Dvaja pátrači: Spy Kids 2

• Slovensko Spy Kids 2: Ostrov stratených snov (viac)

Od chvíle, keď zistili, že ich rodičia sú tajnými agentmi a potom ich dokonca zachránili z rúk únoscov, sa už z Carmen (Alexa Vegaová) a jejo mladšieho bračeka Juniho (Daryl Sabara) stali ostrieľaní detskí agenti. Proti sebe však nemajú len zloduchov všetkého druhu. Pri záchrane prezidentovej dcéry Alexandry (Taylor Momsenová), ktorá sa ocitla v ohrození života na jednej atrakcii zábavného parku, sa totiž dostali do sporu s konkurenčnými detskými agentmi Garym a Gertie Gigglesovcami (Matt O´Leary, Emily Osmentová). Ich otec Donnagon (Mike Judge) navyše pripravil o miesto Gregoria Corteza (Antonio Banderas), ktorý mal byť vymenovaný do pozície riaditeľa špiónskej organizácie OSS. A aby tých zlých správ nebolo dosť, falošní čašníci počas výročnej večere OSS ukradnú prototyp maskovača - prístroja, negujúceho každú energiu. Nájsť s získať ho späť majú Gigglesovci, ale Carmen s Junim sa nehodlajú vzdať a malou fintou ich pošlú celkom inde. Sami sa potom vyberú po stopách maskovača, vybavení supermoderným zariadením od strýčka Mačetu. Podľa informácií od starého známeho Fegana Floopa (Alan Cumming) navyše usúdia, že za krádežou by mohl byť samotný Donnagon Giggles. Pátranie ich privedie na malý ostrov, v ktorého blízkosti sa strácajú lode. Nájdu tu šialeného vedca Romera (Steve Buscemi), ktorý vynašiel maskovač - negátor energie, ale teraz sa ukrýva v podzemí ostrova pred svojimi vlastnými výtvormi, zmutovanými výsledkami svojich genetický pokusov. Vzápätí, žiaľ, narazia aj na Garyho a Gertie a znovu se s nimi musia stretnúť v boji o maskovač. Na pomoc im bežia rodičia Gregorio a Ingrid Cortezovci (Antonio Banderas, Carla Guginová) a babička s deduškom, ktorí sú, pochopiteľne, tiež špičkovými agentmi. Je jasné, že o ukradnutý prístroj sa na ostrove strhne veľká bitka. (TV JOJ)

helloween93

Rozkoukal jsem to asi 4x než jsem se dostal až k závěru filmu. Nuda, hrozné efekty, přitroublý příběh a neskutečně infantilní. Smutné, že Spy Kids byla jediná Rodriguezova výdělečná série. * ()

Jeand´Boa

Od režiséra po herce - plýtvání jejich talentem, dost možná i jejich ostuda...toto není parodie, toto není zesměšňování, toto je blbost udělaná s velkým nevkusem a vedoucí k naprosté lacinosti až trapnosti...nevěřím tomu, že by se to mohlo opravdu hodně líbit byť jen dětem...aneb úroveň jedničky pokračuje... ()

Torgal

Jediný diel Spy Kids, ktorý som aspoň čiastočne videl. Je to absurdná blbina preplnená šibnutými nápadmi, ktoré ma ale fakt bavili a celkom by som si ten film užíval, nebyť fakt desivo nepodarených trikov. Toto už bolo takmer na úrovni Dungeons & Dragons, čiže skoro na úplnom dne. Dosť mi to prekážalo a kalilo dojem z filmu. 5/10 ()

josieaddms

Zábavné pokračování příběhu dvou drzých špionských dětí. Jak už jsem psala, děti to milují. Vždyť to představuje všechno co děti mají rády. Byla bych ráda, kdyby se dospělí dokázali jednou vcítit do malých dětí, a pohlížet na dětské filmy jejich očima. Snad by poznali že tenhle film si skutečně nezaslouží tak nízké hodnocení. ()

Likan7

Na podobný úrovni jako skoro nesnesitelná jednička. Špatný triky, postavy dementi a mě je stydno za ty herce, že "museli" hrát v takový kravině. Dodnes nechápu, jak mohlo vzniknout takových dílů. ()

Knor

Jedna hvězdička je asi až moc, ale dám ji, protože mám Rodrigueze fakt rád a jsem ochcotem mu ještě jednou odpustit, ta hvězda je za pár dobrých nápadů, jinak nic víc. ()

Pitryx

Naprosto skvělá rodinná zábava. V podstatě bez hluchých míst. Nápadité efekty, leč příliš okaté. Ale vůbec to zde není na závadu. Já osobně jsem se dlouho tak nebavil a sem tam i chutě zasmál. Ve vedlejší roli se opět objevuje známý zloduch Dany Trejo i Steve Buscemi. Dost nadprůměrný film. Nova ????2009 9007/9600 ()

kubilov

Z mého pohledu se dvojka sice zuby nehty, ale přesto zhruba drží laťky, kterou nasadila jednička, a proto stejné hodnocení. Big up za Steva Buscemiho! ()

Brano

Jednotka bola prepadák, tak načo točiť dvojku? Toto je len ďalšia sprostosť, ktorá sa snaží zaujať technologickým pokrokom. Keď som mal tak desať, tak som to ešte dokázal pozrieť, ale s odstupom času by som to už viackrát nezapol. 1* dávam len čisto z nostalgie, že raz som sa na to dokázal pozerať. Ak nemáte desať, tak sa tomuto radšej vyhnite. Pre dospelých to film rozhodne nie je. /25%/ ()