Na vrakovišti, v hydraulicky slisovaném autě, je nalezená mrtvola, takže ji nelze identifikovat. Filip s kolegy z policie přijde na to, že případ má co do činění s tiskem padělaných peněz a brzy zjistí i totožnost mrtvoly – jde o studenta Univerzity, na které učí i Filip Koenig. (TV Prima)

topi80

Vtip a záměrná šablonovitost postav znovu s drtivou převahou vítězí nad logikou, ale já se opět dobře bavil, i když na závěr si ten lis dával opravdu hodně na čas. Ten Ivan si taky uměl dobře vybrat manželku :-) ()

otík

Určitě přijatelný díl, ve kterém se ale zase řeší kraviny místo pořádného pátrání. Zedníčkovi nejdříve s Kotkem zahne manželka, pak mu vybílí účty a ještě navíc zdrhne se svým milencem. Zedníček pak chodí jako tělo bez ducha. Vážně toto chceme od kriminálky? No zbytek už naštěstí ušel. Šedý průměr. ()

Snorlax

Dobrá, dobrá, další sledování má smysl pokud milujete veškeré konspirační teorie a nábožně hltáte především ty o zlých Číňanech, kteří s gustem atakují pro ně naprosto bezvýznamné Česko. Druhou možností je, že milujete Kotka, nebo Polívkovou. To první bych u mladých dívek a gayů pochopila, v druhém případě doporučuji návštěvu oftalmologa. Poslední variantou by mohlo být, že se snažíte prozkoumat, kam se za poslední dekádu posunula česká seriálová tvorba. A pak zřejmě jako já nevěřícně kroutíte hlavou, na co se v tomto státě dají sehnat peníze. ()

• Premiéru si nenechalo ujít 726 000 diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Křest knihy Filipa Koeniga (Vojtěch Kotek) se natáčel v budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (Viničná 7, Praha). (Facillitant)