V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

siloalampa

Rozprávky a detské animáky v obľube veľmi nemám, ale toto je pravdepodobne to najlepšie, čo som na tému "Dedo Mráz" videl. Pravdu sa síce nedozviete, ale človek nikdy nevie... ()

Hpatrik

Klaus oplývá nejen hezkou animaci se specifickou až kreslenou stylizací, ale především krásným a originálním vánočním příběhem. Španělský tvůrce Sergio Pablos ale není žádným nováčkem v oboru, má toho už za sebou docela hodně, a velkou měrou se podílel např. na animovaném Já, Padouch. ()

geek.ondra

Viděl jsem krásnou animaci ale ten originální a odzbrojující příběh ne. Průměrný animák který nemá nic čím by vyčníval nad konkurencí. K tomu potřebují mít tu lampičku v logu ;) 5,5/10 ()

Torgal

Ďalšia legenda o zrode Santa Klausa, no španieli prejavili väčšiu kreativitu než bežne ukazujú amíci a rozprávajú ju cez príbeh o polepšení jedného zhýčkaného poštára. Štýlom to tak nie je typická presladená limonáda plná vianočných zázrakov, ale hrejivý film s množstvom dojemných aj úsmevných momentov, ktorý sa nevyhýba ani vážnejším témam (pani Klausová) a aj klišé predáva sviežim a zábavným spôsobom. Výborne využitá bola aj téma nekonečného súperenia medzi znepriatelenými polovicami mestečka, ktoré zmierili deti tešiace sa na darčeky. Skrátka nová vianočná klasika. 8+/10 ()

AloeB

Malý bráška říkal po dosledování, že je to krásný film. Já si rýpnu, že v roce 2019 bylo senzačních filmů plno. A to myslím stačí. ()

FeriusParfax

Hmmm... tak to teda byla pěkně stupidní pohádka. Svým dětem  podobné nesmysly pouštět rozhodně nebudu. To byla strašlivá nuda. Když na to slyšíte ódy ze všech stran, pořád si v hlavě říkáte, že se to přece musí rozjet a tak čekáte, čekáte, čekáte a najednou je konec. Uleví se vám, naštve vás, že osvícení se nekonalo a brzy zapomenete, co vás na tom vlastně tak nebavilo. Takže nevím, co mě tak nebavilo, ale byla to prostě NUDA. EDIT (10.4.2024) Nevím, kdo psal tento komentář, ale vůbec to nezní jako to, co jsem viděla na druhý pokus. Ten byl o tolik lepší, že jsem musela úplně změnit hodnocení. Animace nebyla úplně můj šálek kávy, ale tu se snažím nehodnotit, protože je to extrémně subjektivní a každá animace musí dát hroznou práci. V každém případě je to krásný a originální vánoční příběh, kterak "vznikl" Klaus. Santa Klaus. Bylo to moc příjemné pokoukání. Konečná smrt byla krásně, jemně a poeticky zpracována. P.S. moc se mi líbilo, že zápletka tentokrát nestála úplně na nějaké zradě přátel, ale rozdmýchali ji už od začátku záporné postavy. ()

mazic

no hnus přátelé hnus. místo vychovávání dětí směrem slušný člověk, tu opěvujeme film, který nám říká: děti buďte hodní a dostanete dárek. zasmál jsem se asi 2x, takže proto hvězdičky, jinak by tu svítil odpad roku. plus mi je líto lidí, kteří na tu šarádu skočili (ale jelikož se považuji za arogantního a nadřazeného většině, tak mě to vlastně nepřekvapuje ). tak zas někdy u netflixu lidíííí ()

Mouchal

Jsme v České republice a na Santu tu se*e pes. I tak si mě ale tento animák získal hravou animací, zajímavým zrodem americké vánoční legendy a temným městečkem doslova na konci světa. Hlavní postava je původem z bohaté rodiny a proto se není čemu divit, že je to zkrátka totální lajdácký budižkničemu. Nicméně když ho jeho tatík pošle i přes synovu nevoli do světa postavit se na vlastní nohy, ani v nejdivočejších snech by nesnil o tom, že jeho rozmazlený synáček stvoří nejprofláklejší komerční tradici všech dob. Velmi pohodový a příjemný animák u kterého nebudu mít žádný problém pustit si ho někdy znovu. 85% ()

balcazar

V podstate súhlasím s komentárom T2. Zo začiatku to môže pôsobiť zmätočne, keďže čakáte vianočnú rozprávku o Santa Clausovi a musíte sa prehrýzť cez úplne iný príbeh a pochmúrnu atmosféru rozhádaného mestečka. Postupne sa však rozpletá originálny príbeh, ktorému navyše absolútne sedí zvolená grafika a štýl a Klaus sa teda právom zaradil medzi top rozprávky s vianočnou tématikou. ()

E lan

Krásný příběh přebije ne tak hezké a trochu staromódní zpracování. Co se dá vymyslet kolem Santa Klause v tak krásném příběhu je neskutečné. Radost se dívat od začátku do konce. Ještě kdyby to zpracoval Pixar, tak by to byla neskutečná lahůdka. Přesto nádherný vánoční příběh. ()

Hashirama

Čekal jsem devadesát minut křiváren, debilních keců o tradiční rodině a soutěž ve flusání. Dostal jsem však vizuálně nápaditou vánoční pohádku plnou zábavně morbidních burtonovských nápadů, ze které se může snadno a rychle stát instantní klasika, už jen kvůli onomu neokoukanému stylu. Spousta černohumorných kuriozit dokáže pobavit i odrostlejšího diváka, tradiční hezká vyprávěnka s žoviálně nainstalovanými vánočními proprietami pak děti, a celková poetika podtržená emotivní koncovkou snad každého. Jen bych už vážně rád viděl podobně sympatický animák s odvážnější a ne tolik tradiční dějovou skladbou. V žánru svátečních filmů však bez pochyb nejvyšší liga. 8,5/10 ()

ER

Sympatická story o vzniku nejkrásnější vánoční tradice. PS. Pro mně je velkým překvapením, že jde o španělskou produkci ()

haWranka

Opravdu krásný vánoční příběh. Sama nejsem kdovíjakou milovnicí amerického komerčního pojetí Vánoc, ale tady si tvůrci vzali ze Santy a tradičních zvyků to nejlepší. K tomu krásná animace a nesmírně sympatický humor a máme tu jeden z nejhezčích vánočních filmů! ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Trosku lacinější animace, predvidatelná story.. ale je to v pohodě animák, který ma nekolik docela chytrych motivu a podzapletek! 80%, 4/5* ()

Klajondr

Klaus je výborný Vánoční film, který dojme opravdu každého. Ať už jste příznivci Americké tradice Santy Clause nebo ne, tato animovaná pohádka vám nabídne úžasnou pouť nijak absurdním příběhem vousatého Ježíška. Plus s garancí mokrých očí na konci. ()

PF 2020

PF 2020