Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

JoVanGogh

Jean Reno v úlohe opäť so zbraňami, tentokrát však nie ako policajt ale ako nekompromisný zabiják Leon. Dlho skrýval svoje srdce až dokým nestretol malú Mathildu. Neobvyklá dvojica si ma hneď získala a Gary Oldman a-la šialený Stansfield so svojim Beethovenom bol vynikajúci. ()

Salmayo

Tak Natálka nám naskočila do světa filmu výborným výkonem, kterým v ničem nezaostala za slizkým Oldmanem a chladným Renem. ()

kubyno

Výborně natočený a sestříhaný snímek (kamera je neskutečná), s pěknou hudbou a efekty, občas pěkně syrový. O hereckých výkonech netřeba mluvit, uchvátili mě všichni. Plných 5* to u mě ovšem není. Zajímala by mě, jak vypadá původní verze, když jsem totiž četl, co všechno zmizelo a co se změnilo - bylo by to možná ještě zajímavější - ''pohollywoodovat'' a zjemnit (i když chvílemi dost surové) celkový charakter mi do hlavy vehnal myšlenku, že to mohlo být ještě lepší. A ještě jedna věc - ''Leona'' jsem viděl s českým dabingem a český hlas Natalie se mi hodně nelíbil (a neseděl). Mám takové rozporuplné pocity - ale za kvalitu a za to, jak je snímek pěkný mu dávám plný počet. ()

Nexík

Pro mě osobně je to film všech filmů. Dokonalá režie podrthnutá brilantními hereckými výkony. Z malé Natalie Portman byla už tehdy velká herečka. Pokud se mě někdo zeptá na můj nejoblíbenější film, odpovím mu jednoznačně Leon. ()

ursinko

Nezabudnuteľný film. Dokonca prvý film, ktorý som ohodnotil 9.10.1995 po jeho druhom pozretí v kine v mojom vlastnom zošite, odkiaľ teraz prepisujem hodnotenia na túto stránku. Povedal som si, že pri niektorých filmoch napíšm aj komentár. toto je jeden z nich.. Vyšiel som z kina ako obarený, neuveriteľný zážitok, druhý deň som musel ísť do kina znova. odvtedy vidím v Jeanovi Renovi už len Leona. Natalie Portman vyrástla do krásy a Gary Oldman bol neprekonateľný hajzlík. Vďaka, Luc. ()

LaGomme

Nechápu, co je na tom tak zázračného? Nadprůměrně odkroucený snímek s nějakou takovou zápletkou a místami nudným dějem. Pardón, ale 75% ()

RomanHyde

LEON je srdcovka, LEON je nazapomenutelný a dnes již klasika. Ano, kdo jej jednou zhlédne, tak tomu se vryje do paměti. Ve své hloubi je nesmírně lidský, byť je o zabijákovi a malé "odklízečce", tedy potenciální. Obsazení filmu je nezapomenutelné a dle mého názoru se jedná o nejlepší role daných herců, ať je to Reno, Natalie Portman či Oldman. Také se jedná vedle Magické hlubiny o nejlepší počin Luca Bessona díky němu se u mne stal nesmrtelným. Leon v sobě kloubí akci, napětí, "romantiku" a to vše s nesmírnou lehkostí a bravurností. Film nemá slabého místa a čiší z něj nezapomenutelná atmosféra , řekl bych evropská, byť se odehrává v Americe.. to vše se povedlo Bessonovi do filmu přenést. Výborně!! ()

Tunri

Tento film má jednu obrovskou chybu. Nepodívala jsem se na něj dřív. Takže to je spíš moje chyba. Natalie Portman je jasná, nedovedu si představit jinou herečku v její roli. Mně se to moc líbilo, chtěla jsem zkritizovat konec, ale ono to vlastně není tak špatné. Za mě pět hvězdiček, jeden z mála akčňáků, který mě zaujal. ()

ChillThomas

Scénář a Režii si dělal sám Luc Besson, na to že tohle byly jeho filmařský začátky tak tento top film už nikdy nepřekonal i když mě jeho filmy baví do teď v poslední parádní snímky od něj jsou Bez Soucitu a 96 Hodin. Jean Reno se zhostil role nájemného vraha kterého si zahrál s velkým přehledem jeho francoangličtina byla super hlavně jeho lennonovky ¨. Taky jsme se tu setkali s debutem herečky Natalie Portman která už ve svých 13 letech ukázala žeto bude paní herečka, hrála dosti přesvědčivě už na tak raný věk a s Leónem to byla skvělá dvojka. No a abych nezapomněl na vrcholovou roli nejlepšího záporáka s kinematografii je Gary Oldman, toho jsem žral maximálně totální cáklej týpek v nervovým afektu jak se celý film projevuje je parádní. „Do you like a Beethoven ?“ .. Film je dost akční s originálním dějem několik filmů se ho snažilo napodobit ale už bez úspěchu a jeho 28. zařazení v top 300 je naprosto zasloužené tento film zamává s každou povahou a je zakončen jak jinak než s epickým koncem a nic víc není třeba dodávat 5* je pro tento film málo !!! ()

