh, i zpracování, i hlavní postavy, i prostředí. Opravdu nechápu přímo nenávistné komentáře plné silných slov. Znám mnoho jiných daleko nesrovnatelně hloupějších a špatně natočených pitomostí. Líbila se mi i kamera, to že bylo na obrazovce něco vidět. Nesnáším akční v uvozovkách, kdy se místo akce třese kamera. Film jsem si užil a hodnotím vysoko. Možná je to tím, že mám rád pohádky a vůbec filmy o mladých a pro mladé. Hlavní představitelka je sympatická a způsob vyprávění mi vůbec nevadil, právě naopak. ()

artlover

Linka s matkou akosi kríva, je nedotiahnutá a slabá. Millie Bobby Brown sa mi vôbec nezdala ako záchrana filmu, práve naopak. Je to taká prehnaná otrava a fakt nepotrebujem, aby na mňa rozprávala pol filmu priamo cez kameru a kukala, čo práve žujem, kým ona sa pachtí na bicykli. ()

Zaks

Kravina, zabalená do nádherného dobového vizuálu, ale kde je poriadny príbeh? Nikde, vyšumel do vetra a v infantilne debilnej story, navyše nedokončenej. ()

adelkaaaa86

Po přečtení hodnocení jsem neměla velká očekávání a možná proto mě film příjemně překvapil. Millie má příjemný projev stejně jako Henry Cavill. Myslím že jako oddechovka film splnil svůj účel. ()

gegon10

Takový průměr. Vizuál je pěkný. Millie se snaží a její postava je fajn, ale ostatní postavy jsou absolutně nezajímavé. Příběh je takový zvláštní a celkově mi přišlo, že tvůrci nevěděli, jakým směrem se chtějí v tomto filmu vydat. Pohádka, komedie, detektivka a v jednu chvíli dokonce horor s brutální scénou? 55% ()

trikola123

Další povedené britské dobrodružství, s několika známými postavami. Příběh byl zajímávý, ale zbytečně dlouhý. Děj byl často do podrobna vysvětlený, a to úplně zbytečně. Ve filmu se objevili známé tváře jako Millie Bobby Brown, Henry Cavil nebo Helena Bonham Carter, kteří jejich hereckým výkonem určitě nezklamali. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)