Zástupca šerifa Joe „Deke“ Deacon (Denzel Washington) je vyslaný z Kern County v Kalifornii do Los Angeles na rutinnú prácu spojenú so zbieraním dôkazov. Namiesto toho sa spolu so svojím novým partnerom Jimom Baxterom (Rami Malek) priamo zapojí do pátrania po sériovom vrahovi, ktorý terorizuje celé mesto. Počas sledovania a vyšetrovania podozrivého Alberta Sparmu (Jared Leto) sa začnú odhaľovať znepokojujúce tajomstvá z Deaconovej minulosti, ktoré by mohli ohroziť nielen tento prípad. (TV Markíza)

honajz2

No, jedno vím jistě - John Lee Hancock jako tvůrce má něco do sebe a jeho tvorba stojí za detailnější prozkoumání. On se od pohledu zdá, jako tuctový hollywoodský režisér, ale už Zakladatel mě přesvědčil o tom, že to tak úplně není a tady jsem o tom přesvědčil znova - byť teda v první polovině jsem si myslel opak, jak moc schématické mi to přišlo, ale naštěstí se to pak rozjelo. On se ten film totiž nezdá - zpočátku se táhne jak smrad a zdá se, že by jeho námět vystačil spíš jen na epizodu libovolné Kriminálky Někde, ale zhruba v půlce tomu ta pomalá atmosféra začne fungovat a posledních 30 minut podle má hodně do sebe a ukáže i, že ten příběh v sobě skrýval víc, než se na první pohled zdálo. Byť to k tomu mohlo dojít svižněji, fakt nechápu tu současnou módu natahovat vše na dvě hodiny, i když na to ten film nemá. Je to taky skvěle natočené, herecky jak u koho (třeba Leto hraje vychytralého magora skvěle, ale takový Rami Malek je docela nevýrazný a na tuhle roli se prostě nehodí) a atmosféra tomu místy fungovala a místy vůbec. Dávám tomu sice jen tři hvězdy, ale je to vyšší hodnocení, než jaké jsem na základě první poloviny chtěl dát a kupodivu ani nemůžu říct, že by to byla lehce zapomenutelná záležitost, takže to tomu určitě dává body k dobru. 3* ()

M.i.k.e

Little Things v prvé řadě nejsou klasická kriminálka.Sice se tu pátrá po vrahovi,ale celý fllm se zaměřuje primárně na postavy detektivů,kdy jednoho posedlost případem dohnala už před lety a druhého teprve dožene.To samo os obě není vůbec špatný nápad,jakkoliv není úplně inovativní,ale co naplat,když mnohem zajímavější než hlavní duo je je tu Letův "záporák" a ten válcuje všechny okolo.Washington si jede svůj standard,který nijak nevybočuje z toho co hraje už dvacet let.Malek je pak nejslabším článkem řetězu.Taky si jede svůj standard,ale jako detektiv mi prostě neseděl.Suma sumárum,na jedno podívání jsou Little Things ok,ale že by tu byla potřeba se k nim někdy v budoucnu vrátit se říct nedá...60% ()

Martin741

Zeby novodoba Prisaha 2 bez Nicholsona ? Denzel Florida pomaly starne, vybral si za partaka nic moc herca Rami Maleka /Bohemian Rhapsody/. No Malek na rozdiel od Denzela Floridy hrat nevie. Nuda sa praveze nekonala, film si drzi dobre tempo a napatie, skoda len toho utnuteho konca. Predpokladal som brutalne finale ako povedzme 8 mm, napokon hraje tu aj Chris Bauer zo spominaneho filmu, Skoda, predpoklady ostali ... predpokladmi ? 62 % ()

Aljak

Veľmi zdĺhavý a nezáživný rozbeh, ktorý nedával žiadny konkrétny zmysel. Až keď do deju vstupuje Sparma, tak to konečne nabralo na atraktivite a chytilo to ten správny thrill-feeling. Dvojica Deacon a Baxter na stope zločinu sériového vraha išli po Sparmovi za každú cenu, a ten si celú policajnú pozornosť náramne užíval. Trojuholník medzi hereckými esami Denzel-Remi-Jared bol vynikajúci, a v tomto prípade herecké ich kvality náramne zavážili. Vyvrcholenie deju v znamení posadnutosti napokon prináša fascinujúcu pointu, a tie posledné scény boli fakt Top! Len škoda, že cca prvá polovica filmu bola naozaj nezáživná. Tá druhá bola oveľa oveľa lepšia, no v celkovom merítku je to tak akurát na 3*. ()

