Legionář Maxx

• USA The Mercenary (viac)

Maxx (Dominiquie Vandenberg) je bývalý legionář, který nyní pracuje jako žoldák pro bezohledného LeClerca (Louis Mandylor). Když se mise v Kolumbii zvrtne, ponechá ho jeho tým na pospas smrti. Maxxe v džungli najde otec Elias (Carmen Argenzian), zachrání ho a dá mu práci ve své farnosti. Maxx touží po klidném životě a na minulost se snaží zapomenout. Daří se mu to, než mu cestu zkříží žoldáci z jeho bývalého týmu. (LangiJ)

MickeyStuma

Jednoduchá akční nízkorozpočtová etuda, tentokrát s belgičanem Dominiquem Vanderbergem, silně připomínající éru videofilmů na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Jednoduchá zápletka, mizerné herecké výkony, zato akce přehršel. Dominiquie Vanderberg byť má filmografii již vcelku bohatou, u nás je stále poměrně neznámý. Když si jednoho dne šeredně zlomil nohu, zanechal bojové umění bojovým uměním a nastoupil do francouzské cizinecké legie 2nd Régiment étranger de parachutistes, poté se zúčastňoval pouličních soubojů, aby se nakonec dostal k filmu coby trenér a akční choreograf. Hm… to by stálo za vlastní filmový životopis. Jeho role se ničím nevyměňuje od podobných akčních hrdinů, takže ve své podstatě nic nového pod sluncem. Zbytečný film? Vcelku ano. Ale když se to vezme kolem a kolem, jako taková vzpomínka na výše zmíněné filmové období ujde. Jinak bohužel. Jen další videozářez akčního rošamba, jakých jsou stovky. ()

Lacike

Maxxík trpí rovnakými neduhmi ako Savage Dog. Nezáživná dejová omáčka o polepšenom žoldnierovi, ktorý sa bude musieť popasovať so svojím bývalým tímom. Dominiquie Vandenberg má nulovú charizmu, záporné herecké nadanie, takže jediným jeho kladom sú bojové schopnosti. Celkovo bitky sú tým hlavným dôvodom prečo s týmto filmom strácať čas. Choreografia je síce jednoduchá a žiadne zložitejšie akrobatické kúsky aké predvádza Adkins sa tu nedočkáme, ale na bitky sa dobre pozerá. Pôsobia kontaktne a bolestivo. Dočkáme sa aj mnohých miestami až prehnane krvavých scén. Prestrelky sú na tom horšie. Hlavne v tých na začiatku postavy len tak hala bala pobehujú a strieľajú okolo seba bez nejakej taktiky a prakticky aj logiky. Všetko to tam okolo monotónne vybuchuje. Aspoň že sú použite staré dobré kapsulky namiesto CGI, takže aj keď to nie sú nijak veľkolepé scény, tak si nenáročný divák užije trochu deštrukcie. Prestrelky v poslednej tretine sú o triedu zmysluplnejšie a sem tam v nich vidno aj nejakú taktiku a gradáciu. Herecky za niečo stojí jedine prehrávajúci záporák Mandylor. Mentorujúci kňaz Argenziano mňa uspával a medzi akčným úvodom a záverom to bolo nekonečné čakanie na ďalšiu akčnú scénu. Výsledkom je tupý akčniak so solídnymi bitkami na jedno pozretie. Z Vandenberga sa nová videohviezda a konkurencia pre Adkinsa nestane. 4/10. ()

BOURQUE

Akčňák s logom „B“, pracujúci klasickým prastarým scenárom. Žiadne prekvapenie, známe nízko úrovňové akčné choreografie (mnohokrát čerpajúci z, dnes už klasických, podobných snímok). Z hereckej stránky minimalistické, aspoň v rámci „B-ok“. Hudba však prekvapivo slušná. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

mira007

Akční béčko jen pro úzkoprofilovou základnu fajnšmekrů o žoldákovi, kterého po akci v Kolumbii ( na stěnách plákáty s Escobarem ) zachrání místní kněz a dá mu nový smysl života dokud se nevrátí jeho stará banda kolegů. Neskutečně amatérské na úrovni studentského videa až se podivuji jakým možným distribučním kanálem se něco takového dostane do ČR a někdo sežene prachy na dabing. Bizár i v rámci žánru se slabým dějem a dětinskou akcí. ()

sedm.1

Po posledních nářezech Jesse V. Johnsona se Scottem Adkinsem u mě tento filmař zatraceně stoupl, nicméně nyní jsem byl ale vážně hodně zvědavý, jak si poradí s dalším snímkem, ovšem právě již bez účasti pana božského Scotta, no a nedopadlo to naštěstí vůbec zle, i když je tedy rozhodně nutné podotknout, že se samozřejmě jedná čistě jen o film pro úzký okruh diváků, holdujícím těm nejbrutálnějším krvavým řežbám, a tolerující nulový rozpočet a mizernou zápletku, sloužící skutečně jen k posunu děje mezi jednotlivými akčními scénami. Každopádně zásadní výtka míří za představitelem ústředního hrdiny, jehož vizáž, herecký talent a sympatičnost je hluboce pod bodem mrazu a vážně nechápu, co, nebo kdo, vězí za jeho obsazením, takže alespoň že je to taková likvidující mašina, protože jinak je to v tomto ohledu fakt průser, tohohle chlapa už v žádném jiném filmu vážně nechci vidět. Jinak jak jsem zmiňoval, zápletku a z každého záběru viditelnou lacinost nehodlám řešit, já prostě v těchto typech filmů tyhle věci beru jako daň za něco, co si v komerčních podívaných tvůrci nemohou dovolit a čeho se v nich ani až na minimum výjimek nedočkám, a to naprosto nekompromisní, ze řetězu utržené a ničeho se neštítící akce, tudíž se tu v podstatě opět jedná o takovou záplatu za absenci krvavých a brutálních hororů, kdy zde při veškeré akci prakticky přetéká krev z obrazovky, co je ale ještě podstatnější, tak veškerá ona akce, a to ať už co se střelby, či soubojů týče, tak je zpracována přehledně a efektně, což beru jako to nejvýraznější pozitivum. Odsoudit se zde můžou ale i teatrální dialogy, naivně pojmuté postavy, předvídatelnost, hloupost a já nevím co ještě všechno a nejspíš to bude pravda, nicméně musím zopakovat, Jesse V. Johnson i tentokrát natočil film především pro cílové publikum, mezi které se ovšem hrdě hlásím, je to brutální, nekompromisní akční jízda, a být v hlavní roli ještě navíc opět Scott Adkins, neváhám, a bylo by to znovu za plný počet hvězdiček, takto ale za to poleno v hlavní roli jen čtyři, nic to ovšem nemění na tom, že jsem se při této podívané zase kurevsky bavil. ()

• Včase 02:04 bere jeden černošský povstalec kulomet MG ze stolu, drží ho za kryt hlavně. V dalším střihu, když střílí před chatrčí, ho drží za nožičku a v dalším záběru ho drží opět za kryt hlavně. (Globus_Jirka)
  • Po tom čo zaporáci rozstrieľajú kostol, prikáže hlavný záporák černochovi, aby doň vypálil granát. Černoch do ruky vezme granátomet, avšak po výstrele drží v ruke brokovnicu a v ďalšom zábere už opäť granátomet. (johnsnow)