Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Figu

"Ty nemáš rád Beethovena. Nevíš, o co přicházíš. Jeho předehry mě rajcujou. Je to síla! Ale potom začíná bejt, po pravdě řečeno, trošku nudnej. Ty jsi na Mozarta. Já ho mám taky rád. Miluju Mozarta! Byl to Rakušák. Ale na tuhle práci je trošku moc lehkej. Já dávám přednost těžším kalibrům." Tak to je mini pozvánka na excelujícího Oldmana! Jo a ještě nesmíme zapomenout na nemíň excelujícího Rena alias Leona! Prostě si ten film dejte, pač i Matilda vás lapne do spárů a náhle udělá z Bessona rejžu a scénaristu z nejvyššího levelu! 95% ()

M.i.k.e

resty se mají mazat a Leon je jedna z těch devadesátkových dnes již klasik, kterou sem dodnes neviděl (určitě ne v jednom kuse) a i když sem moc dobře věděl o čem to je a jak to dopadne, protože tomu člověk za ty léta nemohl uniknout, stejně mě Leon nakonec pohltil.Není to žádná přepálená akce, spíš pomalu plynoucí thriller staré školy, ale taky je to důkaz, že Besson věděl co točí a že uměl točit sakra dobře. Přesně padnoucí soundtrack, skvělá kamera a hlavně naprosto boží Natalie Portman. Ne snad že by jí Reno s Oldmanem nestačili, ale ona si s přehledem krade většinu filmu pro sebe...85% ()

dezorz

leon je nikita 2. leon je le samourai 2. leon je the killer 2. a ze vraj pokracovania nebyvaju lepsie/rovnako dobre povodneho filmu. ()

Petoss1

Besson vie točiť špičkové film, to už viem dávno a dokázal to aj Leonom, ktorý je jeho najlepším dielom. Perfektná kriminálka s ešte mladučkou Natalie Portman 90% ()

MrPierc

I zabiják je citlivá bytost a i policista, který má být dobrý, je taky někdy sviňě. Holčička dostane jako "pěstouna" nájemného negramotného vraha, který poprvé v životě pocítí, co je mít někoho rád. Gary Oldman rozehrává s Leonem hru - Kdo z koho ! ()

Langy10

Nádhernej film. Jean Reno měl roli, která na něj prostě padla, ten zabiják. Tyhle role patří jemu. Úžasný film, i příbě Fakt hustý jak se může zabiják zmocnit malé holky, která mu pomáhá. Film hodnotim na 90%, protože ten konec mě zklamal, al zároveň i "potěšil"... Vlastně to všechno dělal pro tu holku malou!..Uplně super.. ()

Attta

Film, kterému bych snad ani nic nemohl vytknout, protože takhle jsem se do děje už dlouho nezažral. Takovou lidskost, jaká tady z toho vyzařuje jsem už dlouho nezažil. Kvalitní film, který si pravděpodobně nepustíte 100x dokola, ale když si ho jednou za pár let pustíte, tak víte že vás zase zaručeně uzemní. Vynikající hudba a herci. 5 sakra zasloužených hvězd. ()

Streeper

Milé překvapení v podobně Jeana Rena. Když jsem si přečetla zajímavosti k filmu, kde role Leona byla nabídnuta například Al Pacinovi nebo Robertu De Nirovi, tak jsem si říkala, proč sakra sáhli rovna po Renovi, ale po shlédnutí filmu to chápu. Jean se do role Leona neuvěřitelně hodil, tu postavu si skvěle osvojil a po většinu filmu jsem si ani neuvědomovala, že je to Jean. Natalie Portman byla také skvělá, na svůj věk to zahrála skvěle a chemie mezi Mathildou a Leonem byla divná a zároveň opravdová. Když to vezmu kolem a kolem, tak mám z filmu smíšené pocity. ()

bourec

Je pravda, že děj tohodle filmu je chvílema dost nudnej, pomalej.Navíc dost podivný postavy, hlavně ty, co se motaj na komisařství.Hlavně dredař fakt vypadá důvěryhodně jako polda.Jenže ten film celej táhne Jean Reno,kterej má charizmatu na rozdávání.jinak by to šlo hodně dolů.70%. ()

ad

Dokonalí herci. Bezchybná režie. Gary Oldman se prostě bastard par exelenc. PS. Directors cut je ještě lepší!!!! ()

starbrejkr

Předně jsem středně šokován umístěním filmu v první pětadvacítce......Filmy takhle vysoko postavené by měly v člověka zanechávat něco hlubšího a to se mi u Leona nestalo. Vadí mi tam dvě věci (pozor, SPOILER): předvídatelnost - proč prostě v každým filmu musí na konci zemřít mentor a "žák" přežít...proč to nemůže být někdy jinak (ať už obráceně, happyend nebo totální unhappy end) a za druhé uvěřitelnost děje. Jednoduše prostě nemůžu věřit, že špičkový nájemný zabiják učil střílet malou holčičku z ostřelovací pušky a to je u takového filmu problém. Zbytek snímku je ale samozřejmě špičkový, zmíněné minusy jsou však tak podstatné, že se celkový dojem výrazně pošramotil. ()

TomikZlesa

Na sračky rozstřílenej barák a nikdo se neptá, nikdo nehledá zbylé dítě, žádné vyslýchání svědků a spulunájemníků ....bla bla bla myslel sem že tuhle demenci nepřežiju, ale povedlo se. A sem rád že sem to vydržel. Celkově hodně pohodovej film s perfektní řežbou na konci. ()

nithiel

Nikde nic nedrhne, člověk se dobře pobaví, dostane to co očekává, ale že by to byla taková paráda? pro mě tedy ne. Přeci jen ale musím vyzdvihnout Garyho Oldmana jako slizkeho zdrogovaneho policajta, výraz ve chvíli, kdy poliká svou pilulku je všc, která se jen tak nevidí....zvlášť hraje-li nám k tomu Beethoven. ()

Kity162

BOŽSKÉ! To zpracování, všechno tak krásně zapadá, to u novějších filmů postrádám. Když je člověk ujetej jako já na detaily, tak to mívá těžký u jiných filmů, ale tady? Ach ach... Jo, a taky mě to donutilo brečet a smát se zároveň. "This is from Mathilda." ()

C0r0ner

Před projekcí jsem vzhledem k Leonovi slyšel pouze samé superlativy. Po shlédnutí jsem byl upřímně zklamán. Ne, že by se jednalo o špatný film, to ani omylem, ale nic přelomového to taky není. Možná se někdy dostanu k Director´s Cut a názor změním, ale prozatím je to jen dobrý thriller. 80% ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)