Láska padá z nebe

• Južná Kórea Sarangeui bulsichak (viac)

Nehoda při paraglidingu zavede jihokorejskou dědičku do Severní Koreje – a taky do života armádního důstojníka, který se rozhodne jí pomoct. (Netflix)

luciasce

Teda, nemyslím si, že jsem nějaká cíťa, ale tohle jsem probulela. Skvělé herecké výkony, dojemné osudy, dobře napsané, krásná hudba i příroda. ()

sarulefilm

Tento seriál lze těžko vyjádřit slovy, protože to, co si z něj budu pamatovat, nebudou skutky, ale emoce. Je to zkrátka o lásce, která překoná i neprůchodnou hranici. Hlavní dvojice je skvělá a vybrečela kvůli našemu prožitku spoustu slz, takže se očekává, že jim to vrátíme. Vedlejší dvojice mi moc nesedla. Hudba krásná, už jenom sama o sobě mě nutí plakat. A i když to zní divně, za mě to mohlo klidně být ještě víc nerealistický. Těm postavám bych přála všechno štěstí světa. ()

Bumkybunny

Toto korejské drama rozhodně řadím mezi jejich nadprůměrnou tvorbu. Hned během prvního dílu zaujme svou originální a zajímavou zápletkou, navíc je to přesně takový typ seriálu, který krásně kombinuje jakousi dobrodružnou linku s romantikou, detektivními prvky a hlavně komedií. Právě jeho humor je asi to nejvýraznější, čím tato dorama vyniká nad ostatními. Člověk si oblíbí skoro všechny postavy, některé na začátku, jiné postupem času, a směje se s nimi. Jsem ráda, že děj nezůstal monotónní, doprostřed hodili zvrat a změnili scenérii. Bylo to fajn oživení, které udrželo seriál zábavným. Co se týče konce, jsem z něj lehce rozpačitá, ale v celku rozhodně fajn kousek, který bych doporučila nejen fandům korejských dramat. ()

Kreptry

Myslím si, že můj problém v nerozhodnosti, jak vysoko hodnotit spočívá v tom, že jsem se na to dívala s vědomím, že to je/byl hit roku 2020. Všichni o tom mluvili, všichni to vychvalovali. A když má něco 87% a je to 155. nejoblíbenější seriál, člověk se neubrání očekávání, že to bude pecka. No, abych byla upřímná, střídaly se ve mně dva pocity – že se to hrozně táhne, a naopak hrozně utíká. Jak už tu bylo napsáno, stopáž jednotlivých dílů je přehnaná. Chápu, že to komplikovaný příběh asi vyžadoval, ale i tak se tam najde mnoho scén, které děj nikam neposouvají. Vychvalovat hlavní dvojici by bylo asi zbytečné – byli spolu vážně úžasní. Bohužel pro ně, příběh Seo Dan a Gu Seung-Junga pro mě byl mnohem zajímavější. A čtveřice vojáků/zachránců/opravářů studny byla osvěžujícím doplněním. A co jsem si ze seriálu odnesla? Že láska kvete i přes 38. rovnoběžku a že Ri Jeong-Hyeok vypadá lépe s vlasy dozadu než do čela. ()

vlkove

Další z řady romantických/dramatických jihokorejských seriálů. No prostě doják jak vyšitý. Po první epizodě jsem si říkala, že to asi nebude nic moc, pak mě to ale chytlo. Jestli se něco Jihokorejcům nedá upřít, tak je to hraní na city. Odhlédneme-li od faktu, že je to hodně nerealistické a zkresleně popsané, což znamená, že takhle to v Severní Koreji určitě nechodí a Jižní Korea nebude určitě tak moc dokonalá, tak je to prostě pěkná podívaná pro citlivé duše. Tyhle seriály jsou vždy strašně ubrečené a zároveň intimně sterilní, takže neočekávejte nějaké nedej bože postelové scény, vrcholem erotických představ jsou zde letmé polibky a i ty ve velice omezené míře. 🎬🎬🎬🎬 ()

sha.piro

Začátkem se nemusí prokousat každý (chvilkama to totiž připomíná "Déčkové" Žraločí tornádo), ale pak se seriál usadí a začne diváka hřát, bavit, dojímat a to mu zůstane až do konce. Nebýt několika scén, které působí doslova amatérsky (motorkářská záchrana Ye-jin Son) nebo neskutečně dětinsky, seriálu by nebylo co vytknout. ()

clix002

Úžasná dorama, v podstate bez hluchého miesta, so všetkým čo si fanúšik doramy môže priať.... akcia, romantika, dráma, miestami komédia, skvelý soundtrack a ktomu chémia top kórejskej dvojice. S okamžitou platnosťou zaraďujem do mojej top seriálovej 10. ()

