Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Daiker

Nemám rád hudební filmy a trailer mě odrazoval už kvůli herci v hlavní roli...... Tak jsem to zkusil a film se opravdu povedl, sice to mohlo být kratší, ale bavil jsem se..... Oba hlavní herci jsou výborní, stylizace vyprávění taky..... ()

TheSompeque

Asi nejlepší z těch všech možných filmů o kapelách/zpěvácích. Začátek je sice trošku chaos, střihač se docela vyřádil, ale pak se to uklidní. Má to občas některý theatrální až přehnaný scény, ale kupodivu v kontextu fungujou. Někomu asi nebude sedět styl vyprávění, který tak nějak skáče a není to nějaká souvislá podívaná, ale za mě spokojenost. Oproti třeba Bohemian Rhapsody to má aspoň nějaký příběh, který je zábava sledovat. Že to má skvělý audiovizuál není třeba zmiňovat. Fakt mě to překvapilo, jak dobrý to je. Je to na HBO Max, tak mrkněte, na necelý tři hodiny máte o zábavu vystaráno. Jo a nejlepší postava není kupodivu Elvis, ale jeho manažer, kterého hraje dost namaskovaný Tom Hanks. ()

dalziel

Až prekvapivo nudný a zbytočne dlhý film Ešte, že som to mohol pretrpieť doma v kresle cez HBO Max. V kine by ma z toho asi jeblo. Zostrihať na 90 minút a bude z toho  fine film. ()

UniqueNett

Někdo tu v komentářích psal, že Austin Butler Elvise nehrál, ale po dobu celého filmu se Elvisem stal. A já musím souhlasit. Neskutečně dobře zahraný, výborně se mi na Austina koukalo. Nepřehrával, nesnažil se být lacinou kopií Elvise. Tom Hanks byl v roli Parkera geniální. Šla jsem na Elvise po dlouhý době do kina a nelituju, fakt jsem si to užila. ()

bararich8

Tohle muselo dát hrozné práce. Na životopisné věci moc nejsem a životopisné hudební už vůbec ne, o Elvisovi jsem v podstatě nic moc nevěděl, ale i tak to bylo zajímavé a zábavné. Elvis je "asi" výborné zahraný a Hankse je téměř k nepoznání. Hudba je určitě fajn, jak jinak, super je i vkusné vmísení současné hudby. Co mi vadí, je extrémně dlouhá stopáž. Fajn, fajn, jdu zkusit i Bohemian Rhapsody. Lepší 4*. ()

Hpatrik

Pro mě tedy nejslabší Luhrmanův film. Možná proto že je to bigrafický snímek, a nedá se říct že by byl kdovíjak strhující, a není to jeho obvyklá adaptace/fikce. Butler bezesporu výborný, Tom Hanks mi ale do role plukovníka nesednul. Slabší tři. ()

Torgal

Nadupaný, oslnivý, energicky nasnímaný a hlavne nastrihaný hudobný životopis od toho najpovolanejšieho - Baza Luhrmana vracajúceho sa vo veľkom štýle z predčasného režijného dôchodku. Hudba samozrejme parádna a casting sa tiež vydaril na jednotku - Butler je vynikajúci Elvis a slizký Hanks pod horou makeupu mu zdatne sekunduje. O Presleym som toho pred zhliadnutím tohto snímku vedel pramálo a dozvedel som sa toho dosť, čo mu kvitujem. Subjektívne som mal ale pocit, že sme kĺzali dosť po povrchu a to aj napriek mimoriadne štedrej stopáži (ktorú by som osobne tiež zoštíhlil). Akoby sa tvorcovia báli pošpiniť pamiatku Kráľa rock‘n’rollu tým, že by ukázali temnejšie obdobia jeho života. 8/10 ()

Biopler

Typický Luhrmann. Vyčačkaný vizuál, naleštené zábery, zbesilý strih, ktorý je celkovo mínusom, a príbeh, ktorý teda o Elvisovom živote veľa nepovie. Kdesi v polovici stopáže ma to prestalo baviť, už furt len to isté dokola... oblbovanie Elvisa manažérom, ktorý v ňom videl len možnosť zmonetizovať slávu, avšak ktorého manipulácie boli aj priehľadné postupom času. Pobaví úvod ako ženské dychtia po Elvisovi, ktorý svojim jedinečným štýlom prepojil černošské blues a belošské country a stal sa naveky rocknrollovým kráľom. Vcelku v pohode ho stvárnil Butler, ale akoby mu po castingu neverili tvorcovia a poistili sa vo vedľajšej úlohe svetoznámym Hanksom, ktorý sa ocitol v hereckej polohe, v ktorej ma až tak nebavil a myslím, že patrí k horším, na ktoré siahol vo svojej bohatej kariére. Takže tu to vypálilo voči očakávaniam opačne. Určité pasáže, ako vojenská služba či jeho epizóda v Hollywoode, sú podané, dá sa povedať, jednou vetou... viem pochopiť zámer, budovať len pozitívne dojmy voči Elvisovi, ale ak si to na konci zrekapitulujem, tak som videl množstvo audiovizuálneho smogu podporeného filmovými prostriedkami ako split-screeny či zbesilé montáže, ktoré na začiatku chytili, ale postupne čím ďalej tým viac vyprchávali ich opojné prvky keďže sme sa v príbehu kostrbato potácali. ()

