Česko, 2020, 7 h 42 min (Minutáž: 55–75 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Scenár:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran, Jan Vondráček, Petr Štěpán, Vladimír Bastl (viac)

otík

Celkově zklamání. Sem tam Kotek zaperlí, ale místo příběhu s podrbanou fyzikou a jeho vynálezy bych raději sledoval krimi příběhy, které on svou genialitou pomůže vyřešit. A toho bylo v této sérii pomálu. ()

rublik05

Česká variace na seriál Mentalist, ovšem totálně zpackaná, místy jsem měl dojem, že sklouzává až k sebeparodii. O veškerou zábavu se zde stará prakticky pouze Vojta Kotek, kterému jako jedinému jeho role docela sedla. Anna Polívková a Pavel Zedníček mají tu nevýhodu, že jejich postavy jsou těžce nevěrohodné a velmi špatně zahrané. Jednotlivé epizody mají vesměs banální zápletky, vadila mi i vysoká míra nelogičností, zejména co se případů a jejich řešení týče. Za zmínku stojí i naprosto trestuhodná práce s kamerou, důrazně doporučuji si do příště sehnat nějaký stativ, popřípadě najímat kameramany bez Parkinsonovy choroby. Z mého pohledu se dá hodnotit snad jen humor, odlehčená atmosféra a hlavní postava. Jinak děs a hrůza. 2/10. ()

Lachtaan

Prima se po letech konečně překonala a vyplodila kriminální seriál, za který se nemusí stydět. Vojta Kotek tu možná hraje spíš sám sebe, než aby se zdejšími výkony jakkoli předřel, já ho ale mám rád už od prvního setkání se Snowboarďáky, už jen proto jsem se na něj tolik těšil. Už se sice spíše otáčím zády k seriálům, kde každý díl pojednává o něčem jiném (vyjmo Simpsonovy nebo třeba BoJacka), čas od času ta prostá kriminálka ale nevadí, zvlášť když se v ní pohybuje tolik milého vtipu. ()

• Filip (Vojtěch Kotek) naleje Ambrosii koňskou dávku LSD do čaje, přičemž Ambrosie spí. O chvíli později začne Filip vyslýchat spící Ambrosii, přičemž vůbec neví a nekontroluje, jestli spící Ambrosie vůbec čaj vypila – což je hodně sporadické, protože Ambrosie evidentně neustále spí a je otázkou, jestli se vůbec probrala a čaj vypila. Bez jistoty, že nadopováný čaj vypila, by výslech neměl jaksi smysl. (pjotri)
  • Premiérové uvedení na TV Prima si nenechalo ujít 928 000 diváků. (rublik05)
  • Celý způsob vraždy je nesmysl. U bazénu je boží klid. Naskýtá se otázka, jestli byl zavražděný skokan hluchý a slepý, aby neslyšel a neviděl letící dron. Totéž platí pro svědkyni. Je nepravděpodobné, že by si jen tak skákal, kdyby se nějakých 10 m od něj vznášel dron se zavěšenou pistolí. Mimochodem ta pistole váží nabitá přes 1kg, tedy motory drou by musely pracovat naplno, což skutečně není nic tichého. Dron by musel být velmi blízko, aby pravděpodobnost zásahu byla vysoká a aby nebylo nutné střelbu opakovat. (pjotri)