Časně ráno je v prázdném bazénu zastřelen muž. Kromě staré dámy a plavčíka ale nikdo kolem není. Podle balistiky nebyla použita velkorážní puška a Filip tvrdí, že muž byl zastřelen ještě než skočil do vody. Mrtvý byl jedním z akcionářů perspektivní a slibně se rozvíjející internetové společnosti, který nechtěl prodat svůj podíl. Kdo by mohl mít zájem na jeho smrti? (TV Prima)

Bozvav

Druhý díl jakoby lehce ztrácí dech. Tedy Kotek a jeho hlášky zůstávají, naopak jeho postava rozkrývá širší spektrum jeho povahy, ale scénář co se logiky týče, jde slušně řečeno do kopru. Za prvé: proč pachatelé, kteří si dali takovou práci s odstraněním jak svého společníka, tak i jeho ženy se najenou začali chovat jako šílenci a vše pokazili veřejným útokem, když proti nim neexistoval jediný přímý důkaz. Za druhé: že by mohlo jít o střelbu z dronu mne napadlo v podstatě okamžitě, když ukazovali trajektorii střeli (a to rozhodně nejsem žádný Einstein). Za třetí: policejní metody zde můžou být v rámci umělecké licence poněkud nadsazeny, ale pořád by to mělo být v nějaké přijatelné rovině, což zde rozhodně nebylo. Naopak bych chtěla pochválit některé fakt vtipné hlášky, jako jak dlouho trvá nahrazení rektora robotem a jiné. Jsem také zvědavá, co odhalí vedlejší dějová linka ohledně záludně se tvářící Číňanky a jejích dosti primitivních metod v rámci asi průmyslové špionáže. Shrnuto a sečteno, seriál mne zatím opravdu baví, uvidíme zda se mu podaří udržet stávající úroveň, nebo bude klesat. Druhému dílu dávám 60%. ()

nudlis

Spousta lidí tu píše o vtipech a hláškách, ale asi jsem hluchej a nic extra vtipnýho jsem tam neslyšel. Jen spoustu ironie a cynickejch keců. Ale že konkrétně ty měly bejt vtipný ... Úplnej odpad to není, spíš jen podprůměr. Prima zřejmě vsadila na "lidovější zábavu" než je třeba Polda. To není špatnej seriál. Ale asi jen díky Matáskovi, kterej to celý táhne. V případě Einsteina to ale moc nevyšlo. P.S.: A je mi líto toho malýho kluka, protože kostymérka (nebo kdo) usoudila, že bude "vypadat skvěle" v čepici kšiltem dozadu. A dítě chudák vypadá jak debil. Jak Pepa Blbický. Njn, Prima, no. ()

Skuby47

Tak tento díl mne zklamal, snad proto, že jsem od něho očekávala příliš. Nebylo to o hereckých výkonech i když Pavel Zedníček, jinak skvělý herec, naprosto zanikl v tomto zašmodrchaném zločinu a nedokázal se prosadit ani v konkurenci svých kolegů. Chyba byla v příběhu, který byl natolik nezajímavý, že ani vtipné duo Kotek - Polívková to nebylo schopno zvrátit. ()

mira007 odpad!

Druhý díl s případem zabitého skokana do bazénu mne vrátil na zem s vědomím, že první díl jsem kapku nadhodnotil. Tady je stupidní případ, stupidně vyřešen s obsahem stupidit v rekordním množství. Ultraretardovaná policie, kterou zachraňuje pošahanej génius .. přesně kvůil tomu jsem vzdal Dámu a krále. Dal bych asi jednu hvězdu , ale dám odpad. Jako příznivec domácí tvorby jsem z vědeckých důvodů sjel i tento díl v německé předloze, kde místo Kotka hraje Tom Beck aka Ben parťák Simira z Kobry 11. ( a místo Polívkové hraje trochu Annika Ernst ) a já musím dát odpad ... jako chápu, že když se točí v licenci, tak, že se vykrade scénář, okouká herecký styl a možná i kamera, jenže kurva tady je to totální kopie komplet všeho od doslovných dialogů maximálně doplněných o jména a názvy českých reálií, kamery a dokonce naprosto identických rekvizit ... to snad dodali ti Němci na klíč nebo co, včetně koupací čepice (!!!). Jestli mám ocenit domácí tvorbu, tak tam musím vidět aspoň něco málo vytvořeného a ne tupě okopírovaného. Při tomhle člověk musí ocenit, že ČT se aspoň o něco snaží, ikdyž většina věcí nepřežije dýl než premiéru. ()

v.indruchova

Baví mě ja Kotek hraje takovýho podivína, některý vtípky jsou udobrý. Mělo by to být celé trochu propracovanější. Možná nějaký efekt kamery, ale chápu jsme malý rybníček. To vzájemné špičkování je někdy slabučké. Možná bych hledala jinou herečk una halvní vyšetřovatelku. Herci dělají hodně. Musí mít charisma, aby vás vůbec zajímal i jejich osobní život a přáli jste jim vyřešení případu. Čmaňa je dobrej, někdy slabší někdy silnější. Je to celé takové not great not trrible. Možná scénaristé přemýšleli jak se zalíbit mladším, jako dělá ní si legrace ze starších a dobré fyzické kondice díky prvkům parkouru jako two hander. Takové detaily mají však vliv. Lidé si jich více všímají než jako dříve. Závěr dobrej. Hi hi číňani. ()

• Čistě teoreticky by dron mohl střílet jen před sebe, nikoliv pod sebe. Jenže střela oběti vnikla do hlavy shora, vylétla ven čelistí a zasáhla stehno. Dron by nedokázal střílet pod sebe tak, aby kulka letěla shora dolů. Pokud by dron střílel před sebe, pak musel být zavražděný muž ve vodorovné poloze, aby kulka začala vykonávat svoji bohulibou práci na vrcholu jeho hlavy a v závěru nalezla odpočinek ve stehně. Ale v tom případě muž nemohl být zasažen v klidu, vstoje, ale v pohybu, tedy rotaci při skoku. Trochu nespolehlivá forma vraždy. (pjotri)
  • Naprostá nelogičnost počínání policajtek na koupališti, kde provádějí jakousi úsměvnou „rekonstrukci“. Jedna stojí u bazénu a zkoumá možnost zásahu skokana. Přitom je od cíle vzdálena cca 25–30 m. Je přece nesmysl, aby kdokoliv stál u bazénu, mířil pistolí směrem ke skokanské věži a jaksi „pozapomněl“ na svědkyni plovoucí v bazénu. Kromě toho by vrah neriskoval nezasažení oběti v pohybu, na takovou vzdálenost a za přítomnosti svědkyně (skokan by ho musel vidět a v případě přežití by vraha bez problémů usvědčil). Aby si obě odbornice všechny tyto skutečnosti uvědomily, nemusí dělat naprosto žádnou rekonstrukci. Celá věc je příliš jasná – oběť v pohybu (skok do vody, rotace těla), veliká vzdálenost, svědkyně ve vodě. (pjotri)
  • Premiéru zhlédlo téměř milion diváků (940 tis.) starších 15 let. (rublik05)