Díra

• Španielsko El hoyo (viac)

CinemaView.sk (Martin Zielosko)

"Tento španielsky filozofický klenot režiséra Galdera Gaztelu-Urrutia zaodetý do klaustrofóbickej podoby väzenského hororu odhaľuje svoje ideové vrstvy postupne. Zrkadlia nám limity našich osobných strachov a zároveň položia jednoznačnú otázku: Kam až sme schopní zájsť, aby sme prežili?" viac

ČervenýKoberec.cz (Eva Müllerová)

"Přestože bez několika brutálních scén by se snímek klidně obešel a nestojí na nich, na což jako by tvůrci v jisté fázi práce zapomněli, je Díra filmem, který posouvá sci-fi laťku zase o něco výš. A myšlenky, které k divákům skrze plátno dostává, člověku nedají ani dlouho poté spát." viac

Kinotip2.cz (Tereza Veselá)

"Jedná se o sociální experiment, nebo ho vede zvrhlík, který se vyžívá ve sledování násilností, které se uvnitř dějí? Alespoň tohle by si divák zasloužil vědět. Jinak je ale Díra zajímavým počinem, na který se rozhodně vyplatí podívat." viac

Multiverzum.sk

"Španielsky The Platform sa relatívne rýchlo stal hitom a v istom období bol najsledovanejším filmom na Netflixe. Niet sa čomu čudovať. Ide o remeselne dobre natočený, skvele zahraný horor s prvkami sci-fi, ktorý prináša dôležité otázky dneška v polopatistickom prevedení, ktoré musí zasiahnuť naozaj…" viac