Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Frca

Někteří to hodně porovnávají s Bohemian Rhapsody a říkají, že je to možná i lepší. Sice s tím musím nesouhlasit, ale jako fanoušek Elvise jsem si tento film patřičně užil. Ať už jde o Austina Butlera či Toma Hankse, tady není co vytknout. Elvis je prostě showman a to mu už nikdo neodpáře a Hanks hraje manažera, se kterým by si žádná "Karen" nechtěla popovídat. Je Elvis ožralý? Je zdrogovaný? Nevadí. Naperte do něj vitamíny a bůhví co, hlavně ať vystupuje.  Hrdě mohu říct že je mi 26 a Elvise stále poslouchám a patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších zpěváků.  Možná mě to neodpálilo tak, jako Bohemian Rhapsody, ale o to tu nejde. Pořád je to dost nadprůměrný film, který můžu jen doporučit ()

Habanera

Podium bylo jeho, davy ho milovali. Jeho hlas byl, je a bude nezapomenutelný, ale nevím jak to bude se snímkem samotným. Mé pocity jsou zde rozpačité. Možná je to tím nataženým časem, chvílemi, kdy jsem fakt usínala, protože první dvě hodiny se za mě nic moc nedělo. A i když posledních 40 min film zachránilo, i tak jsem čekala podrobnější introspekci do jeho osobního života, setkání se s jeho démony. Úplně opomenuli psychologii postav. Uznávám, krásné kostýmy, skvělý make up, zvuk! Za mě je ale i tak tento film pouze jakási navoněná bída. ()

blondboss

"You know what killed him? It was love. Love to all of you, his audience." Podľa môjho skromného názoru sa jedná o jeden z najlepších životopisných filmov, aké som mal tú česť zhliadnuť. Skvele gradovaná atmosféra s množstvami vypiplaných detailov zo spevákovho života, nadpozemské herecké výkony v podaní Austina Butlera a Toma Hanksa, do toho pútavý vizuál spojený so zaujímavými dialógmi. Tú piatu hviezdu pridávam za nádherne spracovaný záver, ktorý si Elvis bezpochyby zaslúžil a Baz Luhrmann ukázal, že na tomto filme nechce iba zarobiť peniaze. Klobúk dole. 85 % ()

AndrewNewman

Tentokrát to Baz nepokazil ako pri Gatsbym. Spočiatku je jeho štýl síce veľmi chaotický, pretože mixuje Elvisovu dospelosť a začiatky jeho kariéry s jeho detskými časmi, ktoré strávil obklopený afroamerickou kultúrou. Lenže asi po hodine to naberie úžasný spád Sledujeme kariéru jedného z najslávnejších spevákov v histórii a predovšetkým jeho vzťah s egoistickým parazitom v podobe úžasného Toma Hanksa. Tentokrát tá pocta slávnej osobnosti Bazovi vyšla veľmi dobre. Škoda tej prvej hodinky, ktorá bola na mňa príliš uponáhľaná. ()

Gig

Má to náboj, má to emoce, má to dobrou muziku ala Elvis. Má to jeden hlavní problém - není to Elvis. Ano, on to nemůže být Elvis. Elvis je mrtev. Ale pokud kounu na film Behemian Rapsody, vidím Mercuryho. Žiju ten život. Tady bohužel Elvis není přítomen. Proto to mě zůstane zatím nej film o králi rock and rollu stejnojmenný tv film víc než o čtyřicet let starší s Kurtem Russellem. ()

Blackadder

Člověk je namlsaný, až zmlsaný, to máte: Freddie, Elton, Judy, Ray, Johny (zejména ten)... jasně dané téma: hlavní hrdina, jasně daný záměr: odlehčený pohled vs. reálný pohled. Ale tato podivná směsice? A dlouhá směsice? Prostě se to úplně nepovedlo, na půl cesty k reálnému vyprávění o Elvisově životě, na půl cesty k odlehčenému vyprávění o Elvisově životě ála Elton John. Škoda, škoda. Nuda nuda šeď šeď. ()

Facerr

Tak tohle mě posadilo na zadek. Nevím jestli víc chválit zpracování, atmosféru, cit pro kameru a střih, výborné obsazení. I přes délku tohohle kousku jsem chtěl na konci víc. Myslím, že si si Elvis zaslouží smělé srovnání s Bohemian Rhapsody. Tole si plný počet prostě zaslouží. ()

Skrivan

Od tohoto filmu jsem měl z trailerů poměrně rozporuplná očekávání - a bohužel to dopadlo ještě hůř, než jsem myslel. Nezaujal mě ani příběh, ani způsob vyprávění, vadily mi zkratky v ději (v nichž přitom byly klíčové události, které pak ve filmu chyběly), k tomu ještě nekonečná stopáž... Co se ale musí nechat, jsou opravdu povedené masky a hudební čísla. Celkově to bylo ale dost zklamání a obdivuju se, že jsem to vůbec dokoukal. ()

Elessar.

