Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Scenár:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (viac)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (19)

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020)

Po dvou sériích lze říct, že je to velmi slabý seriál s pár geniálními scénami a nápady, které ale zcela uvadají ve srovnání s neschopností scénáristy vymyslet příběhy, ve kterých bude Kotkův Einstein fakt perlit. Herecky je to občas fakt děs, přehrávání snad až amatérským způsobem. Postavy i tak jsou docela sympatické a sem tam jim i člověk drží palce. ()

Série 1 (2020) (S01)

Celkově zklamání. Sem tam Kotek zaperlí, ale místo příběhu s podrbanou fyzikou a jeho vynálezy bych raději sledoval krimi příběhy, které on svou genialitou pomůže vyřešit. A toho bylo v této sérii pomálu. ()

Kinetika (2020) (S01E01)

Příběhově je to jednoduché - musí se nalézt spojení mezi geniálním debilem a trapně obyčejnými policisty (asi polovina dílu) a pak vyšetřit krimi čin. To se docela i povede, i když scénáristicky je to slušně utažené za vlasy. Vadí mi ovšem kamera a střihy, ty jsou hrozné, naprosto zpomalují děj, tempo filmu nikde. No uvidíme, co bude dál. ()

Balistika (2020) (S01E02)

Celkem slušný díl se slušnými krimi prvky, přesto je to občas jakési "prázdné". Dění s Číňany je naprosto nucené a hlavně zcela zbytečné, tato podsložka příběhu tu vůbec nemusela být. ()

Gravitace (2020) (S01E03)

Nejlepší na tomto díle byla ještě předtitulková scéna s padajícím člověkem a se psem ve špatný čas na špatném místě. Jinak to bylo o ničem, krimi příběh naprosto trapný, dohazování partnera Polívkové ještě trapnější. Slabý díl. ()

Mikrovlny (2020) (S01E04)

Úvodní mrtvola je brutální, tohle se jen tak nevidí. Cimrman by řekl "Bártovo oko, kuk!". Pachatel zajímavý, podezřelí z jakési sekty o ničem. Scény se snahou Kotka se zabít jsou jakoby z jiného filmu, sem to vůbec nesedí. Horší než průměr, ale ne zas tak hrozný. ()

Meganewton (2020) (S01E05)

Určitě přijatelný díl, ve kterém se ale zase řeší kraviny místo pořádného pátrání. Zedníčkovi nejdříve s Kotkem zahne manželka, pak mu vybílí účty a ještě navíc zdrhne se svým milencem. Zedníček pak chodí jako tělo bez ducha. Vážně toto chceme od kriminálky? No zbytek už naštěstí ušel. Šedý průměr. ()

Termodynamika (2020) (S01E06)

Začalo to slibně. Kluci mají fotbalový trénink, klukovi se zatoulá míč a on objeví tělo bez hlavy. Přijede kriminálka a bude se pátrat. A divák čeká slušnou nakládačku detektivní práce. A ono nic. Dostaneme příběh o teplém muzikálovém pěvci, který se možná zbavil konkurenta, Polívkové se připlete do osobního života nový kolega, aby rychle zase od ní vycouval a Kotek dostane k ruce chladnou švédskou vědkyni. Zní to možná slibně, ale vznikl z toho nejedlý buřtguláš. Škoda nejen příběhu, ale taky naspídovaného Němce.. ()

Magnetismus (2020) (S01E07)

V podstatě nesmyslný díl, minimálně zápletka s vraždou v klubu, ukradením pistole, zkopírováním disku apod. je zcela postavená na hlavu. Druhá polovina je už docela slušná, ovšem nejzábavnější je usmažení dvou střelců v Zedníčkově garáži. V rámci celé série průměr. PS: nahatá Švédka na závěr dala dílu korunu:-) ()

E.M.P. (2020) (S01E08)

Poslední díl první série je vrcholem neschopnosti scénáristy. Příběh není vůbec detektivní, jde pouze o to, kdo získá Kotkův vynález a údaje k tomuto vynálezu. Vymýšlí se tu šílenosti s fyzikou, elektromagnetismem a další kraviny. Poslední díl je fakt hrozný. ()

