Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

14krejca14

Bez debat nejlepší Besson. Ve svém žánru patří Leon k úplné špičce. Skvělý herecký výkon od Rena, snad ještě lepší od Oldmana. Mladá Natalie zde jasně ukázala, že v následujícím století bude patřit k nejpopulárnějším herečkám vůbec. No a to grandiózní finále, tolik emocí, nemam slov... ()

generalmagor

One big love tomuto filmu. Strhující thriller je opravdu strhující. Jean Reno na vrcholu své kariéry. Natálii Portman nežeru, ale naštěstí Reno a Oldman to zachraňují. ()

harycek

Sice s prodlevou, ale plně souhlasím s "Golfistou",vyjádřil se, krátce a výstižně!........: Bez vzletných frází a jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Od režie, přes kameru, k hereckým výkonům (bez vyjímek). Na té holce už tenkrát něco bylo :-) ()

Mograine

Mohu dodat jen tohle........geniální. Absolutně geniální film jaký jsem už dlouho neviděl. Jean Reno a Natalie Portman byli opravdu skvělá dvojka a upřímně bych uvítal ještě více filmů s nima v hlavní roli. Řekl bych že Natalie už tehdy měla herectví opravdu v žilách. ()

lubos.cermak

Upřímně, během celého filmu ve mně pracovaly city, ke konci mi stekla slza po tváři, tak doslovně, jak to zde píši. Reno a Natalie jsou ta nejvíce uvěřitelná dvojice z dob, kdy vznikaly filmové klenoty a herecké talenty. V neděli zemřel Bowie, v pondělí jsem se dožil svých jednatřicátých narozenin a dnes ze mě vymačkala slzy malá Mathilda. Film bylo to nejlepší, co kdy lidstvo vymyslelo. ()

koza3

Po letech ponechávám čtyři hvězdy. Unikátní snímek, který popisuje jednu z bizarních postav z Brutální nikity. Natalie Portman mi občas lezla na nervy, ale Jean Reno je hero of the day. Jeho ztrvárnění lítostného zabijáka je mistrovské. Škoda, že jsem neviděl directors cut, protože podle zajímavostí to vypadá, že se jedná o ještě větší masakr :-) ()

Lucbric

V prvních cca 20 minutách jsem si říkala, jak může mít tenhle film tak vysoké hodnocení (samozřejmě se mi nelíbilo vyvraždění Mathildiny rodiny) ... postupně mě však děj filmu pohlcoval víc a víc, až najednou Mathilda zasadila květinu do země a já jsem se vzpamatovávala z toho úžasného příběhu, který jsem zrovna viděla :) vážně super film! ()

Zoltar78

Opětovné shlédnutí mě stále utvrzuje v tom, že tenhle film je moje srdeční záležitost... Luc Besson a Jean Reno ve vrcholné formě. A Natalie Portman byla už tehdy nepřehlédnutelná. Film, který mě asi nikdy neomrzí. A moje doporučení: máte-li tu možnost, dejte přednost originálnímu znění - ten rozdíl je neporovnatelný. ()

stafino

Geniálny dej s geniálnym obsadením. Až mi dych vybilo keď som videl výkon Garyho Oldmana, a samozrejme aj ten vzťah medzi "Leonom" a "Natalie Portman" ktorý bol stupňovaný čím ďalej tým viac až.. 90% ()

Drozdo57

Tento film so videl veľmi dávno a nebol som si istý, či bol naozaj dobrý. Potom som si ho pozrel znovu a tento film je naozaj dobrý. Krásny vzťah medzi Leonom a Matildou. Nádherná scéna, keď sa naposledy lúčia. Tá láska bola uveriteľná. ()

x_ander

To byla doba, kdy Luc Besson platil za režiséra, který točí jednu pecku za druhou. A Leon je jedna z pecek největších. Vynikající režie, vynikající Reno a vynikající Natálka. ()

Kilos35

Ani nevím, kdy naposledy jsem se nechal tak intenzivně vtáhnout do příběhu a vcítit se do postav. Hned na první projekci jsem měl tu čest vidět prodlouženou verzi a musím říct, že není scéna, bez které bych se obešel. Silně doporučuji původní dabing! Přízvuk Leona je nenapodobitelný. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)