Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

alisek87

Je to jednoduché, nehraješ podle pravidel, budeš eliminován a to do slova, naprosto chápu, že se to stalo hitem, hry z dětství dostávají nový rozměr. ()

Tr0nic

Tvorcovia určite nečakali taký úspech, inak by si na tom konci dali záležať. Každopádne mainstreamová udalosť roku 2021. ()

Lesazrk

5 hviezdičiek ale s odretými ušami, nohami aj rukami. Od začiatku sme vedeli, kto bude v top trojke finalistov a posledná časť je jedno velké ,,prečo?". Očakávam nejaké pokračovanie. ()

Zackk

nechápu ten hype, prej nejsledovanější seriál... je to utahané, pomalé a kromě té hry s kuličkama aj nezajímavé. korejské herecké výkony se mohou korejcům zdát dobré, ale pro bílé to je přinejmenším zlatá malina. dobrej je námět to rozhodně, avšak po první hře kde všechny postřílí je to převážně nezáživné a u posledních dílů jsem usínal. v dnešní smutné době vskutku platí že čím více lidí zabijete, tím máte úspěšnější snímek ()

Ghostface

Doopravdy nechápu proč zrovna ze Squid Game je takový celosvětový trhák. Jihokorejci za pár let vytvořili mnohem lepší věci než tuto na první pohled zajímavou věc, ale po dokoukání a realizaci, že vlastně nejde o nic přelomového nadprůměrnou záležitost. Napětí při hrách je skvělý, ale děj je slabounký odvar. Jediné o čem bych hovořil jako o věci, která se mi vryje do paměti, tak to je rozhodně soundtrack a to především znělka Pink Soldiers. ()

sarulefilm

Momentálně se jedná o nejsledovanější seriál a není to ani takové překvapení. Protože všechno, co tam vidíme je uděláno tak, aby z toho byl hype a aby to přitahovalo masy. Seriál naprosto fascinuje množstvím násilí. Hodně využívá jasných barev, které přitahují divákovu pozornost. Děj se týká her, a koho hry nebaví, že? Navíc je to korejský seriál, což je pro spoustu lidí něco nového a exotického. Plus je to od Netflixu. Ale, že je zrovna tohle nejlepší korejský seriál, který musí vidět každý, to ne. Sice se tady s násilím nešetří, ale ne že bych se o hlavní postavy do posledního dílu bála. Navíc jsou postavy velmi odtažité, takže jsem k nim neměla velkou citovou vazbu. I když by tam mělo být pár překvapivých momentů, tak jestli máte něco nakoukaného, tak to uhodnete dopředu. Zkrátka seriál mi připomínal počítačovou hru, ve které se zabíjí spousta postav, ale nenechává to ve vás velké emoce. Navíc si ani nemyslím, že jde o nějaký geniální kousek. Naopak, myslím si, že je to až příliš jednoduché. Děj nemá kromě hraní her moc zvratů, postavy se nevyvíjí a celé je to postaveno jen na fascinaci tím místem. Samozřejmě mě to ale pohltilo a sledovala jsem to s chutí. Bohužel patřím ale už k těm, kteří si to kvůli extrémnímu hypu nemohli tolik užít. ()

Sidenius

Určitě velice zajímavá sociální sonda jak se chová masa lidí pokud jde o volbu mezi životem a smrtí. Celkově jsem k tomu byl skeptický, všude na člověka útočí že to musí vidět a že to je bomba. Ale je pravda že korejská díla stojí v posledních letech za to. Tohle z toho nevybočuje. Mistrně natočeno. Skvěle napsáno. Nelze nezhltnout jinak než najednou. Určitě překvapivý závěr jak má být. Moc doporučuji. Jen děti opravdu pošlete k babičce a zkontrolujte rodičovský zámek na netflixu :) ()

