Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

kitsuchan97

*8,5/10* Nářez. Hra na oliheň je jedním z největších překvapení tohoto roku. Korejci znovu světu ukázali, že prostě a jednoduše umí. Skvěle se na to kouká, charaktery jsou zajímavé a co se týká hudebního podkladu, tak ten efektivně podporuje tu nervy-drásající atmosféru. Největšími mínusy tohoto seriálu je pomalejší rozjezd, pár nelogických rozhodnutí ze stran určitých postav a místy předvídatelné dějové zvraty. I přes to musím konstatovat, že se jedná o úžasnou záležitost, která stojí o vaší pozornost. ()

Shimargh odpad!

Velmi slabá a trapná vykrádačka Hostelu, Battle Royale a Her bez hranic, nebo např. Pevnosti Boyard , která je absolutně zabitá výběrem postav - hrají tam totálně nesympatičtí zmrdi, jeden vedle druhého, tudíž mi na nikom nezáleželo. Díl s kuličkama totální podvod na diváka, fok ju, sračko pro dnešní vymydlence. ()

merit1

Seriál, v ktorom je kvalitne odvedené remeslo ( čo ostatne pri kórejskej kinematografií neprekvapí ), ale už oveľa menej zvládnutý scenár. Perfektne je však vykalkulovaná sledovanosť, pretože túžba dostať sa až na koniec, je pre hru kľúčová. Je jedno, či ide o účastníka, alebo pozorovateľa v zákulisí, ale aj pri obrazovke, každý chce vedieť, ako to dopadne. A to je hlavný problém Squid Game. Nie to, že variujú sto krát omletý námet, od Gladiátora po Hunger Games. Ani predvídateľnosť deja ( starý, chorý pán rozhodne nie je ideálny súťažiaci, bolo ťažké uveriť, že by ho niekto regrútoval, víťaza tiež nebolo zrovna tažké si tipnúť, stretnutie súrodencov bolo ako z Pošty pre teba, ... ). Problém je, že diváka zaujímajú iba výsledky a miera brutality. Absentuje akákoľvek katarzia a vyššie ciele. Seriál, ktorý sa hrá na moralizovanie, ale žiadne zadosťučinenie neposkytne, je v skutočnosti len putovanie do cieľa, kde čaká ďalší štart a stále dokola. Squid Game je pozerateľný, ale to jeho uctievanie mi príde až desivé. ()

cepice

Násilné, nudné, zdlouhavé, nehezké. Hlavní postava, kterou nejde mít rád, špatně dialogy, zbytečné natahováné, max 5/6 dílů by stačilo. Za váš čas to nestojí. Navíc všichni herci vypadají stejně a nejde se v nich vůbec vyznat, kdo je kdo. K pokračování na další díly vás drží jen touha vědět, co bude další hra a proč je to nejpopulárnější seriál na Netflixu. ()

York

No, na rozdil od tech lidi jsem to prezil, ale mel jsem na male :-p Mozna byla chyba, ze jsem se na to dival jen kvuli tomu povyku, co se kolem toho strhl, ale nejak me to nechytilo. Napad celkem zajimavej, ale Battle Royale to nesaha ani po kotniky. Strasne zdlouhave, vetsina her nudnych (SPOILER: asi tezko budou nejaci milionari nadsene sledovat partu idiotu, jak hraji kulicky...) A pokud jde o ten "socialni" rozmer, tak to asi slo udelat uplne jinak a lip. ()

cmenda

Podle mého  názoru  dost  přeceňovaný seriál  který spadá spíše do kategorie  průměrných a snadno  zapomenutelných  ,  navíc  byl  zbytečně  dlouhý   pokud  by ho udělali  jako  minisérii  tak  tři díly  mohlo  to být lepší  alespoň  z mého pohledu . ()

Marius_ss

Najlepší seriál roku 2021. Netflix je u mňa žumpa, ale občas vyprodukujú niečo geniálne. A pri spolupráci s Kórejčanmi to "občas" platí takmer stále. Záver bol oproti zvyšku série slabší, ale uspokojivý. Jednoznačný vrchol seriálu je ale uprostred, a síce 6 epizóda, ktorá svojou kvalitou a hlavne "hraním na city" môže konkurovať hociktorej epizóde Chernobylu, či koncu Breaking Bad.... nádhera. ()

orgia

Par super momentu, dobrej sestej dil, ale jinak tradicne hromada nesmyslu a nelogickyho chovani. Skoda, potencial byl velkej. ()

MiaMahoney

Inu, nyní to převést do reálu, přičemž účastníky hry by byl kompletní evropský parlament. Z našich řad bychom mohli přidat také pár hráčů, nominuji Endyho Hrabiše, Ivana Smažkoše, Markétu Pekablbou Arabovou a (P)residenta Evila. Reich zajisté vyšle Makrelu a Uršulinulu, žabožrouti zase Makronku - ideální, no ne? Konečně sysluplné využití peněz, které lijeme do Bruselu. 👍 A místo masek s plejstejšnovými symboly nasadí zaměstnanci třeba respirátory - viděla bych to na obyčejné roušky pro dělníky, FFP2 pro vojáky a FFP3 s výdechovým ventilem pro manažery. Hlavně sesbírat od hráčů potvrzení o opíchání/vymeteném frňáku/prodělaném cocotvidu. Moc se na to těším! ()

Piri

Hra​ na kalmára. Vôbec to nie je zlé. Má to ten melancholicko-romantický fíling kórejských a japonských filmov. Ale no tak.. Indov opisujú ako nasprostastých, dôverčivých a úslužných poskokov, dobrákov od kosti. Toto je skôr však holly klišé a na kórejskú produkciu prekvapivé. Americký dabing nie je vôbec najhorší, čo sme zvyknutí, že EN dabing je jeden z najhorších na svete, ale paradoxne postsynchróny im idú na 1*. Výber hlasov ale dobrý, ale dosť výrazná asynchrónia mimiky, čo vytvára umelý efekt na obraze a vyzerá to skôr ako dabing video hry než hraného filmu. VIP hostia predstavovaní dekadentnými belochmi zo západu, vystrihnutí ako z učebnice staroveku, bol veľmi rušivý element. Keby aspoň túto karikatúru unudených boháčov lepšie spracovali. Seriál nepotrebuje kvantá CGI, stavil na praktické efekty a reálne setupy. Aj komparz a všetci hráči sú skutoční herci. Divne a nepochopene vyznelo súkromné podnikanie malej skupinky dozorcov, ktorí pod drobnohľadom "šéfov" hry si robili orgánové bokovky. Sklenené prasiatko (či z čoho to bolo) je prekvapivo malé, ale stále vidíme, ako sa napĺňa. Témou nejde logicky o nič nové a je tu mix všemožných iných diel a tém. Odkaz seriálu je jasný. Aj zvraty v ňom sú postavené na psychologickej jednotvárnosti človeka. Je to hra. ()