Mara97

Neotřelá kamera jako by ztělesňovala ten neotřelý styl, který Elvis do přinesl hudby, resp. celé populární kultury. Atraktivní podívaná, kdy dvě a půl hodiny uteče jako voda. Výtku mám hlavně k českému znění, kdy manažer Parker velmi často zmiňuje slovo "šméčko". Vzhledem k charakteru činností bych to spíš nazval jako "kšeft", to mi přijde významově více trefné. Jak se toto slovo často opakovalo, tak to bylo skoro až rušivé; příště tedy raději v originálním znění. ()

Jajar

Velkolepá pocta králi rocknrollu. Baz Luhrmann se po deseti letech vrátil, aby divákům naservíroval jedinečný, hudební životopis Elvise Presleyho (Austin Butler), vyprávěný z pohledu jeho dlouholetého manažera Toma Parkera (Tom Hanks). Snímek sleduje vzestup slávy hlavního hrdiny, jeho komplikovaný vztah k ženám (matka Gladys, životní láska Priscilla), vazbu na černošskou hudbu, boj s politiky i světem showbusinessu. V závěru kariéry pak neschopnost udržet prst na tepu doby a nešťastný pád až na úplné dno. Jedná se o vizuální skvost a technicky brilantní, experimentální podívanou. Od masek přes kostýmy až po kameru a hlavně střih. Luhrmann je občas až příliš opulentní, ale natočil opravdu skvělý film. ()

elessar04

Film o Elvisovi vypráví jeho vzestup a i jeho pád. Příběh se točí i kolem Plukovníka, Elvisova manažera, který z něho vyždímal snad vše, co se dalo.  Elvise ve velmi přesvědčivém výkonu ztvárnil Austin Butler a Plukovníka pak namaskovaný Tom Hanks, ověnčený dvěma Zlatými malinami, které bych nebral absolutně na zřetel, protože mě osobně Tom neskutečně bavil. Elvis je klasický životopisný film. Nelze od něj očekávat něco "spešl". Co mohu kromě herců pochválit, je náramné vizuální zpracování. Hravá kamera a střih, nádherné animace a dobrý scénář. Skoro 160 minut, ale film baví. Pěkná relaxační podívaná s dokonalou Elvisovou hudbou. ()

Maximilianus

Podobne ako v prípade Rocketmana je aj Elvis originálnym obrazom jednej hudobnej legendy. Začiatok bol bombastický,  no potom mi to prišlo ako iný životopisný film. Ten film pritom nie je až tak, alebo iba, o Elvisovi, ale aj o jeho manažérovi, ktorého vyborne stvárnil Tom Hanks. Musím ale pochváliť aj Austina Butlera, ktorý odviedol kus roboty. Dúfam, že aj spieval naživo.  Páčilo sa mi, že tvorcovia odlíšili tento film od iných hudobných a urobili ho originálnym. Zaujímavá bola aj pozornosť na historické udalosti počas Elvisovej tvorby. Dokopy mam ale pocit, ako keby nebol ten život spracovaný dostatočne, alebo ako keby sa pozornosť upierala iba na určité obdobia. Na druhej strane to pôsobí aj do určitej miery sviežo. 8,2/10. ()

Ceberus

Fanoušci životopisů či samotného Elvise si klidně mohou u mého hodnocení představit pět hvězd - asi už to lépe natočit nešlo, zvlášť hudba je vymazlená. Za sebe ale dávám čtyři, protože to není film, na který bych šel znovu nebo který by se zařadil mezi má oblíbená díla. Mám z toho vlastně podobný pocit, jako z Bohemian Rhapsody. Každopádně dovolím si tvrdit, že vyloženě zklamat by film nikoho neměl a neuděláte chybu, když se tímto snímkem dovzděláte o Presleyho životě. Letos fandím Cruisovi, aby už konečně dostal Oscara (za svého Mavericka) a byl bych nerad, kdyby ho dostal Butler jenom za to, že hraje Presleyho, byť jsem na jeho výkonu nenašel žádné chyby. Mám bohužel obavy, že příběhy ze skutečných životů mají tendenci být Akademií silně přeceňovány. ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina. O filme som si nič nezysťoval a ani dokopy nič neviem o živote Elvisa. Čo sa týka hudby tak mňa nejako minul. Ja som vyrastal na Eminemovi a čiastočne na Queen. Nech tu toľko neobkecávam idem už na film. Ja osobne hudobné filmy v láske nemám ale jeden si vždy rád pozriem a to 8 Míľa. Naposledy, keď som bol na podobný film v kine, tak ma sklamal. Bohemian Rhapsody. Teraz? Nadšený je asi silné slovo ale veľmi milo prekvapený. Dĺžka 159 min, ktorá je podľa mňa málo, keďže mi začiatok prišiel dosť zostrihaný ale čo už. Ja osobne filmy, ktoré sa delia na viac scén počas jedného záberu veľmi nemusím. Určite sa to aj nejako volá ale ako neviem. Pokiaľ sa to podarí, tak to stojí zato. Film je robený ako polodokument, teda aspoň mne to tak prišlo. Či to je aj tak myslené neviem. V skratke, keď sa vám bude páčiť prvých cca 30 min tak si film užijete, pretože to pekné nastaví tempo aj spôsob ako bude pokračovať film. Ak takéto niečo nemusíte, tak sa vám film asi nebude páčiť. Je to každého osobná vec. Mne to v tomto filme neprekážalo. Herci a aj herecké výkony sú skvelé. Hudba je jasná, proste Elvis. Čo sa dá iné čakať že? Tiež musím pochváliť kameru, ktorá je výborná. Je vidno, že A. Butler si úlohu Elvisa užíva naplno. Film môžem odporučiť. Hlavne ľuďom, ktorý majú radi jeho hudbu. Za mňa veľmi pekný film. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Tomash58