Yokolobuna

Natálka má rozhodně svoje kouzlo a zbytek hereckého ansámblu také exceluje, jenže jsem se přes veškerou snahu nemohl vykašlat na chybky a nelogičnosti, které mě bily do očí. Nehledě na to že film vyvolal snad více otázek než odpovědí. Celkově je ale přeci jen nespravedlivé dát tomu za 3. 7/10 /edit./ s odstupem času tomu přeci jen naložím za 3 :/. ()

Erik7595

Herecké obsadenie je vskutku skvelé. Jeana Rena, ako profesionálneho nájomného zabijáka so slabosťou pre pitie litrov mlieka a oddaný so starostlivosťou o svoju rastlinku, je skvelý a zamilujete si ho. Spočiatku chladný a neprístupný charakter, držiaci si odstup od ľudí, svedomito vykonávajúci si svoju prácu. Ale jeho postavu som už po pár minútach mal rád a obľúbil som si ju. Až po boku mladučkej Matildy sa postava Leona viac sprístupnieva a otvára. Natalie portman tu predvádza už v takomto veku skvelý výkon a právom patrí medzi najlepšie herečky súčasnosti. A ako čerešnička v obsadení je lahôdkový Gary Oldman, ktorý si svojho psychopatického zkorupovaného poldu vyložene užívá. Skvelé scény a výborné herecké zloženie zakončuje síce predvídatelný, ale stále silný záver. 4* a piatu možno dám po ďalšom pozretí. Videná predĺžená, režisérska verzia. (Originál, 720p, režisérska verzia) ()

Jaroslaf

Film strašně táhne dolů "výkon" Jeana Rena. Jako vždy. Kdo je naopak geniální a měl dostat MNOHEM více prostoru je Gary Oldman, který tady předvádí snad nejpsychopatičtějšího zloducha v historii filmu vůbec. A pak je tu samozřejmě Natálka která je naprosto geniální a věříte jí každé slovo a každý výraz. Film je vlastně střihově, hudebně i kamerou velice průměrně zpracovaný, ale protože pokud se nepletu rozjel téma "Zhrzený zabiják a malá holka," označení "kultovní" mu patří zcela právem. Jinak odjakživa doporučuji extended verzi, kde je pár naprosto geniálních scén a také více rozvíjí lehce pedofilní vztah mezi Jeanem a Natálií. A CHTĚL BYCH VIDĚT DOSPĚLOU ZABÍJEJÍCÍ MATHILDU. hodně. Kde je sakra pokračování? :( A Proč tam nehraje víc Beethovena? :( ()

Fajla

Naprosto excelentní film. To se musí líbit i lidem, kteří normálně na krimi filmy nekoukají. Obsazení je perfektní, což dokládá fakt, že tento film lze považovat za katapult kariéry jak Natalie Portman, tak i Jeana Reno. Jasně, Jean Reno hrál už před tím ve skvělých filmech, ale Leon je prostě TEN JEHO FILM. No a můj oblíbený herec záporných postav Gary Oldman je tu v životní formě. Je zvláštní vidět ho v této roli a pak 12 let nato jako komisaře Gordona v Batmanovi - je to fakt chameleon. Speciálnost tohoto filmu pro mě roste do nebeských výšin na 51. KVIFF, kam Jean Reno přijel uvést tento film a převzít cenu prezidenta festivalu. Z druhé řady ve velkém sále hotelu Thermal jsem měl možnost tohoto velikána světového filmu sledovat na vlastní oči. Jean Reno byl při rozhovoru s Markem Ebenem vtipný, chytrý a zábavný a zcela potvrdil, že je to borec. 90% ()

petikacka

To je moje srdcovka...Příběh mě naprosto dostal a konec jsem obrečela...Viděno po mnoha letech, je to stejný...Akorát Natálie vyrostla a to ve všech směrech...Už tenkrát jsem si říkala, že z té holky, jednou něco bude...Za mě 98% ()

Oliveris

Vynikajúce. Súdim, že je zbytočné písať o kladoch tohto filmu, keď tu už boli spomenuté mnohokrát. Tak teda len takto. Až elektrizujúco mrazivý je fakt, že niečo také sa môže kľudne odohrávať aj v paneláku naproti. Skvelé dielo o bludnom kruhu zla. ()

TheSpearCZ

"Is life always this hard, or is it just when you're a kid?" Štve mě, že už se nedělají takovéhle akční thrillery. Kvůli dokonale zpracované režii s kamerou se do toho člověk zakouká ani neví jak ! Musím tu ale zmínit Garyho Oldmana jako zkorumpovaného záporáka, protože tohle byla jedna z jeho nejlepších rolí co jsem kdy viděl ! Natalie Portman ve své vůbec první roli coby Mathilda a musím říct, že už v té době na ní bylo něco speciálního. Jean Reno a jeho klasicky nadstandardní výkon, i když v Tais-Toi! se mi líbil o něco víc. Velkolepá emocionální podívaná, která zabaví, potěší a v některých dnes již legendárních scénách potrhá bránici. Čisté 4* ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)