dan4815

Chtěl jsem napsat, že jde o asijské Hunger Games... ale vlastně je to jiné. Zatímco HG staví na křehkém systému, který je udržován hrami aby se systém nerozpadl, a každý tam má svou roli, tak Hra na oliheň přináší hru, která navrací lidi zpět do systému. HG je pro lid rozptýlením a zároveň prokletím, SG nabízí smysluplnější a uvěřitelnější záminku - dostat se zpátky do normálního života.  Asijský thriller nám naservíroval něco, co by nám západní kultura už nabídnout nemohla. Rozhodně ne s kvótami na různé rasy, které by se v roli naháněného a usmrceného účastníka ve hrách buržoasie vůbec nemohli umřít. Odkdy může černoch umřít potupnou a násilnou smrtí ve filmu? V asijském podání byla rasová akcentace na původní obyvatele, v americké verzi by div nebyl i Eskymák.  Pojďme nahlédnout na samotné dění seriálu. Hned na úvod bych chtěl zmínit, že jsem nečekal mnoho. No... asijskou tvorbu příliš nesleduji, čest výjimkám. Horory mají zvláštní, ale opravdu strašidelné. Nicméně tvorba, kterou jsem měl čest nebo smůlu vidět, je často plná nesourodých žánrů. Chvilku je to vážný film, a najednou tam hraje šílený remix a jede se komedie s béčkovými výrazy a pohyby. V SG tyto asijské míchačky nebyly tak silné, ale ano, někdy jsem chtěl, aby byl kladen důraz na vážnou notu. Vůbec, onou míchačkou bych označil samotný začátek, kdy synáček ojebává svou starou matku o peníze a vysosává z ní poslední naděje, že se jednou zlepší. Samozřejmě jsem na konci seriálu viděl zajímavý progres, proto míchačky velmi často fungují. Na začátku byla hlavní postava naprosté nemehlo, které si nadělalo nesplatitelné dluhy, proto hlavní účastník soutěže žil u své matky a pomalu si neuvědomoval tíhu celé situace. Když se na konci vracel domů (no jo, spoiler, ale to snad každý čeká, když seriál sleduje jeho, že nezdechne hned v prvním díle), byl naprosto jiný. Seriál krásně vyobrazuje lidskou proměnu z naivního debila na zlomeného člověka. Debilita ale pořád zůstává, a vlastně je to hlavní motivací, proč koukat dál. Stává se z něj moralista, což je kontrast s jeho předsoutěžním já, kdy matce bral peníze, utrácel je za sázky. Na konci nevybere ani Won z vítězného účtu, protože jsou za nimi mrtví lidé. Ale zajímá vás, co se s ním stanem a jestli nezemře už v dalším díle, protože inteligence má asi tolik co peněz. Je jasně vidět kontrast mezi prvotní představou o soutěži, kdy hráči vnímají hru jako dětské sázky. No jo, ale když dítě nedoběhne včas ke stromu, tak maximálně bude za trest krást někde ovoce ze zahrádky. Když naši dospělí hráči neudělají úkol, zdechnou tak na dvacet způsobů. Já bych teda zdechl už jenom z toho běhu ke stromu. Velmi oceňuji snahu dát smysl smrtím. Není to tupá vyvražďovačka jako u posledních dílů SAW. Jednotlivé hry jsou docela kreativní, rozdílné a i obstojně inteligentní. Musím ale uznat, že z posledních dílů se vytrácely hrozivé pocity z každé smrti, už to zevšednělo. Co bych ale důrazně vytknul je bohaté diváctvo, které je velmi stereotypně vyobrazeno jako úchylní zbohatlíci, kteří mají velmi zvláštní choutky, kecy i... vše.  Také bych chtěl podotknout, že linka s policistou míří do očekávaného vyvrcholení. Už od druhého dílu jsem tušil, kde je jeho bratr, jen jsem nevěděl, že jeho osud bude takto hořký. Jednoznačně vnímám tento počin za jeden z nejlepších Netflixových nabídek. Jen škoda, že celý projekt není vnímám o něco vážněji, ale možná to funguje díky tomuto. Přece jenom je HG jiný, a vážná nota tomu dodává punc skutečného. () (menej) (viac)

Garch

Zvrhle jednoduchý původní nápad rozvinutý do několika směrů, což začne být patrné až postupně. S famózním pojetím vizuálna, včetně reálné „Relativity“ nizozemského grafika M. C. Eschera, které diváka vtahuje, navzdory bránícímu se vědomí souvislostí a násilí..   Někdo může při sledování filozofovat nad lidstvem nebo vidět ostře kritické podobenství země, která je tak dlouho rozdělená, že skutečně zažívá dvě nejrozdílnější společenská zřízení dneška: absolutní kapitalismus na jihu, a totální mordorový socialismus na severu. Musí se ocenit, že epizody navazují zcela plynule (bez "viděli jste" nebo "příště uvidíte").   ....PS: Pekelně fungující hudebně-zvukový doprovod. PPS a sledovat v korejštině, s titulky. ()

simply

Moc se mi líbila vizuální stránka celého seriálu a jednotlivé hry. Nejsilnější byl 6. díl, po kterém šel bohužel celý seriál dolů z kopce. Navíc když už mě nezajímá ani osud jednotlivých postav asi je něco špatně. Finální díl jsem víceméně protrpěla...3,5 * ()

ac3r

Vyhypovana prumerakovina nezklamala. Herci nesymptacti, ženský hnusný, dialogy, že to člověk musel pretacet, jediný z toho zajímavý jsou snad ty hry, od 4. dílu jsem fandil druhé straně:-) jako tři hvězdy fakt max. ()

Yardie

Musím říci, že já jsem v tom nenašel ten zázrak, o kterém se všude mluví. Čekal jsem možná něco trošku jiného, více psychologie, dilemat, emocí. Spíše mi to přišlo, že to, oč hlavně jde, je to násilí. Aby se ukázalo co nejvíce, co nejkrutěji. A nebylo mi z toho příjemně. Musím říci, že jsem se těšil, až to skončí. Podobné pocity jsem měl u Hada. Je to dobrý nápad, Korejci jsou fakt blázni a jdou do toho naplno, ale tohle mi přišlo krapet prvoplánové. Asi se podívám na druhou sérii, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat a  jak to skončí. Ale určitě to nebude s nějakou radostí. Viděl jsem, ale nesdílím to nadšení, jako velká část lidí. Howgh! ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)