Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Jakubik

No na Simpsonovi to nemá protože nezaujme takové spektrum lidí ale kdo chce tak se ve Futuramě najde. Dlouho jsem se odhodlával se na tento počin kouknout a když už sem si čas našel tak musím říct "dost dobrý". Narozdíl od Simpsononů si zde můžou tvůrci pustit fantazii na špacír a dělat spoutu vtipů které v Simpsonech udělat nejdou. ()

Dimo

Nečekaně dobrá, taková je Futurama, humor i pro odrostlejší, vizáž i pro mladší. Srovnání se Simpsonovými se nelze vyhnout, ale tyhle projekty mají společný jen vzhled a to, že jsou humorné, přesto, když bych byl nucen k závěru, opatrně bych se přiklonil k Futuramě. Opatrně proto, že jsem viděl zatím málo dílů, ale hodlám s tím něco udělat. ()

Koška

Seriál od tvůrců simpsonů. Narozdíl od Simpsonů si Futurama utahuje z celého světa, kdežto Simpsoni se zaměřovali spíše na Ameriku. Určitě se jedná o povedený animovaný seriál. Škoda jen, že je zatim tak málo dílů. ()

karinakari

Moje srdcová záležitost! Znám každý díl, každou hlášku nazpaměť. Ve Futuramě snad neexistuje ani jeden díl, který by mě nebavil. Blbej Fry, jednooká Leela, ožrala Bender, rozmazlená Amy, senilní profesůrek, rastafarián Hermes, rádoby pes Ďiblík, zelená okurka Kiff, narcis Zapp, údržbář Scruffy a hlavně nejvtipnější a nejroztomilejší krab Dr. John Zoidberg vás opravdu pobaví. Hodně lidí srovnává Futurama se Simpsnovejma. Pro mě je Futurama jasnej vítěz! A to jsem se Futuramě hodně dlouho vyhýbala.. No a jak to dopadlo? Každý den si musím pustit alespoň jeden díl. Doufám, že takových lidí jako já je víc a snad si nemusím připadat jako naprostej magor:-) Jsem neskutečně vděčná Comedy Central, že dala Futuramě další šanci, protože i v nejnovějších sériích tvůrci sypou jeden vtip za druhým. I´m loving it... ()

chrispe

Počáteční nadšení (co si budeme povídat, zejména z Bendera) se vytratilo. Futurama je skvělá, ale nemá to NĚCO, pro co jsou tolik skvělí Simpsonovi - které můžete sjíždět znovu a znovu... a znovu. :) ()

1Legend1

Evidentně slabší než Simpsonovi. Možná proto, že mi postavy nejsou tak sympatické, možná něco jiného, ale něco mi říká, že Futurama je pouze tuctový seriál. Nepřesvědčila mě. 45% ()

Cheeker

Polib mi můj naleštěnej zadek... Leelo, věděla jsi, že eyePhony jsou taky telefony... Pecka seriál. Nejoblíbenější díl s6e7 Lepší později, než pozdě ()

Kadas97

"Dobré správy vespolek!" Nepoznám lepší animovaný seriál, kam sa hrabú Griffinovci a Simpsonovci, toto je sranda najhrubšieho zrna. Krásne absurdné a absurdne vtipné. Bez servítky sparodované problémy prítomnosti. Milión vtipných hlášiek a milión vtipných scén. V porovnaní Simpsonovcov a Futuramy je humor z budúcnosti na vyššej a dospelejšej úrovni. Jednoznačných 10 z 10 a "Polibte mi múj naleštěnej zadek!" ()

P. J. D.

Futurama jsou vlastně druhými Simpsonovými. Fox prostě umí a tohle si dokáže pohlídat (ačkoliv má mnoho mizerných seriálu, ale ty teď nebudu jmenovat). Jednotlivé postavy jsou vlastně jakousi mozaikou satiry, která pohromadě dobře funguje. Jedna postava je líná, druhá až moc pečlivá na to, aby se moc neutrácelo, třetí zase dbá na nekompromisní pořádek a tak dále a tak dále. Děj jednotlivých epizod má vlastně stejný ráz, jako tomu je u žluté rodinky. Převážně na sebe nenavazují a mnohdy ani nemají nějaký větší podtext (pár epizod se ale se skrytou zprávou najde – třeba na skleníkový efekt). Seriál jako je Futurama zkrátka a dobře funguje a ani nepotřebuje mít děj. Stačí mu totiž postavy, které stejně nějakou tu blbost časem vyvedou. 5/5. ()

