Káčerovo

• Česko My z Kačerova (viac)
USA, (1987–1990), 36 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Ron Jones

Alan Young, Russi Taylor, Chuck McCann, Terence McGovern, Frank Welker, Hal Smith, Hamilton Camp, June Foray, Peter Cullen, Tress MacNeille, Kathleen Freeman (viac)

Príbehy strýka Držgroša a jeho mladých synovcov, ktoré zažívajú na cestách po celom svete. (BoncheR)

Recenzie používateľa Honza__St. k tomuto seriálu (10)

Káčerovo (1987)

Nejlepší animovaný seriál, co kdy vznikl (kdepak Simpsonovi), navíc s dokonalým českým dabingem, který překonává i originál. A v neposlední řadě synonymum slova "dětství". Tady nejde dát jiné hodnocení, než 100%. ()

Sfinga na věčné časy (1987) (S01E07)

Jednoznačně nejstrašidelnější díl Kačeřích příběhů a seriálových Disneyovek vůbec. Z ovládnutí Donalda duchem faraona (podbarveným naprosto sedící hudbou) a z "přelaďování kanálů" signalizujícího že Donald se pořád snaží dostat zpátky mě mrazí ještě dnes. K tomu Donald pod kontrolou faraona klidně pošle Skrblíka a kluky na pomalou a bolestivou smrt, a jako bonus tu ještě straší opravdu nebezpečná mumie ve službách zákeřného velekněze. Regulérní dětský horor. P.S: Nebyl tenhle díl náhodou prvotní inspirace toho seriálu o těch žábách bojujících se zlem? Podobností je víc než dost - titulní postava moula v námořnickým, předek či minulá inkarnace vládce, magické měsíční paprsky, atd. ()

Pašák (1987) (S01E09)

Bez debat jeden z nejlepších dílů. Šikula sestrojí pro Skrblíka robota pro pomoc v domácnosti, jenže nemá ani tušení, s jakými následky. Ze začátku to vypadá jako nevýrazný oddechový díl, ale v půlce se to v momentě změní v kačeřího Terminátora a v boj (zejména kluků a Rampy) o holý život. "Jsem Pašák. Jsem váš přítel." ()

Zemetrasenie (1987) (S01E29)

Kultovní podzemní koulíci. ()

Návrat na Klondike (1987) (S01E33)

Defacto první díl seriálu, rozhodně ne z hlediska pořadí, ale první vyprodukovaný. Námětem příběhu je stejnojmenný Barksův komiks z 50. let, a nutno dodat, že seriálová verze mu vůbec nedělá ostudu. Podle mě je tahle verze ještě smutnější, než Rosova komiksová adaptace, a to je sakra co říct. Vše trochu kazí je až moc urychlený konec, ale je jasné, že to nešlo jinak (první třetinu zabral Klondike v době zlaté horečky, bylo nutné se vejít do 22 minut, a o příběhu na dvě části nebohla být řeč, tak to odneslo poslední dějství). A i tak jde o výborný díl a povinnost pro každého fanouška seriálu. "Zlatos mi sice neukradla, ale ukradla jsi mi moje srdce." ()

Černá velryba (1987) (S01E37)

"Mořský netvor mi sněd zmrzlinu!" ()

Srdce nad zlato (1987) (S01E41)

Jeden z mála dílů, ke kterým už dělalo animaci studio Wang Film, ale který byl stále ještě ve stylu první série zejména o dobrodružství, a ne o hláškách, byť těch je zde taky nemálo. Zejména excelujou po přeložení do češtiny: "Rampo, tys viděl harpyje, opravdové harpyje?" "Ne, to jsem fantazíroval. Doktor mě přesvědčil, jsem cvok." "O to se nehádám. Ale jestli byly opravdové, znamená to, že zlaté rouno existuje!" "Zlaté ho*no? Fuj, k čemu by vám bylo?" ()

Kačeři na divokém západě (1987) (S01E42)

Výborný díl, navíc první, který jsem si kdysi dávno, ještě když se psala jednička na začátku letopočtu, nahrál na videokazetu. A scény s "duchem pistolníka" byly vážně děsivé, nemluvě o dokonalém podbarvení přesně se hodící hudbou. Jako sakra podstatná část první série naprosto na jedničku. ()

Lupiči bájné harfy (1987) (S01E45)

"To je leež, leež, leež!" Jedna z nejkultovnějších hlášek mého dětství. A tu harfičku bych bral hned (ovšem bez Minotaura :D). ()

Kačeři očím nevěří (1987) (S01E49)

Se zásilkou ze Smaragdových ostrovů přijde i prolhaný a zlodějský skřítek Zelenka (v českém dabingu výborně namluvil Roman Skamene), který začne tropit jeden malér za druhým. Když mu Skrblík zachrání život, tak mu musí skřítek splnit přání. A protoře se prořekl o bájných Zlatých jeskyních s možná ještě větším jměním než má Skrblík v trezoru, přeje si strýček - jak jinak - ony jeskyně. To se ale samozřejmě nelíbí ostatním skřítkům, kteří chtějí Skrblíka za každou cenu zastavit. Díl sám o sobě není nic moc, ale přesto se v něm najdou zajímavé momenty. Část ke konci ve Zlatých jeskyních je docela napínavá, a to nejlepší přichází kolem zatmívaček. Ani tak nejde o tu první s hadí jámou, ale o tu druhou. Už bezhlavý chlap je docela strašidelný, ale zlá víla z jezera Loch Ness je bez diskuze jedna z nejděsivějších věcí v celém seriálu (a všechno podtrhuje naprosto přesně sedící hudba). O to větší škoda je, jak zmařili její potenciál tím, že ji dali zrovna do tohohle dílu. Kdyby to byl nějaký znatelně lepší a vážnější díl, byl by to větší horor než Sfinga na věčné časy (ale pak by taky hora děcek po celém světě skončila u psychologa). Díl sám o sobě za tři hvězdičky, ale díky pár pětihvězdičkovým momentům celkově za 4. ()

Příběhy z Kačerova se vrací

Příběhy z Kačerova se vrací

17.12.2016

Televizní kanál Disney XD se rozhodl oživit kreslenou legendu. Příští rok se na obrazovky vrátí Příběhy z Kačerova, které se mezi lety 1987 a 1990 dočkaly přesně 100 epizod. Nová verze bude mít… (viac)