Kusbi

Povedená záležitost. Sice je Hra na oliheň natočená ve stylu typických mainstreamových seriálů dneška, což je někdy škoda, na druhou stranu si seriál drží skvělé tempo a má skvělý potenciál k binge watchingu. Ostatně takhle rychle jsem v poslední době žádný seriál nedokoukal. Nicméně i přesto pro mě seriál není dokonalý a nehodnotím tedy plným počtem. Vadí mi dvě věci. Prvním nedostatkem jsou některé naprosto postavy, které mě někdy přiváděly k šílenství. Za zmínku stojí především šílená žena, která neustále jen křičela a aspiruje na titul nejotravnější postavy ever, a také gangster s tetováním, který příběh taky nějak extra nerozvíjel a byl v podstatě pouze takovou klišovitou figurkou. Linka příběhu s policistou byla taktéž v podstatě o ničem. Druhý (a pro mě závažnější) nedostatek je pak vyústění seriálu. Poslední hra byla bohužel velice slabá (v porovnání se zbytkem) a něco, co mělo potenciál na grandiózní finále, bylo jen takové vyšumění do prázdna. Děj po hře mi pak přišel ještě více matoucí, jelikož nabídl "nečekané" odhalení, které jsem tedy ale jaksi nepochopil (samozřejmě možná chyba na mé straně) a hlavně naznačila, že seriál dostane další řadu ačkoliv by se po první řadě mohl naprosto bez problémů ukončit. Při zprávě, že Hra na oliheň je asi největším úspěchem Netflixu, není druhá řada nikterak překvapivá, nicméně významně se zde obávám, aby seriál nedošel k takovému osudu jako např. La Casa De Papel, který měl skončit po druhé sérii, kdy byl příběh de facto uzavřen. Budu doufat, že tomu tak v tomto případě nebude. ()

Ondak

Nemůžu jinak než plný počet hvězd. Myslím že ani moc příběh není na seriálu to nejlepší, ale prostě postavy jsou tak výborně napsány a zahrány, že je spíše zajímavější charaktery postav než příběh. Tím nechci říct, že je příběh špatný, je přímo výborný. Seriál má hned od prvního dílu napětí. Také krví se zde nešetří. Vyzdvihl bych díl 6, který byl podle mě naprostá bomba. Poslední díl a vyústění jsem tak nějak čekal a dokázal jsem to odhadnout dopředu. Doufám, že pokud vyjde druhá série, udrží si nastavenou laťku. ()

b0bo

Absolutně vůbec mě tenhle seriál neoslovil. Nechápu tu vyvolanou hysterii okolo toho, když herecké výkony v 30 případů majora Zemana, jsou oproti Hry na oliheň hodné oscarovým výkonům. ()

Hombre8

Hodně se hrálo na efekt, hodně na emoce, hodně na brutalitu, hodně na infantilitu (diváka). Hodně přehrávání, hodně nereálií (Ten smartfoun chci!), hodně chyb, hodně (narkotizujících) peněz... Prostě všeho bylo až přespříliš. Zoufalství nejvíc. A to se evidentně líbí. Méně ale znamená více. Nejen ve filmu. ()

cist

Super nápad pomocí drsné hry zobrazit současný stav světa, kdy se nůžky mezi chudými a privilegovanými rozvírají čímdál víc. Skvělá výprava, báječná hudba... Ale taky hodně vaty a až moc okatých klišé (nejvíc právě při návštěvě VIP smetánky ve zlatých maskách, naštěstí stále držící zajímavou výtvarnou stránku seriálu na vysoké úrovni). Vlastně to mohlo být celé o takové dva díly kratší. Každopádně se přesto jedná o počin roku! ()

haasha

Původně jsem myslel, že to bude aspoň na tři hvězdičky, ale závěr je ještě debilnější než zbytek seriálu, tak to utneme na dvou. V zásadě se tam nestane nic nečekaného, pár věcí absolutně nedává smysl a tak nějak celkově to byla mocná ztráta času. Proč si někdo myslí, že to je skvělý seriál, nechápu. Asi nikdy nic neviděl a nečetl. ()

Erik_

Ja som si tento skvost fakt uzil! Pozeral som to este pred tym hypom, no v zivote by ma nenapadlo ze to takto vybuchne po celom internetu. Serial sa mi fakt pacil, ale mohol byt este lepsi. Epizoda 2 mi prisla strasne pomala, pri nej som fakt cakal kedy uz skonci. Inak ostatne epizody som si vsetky uzil. Vec s policajtom bola mega divna, snad sa to vysvetli v druhej serii. Inak tam za mna neboli az take ocakavane zvraty. Hudba je fakt extremne dobre spravena, nevedel by som si predstavit keby v scénach s pink solidermi nebola ta insane melodia. Myslim si ze preskúmať Korejskú kinematografiu by nebol zly nápad. Momentalne pozeram další skvost a zatial ma to fakt baví. Takze Squid Game ma u mna 9.9/10 ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)