Torgal

Na pôvodnú Futuramu (série 1-5) nedám dopustiť, videl som každý diel niekoľko krát a zábavnosťou ďaleko prekonáva populárnejších Simpsonovcov. Možno je to aj tým, že vesmírne dobrodružstvá sú mi bližšie ako príhody priemernej americkej rodiny, ale Futurama má proste omnoho zaujímavejšie postavy a zasadenie seriálu dovoľuje scenáristom naplno popustiť uzdu fantázii. Bohužiaľ, subjektívne musím povedať, že od prevzatia seriálu Comedy Centralom išla kvalita nadol, pociťoval som podobné syndrómy ako u vyšších sérii Simpsonovcov - roztekanosť, kopenie absurdností bez ladu a skladu a ohľadu na príbeh, celková nekonzistentnosť a kŕčovitá snaha byť za každú cenu vtipný. Kvôli pôvodným sériám ale hodnotenie určite znižovať nebudem. 9/10 ()

Perth

Špatné zprávy vespolek, Futurama nadobro skončila a s ní i přísun kultovních vtipů, zábavných situací a kvalitních meme, které následující generace už ani nepochopí. Musím uznat, že některé série byly slabší a některé díly nudnější ale na druhou stranu geniální reference na známé snímky a absence fillerů mi to vždy vynahrazovala. Fry s Leelou si v pozadí dopřávali pěkně okořeněnou ale ani trochu slaďáckou vesmírnou love story. A nemůžu opomenout že u posledních dílů jsem byl naměkko a reálně musel zamáčknout slzu, vždyť i ten ňouma Zoidberg, dopadl skvěle a tak nějak kamarádsky mu to přeju. ()

Plechpetr

Futurama jako celek je opravdu dobře zpracovaná. Srovnání se Simpsonovýma vůbec nepřipadá v úvahu. v každé sérii se najde alespoň pár těch méně povedených dílů, ale vymyslet Zoidberga společně s Benderem- To je prostě na medaili! Futuramě budu fandit i dál, a doufám, že se dočkáme dalších povedených dílů. Filmy bych prosil vynechat! ()

cyright

Problém všech podobných seriálů je ten, že si jen těžko udrží stabilní úroveň a kvalitativně spíše kolísají. Futurama není výjimkou. Navíc humor je až příliš specifický a určitě se najdou mnozí, kteří jej nepoberou. A poslední výtka: autoři poměrně často tlačí na pilu předvídatelným způsobem, zejména v pozdějších dílech. Tím výčet drobných negativ končí a zbývá už jen skvělá zábava. ()

lickerman

Futuramu bych osobně zařadil vedle rodinky Simpsonových mezi jednoznačně moje dva nejoblíbenější animované seriály. CZ dabing povedený ..! ()

Tevez10

BOMBA , BOMBA a ješte jednou BOMBA !!! na tomdle sci-fi serialu ulítávám snad ještě víc než na SIMPSNECH a to už určitě svedčí o kvalitě... loser z minulosti,robot vochlasta,doktor neumětel,číňanka z marsu,jednooká kapitánka kosmické lodi... to vše je možné snad jen ve FUTURAMĚ !!! všechny dily už jsem viděl nejméně 3x a jen tak se sledováním nepřestanu :o)... jen otázka co se seriálem udělá český dabing,nebo't angličtina má své nezaměnitelné kouzlo !! I LOVE FUTURAMA :o* ()

Last01

Nejlepší seriál všech dob - narozdíl od Simpsonových se válíte smíchy na zemi každou půlminutu, skryté vtípky v pozadí zde nabírají taktéž úplně jiný rozměr :) ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)