Raya a posledný drak

• Česko Raya a drak (viac)

Príbeh filmu Raya a posledný drak od štúdia Walt Disney Animation nás zavedie do fantazijného sveta a starovekej ríše Kumandra, kde ľudia a draci žijú spolu oddávna v harmónii a mieri. Ale keď jedného dňa zlá a deštrukčná sila napadla krajinu Kumandra s cieľom ovládnuť ju a zničiť, draci sa veľkoryso obetovali, aby zachránili ľudstvo. Teraz, o 500 rokov neskôr, sa to isté zlo vrátilo a záchrana ríše Kumandra leží na pleciach osamelej bojovníčke Rayi, ktorá musí nájsť legendárneho posledného draka, aby jej pomohol zachrániť a obnoviť zničenú a rozdelenú krajinu a spojiť jej rozdelených ľudí. Počas svojej dobrodružnej cesty však prichádza k poznaniu, že záchrana sveta bude vyžadovať viac ako len pomoc posledného legendárneho draka, bude hlavne potrebovať dôveru, spoluprácu a silu ozajstného priateľstva. (Cinemart SK)

medveed

Pěkně zpracovaný příběh, který motivuje (nejen děti) ke spolupráci, toleranci a odvaze. Nechybí dramatické ani veselé momenty. Hodně vydařený "animák"! 90% ()

Andy.222

Nádherná animace, překrásné prostředí od architektury přes design postav. Ale přestože není úplně fér animáku vyčítat, že je "pohádkově idealistický", je rozhodně možné mu vyčítat, že je až příliš jednoduchý. I dítěti 7+ musí být jasné, že nestačí se jen obejmout kolem ramen a zlo zmizí. 3,5* ()

ztracenyDen

Dětem tolik nebude vadit místy odfláknutá animace a děravý až hloupý příběh, ale mně to vadilo. Bylo to dost nevyrovnané, protože třeba animace vody, mraků, mlhy a přírodních scenérií byly okouzlující. ()

Sashmen13

Takhle, pokud máte rádi dračí mytologii, tak to docela jde. Sisu, i když má sklony k otravnosti a hlas jako kdyby strávila život v opiovém doupěti (anglickej dub), časem si člověk zvykne, rozhodně má charakter. Na co se ovšem těžko zvyká, je Ramari. Budu upřímný, nevím o co se tady pokoušeli. Jako jo bro, totálně je to chyba všech ostatních stejně jako tvá holka, hahaha. Raya jí měla radši oddělat, ale samozřejmě, nakonec zvítězí síla přátelství a lásky, no, co taky můžeme více chtít od Disneyho sázky na kultůrní jistotu. Aspoň se tohle nenatáčelo vedle koncentráků. ()

Pavlis.xxx

Graficky nádherná fantasy pohádka s fajn příběhem. Humor a emoce nechybí a přitom nejsou na sílu, takže spokojenost. Bohužel k top špičce i přes fakt nádhernou animaci a prostředí to neřadím, ale líbilo se mi to daleko víc než vychvalovaná Soul. ()

somme

Aneb kdyz se spoji Mulan s Moanou, aby zachranili davnej snovej svet.. A Covidova narazka v titulkach celkem trefna, jo skoda no.. ()

jabbo123

Krásně vypadá ve větších celcích, ale přehnaně zjednodušené postavy a jejich animace mě docela technicky zklamaly. Podobně je na tom příběh, nejspíš jsem od toho měl až moc velké očekávání, ale větší klišé už si v Disney nemohli vymyslet. A tak ani postavičky, ač jsou různorodé, s velkým komediálním potenciálem a čas od času se ušklíbnete když po xté opakují ty nejprovařenější roztomilosti, jak se ale od podobného filmu dá čekat. Rozhodně nelituji, že jsem viděl, ale je to jen další zapomenutelný animák. 65% ()

saint3n

Ale tak co už. Další film o záchraně světa. Jenže... jsou tam draci. Spousta draků. Pro někoho bezvýznamné. Pro dítě uvnitř mě.. k nezaplacení. ()

abigael

Vizuálne nádherné, s dobrými hodnotami. Obšľah Avatara (toho airbenderového), ale nie tak okatý, aby ma to až tak štvalo. Je z toho jasné, čo autori chceli povedať, a bolo tam vidieť, že tvorcovia do toho vložili srdce (čo sa bohužiaľ nevidí všade). Napriek tomu ale som mala dojem, že chvíľami sa projekt autorom vymkol z rúk a hluché miesta či prehlásenia/rozhodnutia postáv motivované nutnosťou posunúť "plot" ďalej (a nie preto, že by to v príbehu a ich postave dávalo zmysel) ma z filmu vytrhávali. ()

RamiellDeAnn

Predstavte si taku situaciu. Ste na moste s dcerou, ruti sa na Vas obrovsky mrak ktory Vas premeni na kamen. Nemozte utekat lebo mate ranenu nohu. Co urobite? Za A date 2 minutovy monolog a hodite dceru do vody aby sa zachranila. Alebo za B; usetrite si monolog a skocite aj s dcerou do vody aby ste sa zachranili obaja. Ak je Vasa odpoveda A, chodte do tejto rozpravky, nalezite si ju uzijete. Ak nieste vypatlany a volite B; radsej sa tomuto vyhnite, takych debilin bez hlavy päty je film plny a aj jeho samotna podstata z toho vychadza. Urazi Vas to. S priatelkou sme si po tejto lobotomii museli napravit chut a pustit si Není Kronk jako Kronk. Podarilo sa :) ()

Elanornegra

Very cute. Scenár napadne podobný Vanaia atd...Výborný vizuál aj postavy sú zaujímavé, hlavne tie opičky mi pripomínajú tučniakov. Prostredie prekrásne, slušný hudobný doprovod. Aj napriek tomu že človek vie ako to skončí.... pozera sa to veľmi dobre a rýchlo to ubehlo. 80% ()

PhoenixTears

Raya a drak....dlouho očekávaná pohádka, která předčila vše, co jsem kdy viděl. Nádherná, výpravná, smutná i veselá. Překvapení pro každého. Konečně bez zpěvu, který tak hyzdí všechny pohádky. Naprosto fenomenální podívaná. Nestalo se mi, abych měl u pohádky tohoto typu slzy na krajíčku, zde jsem je měl a nejen na krajíčku... Skvostná animace i příběhová linie. Za mne kdyby to šlo tak i 1000 hvězd. ()

artlover

Jednotlivé časti Kumandry vyzerajú super, ale je to snáď jediné, čo som si užila. Putovanie je akési odfláknuté, ninja decko otravné a draky strašne škaredé. Keď raz hrdinke v rozprávke zomrie tatko, má ostať mŕtvy a nie sa po týždni oklepať z hliny, sorry not sorry. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+