Díra

• Španielsko El hoyo (viac)

Moor8

V první řadě zajímavý nápad a člověka celou dobu přemýšlí, co z toho bude. Bohužel nic, což je obrovské zklamání. Je to takové nedotažené. Pak mě nemile překvapilo, že i Španělé jedou woke propagandu. :/ Možná to je důvod, proč je to takové odbyté. Pak je tam několik nelogičností: (pozor spoiler) 1) Když ta holka jede nahoru, tak by pravděpodobně nepřežila přetížení. 2) Když ta ženská každý měsíc jezdila dolů a svoji cestu pokaždé přežila, proč nikdy nedojela až dolů? Někde na tu holku musela narazit. Ta nemohla být pokaždé v posledním patře. To by nepřežila. 3) Kde byl spoluvězeň v posledním patře? 4) Pokud by bylo možné se takhle dostat až do nuly, tak proč to lidé nedělali? Minimálně ti z posledních pater. 5) Pokud už od cca stého patra nebylo jídlo, tak to znamenalo každý měsíc dodat 233-466 lidí. 6) Když se přihlásil dobrovolně, to mu nebyla sdělena všechna pravidla, aby se mohl řádně rozhodnout? 7) Proč ta ženská, co jezdila, zabila toho psa? Bylo to v patře, kde ještě nebyl hlad, takže kvůli jídlu to nebylo. 8) Není dořešeno, kde se tam vzalo to dítě. ()

r6AndrEw

Tak tohle mne dobře rozsekalo:-) Konec nebudu komentovat, asi to trochu smysl mělo, ale co mi vadí je, že vlastně nikdo neví o díře vůbec nic. Pochopil bych to jako vězení pro nejhorší prípady, ale nepochopim, proč tam chodí lidé dobrovolně. Zřejmě tam "venku" nevědí, co se tam děje. Tady by to chtělo trošku rozvinout, alespoň náznakově, o jak moc dekadentní společnost jde (jakože na povrchu).. Jinak ale jako celek pecka. Připomíná mi to Silo. Doufám, že ho brzo zfilmuje nějaký šikovný tým. ()

MatyRock

7/10 popravdě jsem očekával na konci filmu edukaci o plýtvání jídlem. Ta tedy nenastala a já jsem se mohl zvesela vydat psát tuto recenzi. Po přečtení anotace jsem neočekával mnoho. Přeci jen pár snímků s podobným tématem jsem viděl. Neštěstí přišel relativně v pohodě scénář, jenž by se sice obešel bez zbytečného filozofování, ale co už. Vizuálně poutavé, krvavé a sakra atmosférické. Hlavní hudební motiv mě bavil, až mi hraje v hlavě doteď. Jen škoda, pro mě, nedopracovaného konce. ()

stuj

Mile překvapilo,, čekal jsem horší. Hezky zobrazen myšlenkový boj mezi tím, "jak by se to mělo dělat" a realitou, v níž si každý jede na svém písečku. A docela syrově natočeno, některé záběry nejsou pro jemné povahy. Konec sice žádná sláva, ale celkově zajímavá záležitost. Pěkný komentář viz "verbal". ()

Nellaron

Španieli majú horor v krvi. Dokážu vystihnúť atmosféru a detail. Zaujímavý nápad o špecifickom väzení so svojským štýlom stravovania, ktorý chce hlavný hrdina zmeniť. Ako už bolo spomenuté, ten záver trochu nevyšiel. Pre mňa je španielska produkcia oveľa hodnotnejšia, ako plejáda amerických hororov o lacných ľakačkách a otvárajúcich sa šatníkoch (česť výnimkam). Ak máte podobný pohľad, El hoyo sa vám zapáči. ()

W0ltericek

Poprvé se mi chtělo fakt zvracet a to hodně. Dost mě srala ta kamera ale to je asi jediný co me štvalo celý film. Ten konec to ale celý pokazil doslova jsem si užíval tenhle film a to poselství s tím děckem no já nevim. To už tam mohli dát tu panna cottu. 8/10 ()

Koloman_R

Ak by to malo vydarený, resp. dotiahnutý záver, s radosťou by som tu nechal 5 × * ale takto skonštatujem, že je to parádny. napínavý, výtvarene krásny, veľmi dobre zahratý film s množstvom výborných prvkov ale! s neuspokojivým záverom. Mal som pocit, že autori ku koncu nevedeli ako to uzavrieť a vymysleli si pointu ktorá mala byť akože kritikou spoločnosti, pričom ma to úplne minulo. Samozrejme to v tom filme je, dá sa z toho niečo ondiesť ale je to nasilu, nemá to impakt a vôbec ma toto „posolstvo“ nezaujímalo. Ale inak paráda! ()

Thairon

Celkem zajímavý ale jinak silně průměrné. Samotný koncept díry je velmi zajímavý a nápad ,,vedení,, dobrý, ale pochybuju, že by tím dosáhli toho co opravdu chtěli. Nicméně krásně znázorněná panika lidí a jejich sebestřednost. Snímek stojí za zkouknutí, ale vícekrát to není potřeba vidět a extra zážitek to taky není. ()

Hansolo35

Překvapivě dobře natočená cesta na dno lidské důstojnosti. Chápal jsem, co tím autor chtěl říct, ale taky je třeba pochopit, že když měsíc budete o hladu, tak na "jednu porci a dost" nebudete mít asi pomyšlení. Bohužel celý dojem pokazil ten konec. Ať už tím dítětem autor měl na mysli cokoli, tak smysl asi nikdo nepochopil. Má samozřejmě i jiné chyby...6 metrů x 333 podlaží jsou skoro dva kilometry. Kdyby v patře stál výtah pět minut, tak jede 27,7 hodin. Kdyby stál v patře tři minuty, tak 16,6 hodiny. Nicméně jak tu někdo psal... silně mi to připomnělo EU. Pár čuňat nahoře si rochní v hromadách jídla (prachů) a ti dole jen živoří. ()

pesota

Jako hodně dobré originální téma. Člověk se na to přes hodinu dívá s otevřenou pusou a závěr? Neukonečno. Nevysvětleno. Fakt škoda. Tím závěrem se z fakt dobře našlápnutého filmu stala blbost. ()

Nejsem_Fila

Jestli by mělo jedno slovo definovat společný rys lidstva, pak je to nenasytnost. Skvělá myšlenka, správné prostředí, ne až tak odporní herci (nevím, ale ve španělských filmech se mi z nich vždycky natahuje). ALE. A to ale je fakt obří. Pointa, kterou nám film přinesl, všechno spláchla. Nedotažené po tolika směrech... ()

gggggg

Celkom pekný originálny koncept, ktorý mal niečo do seba. Avšak nedotiahnutým a veľmi slabým záverom mi to pokazilo prvotné nadšenie čo som mal s filmu. Prvky sci-fi filmu uškodili a vôbec mi tam nepasovali. ()