Série 2 (2023) (S02)

Kamera určitě lepší než v jedničce, dějově ale spíš horší. Jinak se nic nezměnilo. Některé díly úplně padlé na hlavu, některé rozumné. Celá zápletka kolem solárního článku zcela zbytečná, postava Romana Zacha taky spíš postavená na hlavu. Zamilovanost Zedníčka budiž, nejlepší z týmu ovšem Polívková. Kotek občas spíš trapný. ()

Optika (2023) (S02E01)

Především první dvě třetiny jsou skutečně vtipné - Kotkovy kecy jsou skvělé a zábavné, Freimanová tomu všemu dává korunu, Polívková a Josefíková (pardon, Podzimková - na to si nezvyknu, sorry, Evičko) jsou taky dobré, Zedníček jen do počtu. Krimi případ je spíše pro mladší diváky, my "zkušenější" nad youtuberovskou zábavou a "prací" pouze kroutíme hlavou.  Ale jo, rozhodně se to dalo, slušná neškodná zábava. ()

Expanze (2023) (S02E02)

Určitě slabší díl než ten první. Chybí tu sranda, nějak se nám mezi těmi bankomaty ztratila. Pobavilo mně, že když se dodávka s Polívkovou, Kotkem a pachateli vybourá a oni tam leží s rozbitými hlavami, Polívková si v klidu odejde z místa činu. Místy to bylo nedotažené, místy ale také slušně zábavné. Průměrný díl. ()

Fluidita (2023) (S02E03)

Nebylo to zlé, sice děj kolem pachatele je mírně úsměvný, až snad trapný, ale celkově tento výlet k vodě se docela povedl. Milá Sonička, slušný Kotek. Děj kolem těch jeho výzkumů mě ale vůbec nezajímá, jen to zdržuje děj. ()

Amnézie (2023) (S02E04)

Začátek a konec fajn, vše mezi tím TRAPAS. Kotkova amnézie by nebyla tak špatná, kdyby se nechoval jak infantilní malý smrad. Kdyby tyto scény trvaly 5 minu, budiž, ale 3/4 dílu??? To už bylo fakt moc. Tento díl je naprostý scénáristický úlet, jinak krimi příběh fajn. ()

Dioptrie (2023) (S02E05)

Čím dál víc jde děj ad absurdum. Co jiného si myslet o tom, že podezřelým z vraždy v paintballovém klubu je Kotkův ústřední doktor a policie ho vážně obviňuje. No a pak je tu druhá vražda, snaha ukrást Kotkův hotový prorotyp a těžce postřelená Krausová. Místy je to vtipné, místy podivné, ale určitě to není nic extra zábavného. Těžký průměr. ()

Komprese (2023) (S02E06)

Pokud mělo být přepadení banky, řízení policejního zásahu i celý policejní zásah myšleno jako parodie, pak ok. Ale jinak to byl zmatek nad zmatek, jedna policejní bota vedle druhé a jedna scéna vedle druhé špatná. Roman Zach jen tak Polívkové prozradí, že není ubohý policajt s komplexem, ale že je z BISky a že má políčeno na Čmaňu. No trapas nad trapas. ()

Isobara (2023) (S02E07)

Krimi případ celkem zajímavý, pachatel brzo jasný, řešení detektivů, teda tentokrát hlavně Einsteina je ovšem naprosto tragické. Takhle by se choval debil, ne kriminalista s nadprůměrným IQ. No aspoň že se Šárkou Krausovou se to někam posunulo. To bylo docela vtipné.  PS: postava Romana Zacha je tu zcela zbytečná ()

Kolaps (2023) (S02E08)

Jako poslední díl série to ušlo, ale žádná bomba to není. Přesto to scénárista hezky sepsal, kdy do sebe jednotlivé motivace postav zapadají a i ten krimi příběh má konečně šťávu. Jeden z těch lepších dílů série. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna