Zástupca šerifa Joe „Deke“ Deacon (Denzel Washington) je vyslaný z Kern County v Kalifornii do Los Angeles na rutinnú prácu spojenú so zbieraním dôkazov. Namiesto toho sa spolu so svojím novým partnerom Jimom Baxterom (Rami Malek) priamo zapojí do pátrania po sériovom vrahovi, ktorý terorizuje celé mesto. Počas sledovania a vyšetrovania podozrivého Alberta Sparmu (Jared Leto) sa začnú odhaľovať znepokojujúce tajomstvá z Deaconovej minulosti, ktoré by mohli ohroziť nielen tento prípad. (TV Markíza)

DD

Totální wtf a bizár, blíž než k Se7en a jiným to má k Nightcrawlerovi. Atmosféra, audiovizuál a herci na nule. Další průser od Warnerů. ()

Clark_Kent

Hvězdné spojení D.Washington, ďábelsky pulzující J.Leto a R.Malek. Hutné napětím, syrovost a scény, které doslova vyčnívají nad klasický rámec detektivek. Co se týče Jareda Leta, za mě momentálně nejkvalitnější herec hollywoodu. Nemůžu se dočkat Jokera ve Snyder Cutu a následně Gucci v rukou Ridleyho Scotta. ()

celticek

Většinou bývá Denzel zárukou kvality. Bohužel, byla to bída. Neskutečná nuda a zmatek. Ani Malek a Leto to nestrhli, krimi si představuji jinak, žádné napětí, atmosféra, příběh. ()

papilon395

Denzel Washington už zestárl a Rami Malek je v nejlepším věku. Dohromady tvoří nesourodou dvojici detektivů, které spojí vyšetřování sériových vražd a posléze i podobně osudový chybný krok. Film, co se zpočátku odvíjí jako klasická detektivní pátračka s dobrou atmosférou, začne být od poloviny čím dál umanutější psycho, což nemusí každému vyhovovat. Téma oddaného detektiva zpodobnil mnohem přesvědčivějším způsobem Jack Nicholson v Přísaze. ()

papadoce

Rami Malek je čistý krok vedľa. Možno to bol dokonalý Freddie, ale v Little things nestačí iba vyzerať dúhovo a odpudivo, tu treba aj hrať. On je ale iba až nechutne odporný. Celé zle. To Denzel still got it, takže dal filmu patričnú vážnosť, no a Letný Jared bol psychopat jak vyšitý. Chalan sa v tom očividne našiel. Príbeh nie je nijako originálny, ale to už dnes neprekvapuje, býva to štandardom. Takže pri thrilleroch o masováčoch už nie je potrebné ohúriť originalitou, ale prevedením. Musí to byť husté, znepokojujúce, možno až nepríjemné a vtedy to má tie pravé grády. Malé veci potrebovali veľkého režiséra, lebo kástingový materiál k dispozícii bol. Lee Hancock občas z motyky vystrelil, na druhej strane občas nedokázal vystreliť ani z nabitého kanónu, takže točí ako na hojdačke, občas hore, občas dole. Tentokrát bola hojdačka tak nejak v strede(aspoň v prvej polovici). To je vtedy, keď nemáte nohy vyše hlavy a v gatiach nasraté, ale ani nešúchate chodidlami po štrku lebo ste už na hojdačku veľký. Proste to malo potenciál, no ostal do značnej miery nevyužitý. V istom momente opadlo napätie, lenže problém je, že opadlo presne v momentoch, keď malo gradovať. Najväčší prúser je scéna s kopaním. To bolo akože čo kurva. Je to taká tá typická dvojtrojka, ktorá vás bolí, lebo viete, že to malo byť štyri plus. Opäť raz škoda. Za pozretie to stálo, no Hancockova motyka dnes nestrieľala ani náhodou. 50%. ()

alldo.raine

Tenhle film je úplně zbytečný, ale herecky fantasický. Kdo neuvidí, o nic nepříjde. Ale kdo uvidí, bude svědkem skvělého hereckého představení. Ale na to jsme od těchto frajerů zvyklí, takže víte jak... Mně to za to například stálo! ()

ANTYCHRYST

Oldskulova detektivka ala seven.. Denzel a Rami hrají obstojně dvojici vysetrovatelu.. hodně ale hodně pomalé tempo...které občas ztrácí dech..chybí tomu větší moment překvapení..závěrečný zvrat..takhle je to jen koukatelny průměr...55% ()

Mamlas

Kdyby tam nehrál Washingron, byl by to odpad. Táhne se to jako snopel, nic se tam neděje, nudí to jako prase. Tak 90% je otravná vata, zbytečné kecy a zbytečné záběry, chození po městě, tlachání se starýma kámošema, dokonce opakované záběry, jakési vzpomínky, představy, no prostě maras. Zbytek je průměrná slabá detektivka. (22%) ()

horor2

Stará škola, která neservíruje akční krimi pokrm, ale spíše pomalejším zajímavějším vařením připravuje drobnými věcmi na hlavní chod. Neustále se nám vysmívá, protože všechny odpovědi, kdo je a kdo není vrah a osudovost postav je vysvětlena drobným zvratem. V tomto se mě Přísaha líbila víc, ale každopádně zklamán jsem nebyl. Slabších 5* ( 85% ) ()

Plastík

Vopruz, ztráta času. Malek se tam tvářil jako idiot, ale to je spíše chyba režiséra. Režisér s takovou tlupou herců nedokázal natočit nic ani trochu zajímavého. ()

HEED

To se divím sám sobě, že jsem byl schopen se na to dodívat. Fakt nudné, táhlé a nezajímavé. V tom filmu jde o úplně něco jiného, než o hon na sériového vraha. Rozhodně nečekejte nic ve stylu Červeného Draka, Sedm, Vraždy podle Jidáše. ()

Pete

Tento film rozhodně není tak špatný, jak by se z průměrného hodnocení zde mohlo zdát. Může si za něj ale sám, jelikož se většinu stopáže tváří jako něco jiného - ne-li Sedm (na to jistě nemá ani dost vlastního stylu), pak alespoň jako ty detektivky s Alexem Crossem. Ve Střípkách jde však především o zkoumání, kam až je kdo z vyšetřovatelů ochoten zajít při hledání vraha, co všechno je ochoten ve své posedlosti obětovat, a co mu to následně přinese. To, kdo je skutečný pachatel, je pak pro Hancocka vedlejší. Na tuhle notu bohužel přeladí dost pozdě, a kdo navíc předem čekal nějaké obvyklé vyšetřování, odchází zklamán. Denzel W. už není žádný Ekvalizér, ale v téhle roli obtloustlého dědka trochu alá mladší Morgan F. je na něj spoleh, stejně tu nikdo nesbírá kosti. Jenže Malek je do pořádného detektiva dalek, nevěřím mu to, a u hlavního podezřelého ve finále nějak nechápu motivaci, je mi Leto. ()

curfew77

Poctivé, atmosférické a s koncem, který má koule, a přitom není za každou cenu šokující. Ústřední herecké trio parádní, hudba skvěle znepokojivá, vizuál působivý. Vytkl bych snad jen pomalejší rozjezd a místy ne úplně "user friendly" scénář, který nutí domýšlet si víc, než je divácky úplně pohodlné. Jinak ale nevím, co by tady mnozí chtěli. Čistých 80 % a kéž by takových filmů bylo do roka aspoň pět šest. ()

Blenny

3,75*. Asi tady půjdu proti proudu, ale když se oprostím od toho, že je to další a zbytečný pokus se vyrovnat Sedm, což dle mého nelze, tak je to celkem příjemná spíš detektivka než thriller. Jared Leto hraje úchyla skvěle a prvně mi nelezl na nervy Rami Malek (a že mi lezl na nervy zatím všude). Hudba Thomase Newmana mi přišla taky fajn a celkem to sympaticky posunovala vpřed. Za mne dobrý. ()

Tominni

Na jednu stranu zajímavá detektivka, co se týče námětu a rozhodně ne zcela typická. Film o posedlosti a kam až se s ní dá zajít. Na druhou stranu - trochu chybí nějaké emoce, něco, co by diváka do příběhu více vtáhlo, když se k tomu přidá celkem nelogické chování hlavních hrdinů, tak to nakonec stačí jen lehce nadprůměrné hodnocení. ()

unrocker

Těžko se snímek hodnotí po filmové stránce.. pokud bych dal filmu 5hvezd bylo by to za atmosféru, pomalé ale ztrhujici tempo, za herecké výkony... ale celkově průměr, víc to nejde ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)