Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

vimluk_CZ

Elvis skvěle zvládá sumarizovat svůj životní příběh, i když samozřejmě s pár scénáristickými kličkami, aby film mohl více gradovat - což ale vůbec není na škodu. Ale bohužel mi i přes šílenou stopáž film nezvládl předat jakékoliv emoce, a to právě v momentech, které k tomu byly jasně určeny. Ve finále je tu tedy (alespoň na mě to tak působilo) skvěle vykreslený vztah s Colonelem a alespoň jakýsi náznak vztahu s matkou. Bohužel tu ostatní hrají vedlejší melodii na tichounkou baskytaru, která v tom celém orchestru vlastně vůbec není slyšet. A je to škoda. I tak jde ale o fenomální projekt se skvělým střihem, hereckými výkony a fantastickým soundtrackem. ()

Adri.

Za mě i po skvělém Velkém Gatsbym dosavadní vrchol Bazovy tvorby. Za každým momentem je vidět pořádný kus práce, úsilí a preciznosti. Z mých prvotních obav kvůli dlouhé stopáži se díky svižnému, kreativnímu střihu a rychlému prolínání atraktivních scén stala úzkost z toho, že ještě nechci konec. Nádherné kostýmy, úchvatné masky, od originálu nerozeznatelné kulisy, geniální úpravy Elvisových písní, které jim daly nový rozměr a mnoho dalších a dalších složek přispívajících k nezapomenutelnému zážitku. A samozřejmě nemůžu do nebes nevychválit nový zjev na herecké scéně - Austina Butlera. Kde se vzal tu se vzal, najednou se prostě zjevil a nám nezbývá nic, než zírat na jeho Oscara hodný výkon s otevřenou pusou. Vzhledem to sice Elvis nebyl, ale pohyby a gesty se k němu nejen přiblížil, ale naprosto splynul. 96% ()

bemygirl

První třetina filmu leze těžce do prdele černochům. Asi je to ve státech teď potřeba,aby se film prodal. Jinak celkově průser, hlavní hrdina nesympatický. Zlatý Kurt Russell. ()

Zitaa

Miluju filmy o slavných zpěvácích či kapelách a tenhle je určitě jeden z nich. Výborné herecké výkony. Jen jedna vec co me lehce naštavala je že se ve filmu odjevila písnička od moderní zpěvačky Doja Cat, je to takové divné dát moderní písničku d0 filmu o 50. Až 70. Letech. ()

Lukango

Luhrmann znovu udeřil a to opět velkolepě. Kamera krásně dynamická a společně se střihem, úžasnými kostýmy, +- i maskami a výpravou, tak tu je moc pěkný vizuál, který kazí někdy až moc cgi. Každá scéna je barvená a perfektně vypadající a jde Luhrmannova ruka vidět. Příběh je někdy skvělí ale někdy zase, jen lehce nadprůměrný, ale i tak je dobrý. Herecké výkony skvělé. Butler i Hanks si to prostě zandávaj. U tohoto filmu jsem měl někdy problém s použitím moderní hudby, naštěstí jí tolik nebylo a Elvisovy songy ji jednohlasně převálcovali. Elvis je tu zobrazen spíše jako loutka, která se sice několikrát sama postaví, ale poté zase spadne. A vlastně nevím, jestli postava plukovníka Parkera není až moc záporácká, než ve skutečnosti byl, protože zde tu je zobrazen jako skvělí businessman, který skopne i ty nejbližší kvůli penězům, ale třeba takoví byl, nejsem expert. Známka: 7,5/10 ()

freebob

Vizuálně ohromující dílo, díky kterému jsem začal našprtávat ostatní díla australského režiséra Baze Luhrmana, který mě do té doby nechával chladným.Necekal jsem že se mi to tak bude líbit.Hlavni představitel Elvise slušný a Tom Hanks si rozhodně nominaci na zlatou malinu nezasloužil. ()

setasob

Režie, děj, téma, scénář, efekty, perfektní práce Austina Butlera - to vše mi dalo nádherných cca 110 minut zábavy. Občas mi  i proběhl příjemný mrazík po zádech. Elvise mám hodně rád... A chybějící minuty? Děkuji maskérům, kteří evidentně milují Montgomeryho Burnse - přidali mu 80 kilo, navlékli ho na Toma Hankse a vytvořili parodii na plukovníka Parkera. A já tím získal možnost se už u třetího zhlédnutí filmu dostat na příjemnou stopáž pod 120 minut - scény s Hanksem nedávám a vypouštím. A díky znechucení z této plukovnické šílenosti jsem krátce uvažoval i o hodnocení pod 70 %... ()

peproch

Výborné zobrazení, i když neměli tvůrci ambici udělat kopii, ale současnějšího idola a mamánka, a skvělá práce s pop a show a komiks a artovými prostředky. Zobrazeno je nejen bio story ale i bio drama, sebeuvěznění a v podobě vypravěče děje podivně tajemného plukovníka Toma Parkera i personifikace mechanismů byznysu, který nesl, stvořil i stále živí hudební a show legendu. Film vyprávěl životapříběh, ne jen ukazoval data, film velmi bavil, byl hbitý, stejně jako Elvisovy mladé nohy. ()

