U jídelního stolu je nalezena mrtvola muže, který má uvařené oči. Zavražděný byl považován za věhlasného léčitele provozujícího reiki. Filip ovšem velice záhy dokáže, že šlo o podvodníka, a podezřelé stopy policii zavedou do zámečku, v němž sídlí sekta, kterou vede léčitelova bývalá manželka. Návštěva duchovní mistryně Ambrózie se stane Filipovi téměř osudnou. (TV Prima)

v.indruchova

A jelikož ve světě jsou v kurzu i nechutnosti /aby šokovali diváka a upoutali ho/ tak začátek tohoto případu jsem se dívala periferně na obrazovku. Já vím proč nepoužívám mikrovlnku XD, X-). Vtípky slabší ale koukatelný. Líbí se mi intro aspoň se někdo snažil.  Postava Filipa začíná být návyková. -Pár podobných lidí znám, takže mi přijde uvěřitelná. Líbí se jak díl poukazuje na /častejší/ dnešní duchovní kulturu. Jak lidé kteří hledají změnu/duchovno spadnou k manipulaci šarlatánů a zázraků. Njn víra tvá tě vyléčí ale v lepším případě přijdeš jen o prachy nebo taky o rozum. Znám u nás pár lidiček kteří rádi "zázračnou vodu." Nejen díky tomu přidávám hvězdičku navíc. Dohazování nebylo tak zábavné. Ani sebevražedné zkreslení. Zatím slabší díl. ()

Bozvav

A zase ta houpačka. Zatím to vypadá, že jeden dobrý díl bude střídat slabší. tentokrát zápletka stokrát ohrané téma podvodných léčitelů, Veronika Freimanová co by géniova matka přehrává až běda (nicméně v tom vidím chybu ve scénáři) a humorných situací ubylo. Kotek když hrál schízu se sebevražednými sklony se taky moc realisticky nepředvedl. Druhá vedlejší dějová linka se nikam moc neposouvá, snad kromě snah přitažených za vlasy opravdu napevno. Za mne 50%. ()

• Filip (Vojtěch Kotek) volá policajtce Lence (Anna Polívková), aby provedli exhumaci matky pachatelky a zjistili, jestli mrtvola nemá v těle stopy jedu. Hned v následujícím záběru volá šéf (Pavel Zedníček) Lence, že Filip měl pravdu a jed byl v těle mrtvoly nalezen. Toto je naprostý nesmysl, protože všechno trvá určitou dobu – exhumace, rozbory atd. a nelze očekávat, že se to vše stane během cca 5 minut, vzhledem k ději příběhu. (pjotri)
  • Celá scéna, kdy šéf (Pavel Zedníček) volá Lence (Anna Polívková), že Filip (Vojtěch Kotek) měl pravdu a podle pitevního protokolu Miriam Kohoutové měla tato osoba v sobě zvýšenou hladinu amygdalinu, je naprosto nelogická. Pokud zemřela na rakovinu, tedy nenásilnou smrtí, nebyl důvod, aby se dělala pitva. A pokud pojali podezření z nepřirozeného úmrtí a pitvu provedli, měli okamžitě úmrtí vyšetřovat jako vraždu vzhledem k hladině amygdalinu, což se však nestalo. (pjotri)
  • Filip (Vojtěch Kotek) naleje Ambrosii koňskou dávku LSD do čaje, přičemž Ambrosie spí. O chvíli později začne Filip vyslýchat spící Ambrosii, přičemž vůbec neví a nekontroluje, jestli spící Ambrosie vůbec čaj vypila – což je hodně sporadické, protože Ambrosie evidentně neustále spí a je otázkou, jestli se vůbec probrala a čaj vypila. Bez jistoty, že nadopováný čaj vypila, by výslech neměl jaksi smysl. (pjotri)