splaty

To byl doják. Těžko říct, na kolik byl vykreslený rozdíl mezi severem a jihem autentický, ale i kdyby byl jen z poloviny pravdivý, tak by byl i tak dost šokující. Scéna s vozidlem Jaguár, na které se chodí dívat celá severokorejská vesnice je nepřekonatelná. A hlavní hrdinka tomu nasadí korunu: Proč všichni okukují to auto? Vždyť je to obyčejný sedan??!?? Zeptejte se mě na jediné jméno ze seriálu a neuspějete. Nicméně, až potkáte charakter jako měl hlavní hrdina, pošlete ho za mnou. Že takový existuje jen v jiné dimenzi? Tak to si budu muset tuhle 22 hodinovou pohádku pustit při další covid karanténě znovu. ()

maxim77

Nejtipnější scéna je když jedou vlakem do pchjongjangu a folklórní kapela zpívá o tak velké vypěstované bramboře, že nešla ani sníst. Severokorejci se berou moc vážně, ale výstižná byla hláška jedné z jihokorejských postav, že ani neví, kde má severní korea hranice. Vynikající a ukázkové k-drama. Samozřejmě jako každé jiné to není čirá realita, ale pohádka, nicméně tvůrci pro své mikropříběhy čerpali informace u severokorejských uprchlíků a věřte nebo ne, hodně neuvěřitelných situací se zakládá na pravdě. Jednou z těchto konzultantek najdete na youtube pod jménem Yeonmi Park. ()

duch9

Taková severokorejská telenovela na motivy Romea a Julie. Bavilo mě to, i když některé scény pro mě byly dost bizár. Jiné scény byly zase kouzelně dojemné. Je to velmi něžná romantická komedie, postelové scény nečekejte. A můžete se těšit na nádhernou hudbu. ()

MatoPalkes

Takéto niečo sa nedá dostatočne opísať. Ona je dokonalá, to viem už niekoľko rokov. On že je dokonalý som zistil až vďaka tomuto seriálu. Ich vzťah je nádherný a dúfam že im to vydrží aj v skutočnosti. Hudba je fantastická a soundtrack som si prehrával ešte niekoľko dní po do pozeraní. Seriál vďaka ktorému milujem juhokorejské seriály. ()

OtokPag

🇰🇷+🇰🇵=❤️ Držel jsem se, ale párkrát mi začaly slzet oči, asi stáří... V hodnoceních zajímavého séroše bylo napsáno téměř všechno. Mám takovou teorii, že tenhle časově náročný příběh byl vlastně dost  multižánrový a ukrýval v sobě neuvěřitelné věci. Viděl jsem legrační korejský romantický slaďák, slabší asijskou akční mini mlátičku, parádní komedii s hochy v zeleném, vleklou krimi se zabijáckými “Kamazy”, téměř dokumentární pohled do “zakázané země”, reklamní čas vyplnil nenásilně kávovar Dolce Gusto a TVautosalón Range Roveru s Jaguáry, dále “vaříme” v Subway a taky korejské oblíbené smažené kuře 100x jinak 😂 . Když to shrnu, dávám 99% za příjemně strávený čas na sedačce u bedny ()

monika.lavri

Nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděla. Uchvátilo mě to doslova tak, že již jsem ho mnohokrát viděla znovu a dokonce napsala děkovný dopis Binovi do Koreje. Tento na první pohled romantický seriál v sobě skrývá mnohé, předává poselství, že vše je možné, když to skutečně chceme, linky osudu se táhnou, kdy se osudově dvojice opět střetne a už nikdo je nerozdělí, kdy zjistí, že bez sebe nemohou ani dýchat. Hlavní dvojici padá jen sníh, kdežto té druhé vedlejší dvojici jen prší, už to předurčuje jejich osud, jasně značí, že tak jak smýšlíš a žiješ, tak to se ti i vrací. Podvodníček však na poslední chvíli zjistil, že má i srdce a není dobré žít jen pomstou, proto mu osud umožnil (SPOJLER!) zemřít s někým, ne sám, jak předpokládal. Mnoha moudra ze života v tomto seriálu je a upřímně, nemít doma tak úžasného muže, který je kapitánovi dosti povahou podoben, tak asi po shlédnutí celé série raději spáchám sebevraždu, nebo přinejmenším zmlátím toho vo*a, který by vedle mě ležel s pivem na gauči.  Našla jsem v ději tolik spojitostí s mým životem, že jsem nemohla ani dýchat, už mě jiné filmy ani seriály nebaví, skončilo to tak, že jsem ani nemohla jíst. Pořád jsem byla duší i srdcem v tomto smyšleném příběhu, který ale oživil i mé vzpomínky v realitě. Scénář, herci, kamera, detail, hudba....vše do puntíku dokonalé. Bin umí hrát očima, cítíte každou jeho emoci. Bojové scény také skvělé, nikdy mě moc nebavily, ale tady byly tak přesné... Můj muž sám pravil, že hmaty jsou úplně přesné a že ten herec ví co dělá. Musela jsem se smát (a zároveň být zase odzbrojená tou emocí) scéně ve výtahu, přesně to by udělalo i to moje zlato, vždy mě chránil. Ale Bin vše povýšil na dokonalost, mimo jiné ukázal mužům, co si ženy přejí. Nejvíce miluji scény: 1/ Když dělají mušle 2/ Společná jízda na kole 3/ Svíčka na trhu 4/ SPOJLER! Běh Bina po oznámení kritického stavu a následný jeho tajný odchod 5/ Poslední rozloučení  6/ Bin jak se usmívá, když poslouchá Ye.Jin když vede visící na stromě monolog do vysílačky.   Závěr: Nevím, jestli vůbec ještě někdy něco předčí tohle, za mě je to nejlepší seriál všech dob. Dalo mi to tolik, smích, strach, obavy, emoce, pláč, radost, smutek, napětí, naději, jako kdyby mě někdo hodil do víru emocí, které se střídaly a ne a ne se zastavit, dlouho jsem se nemohla vzpamatovat. Děkuji za tenhle počin. ()