Také nejaké prekvápko, opulentná Elvisovská atmosferická balada. Luhrmann si ufičal a je to vidno v každom zábere. A tie kostýmy. Celkovo vymakaný filmík, aj herecké výkony. Elvis mňa osobne ako postava z histórie/osobnosť nikdy nejako nezaujímala, ale velice dobre a zaujímavo podaná záležitosť. Soundrack a všetko toto, ani by som sa nedivila, keby Butler za svoje stvárnenie si neodniesol aspoň nejakú nomináciu minimálne. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros. || Rozpočet: $85 mil. || USA: $151 040 048 - ČR: 14 968 088 Kč - Celkem: $286 040 048 || Baz Luhermann zase pro jednou řádí jako...jako Elvis ve svých nejúspěšnějších letech. Protože to, jak k filmu a vyprávění přistupuje má co nejvíce připomínat Elvisův život a jednou velmi dlouho trvající nespoutanou jízdu, kterou si má divák užít, ať už Elvise poslouchá nebo ne. To, že tedy film kašle na nějaké životopisné rozbory podle šablony je ve výsledku naprosto v pořádku. Elvise Presleyho a jeho příběh totiž zná snad každý, a tak není nutné držet zkrátka, zdali to tak opravdu bylo nebo ne. Luhermann na nás sype jednu zběsilou montáž se šílenou kamerou a naspeedovaným střihem za druhou, díky čemuž přepálená stopáž naštěstí uteče jako nic. Austin Butler se do role napasoval skvěle a přes původní pochybnosti předvedl výkon možná ne hodný Oscara, ale před ostatnímí hereckými představiteli hudebních ikon se stydět nemusí. Paradoxně mi ve starší verzi Elvise přišel snad ještě o chlup lepší. Mezitím Hanks je v roli často k nepoznání oproti svým ikonickým rolím a nemůžu se rozhodnou, jestli je to dobře. Butler ho totiž jednoznačně převezl a krade si veškeré divákovo charisma pro sebe, zatímco Hanks je tu dost slizký, což však jeho role i vyžaduje. Vše je tak vlastně v pořádku. Jsem rád, že po Bohemian Rhapsody, se kterou se roztrhl pytel s adaptacemi hudbních ikon je každý druhý projek originální, vzájemně odlišní, a především kvalitní. Elvis sice možná připomíná mix Rocketmana s Velkým Gatsbym, nicméně oproti oboum je na zcela odlišné úrovni. Na 5* by Elvis musel přidat na osobní lince s Priscilou a občas trochu ubrat na šílenosti a přidat na emocích. Jako hudební smršť songů, z nichž většina nění originál, je to však nezapomenutelná a mimo Luhermanna i neopakovatelná podívaná a jeden z filmů roku. 85%. ()

mata77

Fíha, tak tento film ma dostal. Nápaditý prístup k spôsobu prerozprávania sa mi síce na začiatku zdal pritiahnutý za vlasy, ale po prvej pol hodine som už od Elvisa nemohla odtrhnúť oči. Stopáž je fakt dlhá, ale pri šialenom tempe, v akom sa dej rúti dopredu, to nakoniec nebolo vôbec utrpenie. Prekvapil ma aj nečakaný mix neskorších hudobných štýlov v mixe s oldies, ale len v dobrom slova zmysle. Austin Butler sa do role pretransformoval neuveriteľným spôsobom o tom žiadna. Čo ma asi dostalo najviac bolo jeho naspievanie piesní, ktoré vo filme odzneli. 90% ()

