Tokyo Vice

USA, (2022–2024), 16 h 45 min (Minutáž: 48–64 min)

Tvorcovia:

J.T. Rogers

Predloha:

Jake Adelstein (kniha)

Kriminálna dráma Tokyo Vice, voľne inšpirovaná skúsenosťami Jakea Adelsteina, sleduje cestu mladého amerického novinára do tokijského podsvetia konca 90. rokov minulého storočia, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. (HBO Max)

Blazkowicz

Dát či nedát pět hvězd? Nakonec nedám, protože i když je to fakt skvělý seriál a jde vidět hodně z yakuzy (ale mohlo by tam toho být víc) a celkově z japonského prostředí, tak nemám chuť se na něj někdy v budoucnu podívat znovu. Pokud teda nebudu někým přinucen, ale sám od sebe rozhodně ne. Prostě chutná jednohubka. Každopádně arigatō gozaimasu! 4+* ()

1Vojta1

Místo idylické prohlídky země vycházejícího slunce se dočkáme poněkud realističtějšího pojetí státu protkaného mafií se zkorumpovanou policií a velmi silnou xenofobií, kam se člověk jen podívá. Depresivní prostředí práce v korporátu, japonské podsvětí nebo i smutné osudy moderních gejš jsou totiž hlavním cílem exkurze, kterou nás provází gaijin Adelstein. I přes občasné scénáristické přešlapy se jedná o osvěžující kriminálku. ()

DonBraso

Od pilotu co jsem psal se i konec  první série víceméně nezměnil. Sice jsem se těšil na každý díl, ale ten přinesl vše jak přes kopírák ten minulý. Pořád je to tak hrozně zdlouhavé, že i v posledním díle už se seriál vyloženě topí v tom co vlastně nabídnout. Takže na drama vykreslujeme postavy i v posledním díle, že ten Sato je vlastně v nitru hroznej dobrák. Ano postava Sata je to nejlepší co seriál nabízí. Je totiž terčem všeho co se v seriálu stane. Na Elgorta jsem si sice zvyknul, ale pořád to s ním úplně neba. Určitý konflikt zde je, ale vyšetřování je místy hodně prazvláštní. Postava Poliny je jen na efekt, který dává aspoň nějaký plamen naděje, že to doufám skončilo v osmém díle, ale moc tomu nevěřím. Sice se na to dobře dívá, má to svojí atmošku, ale je to tak neprávem roztahaný, že za pět dílů by bylo tak akorát. Tozawa by mohl hrát více, než jen ukazovat, že mu někdo píchá do prdele injekce a dělá se svojí ženský jen tkaničku u bot. Poslední díl není žádným velkým finálem a vše jen směřuje čistě na druhou sérii. Popravdě první série je spíše taková dobře naleštěná drama bez velkých efektů a nějakých haló momentů, protože ve všem jede jak smyčka a drží se ji zuby nehty, co už člověk viděl v jiných dílech. Takových 70% ano, ale jestli dvojka se nebude chtít změnit, tak to půjde určitě dolů a já doufám, že ne a bude to mít trochu lepší drajf a nebude se pořád toulat na jednom místě kolem bordelu pět dílů, když o tom ten seriál celou dobu ani není. ()

Habanera

Výborný seriál, pojednávající o mladém investigativním novináři, Adelsteinovi, píšící pro prestižní japonské noviny. Pomalu, ale jistě rozplétá klubko vražd a sebevražd. Nitky které vedou hluboko do nitra zločinecké organizace. Zpočátku je děj dosti utahaný, ale od třetího dílu to slušně šlape. Natočeno dle skutečné události, knihy, z pera samotného novináře. ()

Honzulik

Velice solidní seriál, který pojednává o tokijském podvětí (yakuze) koncem 90.let. Hodně napoví o tamějších mezilidských vztazích, zabíjení, kultúře, ale hlavně fanatické a bezvýhradné, otrocké hierarchické podřízenosti v yakuzské mašinerii. Svou roli dobře zvlála hlavní postava Ansel Elgort, ale také další. Co mne udivilo, jak se v uvedeném seriálu nezvykle hodně kouří, prakticky každý má pořád v puse cigaretu a u Rachell Kellerové mi to už vyloženě vadilo! Ještě že cigaretu občas vystřídala pérem... Seriál ale doporučuji, já se nenudil a to je pro mne podstatné... ()

HarryTuttle

Skoda, ze to rezijne peaknulo Mannovym skvelym pilotem. Solidni neo-noir s dobrym castem a obcas kulhajicim scenarem. Predpokladam, ze adaptace memoaru si zada upraveni reality, ale i skutecny Adelstein vypada jako slusny pabitel, takze jako vyklad skutecnych udalosti je treba to brat s nadsazkou. Autenticite ubira navic i fakt, ze nesmyslne mnozstvi japonskych charakteru z ruznych vrstev mluvi anglicky, v logice narativu to mozna dava smysl, jako realie vubec, ani dnes, po vice jak dvaceti letech od zobrazenych udalosti. ()

hrumsrt

"Buďto jste naprostý cvok, nebo nejodhodlanější reportér, jakého znám." Když jsem před dvěma lety objevil Tokyo Vice s úmyslem zkusit nasát japonskou kulturu, nečekal jsem, že by něco, co přišlo úplně odnikud mohlo skončit téměř závislostí a já tak týden, co týden vyhlížel další novou epizodu, která by mi poodhalila z osudů amerického novináře Jake Adelsteina svádějícího boj nejen s japonskými podsvětím ale i se specifickým fungování tamních úřadů.. Snadno se stanete fascinováni fenoménem Jakuza, kdy budete doufat v další rozmarné zážitky, které s ní hlavní hrdina prožije. Co začíná, jako příběh o boji za prosazení sebe sama, za překročení xenofobních předsudků, vyústí až k nalezení lepšího já a spravedlivějšího světa, kterého k němu posunete jeho vlastními mechanismy. /1. série/ - Jedinečná příležitost získat práci v prestižních japonských novinách Meičo, to potká jen hrstku vyvolených. Přesto se pokouší příležitosti chopit mladý začínající americký novinář Jake Adelstein, naučil se plynně japonsky a je připraven udělat za dosavadním životem tlustou čáru, splnit si svůj sen a stát se v Zemi vycházejícího slunce novinářskou legendou. Jenže co dělat, když chcete psát o zločinech jakuzy a nikdo se s vámi nebude bavit, protože jste gaidžin.. Musíte něco nabídnout, musíte si vybudovat vztahy s policií a otevřít se světu pohybujícímu se na hraně zákona.. A třeba kápnete na něco opravdu velkého...  /2. série/ - Už to znáte, už si myslíte, že víte, co Vás může potkat, ale zatímco jste se minule jen rozkoukávali, tentokrát Vás už nikdo šetřit nebude. Osudy nezlomného amerického novináře v podsvětí Japonska jsou zpět! Ale pokud jste to nepochopili na konci předešlé série, tak Vám to upřesním. To psaní efektních článků o motorkářském gangu, anebo o strastech jakuzáctví, je pryč. Jake má před sebou možnost, jak dohnat japonského bosse klanu Tozawu před spravedlnost, jenže když šlápnete lvovi na ocas, nebuďte překvapení, že se bude bránit.. Ucelenější a dynamičtější vyprávění, které Vám nedá vydechnout. Do poslední chvíle nebudete mít jistotu, že postavy stojí na správné straně, a když tak že Vás jejich přítomnost bude dlouho těšit.. Bez sebemenšího zaváhání vyprávěný příběh o pokusy soudit člověka, který je každým dnem víc a víc mocnější. Jakou cenu má pravda a spravedlnost? Je to nad nebo pod životy vašich milovaných a toho vašeho? // Tokyo Vice vám představí všelijaká japonská zákoutí a přitom ještě zvládne odvykládat příběh o lásce a cti, ve kterém na každém kroku budete přát nepřátelům, aby krváceli.. S náskokem nejlepší seriál posledních let, v jakém Vás bude bavit se vracet do japanistikou fascinovaného světa. Pravda je tam venku pravili, ale to ještě neznamená, že Vám ji bude chtít každý ukázat.. //Nejoblíbenější postavy - Akiro Sato (Šó Kasamacu), Hitoši Išida (Šun Sugata), Jake Adelstein (Ansel Elgort) --- 1. série - 85%. 2. série - 100%. Zákon a pravda by měly stát rovnocenně, tak proč je to v praxi neslučitelné! ()