mizz13

Me to vubec nenadchlo. Silene zbytecne dlouha nudna korejska telenovela s prisernou hudbou. Kdyby se to cele scuklo do 90ti minutoveho filmu, asi by to bylo snaze koukatelne. ()

RhiannonEsme

Moje první korejské drama a hned trefa do černého. Zařadilo se okamžitě k mým srdečním záležitostem, které jsem schopná omílat donekonečna, už jen proto, že mne chytil i korejský jazyk. Brilantní hraní ze strany obou hlavních představitelů netřeba komentovat, jemné odstíny pocitů v obličejích a výrazy v očích mluví za vše. Kromě hlavní lovestory mne uchvátila i ta vedlejší a o to víc mě bolelo zabití jejího hrdiny v posledním díle, který se dle mého názoru těžce nepovedl. Za velkou chybu považuji předtočení závěrečných scén ve Švýcarsku. Úplně v nich chyběla chemie, která se během seriálu mezi hlavními hrdiny tak krásně rozvinula, a rozuzlení jejich příběhu je zoufale neuspokojivé. 14 dní jednou za rok někde na chatě v horách po překonání tolika překážek a smrtelných nebezpečí? Tak mizerná cena útěchy! Čtveřice korejských vojáků je skvělým humorným doprovodem, jako by to byli mí skuteční přátelé. Jeden z nich mi silně připomíná mě samotnou, kterýpak asi? Scény s korejskými ženami na mne byly místy až příliš dlouhé, nudily mne a ztrácely pro mne humor, který měly do děje přinášet. Hlavně ty opilecké, ty mi nikdy vtipné nepřipadají. Jinak však opět jedna z nej sérií, kterou jsem kdy viděla! ()

Ignacia

Tak takhle se získává závislost a vznikají u monitoru probdělé noci. Tomuhle seriálu bych nevytkla asi nic. Scénář je fajn, je v tom akce, romantika, pohlední a zkušení herci v hlavních rolích, správně nesympatický záporák, zvraty na vhodných místech, zajímavý kontrast Severní vs. Jižní Korey. Realističnost nechávám stranou; do jaké míry to na Severu funguje takhle, kdo to dokáže říct? A to se vážně „takhle snadno“ přechází sem a tam ze Severu na Jih? Nicméně, pro diváka je to rozhodně poutavé a určitě si to pustím někdy ještě jednou. ()

slatkakuca

Po prvních dvou dílech jsem myslela, že to vzdám, vůbec jsem to nepobrala, až postupem času jsem seriálu propadla. Skvělé herecké výkony, hudba a hlavně geniální pohádková love story s dokonalým princem a princeznou. Plný počet hvězd nemůžu dát, protože něco bylo na mě příliš překombinované, příliš zbytečných linií, kde se mi pletli všichni vojáci dohromady a někdy se to vleklo. Nereálnost asi nemá smysl komentovat, když to na tom bylo celé postavené. Hrozně mě bavili Riovi soudruzi a soudružky z vesnice a matka Tan. ()

EsterH

Jeden z mojich najobľúbenejších kórejských seriálov. Určite si ho pozriem ešte raz. Veľmi sa mi páčilo, že na rozdiel od iných seriálov nezhadzovali severo-kórejcov, ale ukazovali dobré vlastnosti obyčajných ľudí – síce chudobných, ale úprimných a ochotných pomôcť. Pekná chémia medzi  Bin Hyeon, Ye-jin Son a pekne vyriešená dilema, či by sa mala Yoon Se-ri vrátiť na sever alebo Ri Jeong-hyeok odísť na juh.. ()

ReichelTomas

Kouknul jsem se na to, protože mě zajímalo vyobrazení Severní Korey a musím říct, že to bylo úžasné! O KLDR je toho málo, ale tohle ji krásně zobrazuje (a drží se to na zlatém středu, ani na ni nenadávají, ani ji nevychvalují) ()

skorpik42

Herci boli skvelí, vyobrazenie Severnej Kóreje veľmi realistické, dej výborný aj zakončenie, len podľa mňa veľa vecí nelogických a strašne rozťahaných. ()