Kebabkony

Nejúspěšnější hudební sólový umělec všech dob, taktéž nazýván král rock ´n rollu se konečně dočkal kvalitního filmu, který je plný emocí, lásky, beznaděje a slávy. V rámci 160 minut tak film vypráví o poměrech v americké společnosti v 50-70 letech. Při každé příležitosti režisér používá archivní záběry, která dodávají svěžest a pohled na dobovou a moderní muziku. Což se mi upřímně nelíbilo, protože slyšet nějaký rap nebo dokonce eminema v tomto filmu, to se prostě nehodilo. Tom Hanks si zde na jedničku střihl roli záporáka Toma Parkera, který dělal Elvisovi manažera ovšem pěkně vychcaného a manipulativního. Skoro jsem Hankse ani nepoznal, protože maskéři odvedli sakra dobrou práci. A jaký je vůbec samotný Elvis Presley v podání né tak úplně známého herce Austina Butlera. Jedním slovem dechberoucí. Potom co jsem viděl ostatní kandidáty, mezi kterými byl Harry Styles nebo třeba Aaron Taylor - Johnson, tak Austin byla jasná trefa do černého a už teď doufám, že herec bude nominován na oscara, protože to co předvedl bylo neuvěřitelný a více dřiny v jednom filmu jsem nikdy neviděl a musel do toho dát všechno. Občas se mi stávalo, že jsem si nebyl jistý, jestli koukám na pravého Elvise nebo na herce. Každý pohyb i zpěv byl dokonale napodoben a fakt tleskám ještě jednou za to co tento poměrně mladý herec dokázal. Přesto, že můj hlavní music taste je heavy metal, tak tohoto umělce poslouchám už asi 4 roky a pořád mě nepřestává udivovat a bavit. To byl taky ten důvod proč mi při sledování ukápla slzička, ale to už u těchto filmů bývá. Tento pocit jsem třeba u Bohemian rhapsody nezažil, a to i přesto, že se jednalo o kvalitní počin, který bohužel si hodně věcí poupravil a nepůsobil pro mě tak smutným dojmem. Jediný mínus, co film má je občas nepřehlednost střihu a přechod do jiných lokací. Po senzačním Batmanovi a fenomenálním Top Gunu se tento film rozhodně dostane do mojí topky filmů roku 2022. 8/10 ()

cimrman2.

Presley rozhodně užíval Kamzíka na klouby! Kromě toho tam posílal taky spoustu jiných pilulek jako i další jeho souputníci. Austin Butler sice musel nosit asi hodně mejkapu ovšem STÁLO TO ZA TO. Je to barevné (viz Luhrman a Velký Gatsby), je to energické a nečekaně se tu i zpívá (Moulin rouge). Všechno je perfektně sestříhané a spolu s nesnesitelným ale zároveň dobře hrajícím Tomem Hanksem to dává perfektní smysl. Dobrý životopisňák mě vždycky dostane. Dostávají mě i scény kde se zpívá. Zde je navíc vše perfektně odvedeno nápaditě sestříháno a doplněno skvělou hudbou a samozřejmě hudbou Elvise Presleyho. ()

Lina

Není to ale úplně čistých pět hvězd, jen devadesát procent, protože kvůli první půlhodině jsem se málem nedodívala. Po velkorysém zahájení totiž následuje část, ve které je sice všechno, co v ní má být, a výtvarně je úžasná - typický Baz Luhrmann - jenže to jaksi není ono. Hlavně první Elvisovo veřejné vystoupení dělalo dojem, že holky v publiku svoje nadšení jenom předstírají, což by samozřejmě být poznat nemělo. Na scéně se hodně prosazuje Tom Hanks, který svého plukovníka hraje s takovým nasazením, až to dře o podlahu. Ovšem později dojde na scény, kdy Elvis hledá sám sebe. Těch postupně přibývá a končí závěrem se sestřihem Unchained Melody. Austin Butler (mnohem přirozenější než Hanks) dostal do své postavy opravdu hodně a ukázal Elvise jako člověka, pro kterého je zpěv pro fanoušky smyslem života. Skvělý výkon. ()

Akvidizerp odpad!

Po celkem snovém začátku, malého Elvise  v zajetí černošského pojetí hudby se tato jízda horské dráhy dostal po sešupu do nekonečného  pomalého neznatelného stoupání až k nápisu smrt. Manažer je zde stále jako jakési "zlo", plukovník mohl  vykrystalizovat v mefista nebo sallieriho,  přitom se scénárista snaží o nějakou dokumentárnost což je v kolotočovém pojetí samozřejmě nemístně bizarní.  Hlavní motiv života tohoto člověka je opravdu hudba a publikum což zde zcela zaniká. Hudba zaniká v míchačce zvuků a ech a dává vyniknout jen dvěma polohám jeho hudby  posun od "Hound dog" k  "Suspicious Minds" pak jaksi bokem politické písni " If i can dream"   nicméně je třeba říct, že  nemalou součástí Elvisovy hudby jsou  Gospely (Why Me Lord, How great thou art) zde nezazní ani jeden  stejně tak , čisté country (It Ain't No Big Thing ) ale i tehdejší střední proud (It's Now Or Never) .Je potřeba říci, že v publiku nebyly jen třeštící holky, ale i svíčkové báby tak členové skupiny Led Zeppelin. Jak řekl John Lenonn trefně  „Před Elvisem nebylo nic.“ A tento film nedokázal říci proč tomu tak bylo, resp. dozvíme se jen, že ho někdo obral o 50% přijmu což je ubohé a slabé. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou