Qian nu you hun III: Dao dao dao

• Hongkong 倩女幽魂III 道道道 (viac)

Vavča

Tentokrát je to ještě zábavnější a komediálnější, než dvojka, protože Jacky Cheung tu hraje chamtivého dobrodruha. Tony Leung má roli ne příliš horlivého mnicha, který doprovází svého mistra a cenný artefakt. Hurá třikrát sláva, za to, že Joey Wang dostala oproti dvojce více prostoru a to jak se pokouší svést Tonyho nemá chybu. V prvním filmu byla spíše křehká květinka, která s nedobrým vědomím pácha, co musí, ve dvojce byla spíše dost klidná postava, neodporující moc osudu, ve trojce je Joey daleko větší koketa, která však zvážní a chápe nutnou osudovost toho, co chce provést pro záchranu svého milovaného. ()

darkrobyk

Skvělé zakončení fantasy trilogie za níž stojí filmový mág, Tsui Hark. Příběh se posouvá o sto let dopředu, kdy vypršela lhůta pro stromového démona, jenž se tak může opět vrátit. Mladý mnich Fong a jeho mistr se dostávají do střetu s temnými silami, kdy jim spíše nechtěně pomáhá zloděj, ale také čaroděj, a krásná Lotus (Joey Wang), duch, jenž znovu zaplane láskou k mnichovi. Fong je opět přitroublý, v tom si Asiati zkrátka libují, ale dá se to. Ke slovu přijdou meče, šavle, předlouhé nehty a vlasy, kořeny i větve. Nakonec hrdinové prchají v bouři balvanů. Létá se tu možná ještě více, což se mi líbí. A více krve - lítají ruce i hlavy. Opět jedinečný vizuál, strašidelný les a bombastické souboje. Jo a vrátil se smrtící jazyk spolu s démonem! K původnímu hodnocení přidávám hvězdu navíc, páč zas a znovu jsem velmi spokojen. ()

Shit

Třetí pokračování už na předchozí dva vůbec nenavazuje, snad jen opět tim, že se na začátku udělá menší řeznická akce, všude lítaj končetiny a stříká krev, zato ale opakuje děj co byl v jedničce, ovšem to vůbec nevadí, jelikož to co bylo v jedničce je tady mnohonásobně vylešpšeno, a to ať už se jedná o příběh, triky, postavy nebo samotný souboje s démony, všechno je podle mě na daleko vyšší úrovní a svižnější. Já se bavil asi nejvíc ze všech tří dílů a krom toho tady opět hraje Joey Wang a opět jinou postavu a opět je skvělá, i když ve všech třech dílech trochu stejná ()

daEmoNickY

Treti dil vari z vody uz jednou rozvarene. Karty na stul! Vtipne? Ano. Mnohem mene nez predchozi dily. Akce? Pohodova. Neni to uz ale ono. Sentiment? Ano Kapesnik? Diky. Stejne jako predchozi dily obsahuje tragedii. A ze jsem, sice nehudebni, kozel tak na hlavni herce bych se svezl taky! Kdyby me zavezla za uhlavni hereckou. ///// Takze pohodova komedie. Neco co se nelibilo? Hlavni zaporacka nema knira ( narazka na HG komedie Stephena Chowa ). ()

HKstars

Každý příběh má svůj konec, ale pokud snad od Chinese Ghost Story 3 čekáte pokračování prvních dvou dílů, nechte si zajít chuť. Ching Siu-Tungovi se totiž nepodařilo sehnat do hlavních rolí Leslieho Cheunga a ani Wu Ma neprojevil o účast zájem, takže děj se rázem posunuje o sto let dál a začíná se doslova od nuly a na stejném místě - v klášteře Orchidejí, známém z jedničky. Právě tam dorazí dva poutníci, budhističtí mniši - prastarý učitel a jeho mladý žák Fong (Tony Leung Chiu-Wai) a chystají se přenocovat. Prokletý klášter však brzo dostojí své pověsti a duchové se začnou slézat. Tady Siu-Tung trochu mate diváka, protože ačkoliv film začíná několikaminutovým flashbackem, připomínajícím první film, o sto let později veškeré činy postav vybledly - Lesní monstrum se těší dobrému zdraví, Siu-Siu (Jean Wong) se nereinkarnovala, ale stále úpí v otroctví a film tak nějak připomíná spíš remake než pokračování... Po kratičkém úvodu dojde k prvnímu střetu s duchy (které reprezentují krásné sestry, expertky ve svádění) a navzdory Fongově zarputilé snaze držet se co nejdál od žen, nakonec přeskočí jiskra a Fong se zamiluje do Siu-Siu (nebo je tomu naopak?)... Překvapivě se to nelíbí nikomu - Lesním monstrem (které plynule rotuje mezi ženskou a mužskou polohou hlasu) počínaje, sestrám (které zrovna moc vzájemných citů nepobraly) a starým mnichem (který razí heslo mrtvý duch = dobrý duch) konče. První ostřejší střet však vyhrává Lesní monstrum a mnich je unesen do koruny tisíciletého stromu. Fong uteče, ale přísahá, že se pro mistra vrátí. Ve městě potkává chamtivého bojovníka (Jacky Cheung) s dobrým srdcem a základy černé magie, a pln elánu se vrací zpět do kláštera Orchidejí. Je připraven zachránit mistra i milovanou Siu-Siu... Chinese Ghost Story 3 patří do škatulky pokračování bez kterých by se filmový svět klidně obešel. Ani absence kvalitního scénáře a hlavní hvězdy série Ching Siu-Tungovi nezabránila ve spuštění kamer... "Náhradník" Tony Leung je sice jako mnich Fong roztomilý až běda, ale chybí mu ona Cheungovská ztřeštěnost, když k tomu ještě přidáme výrazně umírněného Jacky Cheunga, dovedete si spočítat, že vaše bránice si tentokrát odpočine a na úkor humoru se neurvale protlačí romantika. Samozřejmě nic proti milostným scénám, tím spíš, když se k rozkošné Joey Wong přidala Nina Li (manželka Jet Liho), to už je totiž opravdu na co koukat... Siu-Tung bohužel nedokáže v prostřední pasáži pořádně rozjet tempo a doslova se utápí v neškodném laškování, díky kterému příběh i divák netrpělivě přešlapují na místě. Finále snímku je pak sice tradičně šílené (a já opět koukám s vytřeštěnýma očima, protože Siu-Tung mě vždy ohromí nějakým novým výplodem svého šíleného mozku), ale trošku mu ubližuje nasazení počítačových triků (které přeci jen na počátku devadesátých let nebyly v Hong Kongu na nejvyšší úrovni). Třikrát škoda, že Siu-Tung věci uspěchal a nepříliš citlivě tak zakončil svůj úspěšný hattrick. První díl se stal klasikou, druhý byl víc než solidním pokračováním, ale třetí zůstává jen nevýrazným rozloučením s jednou z nejslavnějších duchařských sérií všech dob. Mít kapku lepší scénář a nesnažit se tvrdošíjně o opakování osvědčených klišé, mohlo to dopadnout lépe. Mnohem lépe... Takže sbohem důvěřiví mniši, divukrásné duchoženky a odporná monstra. Budu vzpomínat s láskou... 60% () (menej) (viac)