100. bombardovacia letka prichádza do Anglicka pod vedením majorov Clevena a Egana a pripojí sa k ťaženiu 8. leteckej jednotky proti nacistickému Nemecku. (Apple TV+)

Jozka7

Konečně! “Krvavá Stá” přilétá na bojiště, kde se zapsala do dějin a získala i tuto svou přezdívku. Kdo trochu zná vojenskou historii, tak ví, že na rozdíl od jiných podobných seriálů se tady bude umírat ve velkém. A v hlavní roli B-17, za mne nejkrásnější bombardéry 2. světové války. ()

Oxyuranus

Epizoda v podstatě hned předloží bojovou misi a příběh a postavy jsou tu skutečně až takové to druhé. Ale na tom asi úplně nezáleží, protože v oblacích mají všichni stejně dýchací masky a brýle a odosobněním si tedy můžete užívat válečné scény. Mně to nijak nevadilo a nevadí, protože, co si budeme nalhávat, casting je takový nemastný neslaný. Sem tam se tedy objeví ne moc povedené digitální scény, ale i to přejdu, protože téma je zkrátka moc silné, dobré a netradiční. Představte si, že na sobě máte teplý boty, kalhoty, koženou bundu, helmu, brýle a kyslíkovou masku. Letíte osm kilometrů vysoko v létající pevnosti, chtějí vás zabít nepřátelští stíhači a vy do nich kosíte  z otevřených dveří kulometem. A to je vaše práce. Masakr. Taky se po dlouhé době objevil soundtrack, který baví. To je za pět hvězd proč ne. ()

ArgeeMan

Nevěřím vlastním očím. Neviděl jsem tam ani jednu woke agendu. A to se píše rok 2024. A pak, že se to nedá natočit. Bože! Díky za vrácení starých dobrých časů. ()

Hugho

Škoda, že prvý diel začína až po výcviku, pretože na to, že ide o seriál na základe memoárov, prichádzame o stmeľovacie momenty z dlhého výcviku. Zráža to konzistentnosť 1. dielu. Prostredie, krajina a dokonca aj technika je ok - aj keď sem tam vidíme snahu o dramatizáciu deja. Na rozdiel od vizuálne katastrofálne nepodareného trajleru sú lietadlá buď reálne Warbirdy (keď ide o 1-2 kusy), alebo celkom obstojne namodelované CGI stroje,  a sú to naozaj B-17F v správnej kamufláži. Letecké zábery sú tiež dosť dobré, len si tvorcovia mohli lepšie napozerať originál Memphis Belle, pretože k čelným útokom na boxy  dochádzalo v tých časoch veľmi zriedkavo. Na začiatok dobré, skoro 4*. ()