V nenápadném bytě uprostřed malého sídliště dojde k explozi. Chvíli to vypadá, že šlo o teroristický čin, což se ovšem novému spolupracovníkovi policie, uznávanému profesorovi fyziky a přímému potomkovi Alberta Einsteina, Filipovi Koenigovi, podaří velice rychle vyvrátit. Nicméně vyšetřování vede k pachateli, jehož identita překvapí nejen zkušenou vyšetřovatelku Lenku Vrabcovou, ale i Ivana, ostříleného šéfa mordparty. (TV Prima)

Skuby47

Než jsem první díl seriálu viděla, přečetla jsem si několik komentářů zasvěcených diváků. Některým se jevil seriál jako zábavný, jiným jako hloupý. Já jsem se zařadila mezi ty první a docela jsem se bavila. Bylo to správně trhlé. Viděla jsem už desítky různých krimiseriálů a tento kromě toho, že je náš, tak v sobě má i něco originality. Je to sice přepis formátu ze zahraničí, ale předlohou génia by klidně mohl být Sherlock Holmes, Castle, Mentalista či Monk. Sympaťák Vojta Kotek, který v současnosti u nás ve městě točí závěr Marie Terezie a kterého vždy ráda vidím, je ve své roli skvělý. Anička Polívková mu nestačí, je herecky poněkud statická, o něco víc, než si to žádá role. Chtělo by to uvolnit se, aby byl její humor přirozenější. No co, byl to jen první díl. ()

Bozvav

Jako krimi naprostý propadák, plný naivních nesmyslů, nereálných a nelogických situací. Ale jako mírně akční komedie s krimi tématikou dost dobré. Kotek se do role skvěle hodí, byť na mne působí, že ani moc nehraje, že spíše přizpůsobuje svůj naturel chování. Vlastně to celé jednoznačně táhne a dlužno dodat, že táhne výborně. Sxy scéna mi sice přišla vcelku zbytečná, ale kouká se na něj docela hezky (od doby pubertálního jelimana fakt vyzrál herecky i fyzicky, což už dokázal v Mařce Terce). Anna Polívková se taky ve své roli slušně zabydlela a Zedníček také sedi dobře, byť zatím mnoho nepředvedl. Scénář je naivní, ale dialogy jsou fakt vtipné, zvláště slovní přestřelky mezi rektorem a Kotkem fakt pobavily. Za mne nenáročná zábava, u které si člověk odpočine a vypne mozek. Vážně se to fakt brát nedá. První díl hodnotím pouze v rámci žánru komedie a dávám 80%. ()

otík

Příběhově je to jednoduché - musí se nalézt spojení mezi geniálním debilem a trapně obyčejnými policisty (asi polovina dílu) a pak vyšetřit krimi čin. To se docela i povede, i když scénáristicky je to slušně utažené za vlasy. Vadí mi ovšem kamera a střihy, ty jsou hrozné, naprosto zpomalují děj, tempo filmu nikde. No uvidíme, co bude dál. ()

Aniki

Tak tady do odpadu házet nebudu i když...takové provlečení pout pod pánví (zadkem), to by měl co dělat i Houdini a né náhodou je vidět vždy až ta druhá fáze krkolomného kousku, tedy provlíkačka přes nohy. Jinak ovšem dost trpím na Polívkovou, takže právě ona zde má lví podíl na mém defacto lichotivém hodnocení. Kotek mne ničím neiritoval a Zedníček je dokonce i coby šišla celkem fajn. Humorné situace se sem tam našly a pokud se série v dalších jejích částech výrazně nezhorší, může to Prima považovat vlastně za úspěch. Tvůrci, té Anně P. fakt líbejte ruce, bez ní by šel séroš do kopru!!! ()

Parabot

I když 50x viděný Dunkirk u konkurence, nebo téměř cokoli na VOD nebo HDD lákalo víc, toto dílo mě zajímalo, protože Prima jej promovala jako vlajkovou loď z vlastní produkce byť už z traileru byla patrná kopírka 11 let starého Sherlocka z produkce BBC. Jednu dekádu tedy trvá, až konzervativní Češi a CEOs alespoň omezeně něco přijmou a pokusí se to alespoň napodobit. Vítejte v progresivní zemi, která se snaží určovat dění. Nejvíc mě ale zarazila úplně jiná věc. Nemám moc představu, jak tyto věci na komerčních televizích vznikají ale měl jsem dojem, jak kdyby tento jeden díl režírovalo několik lidí. Třeba ve scéně, kdy je Sherlock, pardon Einstein s nějakou Číňankou ve vězení měla kamera hloubku, vše zajímavě nasnímané, drama fungovalo, dokonce jsem vytahoval Shazam, abych zjistil, co hraje, nebo kdo dělal tu hudbu, co doprovázela dění. A pak jako protiklad většina ostatních, která působí jak odpolední české seriály, tedy ekvivalent scrollování na Facebooku či Instagramu. Postprodukční animace, které představují sondu do hlavy hlavní postavy jsou občas funkční, občas strašná křeč. Humor to samé. Kamil Fila se o jiném podobném díle vyjádřil ve smyslu, že je záměrně udělané špatně, jinak by to divák neakceptoval. Je toto taky tento příklad? ()

• Filip (Vojtěch Kotek) obdržel patent k nočním solárním panelům. O dva roky později se opravdu taková technologie objevila. Vědci ze Stanfordovy univerzity popsali princip solárního článku schopného produkovat elektřinu i během temné, bezměsíční noci. (sator)
  • V epizodě hlavní postava (Vojtěch Kotek) prohlásí: „Chodil by takovej člověk na koncerty těhle těch komerčních srágor?“ Přitom zvedne lístek na koncert skupiny THIS!, které je zároveň Vojta Kotek členem. (Kaminari)