Rozprávky z machu a papradia

• Slovensko Kremienok a Chocholúšik (viac)
Animovaný / Rozprávka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

Azog

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Tady byl poctivý příběh, dobrý konec a často i ponaučení. Navíc jsem měl některé s příběhů i na audiokazetě a to byla teprve pecka. ()

Scraffy

Jedna z ďalších vecí pri ktorých sa nechali ľudia zviesť nostalgiou a nebyť to československé, tak po tom ani pes neštekne. ()

papadoce

Pani Jiřinkou narozprávaný Kremienok a Chocholúšik je niečo tak nádherné, že pre také veci stojí zato byť dieťaťom. Mám dojem, že dnes sú deti oberané o takéto klasiky a stretnú sa s nimi len keď ich k nim vyslovene dovedú rodičia. Bohužiaľ slovenský jazykový zákon dokázal dodrbať aj túto časť a predaboval pani herečku. Idioti. Budem hodnotiť výlučne Českú verziu. Dnes som videl po dlhých dekádach krásne večerníčky. ()

Řízek

Rákosníček stojí sice o třídu vejš, ale přesto mi debílek Křemílek se svým neméně retardovaným kámošem nepřídou špatný. ()

maoc

Smetanovy večerníčky miluji, ale duo K+V mi k srdci nepřirostlo tak silně jako jiné jeho kousky. Možná je to i poněkud schizoidními příběhy a hudbou, které mou dětskou duši docela děsily. Jinak samozřejmě klobouk dolů před kvalitou. ()

xxlch

Hudba z Křemílka a Vochomůrky je nezapomenutelná a prostě úžasná,stejně jako téměž všechny pohádečky pana Smetany.Veverka Pizizubka a tchoř Šuperka jsou dodnes používaná v naší rodině jako přirovnání- kruciš neříkejte že netušíte čeho! ()

HarlanWade

TOHLE je pravá večerníčková klasika. Výborné epizody a dva paňáčci namluveni hlasem skvělé Jiřiny Bohdalové. Tahle poctivá práce měla, má a asi vždycky mít bude svůj obrovský půvab. Narozdíl od sraček, které se u nás z absolutního zoufalství točí dnes. ()

yaqwsx

Prostě kouzelná klasika. Avšak není schopná příliš dlouho poutat mou pozornost. Po díle až dvou si vždy musím dát pauzu. ()

Kajislav89

Krásné a příjemné. Jak Jiřinu Bohdalovou nemusím, tak tady mi sedí. A jsou tam i hlášky, které měly za účel pobavit dospělé a já si jich taky všiml až v pozdějším věku, jako třeba: "Šlápli jsme do ho...do housliček." ()

eFOXsize

Narozdíl od Rákosníčka, byly Křemílek a Vochomůrka hned za Bob a Bobek. Dabing byl dokonalý a příběhy taktéž dobré, znělka famózní dodnes! ()