Po nějaké době jsem se celkem těšil na pořádný životopisný hollywoodský snímek a musím uznat, že nejsem zklamaný. Rozhodně se Elvis u mě (a nejspíš u větší části lidí) neřadí mezi ty nejlepší hudební životopisné snímky (tam jsou určitě výš např. Walk the Line nebo Bohemian Rhapsody), možná taky kvůli tomu, že od Presleyho znám jen po málu písniček, ale je to fajn podívaná. Zvláště pro někoho jako jsem byl já, kdo věděl o E.P. minimum věcí, jako známé pohyby, drogy, předčasná smrt, je to opravdu zajímavé a musím se přiznat, že 90 procent věcí jsem nevěděl a tím mě to možná nejvíce bavilo.  Neznal jsem také žádného Toma Parkera, Presleyho agenta, který ovlivnil Elvisovu kariéru víc než Presley sám. A film je pro někoho podáván překvapivě z jeho perspektivy, což je aspoň trošku něco originálního u tohoto typu filmu.   Co nemusí sedět každému je styl, kterým Luhrmann filmy natáčí - hlavně jakási přesvícený a nablyštěný  obraz (např. neduh i u Velkého Gatsbyho). Můj šálek čaje to není, ale je pravda, že jestli se někam tento styl hodí, je to k životu Elvise Presleyho.  Pro širokou veřejnost ideální film, který neurazí, možná trošku nadchne. Filmařsky i herecky (Butler má nominaci na Oscara jistou) jde ale určitě o kvalitní počin, který ve finále stojí za to vidět. ()

M__

„Když je moc nebezpečné o něčem mluvit, zpívej!“ // Hned od prvních minut to chytne hlavně tím, jak moc dobře zpracované to je. Skvělý střih a nápaditá kamera, drží pozornost celých (předlouhých) 159 minut. Zároveň je potřeba přiznat, že Austin Butler to dal sakra dobře. Já, jakožto fanoušek filmů, jsem nadšená, těžko říct co si o tom myslí fanoušci Presleyho. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2022, a možná by se dalo jít i dál do historie. Elvis vyvolává spoustu protichůdných emocí ve stejný okamžik a ve chvíli, kdy by se divák mohl začít nudit, hodí tam tvůrci něco, díky čemu, opět získají pozornost. 95 % ()

Hashirama

Elvis se pohybuje na podobném půdorysu jako ne tak dávné Bohemian Rhapsody, ne však stylisticky, ale co se týče vykreslení ústřední postavy. Stejně jako Malekův Freddy je i Butlerův Elvis víceméně prázdnou submisivní maketou, která je založená hlavně na parádní vizuální shodě s originálem. Charakter hlavního hrdiny je neexistující, je to jen oživlý MacGuffin, s jehož pomocí Tom Hanks dojí dobovou americkou scénu. A tento motiv je v podstatě ústřední zápletkou celého filmu. Název Elvis a Butler na plakátě jsou vábničkou pro diváky, kteří chtějí vidět příběh popkulturní ikony, ale ve skutečnosti se jedná o adaptaci Hanksova byznys plánu. Luhrmann se logicky upíná k hlavní postavě, ze které však není cítit žádný život, žádné emoce či myšlenkové pochody, a proto viditelný rozpor mezi tím, co nám film předkládá, a tím, o čem je, způsobuje, že divák valnou část stopáže vlastně nepobírá, o čem film je, co zrovna vypraví a co se řeší (a argument, že je to přece o Elvisovi, vážně nepomáhá). A zmatení je samozřejmě podpořeno i Luhrmannovými pověstnými nůžkami, které by sice mohly vyhrát Alberta za střih, ale kontinuitě a vyprávěcímu rytmu rozhodně nepomáhají. Nemluvě už o tom, že je navzdory frenetickým kolážím celková stopáž 159 hodin naprosto nesnesitelná. Povinný domácí úkol pro budoucí střihače, maskéry, kostyméry či imitátory, pro mě osobně však ne snadno dokoukatelná pouťová atrakce. 6/10 ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou