Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

Z nakrúcania

marhoul

Kromě Suchařípy mizerný casting, vsechny držky unylé, nezábavné, bez charisma, nejhnusnější princezna, co svět fantasy pamatuje, herecké absolutní poleno, děj udřístaný o ničem, toto nesahá GoT ani po palce a obávám se, že se to už nevybere. Pusť si první a druhý díl Trůnů a pochopíš, kde to drhne. Všude. Nuda k uzoufání. Dvě za hudbu a úvodní titulky. Červíčci a krabi pro efekt to opravdu nezachrání. ()

Anderton

Možno bude vojna, možno nebude vojna. Možno si preto kráľ zoberie za ženu istú novú ženu, možno si kráľ ale zoberie za novú ženu niekoho úplne iného. A možno bude preto vojna. Možno sa s bratom dohodne, možno sa s bratom nedohodne. Je dobré, že zaujímavá, i keď nijak zvlášť originálna zápletka je prerozprávaná tak prehľadne. Väčšinou sa postavy len rozprávajú, ale čaká nás veľmi pekne nakrútená scéna na moste a možno prídu aj dvaja draci. ()

Necrotongue

Ach jo. Já si nemyslím, že musí být kvalitní díl fantasy seriálu plný akce, potoků krve a volně poletujících částí lidské anatomie, pokud tvůrci zvládnou dát dohromady dialogy na úrovni rozhovorů Varyse a Tyriona z GoT. Ryan J. Condal to ale neumí. No, a tak divák sleduje spoustu nudných a svým způsobem zbytečných žvástů, což mě po půlhodinovém porovnávání, kdo ho má delšího, fakt hodně otrávilo. K dovršení všeho neštěstí, tady draci fungují jen jako to, co Britové nazývali "fleet in being". Dnes se tak používají jaderné zbraně. Prostě čas od času zvednete dekl sila, aby všichni ostatní viděli, že ještě nezkorodoval. Proti nukleárnímu arsenálu má drak ovšem tu výhodu, že můžete jeho schopnosti využít při táboření nebo kremaci. Byla to fakt bída, ale díky českému dabingu jsem se naučil už druhé slovo, které jsem dosud neznal. Kamenotepec. Přísahám na holý pupík, že než se změním na hromádku instantu, chtěl bych toho řemeslníka vidět při práci. To bych si opravdu moc přál:-D / Poučení: A pedofilové zklamaně zavyli... ()

oiuoiu

Srovnávám se Hrou o trůny. Tam, ve druhém díle, už jsem milovala asi tak osm až deset  postav, z nich tři čtyři vášnivě. Zde, po druhém dílu, si pamatuji, že nějakého strejdu hraje můj oblíbený herec Matt Smith. Toť vše. Zdá se mi, že tvůrci byli natolik pod tlakem, aby vyhověli všem možným požadavkům a očekáváním, až jim vypadlo, že základem dobrého příběhu jsou postavy toho příběhu... ()

Frajer42

Po dějové stránce to prostě není vůbec marné a vesměs se vracíme ke kořenům. Má to intriky, má to zvraty, neustále se pletichaří. Bohužel se musím znovu zopakovat a pravděpodobně to budu psát u každé epizody, ale veškerý dojem intenzivně narušuje výběr herců. Herecké výkony jsou zcela v pořádku, ale žalostně zde chybí pořádné osobnosti, jaké byly v původním seriálu. V původním seriálu bylo milion postav, které jste buďto milovali, nebo klidně i nenáviděli, ale nestalo se vám to nejhorší, co vás v nějakém seriálu může potkat, ty postavy vám nebyly ukradené. Tady je takřka nemožné si ke komukoli vytvořit vztah. Zde mám bohužel pocit, že se mnohem větší význam kladl na to, aby zde byly zastoupeny všechny etnické a genderové skupiny, než se snažit seriál nacpat hromadou brutálně charismatických jedinců, jako tomu bylo v původním seriálu. Negra s bílými vlasy jsem považoval za vůbec největší omyl a selhání, ale v rámci tohoto dílu to hravě trumfla jeho mulatská dcerka. Člověku je opravdu na blití z té okaté a na sílu hnané touhy narvat na podstatné pozice nějaké negříky, i když se tam absolutně nehodí a působí hůře než pěst na oko. Je to dobré, ale ne tak dobré, jak by to mohlo být. [75 %] ()

• Epizoda se odehrává šest měsíců po událostech předchozí epizody. (Arigato)
  • Během událostí Rodu Draka je naživu poslední z velkých draků, kteří se účastnili dobyvačné války v Západozemí, kdy království následně sjednotila pod jednu korunou. Byla jim dračice Vhagar, na které jezdila královna Visenya Targaryen, starší sestra Aegona Dobyvatele. (Veskoslav)
  • V epizodě je vidět Viserysův (Paddy Considine) zmenšený model říše Valyrie. Je to poprvé, kdy bylo starověké město viděno v celku na obrazovce v jakékoli adaptaci HBO. Předtím bylo město zobrazeno jako trosky ve Hře o trůny (od r. 2011). (mikki089)