Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

jahol

Malinko slabší Pulp Fiction (však to taky netočil Tarantino), ale ne o dost slabší, aby to pořád nebylo na maximální hodnocení. A přestože se v úctě skláním před mistrem dynamicky-poetické úchylnosti, nemohu nenapsat, že mi to velkého Tarantina dosti silně připomíná. ()

Skrk odpad!

Ani to nebyl nudný jako spíš nezáživný film. "Humor" se mi zdál odporný, herci hráli příšerně - netuším kde je Ritchie vyhrabal, ale ani jeden nehrál dobře. Jako kdyby jenom odříkávávali scénář. Ve filmu byly dobré maximálně tak dva songy, nic jinýho a to je trochu málo na jednu hvězdu. 88% i srovnávání s Tarantinem je výsměch filmografii všeobecně! ()

Marek1991

Toto bolo prvé výrazné Ritchieho dielo s humorom veľmi podobným tomu Tarantinovmu. Avšak táto kriminálna komédia, ktoré Briti robia asi najlepšie, nemala v sebe nič silné, bola to len bezcitná zábava, na ktorú nadviazal vo filme Podfu(c)k, ktorý sa mi tiež nepáčil. Musím súhlasiť s užívateľom tronom. Film mi ubehol dosť rýchlo, ale výraznejšie momenty podľa mňa nemal. ()

liquido26

Prvních 50 minut příšerně nudných, velké množství postav, takže docela dlouhou dobu nepřehledný, kdo je kdo, kdo s kým proti komu atd. Sem tam nějakej vtip a jinak nic. Druhých padesát minut už výrazně lepších, přibylo vtipů (některý mě i docela rozesmály, ale momentálně si nevzpomenu ani na jeden) a děj dostal jakýsi spád, i když konec byl zase trochu utahaný. No, rozhodně nic, co bych si musel pustit podruhý. ()

Cubinho

První polovinu jsem se dost nudil. Ta druhá už byla o dost zábavnější. Snatch. jsem viděl dřív, a proto mi přijde taky lepší (asi by tomu tak bylo i kdybych je viděl v opačném pořadí). 7,5/10 ()

El Pistolero

Jedna z těch úplně nejlepších zahraničních (krimi) komedií. Stokrát to člověk může porovnávat s „Podfu(c)kem“ a říkat si, že „Sbal prachy a vypadni“ je možná o něco málo slabší, přesto bez váhání znovu sahám po hodnocení nejvyšším. Proč? Jednoduše proto, že jsem se 107 minut nepřetržitě výborně bavil a našel jen velmi málo negativ. ()

F.man

Prvotina Guye Ritchieho, která definovala žánr londýnských kriminálních komedií a kterou se nesmazatelně zapsal do filmových klasik. Mrtě vražedných hlášek ničí divákovu bránici snad ještě více než jeho, zřejmě známější, Podfuck, naprosto neuvěřitelným způsobem. Sbal prachy a vypadni jsou prostě velice originálním snímkem (který Ritchie začal později vícemeně kopírovat, což však nijak nevadí), plný absurdit, který po celých 126 minut parádně baví. Co věta - to perla. Jasných pět... It's a deal. It's a steal. It's sale of the fucking century! Actually, fuck it, Nick, I think I'll keep it. ()

Marsik

** Film jsem poprvé viděl cca před 3 roky a pamatuju si, že se mi to celkem líbilo a 4 hvězdičky byly jasnou volbou. Teď když jsem viděl to obrovské hodnocení a umístění mezi TOP nejlepšími a nejoblíbenějšími filmy (83. a 162. místo), musel jsem si film připomenout. Od posledního shlédnutí jsem viděl spoustu filmů se Stathamem, takže jsem se těšil na jeho začátky. Nyní počet hvězdiček nechávám. Scénář je perfektní, ale první půle filmu mi přijde až moc ukecaná. Humorné prvky byly ale super, takže jsem se dobře bavil. Ritchiho styl se mi líbí, má prostě skvělý chytlavý a promakaný filmy. Jedinou vadu na kráse tedy bylo někdy až moc keců, ale skvělé herecké obsazení a trefná hudba to hravě dohnaly. 80% ()

ConanVJ

Tak pro mě velké zklamání a celý film nezáživná nuda. Statham je zde jen slabá vedlejší role. Jediný, kdo ujde je Vinnie Jones, který se tu s nikým nepáře. Za mě 10% :( ()

EastWicka

Už jsem úplně zapomněla... Tenhle film by stál za to i jen na poslech, coby báječný soundtrack k 90-tkám. :) PS: Jéžiš, a za bárem je Sting! ()

baribal

Docenit Lock Stock dokážu až s větším odstupem. Největší pozitivum? Pořád sledujete jak se prachy a tráva pohybujou mezi několikama bandama a nevíte ve kterym okamžiku to všechno skončí a kdo získá jackpot. Více novátorské a originální než Snatch. ()

Wysch

No... Asi takhle. Úplně nejvíc první jsem viděl RocknRollu. Pak jsem viděl Snatch., potom jsem viděl Lock, Stock... Už Snatch. mě neměl čím překvapit, pač RocknRolla byla vlastně týž uzel příběhů, akorát zahalený do jiného provazu. Totéž je Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Po příběhový stránce prostě typickej Ritchie-movie a je jen moje chyba, že jsem jeho první úspěch viděl až jako poslední. Potom bych z toho byl možná učůranej a považoval film za kultovní. Nestalo se, bohužel... Ale i tak jsem se příjemně bavil a i když závěr věděl dopředu, nechával se uzlem událostí vláčet poměrně slušně dál. Přesto považuju Podfu(c)k za lepší snímek díky lepším výkonům pánů herců.[DVD] ()

Alqarin

Tak to bylo tak stylový až .... mě to nebavilo. Vrchol spatřuju v přestřelce negrů a sousedů, pak už se všecko jen čím dál víc zamotávalo. Ne, že bych se v tom ztrácel, jen to prostě působilo křečovitě. Layer Cake jsem si užil o dost víc! ()

Asgy

Svižná a hodně ujetá podívaná s našlápnutým soundtrackem. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil kdo patří do jaké bandy, ale pak už jsem si jenom užíval ten absurdní děj. Jěště před tímto filmem jsem od Ritchieho viděl RocknRollu a Snatch a musím říct, že tyhle filmy toho mají móc společného, hlavně jeho nezaměnitelný styl režie a absurdní scénáře. ()

javak810i

První "Ritchieovka" vyniká především svým scénářem a hereckými výkony. Ačkoliv se děj nezdá nijak složitý, tak díky různým zvratům a (ne)šťastným náhodám se protagonisté ocitnou ve velmi zajímavých a vtipných situacích. Zkrátka zábavná podívaná. Sice nemám z filmu úplně pětihvězdičkový dojem, ale za ten dokonale promyšlený scénář a herecké výkony těch 5* dám. ()

GodComplex

Nesympaticke prostredi, nesympaticti herci s prizvukem na zabiti a typ filmu ktery me otravuje. Na druhou stranu stejne jako u Podfucku to ma zabavny scenar, ale je to v podstate to same v blede modrem. 4/10 ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)