Figu

Kriminální thriller? Za mě pořád vynikající žánr, bohužel nějako se v dnešní době vytrácející... A možná proto mě Střípky krásně zapadly do mojí mozaiky očekávání a následné nadšenosti z požitku, že pálím vostrejma. Navíc prostě říkám a hlásám stále - Denzel je celoživotní jistota kvality bijáků tohoto druhu! Pecka s fajn rozluštěním hádanky! 75% ()

Lischai

Slušný thriller s atmosférou, která vám místy připomene, jak jste zavírali oči, když Jake Gylenhaal šel v Zodiakovi do sklepa. Po konci titulků musím souhlasit s ostatními recenzenty, že vrah i detektivové se místy chovají nelogicky a divně, ale během koukání jsem to nějak zbaštil a přešel. Hancock je lepší režisér než scenárista, ale dvě hodinky i tak utekly jak nic. ()

bourec

Hancock si i tohle může zařadit do svýho šedivýho seznamu natočenejch věcí. První přešlap je Malek. Jo, ten chlap s pomocí svýho vzhledu skvostně ztvárnil Mercuryho. Ale policajta by hrát neměl. A je mi úplně jedno, že hraje dobře. Vůbec se na to nehodí. A druhej přešlap je naprosto nezajímavej, komorní, nevygradovanej příběh, kterej ač je chytrej, profesně na úrovni, tak smrtelně nudí. U tohodle se dá jediný.Spát jak mimino.40%. ()

Streeper

Když jsem si před shlédnutím četla některé komentáře, tak jsem to očekávala horší. Docela mě to nakonec mile překvapilo. Uvítala bych, kdyby byl film kratší, na thriller je až moc dlouhý a ze začátku se to trochu táhne než se někam konečně dostaneme. Ale Denzelovi a Ramimu to společně na plátně fungovalo. Opět mě šokovala proměna Jareda Leta, dělalo mi velké potíže ho poznat a považuji ho za jednoho z nejlepších herců této doby, opravdu do svých rolí dává naprosto všechno a na plátně to pak vypadá skvěle realisticky. Zároveň mě překvapila nevšední hudba od Thomase Newmana, vždycky jsem byla zvyklá na něco svižnějšího, hudba plná klavíru, tohle bylo velké překvapení, ale k filmu se to docela hodilo. ()

Abes

Obstarožní Denzel ty grymasy házel snad mimoděk. Za střih by zasloužili kriminál. Leto byl příjemně démonický. Atmosféra povedená. Sledovací schopnosti obou detektivů plné přešlapů jen odrážejí neschopnost tvůrců. Závěr čitelný, jen jsem v tom patosu očekával, že to starej pes vezme na sebe. Hudba by seděla v Americké kráse nebo Světu podle Prota, tady je v již tak nefunkčním finále úplně mimo. Takřka identické stíny minulosti fungovaly lépe v True detective 3. ()

C0r0ner

Tak já nevím, co se tady na tom komu nelíbí, mně to přišlo jako fajn retro detektivka s bezvadnou ústřední dvojicí a pošahaným zločincem, která moc pěkně utekla a byla napínavá, takže tomu člověk rád odpustí sem tam nějaký ten logický kotrmelec a občas vykrádačku např. Se7mi. 80% ()

PROCESOR

Film jako z devadesátých let, ale Sedm nečekejte. I zde se pátrá po sériovém vrahovi. Celý film je divák nabádán k tomu, aby si všímal detailů a mohl ze střípků dát potom dohromady celek. Z toho je zřejmé, že je potom jenom na něm, jestli filmu porozuměl. ()

Wormboy

Vyborni herci, putave spracovanie, dobre vypracovany pribeh, nie zbytocne prepalena stopaz a perfektny zaver. Z The Little Things nebude nikdy zanrova klasika, avsak ako jednorazovka funguje velmi dobre. ()

