A Chinese Ghost Story

• Hongkong Qian nu you hun (viac)

Výběrčí daní přijede do malého města, aby plnil svoji práci. Nikomu se dvakrát nechce poskytnout mu ubytování, takže skončí ve starém chrámu, kde prý straší. Tam potká taoistického šermíře, který jej varuje před nebezpečím, a krásnou dívku, do níž se zamiluje. Problém je v tom, že pověsti o strašení nelhaly a dívka je do toho očividně nějak zapletená... (Morien)

Anderton

Ázijské osemdesiatkové béčko. Romantická hororová fantasy, ktorá zaujme určite viac tým ako, ako o čom. Je to tak gýčové, ako je Čína veľká a možno aj preto je to celkom zábavné. Film má spád a na konci sa poriadne rozbehne. Len je škoda, že mi stále na tých postavách nijak extra nezáležalo. Zvolený koniec naznačuje, že sa rátalo s pokračovaním, preto ani film neprišiel s klasickým happyendom. Vlastne tento koniec sa ani zaškatuľkovať nedá. Takže príjemná exotická jednohubka, kde dostaneme síce niečo iné, ako z Hollywoodu, na Sama Raimiho si ale neraz spomeniete. ()

Idaho

Ano, zklamalo mě to vcelku, protože to je přes všechny ty efekty a obsazení pořád jen normální pohádka pro dospělé s příliš snadným řešením. Očekával jsem příliš… Co však nechápu je ignoranství nabubřele dávané najevo kritikou triků u filmu, který vznikl v roce 1987 v Hongkongu. Podle všeho jde totiž o „áčkový“ titul se skvělými triky s ohledem na místo a rok vzniku. 60 % ()

classic

Z jednak amatérskeho, ďalej k tomu i pomerne dosť béčkového, vrátane snáď i video titulu: Čínskeho duchovného príbehu; som mal konkrétne až tak mimoriadne otrasný zážitok, [1.] ktorý by som vskutku už asi vôbec nechcel zažiť znovu, [2.] ba ani by som ho nedoprial ani tomu úplne najhoršiemu nepriateľovi; [prológ] nakoľko sa naprosto i zásadovo vyhýbam presne týmto »duševným dunihlavom«, no zároveň podotýkam, že nie zrejme vždy sa to i dá. • Skrátka; táto maximálne nevkusná zlátanina, nielenže nemala žiadnu hlavu a ani pätu, ale súčasne sa ešte tvárila i seriózne, s množstvom šialených záhrobných scén, duchov, démonov, či dokonca povedzme i bojových umení, z čoho sa vari automaticky vytváral naprostý «čínsky guláš», z ktorého ma obzvlášť rozbolelo brucho, fuj, totálny humus! • A potom nakoniec 1*, je v podstate za čo? ZHRNUTIE:  Akési zmilovanie sa nad touto "sračkou" z mojej strany, pramenilo najmä z miestami zaujímavej hudby alebo do titulu vložených niekoľkých, aspoňže vkusných piesní, v opačnom prípade sa jednalo o niečo, z čoho asi budem mať hodnú chvíľu ešte hodne divný pocit! Výsostne nedoporučujem, iba na vlastné nebezpečenstvo! ()

Goldbeater

Sinnui yauman je nejspíš můj první viděný hongkongský film. Je pro mě trochu těžké ho ohodnotit, protože má svou vlastní stylizaci, na kterou jsem dosud nebyl zvyklí. Pro někoho je to možná jen nevkusná kombinace fantasy, komedie a hororu, ale mně se to celkem i líbilo. Tenhle snímek má svůj půvab a myslím, že dnes již lze jen těžko natočit podobné dílo. Hudba byla krásná, stejně jako hlavní hrdinka Joey Wang. Místy mi Čínský strašidelný příběh připomínal o dvacet let starší ruský film Viy. Zajímavé a atmosferické, ale přes tři hvězdy asi zajít nemůžu. ()

molotov

Romantická hororová pohádka, kterou bych malým dětem rozhodně nepouštěl. Na mnoha místech je neuvěřitelně šílená, něco takového se moc často nevidí. Triky jsou na úrovni Červeného trpaslíka a nejen triky. Stejně jako u trpaslíka jsou i tady to nejdůležitější vynikající nápady, kterých je film plný. Někdy je těch šíleností i na mě moc, ale jinak je to moc pěkný film, který má duši a tou si vás získá. ()