Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

ac3r

Poslední dobou mě horory docela omrzely, pořád to stejný dokola, ale tenhle je jiný, lepší. Připomínalo mi to takové ty severské krimi mixle americkým hororem, jo za mě opravdu zajímavý počin. ()

Zombi

Přehnaně dlouhý, ale jinak dost zajímavý a napínavý thriller/horor s detektivní zápletkou. Byl jsem zvědavý co z toho vyleze. Lepší 3 hvězdy. ()

Oralfabet

Celkem solidní úvod, který víceméně funguje jako samostatný krátký film, následuje trocha dobře natočené, avšak značně okoukané duchařiny, pak to ale zahne nečekaným směrem a skončí na extrémně podivném ale zároveň fascinujícím místě. Dokonalý smysl mi to rozhodně nedávalo, ale moc to nevadilo. Stephen Root je hroznej borec btw. 7/10 ()

Flopik

Podľa traileru som čakal teenage vyvražďovačku, je to ale úplne iné. Prvých 20 minút bolo fantastických, hory , atmosféra niečo záhadné sa deje palec hore. Od tejto chvíle a príbehu v meste to šlo všetko z kopca. Nastane totiž dlhé kvákanie s použitím čo najviac komplikovaných viet aby vás to maximálne stratilo. Žiadny horor, celý čas sledujeme skôr krimi , čo mi osobne nevadí, mám rád také horory avšak tu sa nič nedeje a ku koncu máte milión otázok a žiadnu odpoveď. Atmosféra bola však dobrá a ku koncu som bol o 3 hviezdach presvedčený. Tá posledná 15 minútovka je však tak chaotická a tak sprostá hlúpa otrasná... no nervy mi to spravilo. Prior kombinoval, kombinoval až to prekombinoval a namiesto inteligentného hororu stvoril túto hatlaninu čo chce byť všetko ale pri tom to je nič. To asi zámer ale nebol, skrátiť, podať to jasnejšie s viac scary prvkami a kľudne to mohlo byť super. ()

Muel

| Out of Africa Entertainment | The Empty Man je presne taký horor, aký som nečakal, že bude. Čakal som laciný podpriemer s nezaujimavými postavami a trápnymi jumpscaremi, dostal som ale atmosférický klenot. The Empty Man je regulérne strašidelný film. Úvod je výborný, ale vrchol je tu niekde v strede filmu. Celá tá sekvencia, kde hlavná postava pozerá na nahrávky v chate a následne sa ide pozrieť von. Zmrazilo ma, ale že neuveriteľne. The Empty Man je presne ten film, ktorý klame telom. A trailerom. | Hodnotenie: 8/10 | ()

warrenur

Hm, ma to obcas zaujimave a velmi atmosfericke, ci znepokojive momenty. Co velmi kvitujem. Na strane druhej, az prilis prekryte metaforami a obrazmi. Zmeny spravania zucastnenych neboli vysvetlene tak, aby boli pochopitelne a prirodzene. Skoda. 45% ()

Helldo

Hodně zajímavá a dobře zpracovaná věcička. Celé postavené na hraně uvěřitelnosti a mysteriózna, ale, byť by to k tomu svádělo nikdy, nepřekračující hranici stupidity či humornosti. Naopak atmosféra postupně houstne a hlavní protagonisté jednájí - v rámci filmem nastavených hranic - překvapivě logicky a systematicky - především poté J. Badge. Víceméně to, co si podvědomě u každého hororu/thrilleru říkáte, že by bylo vhodné udělat a obyčejně se stane pravý opak, tady skutečně nastane. Navíc detektivní prvek a místy až skoro filozofický přesah činí z Empty Man skutečně nevšední podívanou v rámci žánru. To možná některé hororové "klasiky" i s ohledem na matoucí trailer zklame, ale pro člověka, co nehledá pouhé večerní "děsivé" tuctové pokoukání, ale rád si nad snímkem i zapřemýšlí, příp. několikrát ocení vskutku propracované scény, práci se zvukem! a příběhovou gradaci, bude Priorovo režisérská prvotina velmi chutným soustem. Alespoň u mě to tak tedy bylo. 4½ ()

Aurus

9/10. Musím říct že tohle jsem od tohoto hororu apsolutně nečekal. Čekal jsem maximálně nadprůměrný horor ale nakonec jsem dostal fakt skvělý hororový film s temnou a solidní atmosférou, skvělými postavami, nádhernou kamerou a skvělou hudbou. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě hodně povedený horor. ()

Rathalos

Tak podla ohlasov som cakal totalnu sracku,ale prekvapivo ma to bavilo aj napriek tej dlhej stopazi,uvodna pol hodina bola fakt super,aj ked potom sa to cele tak trosku upokojilo,no drzi si to taku tu tajomnu,temnu atmosferu a aj samotny zaver nebol na zahodenie,takze slabsie 4 hviezdy dam...:-) ()

Rockerman

Ta stopáž, ta prokletá délka! Jenomže co vypustit, co střihnout? Všechno je tam tak, jak má být. Právě ta délka a pomalé tempo tvoří tu úžasnou atmosféru. Začátek je jak ze snu hororového fanouška, tak je dokonalý. Možná se daly vypustit nějaké informace o poslu prázdnoty, ty byly trochu zbytečné. Originální to moc není, ale je to natočeno perfektně a musím konstatovat, že nic lepšího jsem za několik let v tomto žánru neviděl. Proto dávám za pět, abych posílil hodnocení, které se mi zdá překvapivě nízké. ()

JB2203

Jedna hvězda za prvních pět minut. To co následovalo, je dle divákova naturelu buďto k smíchu nebo k pláči. A nebo jen k prostému postesknutí: škoda času! Je druhý den po zhlédnutí, a už ani nevím, o čem to vlastně bylo. Nejprve tam parta otravnejch děcek visela pod mostem a pak nějakej druhořadej herec pobíhal mezi stíny s baseballovou pálkou. Jo, a tajemná sekta, ta taky nesmí v něčem takovým chybět. Prostředek jsem zaspal a závěr se ani nesnažil pochopit. Vřele doporučuji prožít 137 minut života něčím smysluplnějším, nežli sledováním týhle kraviny. ()

helloween93

Atmosferický úvod, minutáž totálně přestřelená, story bylo většinu filmu ok, ale mindfuck nakonci kazí předchozí dojem. Kolem a kolem pokus o originální horor, který zabil závěrečný predictable twist. 2* ()

Vabr

Trailer vážně vypadá, jak kdyby se mělo jednat o teen horor o další mysteriózní bytosti, ale komentáře, stopáž a už hned prvních 5 minut filmu to samozřejmě vyvrací. Rozřadil bych tento film tak do tří fází: úvodní scéna v Bhútánu, detektivní vyšetřování po zmizelých dětech a nakonec se to převrhne v sektářský film. Prvních 20 minut (úvodní scéna) je top! Skvělý náběh filmu, prostředí, atmosféra a vyústění toho celého. Jednoduše vrchol celého filmu. Takhle kdyby byl celý film, byl by perfektní. Pak se děj dostane do města. Stále je to dobré, sice ne tolik, jak v Bhútánu, ale drží si to stále svoji úroveň a takhle až do první hodiny filmu. Detektivní vyšetřování není až tak hrozné, jak bych si myslel, jen škoda, že tu ta teen děcka moc nebyla. Byla fakt hodně vedlejší, to jsem ani nečekal. Pak bohužel po první hodině se to převrhne v sektářský film a šlo to pomalu z kopce. Měli se držet myšlenky zjišťování a dozvídání se o Empty Manovi, ne o sektě. Empty Man jde totálně stranou a řeší jen sekta. Konečný zvrat ohledně hlavní postavy moc nemusím, mohli to zakončit lépe a stejně to zůstalo vcelku nevysvětlené (což nebyl můj největší mínus filmu). Posledních 15 minut už jsou jen náhodně vhozené artové scény, aby nemuseli nic vysvětlovat. Jinak mě dost překvapuje, že to dělalo 20th Century Fox. Abych film pochválil, postava Empty Mana, kdykoli byla na scéně, byla skvělá a děsivá. Kameru, zvukové efekty a jumpscarey, přestože jich měl film málo, byly povedené a šlo poznat, že se nejedná o žádný amatérský škvár. Killy měl film také skvělé a délka byla v pohodě snesitelná, přestože právě té jsem se nejvíce obával, ale mohla se zkrátit, kdyby se však příběh dost pozměnil. Nechápu urážení filmu slovy ,,Empty movie!". Film podle mě prázdnej vůbec nebyl, spíše bych řekl opak, měl toho až moc. Slova Empty movie by byla mnohem příhodnější k filmu Děsivé Dědictví nebo k stejnému braku - Slunovrat. Ty jsou prázdný až až se stejnou délkou. Vnímám film spíše pozitivně a nechápu hodnocení 54% ve srovnání s výše jmenovanými braky. Hlavní problém filmu je podle mě, že je vzatý jako sektářský a málo se pak věnuje Empty Manovi, který byl zajímavě načrtlý. Ale kdo má rád sektářské filmy, tomu bych ho doporučil. VYHODNOCENÍ: ÚČES AMANDY JE STEJNĚ POBLÁZNĚNÝ JAKO ONA! ()

helraiser

Tak tohle jsem tedy nečekal, čekal jsem obyčejnou blbinu pro omladinou, ale to v tomto případě rozhodně neplatí. O co tedy jde? O docela povedený horor, který má vše co by správně mít měl, tedy atmosféru, zajímavý nápad s dobrou nadpřirozenou entitou a slušnou porci napětí. Na druhou stranu má neskutečně přepálenou minutáž ve které se prostřední část neskutečně vleče a naopak úvod je parádní a závěr má koule a rozhodně je zajímavý. V každém případě za zkouknutí to stojí a rozhodně se nejedná o žádnou ztrátu času. Zajímavý počin kterému by slušela o hodně kratší minutáž. ()

tranquill

"První noc ho jen slyšíte, druhou noc ho spatříte a tu třetí... vás dostane!" Parádní atmosféra, škoda té zbytečně dlouhé stopáže. Určitě měl tento horor na víc. ()