Díra

• Španielsko El hoyo (viac)

Holly_Molly

Španělsko dalo světu hodně věcí. Gazpacho, španělskou chřipku, španělskou inkvizici a pak třeba dva roky nazpátek Díru! Je neuvěřitelný, že režisér prakticky bez zkušeností, vzal pár herců, nevelkej rozpočet a v podstatě ve dvou místnostech dokázal natočit snad nejlepší španělskej film za poslední roky, plnej nahoty, násilí a hooodně surový atmosféry a kterej je tak moc narvanej metaforama, až mozky přechází... úžasně promyšlenej a pro někoho i vtipnej film, kterej neni zrovna pro všechny, ne každej ho zvládne dokouka..Za mě klenot, kterej nedostal tolik pozornosti, kolik by si zasloužil! <3 ()

danny70

První dvě třetiny naprosto vynikající, byl jsem si jistý, že tomu dám pět hvězd. Ale pak se to začalo dost kazit. Nejdříve ta nutnost vnést do toho nějaké to poselství, no a ten závěr, za mě strašný. Tyhlety otevřené filozoficko-umělecké konce, to nemám rád. Dlouho jsem váhal mezi tři a čtyři, nakonec tedy lepší tři hvězdy. ()

Marcecek

Celkom originálny nápad, aj keď asi to nebol prvý film s podobným námetom. Dal by som aj 4*, ale keď to skončilo, asi 2 minúty som sa pozeral na záverečné titulky, že wtf? A tá plošina levitovala, či bola na niečom prichytená? ()

sarulefilm

Luxusn! Španělské sci-fi, které je napínavé od začátku do konce. Je to hodně originální a opravdu to diváka jen tak nepustí. Člověk se sám musí zamyslet, co by na takovém místě dělal. Velmi vážný film je ale i odlehčený vtipnými scénami jako: Já jsem si vzal knihu, co sis vzal ty? Film se opravdu ani nebrání brutalitě a navíc to uspokojí i všechny, kteří v tom nehledají obyčejné sci-fi, ale skutečně originální zpracování nějakých psychologických pochodů a jednání lidí ve společnosti. Ale je pravda, že ke konci už se kvalita zhoršovala. ()

flyer.nick

Takových geniálních 85 minut a pak to v posledních pěti minutách takhle za stálého míchání vylít do hajzlu. To už závěr Kostky byl teda lepší. ()

Little_Sawy

El hoyo mě celkově pohltilo, a jěště jsem neviděla tak mňamóznej, když vravím, mňamóznej tak doslova mňamóznej horor že jsem dostala taký hlad! Musím uznať, že zajímavej námět na příbeh, scenáristi opravdu nechrápali. ()

beny258

Dlouho jsem neviděl tak geniální film jako je Díra. Postavy jsou perfektně vykresleny, metafory skvěle podány. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv popcorn ani jiné jídlo si k tomu neberte. Některé scény jsou dost nechutné... stejně jako chování části naší společnosti. ()

LadyLokiLili

Skvělý námět, zajímavé tema a dobře zpracované. Za tohle bych klidně dala 5/5. Akorát trochu nevysvětlená podstata. Byla to nějaká hra ? Experiment ? Těžko říct… jinak celý snímek krásně poukazuje na problematiku každého společenství a to tak, že ti co jsou pomyslně postavením  “nad námi”, na nás z vysoka s*rou, bez ohledu na to, že sami byli nebo mohou být v naší situaci.  Můj hlavní problém je však s ukončením typu “domysli si sám”. Sice je docela zjevné, jaký by byl konec, ale nějak nejsem fanouškem takových konců. Jinak teda solidní 3/5 ()

Lupas888

Tento snímek ve mně zanechal hodně smýšlených pocitů. Film jsem si pustil jen tak aniž bych cokoliv očekával. Premisa hodně zajímavá a celkově jsem byl překvapený z konce. Film je toková kritika společnosti, zároveň se nebojí ukázat tvrdé, krvavé a celkově temné a psychicky náročné scény. Několikrát mi i nějaké věci nebyli příjemné a měl jsem takový ten nepříjemný pocit Několik herců jsou kvalitní, že jsem poznal, že umí hrát. Ke konci sice psychické drama trochu shodí ten konec, který není nejlepší, ale není to tak zle. Celkově jsem si tento film užil a jsem rád že jsem ho viděl. 7/10 ()

Tadas

Hodně ujetý film, dokavaď to člověk nezačne brát trochu jinak a nezamyslí se více do hloubky. Aneb člověk je a navždy bude jen zvíře s instinktem přežít, když je na dně. Jediné co mě zklamalo byl ten useknutý, odfláknutý konec. ()

MoziMedve

Zajímavý koncept a alegorie na fungovani světa. Dle popisu jsem měl trochu obavy, že bude film přehnaně krvavý/nechutný. Film se grafických zobrazení nijak neštítí, ale o tom to není a film je docela koukatelný, dokonce s popcornem. Oceňuji krátkou stopáž, protože nápad je to přecejenom docela na jednu notu, a není potřeba to nijak protahovat. Krátký, úderný k pointě. Bohužel má děj co do interní logiky pár děr a nejasností ale nijak to nebrání požitku. 4/5 ()

Peky

Zajímavě zpracovaná satira dnešní společnosti, která zaujme především svým originálním námětem. První zhruba půlhodinka famózní, pak tam ale začne být na můj vkus až příliš moralizování a filozofování. Díru pak také sráží díry v logice, v průběhu sledování jsem tak měl stále více otázek a žádné odpovědi. Samotný závěr také hodně zvláštní, ten mě teda nezaujal vůbec, ale možná jsem ho jenom nepochopil. Dvě hvězdy za ten zmiňovaný netradiční námět a dvojníka Zlatana Ibrahimoviće v hlavní roli. ()

soukyd33

Nechápu jak tam ten stůl drží. Šílené a zoufalé situace, a ještě horší řešení. Každá cela je jiná, a to díky vězni a číslu. A jaké že je poslední číslo? Závěr je naprosto debilní. Poznámka: Znovu není potřeba vidět. Hvězdiček 2 ()

Naby

Musím říct, že je to po dlouhé době zase něco co mě celkem nadchnulo a zdálo se mi, že to našlo něco nového v už tak celkem vypsaném světě. A to i přes to, že mi to tím stylem dost připomíná film Kostka. Náběh do filmu byl vcelku rychlý, ale i tak se až do konce filmu pořád něco dělo, alespoň pomalu. Žádné schrupnutí, nebo žehlení u tohohle filmu tak není možné. Jakmile vám něco uteče, troufnu si říct, že už to nebude ono. Jediné tedy co vás může od filmu odradit je, že je chvilkama opravdu dost nechutný. Není to ale "bezduché" masakrování motorovou pilou, ale v rámci děje, který pak dává smysl, takže by to bez toho asi úplně nešlo. Ale jo, možná by to šlo, ty záběry by mohly být zkrácené, nepřímo natočené atp. jestli by to pak ale mělo takovou sílu a dostatečný odpor diváka to nevím. Hodně lidem se nelíbil konec, já s ním takový problém neměl. Co si budeme povídat, i když je film převážně hodně přímočarý, tak se nad ním dá zapřemýšlet hodně, takže místo přímých záběrů to chce prostě trochu fantazie. Celkem 4,2* ()

draxxi

Jako uz tolikrat, tak i tentokrat jsem si rikal, ze uz me jen tak neco neprekvapi. A ejhle. Dalsi zvraceny psychopribeh. Je to vlastne hrozna blbost, ale tak dobre zahrana a natocena, ze me drzela do samotneho konce v napeti jak tohle dopadne. A konec? 7/5/2023 70% ()

tween3r

Mrazivej, psychologickej projekt reflektující společensko-kritické podobenství v kostce, kterému sráží hodnocení snad jen ta hořkosladká tečka na konec v podobě panna coty. Poslední dobou upřednostňuju spíše tyhle projekty, u kterých se musí člověk sám pomalu dopracovat až k jádru pudla. ()