Rákosníček a povětří

všetky plagáty

Rákosníček se tentokrát rozhodne vyrábět na přání počasí. Tyto příběhy jsou původně součástí druhé série o Rákosníčkovi s názvem Rákosníček a jeho rybník (1983) a později byly uváděny samostatně. Prvními příběhy s Rákosníčkem jsou Rákosníček a hvězdy (1977). (berg.12)

ostravak30

Už u Rákosníček a jeho rybník jsem psal, že tohle zrovna nebyl můj nejoblíbenější Večerníček. Přesto teď musím říct, že Rákosníček a povětří je o kousíček lepší. Minimálně co se dramatické a zábavné stavby příběhů týče. A naznačená úvaha uživatele flanker.27 není podle mě zase tak úplně mimo. Zelený mužíček několikrát na konci dílů zmiňuje, že počasí prostě ovlivnit nelze i když se o to mnohokrát snažíme. Takže si myslím, že na tom něco pravdy být může. ()

Omnibus

Máte taky to podezření? Já teda jo. Pokaždé, když mi z televize nějaká meotereo..., meteroleo, meteoroložka naslibuje na víkend počasí jako víno. Načež pak v sobotu seču trávník v dešti a v neděli se sousedama grilujeme v bouřce a dáváme si sakra pozor, aby jsme se ani náhodou neopřeli o kovový stojan pod grilem, a nevíme, jestli máme naštvaně hrozit směrem vzhůru mrakům nebo spíš k těm Kavčím horám té blbé žábě - meteoroložce. A já, když pak už všichni odešli a na mě při uklízení té promočené spouště po grilování najednou rozpustile vykoukne zpoza mraků sluníčko, já vím své... A jen tak káravě zahrozím prstem směrem k Brčálníku, ukrytému v rákosí vzadu za naší chalupou: že ty sis neposedo zase hrál s těmi svými udělátky a hejblátky ?! ()

berg.12

Rákosníčkovy příběhy o počasí mi přišly o něco méně poutavé a navíc zkrácené, bez úvodní mlhy. Zelená rosnička s ukazovátkem dokonale imitovala otřesné počasáky a jako znělka pro její vysílání z rybníku byl dokonce použit motiv z tehdejších Aktualit. Vtip ovšem zůstal, pokusy o výrobu počasí byly stejně dobré, jako jeho předchozí vynálezy a kvůli té hudbě prostě nemůžu slevit. Stále to byl večerníčkovský nadprůměr. ()

easaque

nostalgické -4* v dětství byl Rákosníček jeden z mých oblíbenějších večerníčků, a to nejen díky skvělému nadabování od Jiřinky Bohdalové, ale i milé animaci od plodného Zdeňka Smetany. Asi pro dnešní mláďata je to málo akční, ale určitě vhodnější než mnohé jiné pohádky. Sice moc poučení tam nenajdou, ale je to plné dětské fantazie. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

john986 odpad!

rozhodl sem se, ze dnes udelam poradek v pohadkach a ohodnotim je podle toho, jak je maj v lasce moje deti, tj. ti, pro ktery jsou urceny. Meni se doba, zivotni styl i deti... pohadky, na kterych sem ja vyrustal uz nemaji takvou odezvu, takze po nekolika neuspesnych pokusech s Kremilkem a Vochomurkou, Rakosnickem sem to zabalil a hlasuju za ne za odpad! vyjimkou je Krtecek a Maxipes Fik, ty byly prijaty s nadsenim. ()

• Dabing Rákosníčka, o který se postarala Jiřina Bohdalová, byl zařazen do Zlatého fondu české kinematografie. (Paity)
  • Sama sabérka často v rozhovorech přiznávala, že si u dabingu Rákosníčka a dalších podobných pohádek, kde chroptěla, zničila hlas. Své dceři proto raději četla pohádky normálním hlasem. (Paity)