Seriál Normální lidi sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale když Connell jednoho dne přijde do Mariannina domu vyzvednout svou matku, která tam uklízí, mezi oběma dospívajícími lidmi se vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat. O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti. Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska. (HBO Europe)

dennieko

Já nemám slov. Neuvěřitelná emocionální jízda...skoro mě až mrzí, že jsem ještě nečetla knihu, ale po tomhle si myslím, že ani nepotřebuju. Herci vynikající! ()

Vive

Seriál mi bol doporučený ako niečo, kde sa len ľudia rozprávajú, čo je v podstate pravda. JE to prakticky dialóg, veľmi dobre napísaný a reálny dialóg medzi 2 hlavnými postavami. V 2020 je každý film a seriál plný klišé, ktoré sme už 1000x videli inde. Tento seriál toho neni výnimkou, ale našťastie si z toho ťažkú hlavu nerobí a sústredí sa na samotné spracovanie, ktorým sa od iných bežných romantických dramat líši. Ako prvé ma zaujala kamera, ktorá sa sústredí na obličeje postáv alebo čokoľvek iné, čo je pre záber zrovna dôležité, všetko ostatné je v pozadí a rozmazané - vďaka tomuto vníma divák všetko očami postáv, je to viac subjektívne. Za druhé, ambientná hudba nikdy neni v popredí, neni jej zbytočne moc a to tiež dodáva na realizme - toto občas seriál porušil, ale celkovo som s tým problém nemal. ďalej, milujem epizodivké vyprávanie,kde medzi titulkami prejdúi mesiace. Veľa seriálov i filmov má problém s tým, že akoby to, čo sa deje na obrazovke, je všetko, čo sa vo svete deje. VĎaka tomuto všetkému je Normal People neskutočne osobné, intímne a emočnľ vyčerpávajúce dielo u ktorého som mal každú epizódu strach, kedy a ako bude Marienne alebo Connelovi opäť ublížené. Chyby samozrejme má - hlavne mi to prišlo trochu prehnane sentimentálne, ale aj tak za mňa 90% ()

schialli

Seriál mne velmi obohatil. Obohatil mne o poznání, že "normální" je relativní pojem, jehož užití může nabývat dost širokých rozměrů. Tento poznatek jsem získala během druhého dílu. Čekala jsem do čtvrtého, jestli mi to přinese ještě něco. Ujistila jsem se, že nikoliv. ()

Yila

Tento seriál mi velmi sedl, v některých situacích miskomunikace na pěst, ale k charakteru postav to sedělo a dávalo smysl. Jeden z originálnějších vztahových seriálů, kdy problémy mezi hlavními postavami vznikají jejich špatnou komunikací, charakterem a vlivem okolí (rodina, kamarádi a tak.). Ocenila jsem, že zde nebyly klasické zvraty, jako v jiných romantických filmech. Děj hezky plynul a konec byl poměrně očekávaný a hezky zakončující příběh. ()

Kusbi

Pravděpodobně nejsem jakožto občasný cynický škarohlíd cílovou skupinou tohoto díla, ale bohužel mě Normal People i přes chválu odjinud příliš nezaujalo. Problém je u mě v naprosté roztahanosti a plytkosti děje seriálu. Mám totiž trochu problém s tím, když je velké množství dialogů v seriálu naprosto bezobsažných a stále se opakujících dokola, což je zde bohužel ten případ. Předpokládám, že alespoň na 4 epizody by daly dohromady dialogy obou hlavních hrdinů, kde si navzájem sdělují naprosto balastní informace, které děj nijak nerozvíjí. Na další alespoň 3 epizody by vydal čas, kde se protagonisté oddávají intimnostem. Tímto odhadem se dostávám na více než polovinu seriálu, která mi přišla naprosto nezajímavá. Ve zbytku seriálu se alespoň občas něco stalo, ale nedá se říci, že by to nějak extra stálo za zmínku. Ale je to hezky natočené a je třeba pochválit herce. Uvažoval jsem i o dvou hvězdách, ale nakonec za tři díky vhodně zvolenému soundtracku. ()

