Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

Arkagas1989

Jako hlavní by se dalo říct - detektivka pro mladší osazenstvo. Ano, mé dceři je 12 a byla z Enoly unešená. Ale dívaly jsme se na to tř generace - já, dítě a babička a film se líbil všem. Je to taková hezky vyprávěná pohádka, navíc v hlavní roli s mou milovanou Eleven ze Stranger things. Co víc? Je to pohodové, akční, má to krásný obraz i hezkou pointu. A Enoly matka v podání Helen Bonham Carter taky pecka.  Aneb, když jste nejmladší sestra a převezete i své dva starší bratry- pověstné detektivy. Není to film, který by uchvátil každého, ale za mě je to milý nadprůměr. ()

Joe16210

Na Enolu Holmesovou jsem se hodně těšil. Četl jsem první dvě knihy už když vyšly v českém překladu před nějakými 15 lety a je to svižné a vtipné. Filmové zpracování se podle mě povedlo na výbornou. Obrovské plus tedy ode mě získává soundtrack, protože bez něj by se mé hodnocení pohybovalo možná o půlhvězdičku a hvězdičku níže, takto ale 4* skvěle vystihují dobré obsazení, perfektní soundtrack, zajímavou detektivní zápletku a povedený český dabing. ()

Luciee113

Tento film musím hodnotit úplně jinak... za mě, jako dospělou bych tomu dala tak 3*. Ale když si představím, že to vidím ve svých 12-ti letech, tak ten film hltám...   Dobrodružství, kriminálka, pěkný kluk, první zamilovanost, holka co umí bojovat, je statečná a řeší jedno tajemství za druhým.  JO určitě by se mi před xxxxxxx lety moc líbil.   Teď to byla pro mě příjemná oddychovka od toho hnusu, co se ve světě děje. ()

PlysovyMacko

Tento film môže baviť iba fanúšikov Millie Bobby Brown. Zápletka o hľadaní matky a pomoci nejakému lordovi totálne vari z vody. Príbeh o rodine Holmesovcov mohol byť postavený na lusteni hádaniek a dedukciach, ale skor stojí na emancipacii hlavnej hrdinky. Mycroft je vykreslený ako deb*l a Sherlock nevyrieši ani hov*o. Slabota. ()

Cermicek

Hele dneska budu hodnej a zaokrouhlim nahoru. Půlku jsem sice prospal, ale z toho, co jsem viděl, tak mi to nepřišlo zas tak strašný.. Nečekal jsem od toho nářez v podobě Sherlocka s Robertem D Jr. Taková neurážející pitominka, která nemůže vysloveně znechutit podívanou. U Millie vidim celkem potenciál (nejen hereckej 😏). ()

koty2201

Síce ja osobne už pár rokov čakám na Holmesa v podaní Roberta Downeyho Jr., ale tento film príjemne prekvapil. Pôvodne som ho prehliadal, lebo som si myslel, že to je ďalší pokus o Holmesa, ale s neatraktívnou zmenou. Ale dopočul som sa, že je to veľmi príjemný krimi historický a vtipný film. A dotyčný mal pravdu.  Riešenie rôznych zamotaných prípadov som mal vždy rád; Veľká Británia v 19. storočí ma vždy láka a Sherlock Holmes je jeden z mojich najobľúbenejších detektívov. Aj keď tu je hlavnou hrdinkou jeho sestra. To ma celkom prekvapilo, keďže knihy nepoznám, ale vo všetkých doterajších spracovaniach Sherlock súrodencov nemal. Samotné pátranie nie je poňaté nejak atraktívne a pôsobivo. Ostatné spracovania a hlavne to s Downeym Jr. boli v detektívnej časti deja natočené a vymyslené lepšie. Tu to nie je tak výrazné. Celkovo bol príbeh spracovaný príliš jednoducho. Na to, že je to z 19. storočia, tak scény na mňa pôsobia nejak až príliš umelo. Neviem čím to je, ale viktoriánske obdobie som videl už aj presvedčivejšie. Kostýmy, prostredie, rekvizity… áno, podobili historicky. Ale aj tak to tou dávnou dobou na mňa nedýchalo.  Avšak minimálne ten suchý anglicky humor sa tvorcom podaril zakomponovať dobre. Aj keď ho nebolo nejak veľa. Taktiež ešte musím vypichnúť príliš časté búranie 4. steny, kedy sa Enola prihovára divákovi. Nie že by mi tento štýl vadil vo všeobecnosti. Ale tu to bolo už trochu otravné a príliš časté. Veľmi ma potešilo obsadenie a ich herecké výkony boli celkom sympatické. Aj kvôli tomu, že som Potterhead a tu bolo určité potterovské zastúpenie. Čiže za mňa milá jednohubka, ktorá fanúšika Sherlocka Holmesa alebo detektívok alebo histórie, poteší. ()