Juto

Je sklamaním vidieť takých talentovaných hercov ako Denzel Washington, Rami Malek a Jared Leto v takomto filme, priamočiarej a zriedkavo prekvapivej záhade vraždy. Koniec filmu má znechutil. 5/10 ()

campix

The Little Things působí na první pohled velmi zajímavě. Old school krimi, kde dva policisté pátrají po sériovém vrahovi. Herecké obsazen vypadá také zajímavě, ale Washington si odehraje svůj standard, Malek mi tu opět nesedí a Leto si toho creepy magora docela dává. Ve finále to je ale málo na to, aby to zachránilo naprosto podivně vytvořený rámec. Je tu velký důraz na počáteční vykreslení charakterů Washingtona a Maleka a nezůstane čas na to důležité. Rozjezd tedy dlouhý a pomalý, pak už to jde ráz na ráz, ale bez potřebné katarze. ()

majo0007

Vo filme nie je jediná zapamätania hodná scéna, ktorá by to vyzdvihla do nadpriemeru. Za týždeň si spomeniem akurát tak na zmrvený záver. (V prípade pána Maleka si neodpustím - kedy si tie zubné protézy z Freddyho odloží - mu to prirástlo, alebo sa tak narodil?... tak to by bola eňo-ňuňo detektívka!). ()

sator

Zástupce šerifa v okrese Kern Joe Deacon (Denzel Washington) je poslán do Los Angeles na místo, kde měl jen rychle  shromáždit důkazy. Místo toho se zapletl do hledání sériového vraha, který terorizuje město. ()

moviefilm

Objektívne by to bolo o hviezdičku nižšie. Je to predvídateľné, vykráda to a občas pritiahnuté za vlasy. Ale ja mám tieto trilery s nádychom 90. rokov skrátka rád. A Letova kreácia je luxusná... ()

Deyw

Tezko rict..rami a denzrel dobry dost dobry a jared uplne v topu -> jak tam chodil na borce 😀 skoda, ze to vic nevyzdimalo potencial - dalsi sedma nebo aspon purpurovy reky to bejt mohli..takhle je to nedomrd a neco napul...prirovnal bych to kvalitnou ke snehulakovi - kterej taky mel naslapnuto ale byl utlej...zatim nehodnotim..ale jared si to dal jako svine 👌 ()

Triple H

Dobrý nápad, na ktorom je vidieť, že scenár je z prvej polovice 90-tych rokov, keď po Mlčaní Jahniat frčali kadejaké detektívky o sériových vrahoch (ktoré mám rád). Negatívum je, že scenár potreboval dotiahnuť, aktualizovať. Správanie postáv je miestami dosť od veci, psychológia kríva a v dobe, kedy si divák privykol na prepracované veci ako True Detective či Zodiac pôsobí film predsa len kus zašmodrchane. Pozitívum je, že sa na žáner ide z trošku iného uhla ako býva obvyklé - pointa má niečo do seba a je na celom filme najzaujímavejšia, len škoda že k nej nevedie rovnako zaujímavá cesta. Denzel nezlyháva ani vo vyššom veku, Malekovi som detektíva veľmi neveril a najlepší je Leto, ktorý svojím hereckým prejavom a zmenou imidžu vytvoril (v dobrom) pomerne špecifickú a pozoruhodnú figúrku. Dobrá je aj hudba, ktorá ale pôsobí ako keby mala sprevádzať iný film ako pochmúrnu detektívku, na druhú stranu aj vďaka nej má film niečo osobité do seba. ()

UhLee

(7,5/10). Nevím jestli tento film zařadit mezi detektivky nebo něco úplně jiného. Co však můžu říct s naprostou jistotou TENTO FILM JE HROZNĚ PODHODNOCENÝ. Stojím si za tímto tvrzením. Zasloužil by si alespoň červené čísla. Sledujeme totiž další z hereckých koncertů chameleona Jareda Leta, který mě opět a znova uchvátil svým hereckým nadáním. Od první chvíle, co se objevil na scéně, tak jsem hltal každé jeho slovo a pohyb. Osobně jsem nevyrůstal na Denzelovi, a proto nedokážu ocenit jeho herecký výkon jako třeba právě u Jareda nebo Ramiho. Měl tam pár scén, kdy jsem viděl, že je to pan herec, ale moje pozornost se ubírala úplně někam jinam. Rami tady hraje dost nešťastnou roli, protože s ní nedokázal prodat co všechno se v něm skrývá. I tak to byl nadstandartní herecký výkon, hlavně tedy ve vypjatých situacích. Nad čím bych se chtěl pozastavit, jako spousta ostatních uživatelů, tak to je hudba Thomase Newmana. Jeho tóny tam někdy sedly naprosto dokonale, ale někdy to bylo vážně zvláštní. Závěr snímku nám akorát ukázal, že toto nebyl obyčejný film z prostředí policie a to na něm hrozně cením. ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)