Hrdinou amerického westernu, odehrávajícího se koncem osmdesátých let minulého století, je bílý muž John Russel, přezdívaný Hombre. Jako dítě byl unesen rodičům a vychován mezi indiány. Přestože byl později bělochy vysvobozen a přijal i jméno svého pěstouna, nikdy si mezi bílými nezvykl. Příběh se odehrává v době, kdy byl americký západ bělochy již zcela dobyt, a zbytky původního obyvatelstva přežívaly, nahnány do nehostinných rezervací. Hombre, uvědomující si zločiny páchané bělochy na Indiánech, bělochy opovrhuje a vrací se ke svým rudým bratrům do jedné z rezervací. Přes své opovržení se však statečný muž postaví na obranu bělochů, přepadených cestou dostavníkem bandou krutých lupičů. A když banditi, kteří mají zálusk na kufřík správce indiánské rezervace plný nakradeného bohatství, odvedou do pouště jako rukojmí správcovu ženu, vydá se v čele ostatních cestujících za nimi, aby se ji pokusil zachránit. (oficiálny text distribútora)

xxlch

Tak tady byl westernový svět ještě v pořádku a todlenc je filmík jak má být.Komukoliv a kdykoliv doporučím-je to pokoukáníčko!Prostě western s velkým srdcem. ()

kubilov

A: "Strašně mě tlačí boty." B: "Nemáš si kupovat tak malý!" Zajímavý životní příběh jednoho bílého muže, kterého vychovali podle svých zvyků indiáni, avšak kvůli jejich vybíjení a postupném zavírání do rezervací se musel začít opět začleňovat do bílé společnosti kdesi na divokém západě. Další z westramat nebo dramesternů žánrově zaměřeného Martina Ritta, opět s Paulem Newmanem v hlavní roli, přičemž tentokrát došlo k jednomu z těch lepších výsledků z jejich vzájemné spolupráce. I přes nezapomenutelnou hlášku (Hey, hombrééé!) a parádně vygradovaný konec mě však na celém filmu nejvíce zaujal ten až archaický "efekt", kdy hlavní hrdina střelil jednoho z banditů do obličeje. Ten jsem si vážně musel pustit víckrát, abych tomu vůbec uvěřil. ()

PlayEasy

Ej 'ombré!, ty jsi nám tedy ukázal nějakou tu podívanou! Paul Newman jako napůl běloch a napůl indián je skvělý. Russel je prostě pohodář a pokud se nejedná o jeho osobní slabost absolutní bezcita. Úžasný dobrodružný western, který nás poučil, jak střílet z pistole :-) Když jsme byli základoškoláci, tak jsme stříleli z podobné pušky jakou měl John "Hombre" Russel a když jsme odšpendlíkovali naší terč, byla bez jediné dírky :-)) Potom jsme pálili na panáka z malorážky asi tak z pěti metrů a zarvali jsme mu jí rovnou do pupíku :)) Jinak skvělé akce, hlášky i typický konec a nerelativně dobrý :-))) tohoto druhu západoamerických filmů. Epilog: Nechápeme, jak to s těma kvočnama mohl vydržet?! 95% ()

ostravak30

Úvodní popisek není správný. Hombre vůbec nemá zájem někoho zachraňovat, kromě sebe a nakradeného zlata. Až ostatní ho musí složitě přesvědčit o tom, že bělošskou ženu by zachránit měli, tím spíš, když její vlastní manžel aktivitu žádnou v tomto směru nevyvíjí. Paul Newman - legenda amerického filmu a westernu také byl jedna z motivací, proč jsem si film pustil. Nutno ale dodat, že má určitě i slavnější filmy. Zde totiž nepůsobí jako klasický hrdina a zpočátku ani proti bezpráví nezasahuje. Scénář je silně ovlivněn zcela správnou touhou přesvědčit americké obyvatele o tom, jak moc indiánům v minulosti ublížili a co všechno mají Američané na svědomí. Snímek je zajímavý hlavně kvůli absenci klasického hrdiny westernů jak jej známe i klasických amerických konců. Tím se stal jistě originálním. Přestože své kvality má především díky vynikajícím hereckým výkonům a kameře, při vysílání jiných westernů s touto legendou v hlavní roli se na ně podívám raději a s větší chutí. ()

Locksley

Jeden lotr to v půlce filmu koupí do pajšlu a do konce je v pohodě. Akorát to prej bolí. Druhej to dostane dvakrát a akorát kulhá. Super. Nebejt Newmana... ()

adamix

Jeden z mála westernov, pri ktorých som zabudol o čom to vlastne bolo, ale dopozeral som ho bez jediného zívnutia či odklonu očí. 84% je ale poriadne prestrelené hodnotenie. ()

CaladanChmur

Podle komentářů  se jedná o dost často nepochopený film. Mluvit o něm jako o westernu je těžce zavádějící, protože to k němu má opravdu podstatněji daleko než-li k analýze lidské povahy. Paul Newman tu nezahrál jako nějaký top super neuvěřitelný herec ,ale ono to nebylo vůbec žádoucí. Co naopak bylo vyžadováno, bylo jeho charisma unaveného člověka, který nechce nic jiného než aby ho ostatní nechali být. Ale ono to prostě nejde ,když celý svět okolo jsou jen sráči s velkými kecy, ačkoliv z nich musí být každému k zeblití. Tenhle snímek je hodně nadčasový....nezáleží jak velkou hubu máte, když dojde na lámání chleba, vaše pravá povaha se projeví. Za mě 95% zcela určitě. Ale není to film, který by jsem byl ochotný odkoukat každé dva roky pravidelně. Doporučuji. ()

ilclassico

Od filmu podle knižní předlohy očekávám kvalitnější scénář, jedině že by i předloha stála za starou bačkoru. Jednoduché dialogy a příběh plný nelogičnosti filmu nepomáhá. Jen popcornové řemeslo, takže konec poplachu. V rámci žánru za 3. ()

weasel.p

Skvělý western. Tenhle hombre je opravdu tvrďák-kamenná tvář a naprostý nezájem o druhé a proti němu (vlastně s ním) skupina pokrytců a banda pistolníků aby bylo do koho střílet. Dobře je i vybráno prostředí opuštěného kamenolomu,ze kterého opravdu cítíte to vedro a vyprahlost. ()

sirrgulo

Ví moc dobře jak přežít. Život ho naučil. Bílý ho naučili. Ví, že když bude muset je schopný zmáčknout spoušť. Dokonce rychleji než ostatní. No, alespoň rychleji, než ty na které dosud narazil. Má své zásady, díky kterým pořád chodí po světě. Má své mindráky a důvody proč se do ničeho nemotat. Jenže, na každého jednou dojde, i nejzásodovější člověk se může jednou dostat do situace, kdy poruší svá pravidla. Paul Newman je skvělý. Musím přiznat, že samotný úvod mě moc nebavil. Jak film běžel, děj se pomalu sunul kupředu, charakter Hombreho se mi odkrýval a přišlo finále, byl jsem výsostně spokojen. Co mi však přesto nedá a vážně si musím rejpnout jsou Newmanovi vlasy. Na úvod mezi koňmi jako vlasatý indián opravdu jako indián vypadá. Ostříhá se, oholí, umyje a najednou tu máme starého dobrého Newmana. Špinavého blonďáka a to pobaví. ()

Gig

Výborný western. Skvělé vykreslení postav. "Jste vůbec člověk?" @špaček421 - totálně souhlasím, jen píšeš jednu věc s kterou bych nesouhlasil = Paul Newman nemůže vypadat jako indián, protože není indián. Jen žil jako indián, John Russel byl běloch. ()

jack_scott

Výborný, byť psychologicky možná trošku zbytečně nedotažený western, který mohl mít krásných pět hvězdiček. Ale i tak je film hodně vysoko na mém žebříčku, hlavně pro svůj netypický příběh a velmi dobré "suše anglické" herectví Johna Newmana, který svou postavu zahrál naprosto skvěle. **** a 83%. ()