Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

TheSompeque

Tři režiséři, čtyři příběhy, jeden pikolík. Příběh se odehrává o silvestrovské noci v hollywoodském hotelu. Během své služby se pikolík Ted dostane do čtyř pokojů, kde zažije dost bizarní situace. Není to nic extra, upřímně, kdyby v posledním příběhu nefiguroval Tarantino, tak se na to ani nepodívám. ()

junxi91

Asi se stanu hotelovým poslíčkem a budu doufat, že si mě zavolá Madonna se svým spolkem čarodějnic a budou požadovat mou chlapskou sílu. Ale místo toho bych akorát celou noc dýchat smrad z mrtvé kurvy, což bych ale nepoznal, protože bych si to spletl se smradem mých noh. ()

Razzor_82

"Je to proti hotelové etice - Žádný sex s klientelou." Poslíček Ted prožívá absurdní sérii událostí jedné silvestrovské noci. Povídky jsou jakoby schválně odstupňovány kvalitou režie. Od nejhorší po nejlepší. 6/10 ()

Urukhaj98

První povídka je divná a vlastně by tu vůbec nemusela být. Zbytek je ovšem komediální zlato, především pak samotný závěr. Sledovat kouzelně slizkého Tima Rotha, jak to všechno, co se mu za jeden večer přihodí, čím dál méně zvladá a postupně se z toho hroutí, mě nikdy neomrzí. 8/10 ()

Solly

Hodnocení *** odpovídá prvním dvoum povídkám. Ty obsahujou jen málo zajímavého a je to spíše nuda. Zato povídky Rodrigueze a hlavně mistra Tarantina jsou naprosto báječné. Ty bych hodnotil ***** ()

crackonosh

Nechci opakovat, co už bylo nějkolikrát řečeno, ale musím :). Rodriguez tentokrát jednoznačně nejlepší, jeho povídka nemá chybu (*****). Tarantino spíše šedivý průměr, zbytek nestojí za nic a pikolík je OTŘESNÝ! ()

MilesTeg

Trochu nevyrovnaná kvalita čtyř filmových povídek, první dvě zbytečné, druhé dvě skvělé, a hlavně maniakální Tim Roth :-) ()

koulen

Ani si nemyslím jako spousta jiných zde, že první dvě povídky jsou k zblití nebo špatné, jsou prostě akorát jiné.Rozdrigueze a Tarantina všichni dobře už znají, jejich vypravěčský styl a tak.Ti první dva režiséři však známí tolik nejsou a proto jejich povídky a jejich styl humoru je jiný=pro někoho špatný.Pravdou je že Tarantinova a Rodriguezova část jsou mnohem zábavnější, ale předvidatelné, což ty první dvě zase nejsou a proto jsou zase zajímavější.Celý film je vynikající skladbou čtyř vynikajících režisérů, kteří si vytýčili hotel jako skvělé místo na vyprávění sylvestrovského příběhu, jednoho z pokojů, právě ve svém režijním stylu.Tarantino sází na scénář, potažmo dialogy a dlouhé záběry,Rodriguez na atmosféru a zbylí dva režiséři jsou myslím příjemným překvapením, kteří dokáží držet laťku stejně vysoko.Pro mě osobně je teda ale Rodriguezova povídka nejlepší, nejvtipnější a trochu tu i toho Quentina zastiňuje.Spíš by mě zajímalo pojetí tohoto filmu pouze v režii Roberta Rodrigueze a nebo jenom Quentina Tarantina, ale i tak proti tomuto snímku nic nemám, považuji to za kultovní klasiku a jeden z nejlepších filmů v žánru komedie vůbec, poněvadž černého humoru není nikdy dost a všichni čtyři pánové, podepsaní pod tímto snímkem, jsou v tomto žánru evidentně jako ryby ve vodě. ()

Dan

Tim Roth se mi ve svém přehrávání příliš nelíbil - i když v tom chápu jistou stylovost. Snad jediné místo, kde opravdu seděl, byl naprostý závěr, když odcházel k výtahu. První povídka je opravdu taková rozjezdová se spoustou nedotažeností, které si vyloženě říkají o vypointování - a tak pozitivem zůstávají snad jen některé vnadné čarodějky. Druhá povídka mi přišla naprosto trapná opět s chybějící pointou; vtipné mi přišlo až telefonní spojení s povídkou třetí. Třetí pokoj obsahuje krásně stylový a gradující matroš vypointovaný do krásně absurdní scény. A čtvrtý? Konverzační a obrazová libůstka... ()

BDMarty007

Nemám obecně moc rád komedie (s výjimkou těch od Woodyho Allena), ale tenhle film je velká výjimka. Asi nikdy jsem se v kině tak nesmál, až mě bolelo celé tělo a se mnou celé kino. První shlédnutí tohoto filmu v kině Ořechovka bylo takovým tím kolektivním prožitkem, co se podaří párkrát za život. Čtyři povídky, byť logicky propojené jednou nocí na jednom místě, jsou hodně různé. První slabší, druhá lepší, třetí, ta Rodrigezova je doslova geniální po všech stránkách. Dokonalá groteska, mistrovské herectví i režisérství v každém detailu. Ale myslím, že bez předchozích dvou by sama o sobě tak nevynikla a nefungovala, pokud bychom už z předchozích dvou nevěděli, s jakým panoptikem se už Ted toho večera potkal. A závěrečná je prostě klasický Tarantino. Pro mě film z Top 10 i proto, abych tam měl taky něco z lehčího žánru. ()

mogul01 odpad!

Prvni dve povidky byly trapne, nudne, skoda slov. Tim Roth odporne prehraval svoji roli tak, ze jsem se na nej mohl divat jen s velkym sebezaprenim. Bohuzel zklamanim pro me byla i druha polovina podepsaná režií Q.T. a R.R., kde zvlaste od Rodrigueze bych cekal trochu zabavnejsi podivanou. ()