knihovna

Milé třináctileté divačky, pro který je film určen - nevěřte všemu, co vám film předkládá. Tak za prvé - Holmes (ač je to pouze literární postava) neměl sestru. Za druhé - jeho bratr (ač je to pouze literární postava) nebyl takové hovado, jak z něj film dělá. Za třetí - viktoriánská Anglie sice byla z našeho pohledu divná a zkostnatělá, ale v porovnání s okolními zeměmi v té době to byla velmi pokroková země. Za čtvrté - opravdu nestačí vzít mužskou postavu, dát jí sestru a z té udělat hvězdu. Podobně dopadly už Krotitelky duchů. Za páté - chyběl tam Watson a to sakra hodně. Za šesté - výrazem pokroku v ženské uvažování je fakt, že dnes už děvčata nemusí nosit korzety a nemusí se vdát pokud nechtějí. Dnes místo toho podlehnou jakékoliv reklamní kampani na nový módní trend, páchají sebevraždy kvůli pupínku  na nose a špatnému komentáři na Facebooku, polovina z nich skončí jako svobodné matky, protože proč se vdávat a pokud by jim někdo nabídl možnost vdát se za bohatého fotbalistu, nebo být úspěšná, leč chudá a nepřitažlivá vědkyně, možnost první bude v drtivé převaze nad možností druhou. Prostě pokrok jak sviňa. ()

Dejvecd

Film s dobrým obsadením a rýchlim tempom... to je všetko... aj keď sa snažím akokoľvek moc, tak ďalšie pozitíva ani na druhé pozretie po dvoch rokoch neprichádzam. Film, ktorý je svojím chaotickým dejom a rozuzlením (chvála aspoň za to, že z niečoho tak jednoduchého spravili chaotickú...) skôr otravou než príjemným odpočinutím pri obrazovke. Okrem toho som si fakt klepkal po, čele a dumal nad tým na koho tvorcovia vlastne cielili, pretože neviem či so videl film, ktorý by až takto málo cielil na hocijaké vekové publikum... deťom to príde zložité a násilné a starším to príde detinské a hlúpe... 2/10 Najhoršie búranie tretej steny čo som kedy videl. ()

cernakus odpad!

Tohle je už prostě moc. Předloha o hovně. Scénář o hovně. Herecké "výkony" o hovně (což u áčkových herců překvapí). Poselství o hovně. Výprava o hovně. Všechno je tam o hovně. A když je to jedno velké dvouhodinové hovno, tak musí zákonitě následovat odpad. Kdo dá více než jednu hvězdu, je pedofil s úchylkou na MBB, která byla hnusná jako preteenka a je hnusná i jako týnka. ()

shaacul

Jednoduchá a příjemná jednohubka. Na "Netflix film" mírný nadstandard. Pocitově to hodně připomíná dlouhý pilot seriálu. ()

Han_Quintet odpad!

Někdy je skutečně převelice těžké hodnotit film a sem tam občas si člověk musí položit otázku, má-li zvolit ze svých morálních zásad a předstírat, že šlo jen o bezvýznamný náznak nenávisti a zla a mávnout nad tím bezstarostně rukou a film si užívat. Jenže film, který je dobře natočen a podporuje myšlenku terorismu a politického vraždění, aníž by to neodsoudil si stejně nezaslouží nic jiného než odpad. ()

Mograine

Ve zkratce, celé to působí velmi trapně a uměle. Příliš je tu poznat ten nový hollywoodský styl, který spíš působí nehezky, skoro až odporně. Proti hereckým výkonům nice nemám, zahrané je to hezky, ale to stupidní promítání těch novodobých hnutí dělá z tohoto filmu spíše takovou ukázku jak feministky kurví vkus a styl. ()

solisoli

Máme tu aristokratickú rozprávku na typizovaný anglický spôsob, zrejme s poriadne tučným nákladom. Sirovi Doylemu asi ušlo pozornosti, aká detektívna rodina bola celá Holmesová sága. Koľko významných detektívov sa ešte pod týmto rodom objaví. Nateraz anglická kinematografia objavila sestru Holmesa, ale treba sa pripraviť, že najbližšie to bude ópapa Holmes a inšpektorka ómama Holmesová. Za tie prachy nečudo, že slušná výprava, kvalitná grafika a kostýmy, zrejme zo šatníkov Erži nény. Takže detičky, hŕ sa do kina. Najbližšie to bude o ópapa Holmesovi pre seniorov. ()

Kinofil

|| PG-13 || Netflix || Rozpočet: N/A || Na začátek uvedu, že ačkoliv nejsem fanoušek Mille Bobby Brown ani Stranger Things, snažil jsem se být objektivní a nezaujatý. Tak nejprve pozitiva…no to je asi tak všechno. S každým jejím pohledem a mrknutím do kamery jsem chtěl ubírat jeden bod. Asi po deseti minutách mi došlo, že jsem dávno v mínusu a musel jsem názor přehodnotit. Přítomnost Sherlocka Holmese v podání vzhledově dobře / herecky zle obsazeného Cavilla to mírně zvedala. Ovšem vzhledem k faktu, že je v příběhu jen pro zdůraznění jejich příbuzenského vztahu, mě jeho existence přišla úplně zbytečná. Ale dobře, film se jmenuje Enola Holmes. Jenomže holka je největší slabinou nejen v obsazení, ale i ve scénách, kde jí mám věřit, že případ vyřeší. Celé to na mě působí jako Disneyho televizní parodie pro velmi nenáročné publikum, které ani nechce sledovat klasickou detektivku, ale pitvořící se MBB. Proto se v půlce změní i samotný hl. případ v linku s mladým hošíkem, což se později scénáristé pokoušejí zoufale poslepovat dohromady. Na detektivkách je vždy nejzábavnější samotné rozuzlení případu. Tady je to největší zrůdnost a vrchol neumětelství. Co mě má potom nutit k opětovnému zhlédnutí nebo pokračování? Jedině, že by Cavill dostal mnohem, mnohem větší úlohu a Enolu zavřel to té internátní školy. Netflix znovu dokazuje, že je bez talentovaných, ostřílených tvůrců v háji a sám nic neumí vykouzlit. Celá jeho letošní nabídka, která má nahrazovat prázdná kina, je zoufalství, jenž mi rozmlouvá předplatné na další měsíc. 30%. ()

garry

Feministicko, multikulturně neomarxistická stolice. Hrubé pokrokové znásilnění A.C. Doyla. Už se těším jak budou filmy o Janu Žižkovi genderově a etnicky vyvážené. Kam se hrabe sorela. Roztahané, chaotické. Dvě hvězdy za svěží výkon hlavní představitelky a výpravu. ()

Charvy.666

Jediné co ten film drží nad vodou jsou monology Millie Bobby Brown, je prostě skvělá. Ale zbytek...ufff. To dobrodružství jejího bratra Sherlocka v Young S.H.aka Pyramida hrůzy, to byla jiná káva a jiná doba... ()

Bajo.

Všechno splácaný dohromady, zprvu jsem si myslel že jde o takový jemný rodinný film a taky to tak bylo, ale pak se tam začalo topit střílet a zabíjet a nakonec jsme se dostali i do politiky... Chválím krásnou dobou atmosféru pěkně mluvenou angličtinu a hlavní hrdinku ( o ní toho ještě hodně uslyšíme a uvidíme...). Největší problém je to, že ani nevím komu film doporučit a kdo je cílová skupina takže jestli máte rádi již zmíněnou Millie Bobby Brown tak si nenechte ujít je fakt božská... ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)