uhlerado

Šikovný mladý vysoký japonsky hovoriaci fešák začne v novinách a nie hocijakych. Dostane sa do podsvetia a spozná aj policajtov s rôznymi praktikami. Zaujímavé no nereálne. Mladý Einstein v Japonsku ()

zodiak217

Absolútna závislosť na tomto seriály. Jeden z najlepších seriálov súčasnosti, ktorý vás nepusti od začiatku po koniec svojou dejovou výstavbou, hereckým obsadením. Je tam ten balans medzi nami nepochopeným Japonskom, ktoré spoznávame očami Amerického chlapca, ktorý sa snaží prísť na to ako funguje Jakuza na pozadí japonskej spoločnosti. Práve to je skvelé, že máme možnosť očami cudzinca preniknúť do tejto problematiky a krok za krokom objaviť čo sa tam deje. Každá epizóda bola skvost a nevedel som sa dočkať každej ďalšej, takže už teraz sa teším na ďalšiu sériu. A palec hore pre hercov, výborne namixovany cast. Tento serial musí pokračovať! ()

Rian_witcher

První tři díly pro evropana totální pomalá nuda zobrazující pevnou hierarchii zakořeněnou v japonské kultuře. Když už konečně divák pochopí, že tohle nebude žádná akční jízda, začne se splétat kouzelné pletivo příběhů skvěle zahraných postav a vy se těšíte jak děcko na další díl a jak to celé dopadne. A nedopadne... Další série momentálně není schválená, tak prostě * dolů za konec bez konce. ()

hony23

Seriál je zajímavým nahlédnutím do japonské kultury, do poměrů, které panují v redakci novin i do struktur Yakuzy. Sledujeme příběh mladého Američana, který získává práci v tokijských novinách a rozkrývá případ sebevražd, za kterými stojí japonská mafie. K seriálu mám výraznou výtku, do nepříčetnosti mě vytáčí, když série končí uprostřed děje a pokračování přijde až někdy za rok, kdy už se zase nebudu pamatovat, o čem to bylo. ()

Saxos

S01E01-08. Useklý konec serie, jak japonský malíček neposlušného jakuzáka, nejspíš každého pěkně nasere. Neuzavřelo se vůbec nic. Co se dá dělat. Budeme čekat. Závěr: doporučuji. ()

Gretchen

Spolu s mladým a ambiciózním americkým novinářem Jakem Adelsteinem prozkoumáváme prostředí Japonska 90. let, kde se pod slupkou všednosti nacházejí temné vrstvy, které jsou utvářeny nočními kluby, neony, neosvětlenými zákoutími a doupaty nelítostných yakuzáků. Právě pohled do fungování pozoruhodné japonské mafie, která má svá vlastní specifika, pevně danou hierarchii, etický kodex a pravidla, byl pro mne ve výsledku nejzajímavější. První série zajímavě rozehrála hru mezi redaktory deníku Meičó šinbun, policií a yakuzou, druhá série ji pak dotahuje do konce - pomalým tempem, avšak se strhujícím efektem. Shrnuto a podtrženo: Tokyo Vice je parádní seriál, který si na nic nehraje, je poctivě natočený i zahraný, přičemž zůstává velmi autentický a civilní. Pokud bude další série (tuším, že ano), pak se máme rozhodně na co těšit. ()

babuška

Tak tohle konečně ukazuje, ten slavnej kodex cti, pro který umírali jako kamikadze, zabila miliony a jestli někomu pomohla nevím, myslím že důležitější je slušnost ()

Jaroslaw

8/10 Poctivý krimi seriál z prostředí Yakuzy ve kterém excelují skvěle napsané postavy (hlavně Ansel Elgort a Ken Watanabe),parádní krimi atmosféra podpořena chodem japonské kultury,a opepřena twisty,které fungují.Jasně místami to občas drhne,ale já byl odpálen a HBO opět dokazuje,že co se týče vážnějším seriálů je na špici,ted jen čekat na oznámení druhé řady. ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (viac)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (viac)