66JIRINA

Je to zvláštně uchopené, první dva díly jsem si nebyla jistá že to dokoukám. Nakonec musím uznat, že to mělo velikou hloubku. A právě způsob jakým jsou postavy vykreslený je originální a jedinečný, poněkud zvláštní chování s během času divákovi zdůvodni, když se nahlédne blíže do jejich křehkého nitra, a způsobu života které si každý odnáší z domova a dětství. A v průběhu dospívání se pak každý snaží najít svoje vlastní já, sám sobě porozumět. ()

grangerova

Normal People je podle mě nejlepší kniha Sally Rooney a tahle televizní adaptace je prostě skvělá (a je opravdu hodně znát, že se Rooney podílela na scénáři). Perfektně vystihuje atmosféru knížky, je vizuálně působivá, citlivě doplněná hudbou a ústřední dvojice je vybraná dokonale. Doufám, že o Paulu Mescalovi ještě hodně uslyšíme. ()

betykabrdova

Pocity mám rozporuplné. Na jednu stranu reálný příběh ze života "normálních lidí". Někdy to vyjde, někdy prostě ne. Na druhou stranu ale strašně utahané, překomplikované romantické drama, jehož finále mě tak trochu dost zklamalo právě kvůli všem komplexním zápletkám v ději. Pro někoho právě to dodává na autentičnosti příběhu, pro mě je to trochu nepochopitelná tečka (?), která vzhledem k proměně postav a jejich magnetické přitažlivosti mi moc nedává smysl. Pokud nás tedy nečeká druhá série. Ale to mi přijde krajně nepravděpodobné při zvážení literární předlohy, tu ale hodnotit nemohu. . Ačkoliv se mi líbí scénář a komunikace mezi hlavními hrdiny, jiné postavy jsou trošku karikaturami či otazníky. Život Marianne je pro mě stále obehnán tajemstvím, což by bylo i v pořádku, kdyby to ve finále nezabralo podstatnou část děje. A je to část mého nepochopení k jejímu finálnímu rozhodnutí... I přes všechny výtky a kritiku je to pro mě obrovský objev kvůli Daisy Edgar-Jones a především Paulu Mescalovi. Přes sebevětší zoufalství nad vývojem děje si mě tito dva herci a jejich upřímné ztvárnění všeho, co jim Sally Rooney nachystala pod nos, naprosto získali. Senzační byla i kamera a soundtrack. Chef's kiss for that. Tyhle tři aspekty stačí k tomu, abych hodnocení nechala na čtyřech hvězdičkách. ()

kameny

Duo Abrahamson a MacDonald dokázalo přenést veškerou intimnost, co Sally Rooney vytváří ve svých knihách na obrazovku. Série je citlivá, krásná, dojemná. Dotkne se diváka v těch nejcitlivějších místech. Výkon herců v hlavních rolích je bravurní. Práce s kamerou podtrhuje emotivnost snímku a ukazuje jaká je v jednoduchosti krása. Pusťte si, pokud chcete, aby se vás něco dotklo :) ()

BranuliQ

No úprimne, toto bola zrejme najintímnejšia, najsurovejšia a najreálnejšia romanca, ktorú som v televízii doteraz videl. A to je seriál pritom kompletne tínedžerskou záležitosťou. Dve postavy (mimochodom brilantne záhrané) a ich komplikovaná, no o to viac zaujímavejšia love story, na ktorú sa človek díva v rozmedzí rokov, počas ktorých postavy Marianne a Connella dospievajú, menia sa a uvedomujú si, ako sa životom ťažko prekusávajú oddelene. Všetko spomínané je podrthnuté tiež skvostným soundtrackom a výnimočným, veľmi vyspelým a dojímavým scenárom, ktorý diváka doslova prilepí k obrazovkám a donúti pustiť si ďalšie epizódy, aby videl, ako sa tento vzťah ďalej vyvinie. Pozrel som túto výnimočnú britskú drámu za jeden deň a po záverečných titulkách na seriál neviem prestať myslieť. Brilantná sonda do života dvoch nepochopených mladých ľudí, kde je najzaujímavejšie práve to, že zrejme nebude človeka, ktorý sa aspoň v pár veciach sám nenájde. Tlieskam! 100% ()

margita figuli

po dlhsej serialovej pauze som sa po presviedcani anglosaskych medii vrhla na tento siris. napriek mnohym pozitivam ako herecke vykony, scenar, schopnost udrzat divaka v napati, pekna hudba etc. som sa musela na vela veci hnevat. nasleduju spoilery. akoze preco ked uz bolo vsetkym jasne, vratane hlavnych protagonistov, ze sa pritahuju aj na telesnej aj na dusevnej urovni a vlastne bez seba nedokazu existovat, sa navzajom trapia a su s niekym inym. obidvaja sa zvijaju v psychologickych krcoch nenaplnenej lasky, ked sa stretnu, vravia, ze chcu byt iba s tym druhym, a ze vsetko ostatne je nanic, nic im nebrani byt spolu a oni sa radsej utapaju v depresiach a zlych vztahoch. . asi si budem musiet precitat predlohu aby som to konecne pochopila, lebo takto mam z toho celeho trpku pachut. ()

Rollmari

Seriál, v ktorom sú dokonale vystihnuté vnútorné pocity a prežívania dvoch mladých ľudí. Nie je to len o rozchádzaní a opätovnom dávaní sa dokopy, ale aj o procese rastu, vnímania okolia, vzťahu k rodine, priateľom a vzájomne aj k sebe. Pochopenie, že aj keď si s niekým človek dokonale rozumie a chápe ho, len čas a okolnosti ukážu, či sa ich cesty opäť spoja alebo nie.. ()

planetta

Veľmi milé prekvapenie Connellova matka je správna žena, ale matku Marienne by som vyfackal :)) Herecky je to zahrate s noblesou, ja som spokojny ()

PrincessM

Láska je zložitá, v tomto seriáli až moc. Niekedy som mala chuť na hlavne postavy zakričať "haló, toto nemyslíš vážne " pri vyjadrovaní či skôr nevyjadrovaní pocitov jedného voči druhému. Napriek tomu ma tento seriál chytil za srdce. Je jedným z tých lepších počinov ktoré som v poslednej dobe videla. Plus skvelý herecky výkon hlavného mužského protagonistu Connela. Za mňa zatiaľ 4* ()

stret

Po šiestich dieloch nelogického a nepochopiteľného správania najmä toho mladíka sa sledovanie stalo v jeho rozvláčnosti naďalej neprijateľným utrpením a nudou. Schéma je totiž prostá - emócia je vyludzovaná nepochopiteľným správaním a z toho plynúcich rozchodov. Neviem, či tak blbá je predloha, ale seriál tak blbý rozhodne je. ()

Filmslover14

Výjimečně povedená adaptace výjimečné knihy. Nechápu, jak se tvůrcům povedlo tak dokonale zachytit všechny ty křehké emoce, které hlavní hrdinové prožívají. Daisy Edgar-Jones a Paul Mescal předvádějí ve svých rolích zcela mimořádný výkon. Seriál roku. ()

slatkakuca

Normální nuda. Furt dokolečka to samý, vešlo by se to do 90 min. Ona hezká ale divná, on nemastný neslaný. Buď nuda nebo depka, sympatie žádné. A konec podpásovka. ()

Suryana

Ak by mal názov seriálu definovať obsah, tak to sa teda tvorcom vôbec nepodarilo. Od normálnych ľudí to malo pekne ďaleko. Depresia rastie každým dielom, hlavní aktéri sa chovajú ako vyšinutí a v podstate to bola ukážka toho, ako nekomunikácia môže ničiť vzťahy a životy. Samozrejme soundtrack a kamera super, ale bolo to trápenie dopozerať... ()

DyingAngel

Sledovať tento seriál... emocionálne peklo. Rovnako, ako je kniha výborne napísaná, seriál o to viac dotvára celkovú atmosféru plnú sexuálneho napätia, ale hlavne vnútornej prázdnoty, ktorá nedovoľuje priblížiť sa k druhému človeku tak, ako by sa malo a bolo "normálne". ()

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

07.01.2023

Ne, nezdá se vám to. Pokračování k takřka 23 let starému Gladiátorovi Ridleyho Scotta skutečně vznikne, Scott se k němu vrátí už letos, hned co dokončí svého epického Napoleona, a zatímco o ději se… (viac)