3anitram

Za mě úžasný počin. Elvis hodně velký překvapení, Tom Hanks absolutní jistota, jen Priscila byla "jen dobrá". Neznala jsem jeho příběh nijak moc a toto zpracování mělo koule a přesto bylo i uctivé. Paráda. Prostě paráda. ()

leafroller

Zavraždil plukovník Elvise? To je otázka, na níž hledáme odpověď. Přiznávám, že jsem se nadměrné stopáže filmu děsil úplně zbytečně. Hluchá místa zde prakticky nejsou a ten jakýsi únik do snového světa se nejen dá snést, ale je vlastně příjemnou změnou a předělem mezi kapitolami. A je to mnohem lepší předěl než třeba u Rocketmana a jeho, z mého pohledu velmi otravných muzikálových vložek. Co mi vadilo, byly velké časové skoky uprostřed Elvisova života. Mám si snad myslet, že se v těch 10 letech nedělo nic zajímavého? Nebo snad mám průběh těch let notoricky znát? Zde podle mě byl děj osekán na úkor živých vystoupení. Co se mi naopak líbilo, byl kontrast mezi "starou popmusic" a tou novou, Elvisovou. Ubíjející frustrace tehdejší mládeže z poslechu starých dokola omílaných vyčpělostí typu Simonové s Chladilem, do nichž vlétl Elvis se svou vesmírnou energií. Byl to takový pankáč 50. let, jen s tím rozdílem, že on a jeho muzikanti na své nástroje uměli dobře hrát. Ani tak bych však v této puritánské, pokrytecké a rasistické době nechtěl žít. Neměli to hoši snadné. ()

poganteria

Patrím k priaznivcom Baza Luhrmana. Jeho filmy maju konzistentnú kvalitu, každý jeden záber má presnú kompozíciu, sú to skrátka vizuálne vypalováky. Trochu som sa obávala či bude jeho spôsob štylizácie vhodný pre reálnu postavu Elvisa, pre jeho život. Predsalen jedna vec je Bazov rukopis v prípade silných osudových príbehov hlavných postáv, a v prípade mapovania kariéry speváka. Technicky je film zvládnutý, dočkáte sa všetkého čo očakávate, všetkej tej farebnosti, hudby a dokonalých kompozícií. Ale práve kvôli tomu, že okrem Elvisa je jedinou silnou postavou rozprávač a manažér Tom Hanks (ktorý je mimochodom výborný), má za mňa osobne má tento film slabší ťah ako ostatné Luhrmanove filmy. Vyložene sa mi nepáčila takmer milenecká štylizácia vzťahu s matkou. Tatko a Priscilla a v podstate aj ostatné postavy sú iba křoví. Hlavný herec bol výborný výber, ten chalan ho zahral ako pánboh. Keď však sedel v jemnej existenčnej depresii že mu ide kariéra dolu vodou na hollywoodskom nápise, taký naleštený a napózovaný chcelo sa mi trochu smiať. Prvá polovica filmu je nadupaná, veľmi dobre je sprostredkované to živočíšne sexuálne fluidum, ktoré vysielal na ženské publikum, druhá polovica stráca tempo. Vo výsledku mám pocit, že som videla príbeh o smutnom osamelom chlapcovi, ktorý mal obrovskú slávu a peniaze, ale ktovie aký reálne bol. ()

MsBrambora

Hudební drama sledující život jednoho z největších muzikantů všech dob mě naprosto překvapilo. Ať už je to tím, jak lidsky tady vidíme jeho cestu ke slávě a lásku k hudbě, komplikovaný vztah s manželkou Priscillou nebo to, že celý příběh vypráví vynikající Tom Hanks v roli manažera Elvise. Sama titulní postava je zahrána naprosto famózně vycházející hvězdou Austinem Butlerem, který jako by se Elvisem po dobu cca 2,5 hodinové stopáže opravdu stal. Věříte mu úplně všechno a v momentě, kdy vkročí na jeviště a začne zpívat, vám po těle přejde mráz nad hereckým talentem tohoto mladíka. Ovšem největší kouzlo předvádí kamera. Zahrává si s úhlem záběru, je hravá a nevěřila jsem vlastním očím, když Elvis začal hrát na kytaru, kamera se začala otáčet a najednou jsme byli v úplně jiné scéně. Musím uznat, že takový přechod jsem snad nikdy neviděla a to ani nemluvím o kostýmech, u nichž máte pocit, že jsou snad dochované úplně původní – až tak jsou věrohodné. Pokud se chcete na chvíli nechat unášet hudbou a na konci být lehce dojati, tenhle film rozhodně oceníte. ()

FildasCZ

Rebel Elvis se mi fakt líbí. A USA a její segregace. Díky filmu jsem netušil, že i díky pohybu, co dělal Elvis měli problém, že propaguje černoství.. Je to fakt mazec, že USA je a byla zlo.  Elvis to dokázal rozparádit publikum. Kde pak je ta svobodná USA ? Jak všichni žvaní. Jen pro někoho a někdy a někde. No každopádně film jsem měl, jako pozadí, ale pořád jsem na to koukal a český dabing byl dost povedený. Druhá polovička ztrácí trochu štávu a jako vždy a všude sláva = moc. A jak už to u chlapů je, tak nevěra se očividně neřešila. I přesto kolik vydělal je na mizině. Jak je možné, že to nechal zajít tak daleko ? Manažer si bral 50% ? Je fiktivní a nebo i realný ? Nezjistoval si vůbec nic. Pracoval, jak otrok defakto na ukor zdraví a divim se, ze tak dlouho zil. Rodina všichni profitovali a tak to nechabli být. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou