Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

pafka

Millie - zpitvorena v kazdem zaberu, kazda scena jakoby s nadsazkou, ale je toho moc, neverite nicemu nic, dej rekl bych az debilni. Co to ma byt? Neumim si predstavit, pro koho je to vlastne natoceny, komu by se to mohl libit. Ja cilova skupina rozhodne nejsem. ()

schluke

Vyloženě film pro náctiletý u kterýho nemusíte přemýšlet. Ničím neurazi ale zároveň ničím nenadchne, rozhodně to 2h mit nemuselo :) ()

blazma

už několikrát jsem se přesvědčil, že mám vkus na filmy kteří ostatní považují za naprosté trapárny a Enola Holmes může být jeden z těchto filmů. Tohle totiž bylo naprosto skvělé!! Příběhu o Sherlockovy tady bylo mraky, komedie, drama, vystřídalo se v této postavě nespočet herců. Viděli jsme elegantní Sherlocky i Sherlocka který se nebojí zašpinit (Ano mluvím o výborném R.D.J. aka Iron man v podobě Sherlocka) Nic méně tohle je příběh o sestře, mladší sestře samotného detektiva, který je sám o sobě skvělej Henry Cavill byl výborný, jen škoda že nedostal více prostoru. Dá se to ale pochopit, když film nemá být o něm. Millie je však naprostá topovka! Fakt, jestli tahle holka v nejbližších 5 letech nevyhraje Oscara tak nevím. Asi jsem zaslepenej, ale tento film byl skvělej od začátku až do konce. ()

IZFNP

Film, ktorý paradoxne ocení dospelí človek, ktorý má v piatok večer po náročnom týždni chuť pustiť v telke niečo, čo vlastne ani nemusí moc vnímať. Ak tu boli ambície vyššie, je to smola. Ale dobre, uznávam, mladým diváčkam sa snímok asi bude páčiť. ()

Vito_LePour

Těžké rozhodnutí jestli dát 3* nebo 4*. K rozhodnutí pomohlo, jak byl film laskavý a místy dost napínavý. Množství klišé bylo bohužel hlavním faktorem, který srážel celkovou kvalitu filmu. Millie Bobby Brown znovu předvedla svůj talent a celou dobu film držela svým výkonem. ()

Veena.cz

Millie musí po natáčení bolet ruce a záda, protože tohle dílo táhla kupředu sama, s drobným povzbuzení od Henryho. Z traileru jsem byl nadšen, z filmu zklamán. ()

Gig

Ale jo, já se bavil. Je si třeba uvědomit pár věcí. Není to prvoplánovitá vykradačka Sherlocka pro puberťáky a není ty myšleno vážně. Je to podle série knih Nancy Springerová, která tuto sérii započala někdy roku 2007. K dnešnímu dni už těch knih je osm a jedná se o "dětskou-dobrodružnou" literaturu převážně děvčata. Tento příběh je seznamovací, kdy se dovíme - spoiler - kdo je Enola, co to znamená, a že Sherlock neměl jenom bratra Mycrofta. Millie jako Enola je kouzelná a její herectví je paráda. Ano, tento příběh je tak trochu feministický - ale to i knihy a je to úmysl. Navíc je to docela vtipné. Já mám pro Millie a její kukadla docela slabost. Navíc její matku a matku Sherlocka, a Mycrofta, hraje moje oblíbenkyně Helenka Carter. Henry-Superman coby Sherlock je docela fajn. Pobavila mě část s brněním a kulkou - vzpomněl jsem si na western Pro hrst dolarů. A co ten šéf policie Lestrade? No není černý, udělali ho Indem. To mě trochu vytočilo, ale ne až tak moc. To víc mi vadila ta bojovnice - sportovkyně - černoška. A to nejsem rasista. Jen do viktoriánské anglie mi to neleze. Tenhle nesmysl dnešní doby a Netflixu  zvlášť mě už prostě vadí. Ale jinak film a jeho podání mě docela pobavil a to panoptikum je fajn. ()

dudo24

Mne sa to tak veľmi páčilo! Film mal dve zložky, jednoduchá oddychovka, a zamotaná skladačka dvoch záhad. Ani jedna zložka nezašla do svojho extrému a v kombinácii s akciou, humorom, drámou, a trochou romantiky, z toho vznikol neskutočne krásne vyvážený film, ktorý nešiel ani moc do hĺbky, ale ani neostal nevyvinutý. Našiel som inak vo filme veľa prvkov ktoré mi pripomínali Guy Ritchieho Holmesov. Millie Brown to hrala skvele a extrémne sa mi páčilo aká bola jej Enola tvrďáčka. Samozrejme nemožem vynechať Henryho Cavilla, ktorý je úžasný vo všetkom čoho sa chytí. Ja mám z tohto diela tak pozitívny zážitok, že tomu strieľam plných päť hviezd. Určite budem pozerať zvovu, tak možno znížim ak sa niečo zmení, ale nevidím to pravdepodobné momentálne. Som neskutočne udivený, že film je tak nízko. ()

rigby

Natočeno pěkně, ale příběh asi zaujme zcela jinou věkovou kategorii. Mně to prostě vůbec nebavilo a jevilo se mi to jako silně hysterické a roztěkané. ()

Ace.A.T.L.

Musím říct, že mě se to fakt líbilo. Je sice pravda, že příběh neni ničím novej a ikdyž je ve filmu plno postav, pamatujete si asi jen 2 a to Henryho Cavilla a Millie Bobby Brown. A právě tahle hlavní hrdinka vydá za tucet postav i herců. Millie tady neuvěřitelně jede, září, rozkvétá a film jí sednul perfektně. Role snad byla napsaná pro ní na míru. A právě díky hereckýmu výkonu Millie je tenhle film tak super. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Lukrat

Kde začít... Tohle je prostě trapas všech trapasů - fraška, které kvůli obsazení Henryho Cavilla nezbylo dost peněz na efekty. Opravdu, i slepý musí vidět tu hroznou CGI bídu. Co se týče příběhu. Ten byl velice jednoduchý, předvídatelný každém kroku. Hlavní hrdinka a její neustále zbytečné prolamování čtvrté stěny mě doslova s***o. Pokud to neumíš použít - nepoužívej to!!! A to platí opravdu a skutečně o všem až na již zmíněného pana Cavilla. Ten mi přišel jako Sherlock výborný, snad lepší (a teď mě klidě ukamenujte) jak Robert Downey Jr. a mnohem raději bych dál koukal na jeho Sherlocka než na jeho Zaklínače... Také díky němu, jeho scénám a jednomu dobrému vtipu na konci filmu, dávám jednu hvězdu. Tohle se prostě nepovedlo a ani vždy okouzlující Helena Bonham Carter to nezachránila. Co dodat? Jsi milovník detektivek, potažmo Sherlocka Holmese? Tak se tomuhle vyhni sakra velkým obloukem a najdi si scény s panem Cavillem někde na netu. ()

veverysiak

Celkom milé retro s podarenou Millie, ostatní dáko nestoja za reč, ale šikovne dotvárajú celkovú atmosféru filmu, niekomu možno budú liezť na nervy ženské bitky a emancipácia a nadutí pánkovia, ale bez toho by to bola nuda, takže 60%. ()

MadyDollar

Nevím, jestli je horší, když dobrej nápad pohoří na slabým rozpočtu, nebo když se velkej rozpočet vyhodí na takovouhle patlanici. Začal bych od nejhoršího, uvedení do děje monologem Enoly do kamery bylo fajn, ale čím víc ho tam nesmyslně cpali (a že ne málo), začlo mi to spíš lézt na nervy. Děj tam skoro žádný nebyl o nějakém "šerlokování" a řešení spletitého případu se mluvit též nedá. Co si naopak myslím, že zaslouží pochvalu, je ztvárnění bratrů Holmesových. Henry Cavill mě jako Sherlock nesmírně příjemně překvapil, kdyby shodil trochu těch svalů, které mi k Sherlockovi moc nejdou (celkem komicky vyčnívá z davu jako ochranka, ne geniální detektiv), dovedu si představit jako výbornou volbu Sherlocka do seriózního filmu/seriálu. Mycroft nebyl o nic horší a Sam Claflin se svou mimikou a celkovým vystupováním krásně vystihl Mycroftovo místy až nesnesitelné chování. ()

Lijem

Já jsem čekal, že Netflix bude počítat s tím, že jim to hlavně potahá slečna Hnědá, ale že až tak?! Dobře, právě Millie je to nejlepší z toho filmu, ale plytký děj a nezajímavé postavy jí trošku podraží nohy. Hrozně mi vadilo, jak Enola mluví k divákovi. Ale né na takovej Deadpool style, ona se prostě otočí ke kameře a mluví. A je jedno, že hned za tím je střih, kde jde krásně vidět, že mluví do prázdna. Pár (spousty) těch feministických průpovídek ani nestojí za řeč. S tím jsem počítal. Nelogičnosti a nesouvislosti se snaží schovat za tou "Holmes geniálností", ale ten feel a onu geniálnost jako BBC Sherlock to dost postrádá. VERDIKT: Millie stojí za to. Zbytek.. Mehh. 4/10 ()

zodiak217

Určite plný počet hviezd a film, ktorý si rad pozriem opäť. Vôbec mi nevadila ani dĺžka dvoch hodín lebo na hlavnú hrdinku sa tak dobre pozerá, že by z toho mohli spraviť aj seriál. Veľmi ma to bavilo. Každá scena a Henry Cavill, Helena Bonham Carter to sa ani nemusíme baviť, prvá liga. Takýchto počinov by mohol Netflix robiť viac i keď určite je to vysokorozpoctovy film, tak sa treba uskromniť. Dej pekne odsypal a bol tam taky nadhľad, dôvtip. Nie je to ťažký žáner, nad ktorým týždeň rozmýšľate a nepite, ale dobový film, ktorý si môže pozrieť aj celá rodina spolu a zabaviť sa pri tom. Tlieskam, Sherlock Holmes je nevycerpatelna téma a Enola ma budúcnosť na ďalšie spracovania. ()

SmajdalfCZ1

Tenhle film jsem vyhlížel delší dobu a po několika jiných filmových zklamáních za tenhle měsíc jsem nucen říci, že se mi film líbil. Byl svěží, zábavný a ty dvě hodinky utekli velice rychle. Jediná škoda, že tam Henry nebyl zase tak moc, jelikož je hlavním důvodem proč jsem se na ten film těšil. Jediné co mě trochu mrzelo bylo násilné nucení dívat se na tu emancipaci žen. Být to tam nemuselo, ale vypadá to, že tohle a další ,,aspekty,, nové filmové éry budou již novým standartem u filmů, aby to kritici neztrhali. ()

sirjohn

Mimořádně líbivý film. Hravý, jemný, přesto napínavý a nebezpečný. Filmu nechybí skvěle hravé herecké výkony v hlavních rolích, dobrá kamera, prostředí a také bojové scény, které jsou uvěřitelné. Prosím spoiler, není jich mnoho, ale užil jsem si tu reálnost, která ve filmech mnohdy chybí. Dávám 5 hvězd, v kategorii tohoto typu je to skvěle posazený zážitek, "ne všechno musí být chlapský svět". ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)