Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

Han_Quintet

Slabá variace na Prokletý Ostrov, ve kterém v hlavní roli byl Leonardo DiCaprio. Celkem předvídatelné a nepomohla tomu ani houpačka událostí (je magor, není to magor). Uvěřitelné by to bylo, kdyby to bylo zasazeno do české zdravotnictví, tam bych se fakt ničemu nedivil :D Zasloužené, důstojné tři hvězdy. ()

pafka

Nejistota, neuvedomeni si skutecnosti, prekroucena realita. Divaka film vtahne o to silneji, pokud ma doma male dite nebo nedavno mel. Ten strach o malou holcicku je start do sveta jakoby podivneho a ponureho nemocnicniho prostredi, kde hlavnimu hrdinovi ve finale zmizeji milovani. Kde jsou, co s nimi udelali? Wortington je skvely, ostatni jsou vylozene jen vedlejsi postavy, ktere ovsem slouzi deji naprosto skvele. Takze zahrane paradne, atmosfera paradni a rozuzleni taky. Hodne dobre. ()

solisoli

Príliš detinský dej o pozoruhodnej nemocnici v podivnom prostredí. Hneď od počiatku predvídateľný dej, ktorý síce naberal na dramatickosti, komu ako. Čím väčšie napätie, ako gumka v gatiach, tým to bolo komickejšie. Pribúdajúcim časom, tomu chýbali už len ufóni. Našťastie, keď sa nedostavili, dostavil sa šťastný obohraný koniec. ()

WeeLass

Fractured je prakticky levnější, ale temnější kopie mého oblíbeného Unknown a já si nemůžu stěžovat. Podobný námět nebyl zpracován mockrát, takže stále prahnu po více filmech s podobnou tématikou. I když jsem si většinu času říkal, jak je to hrozně předvídatelné, závěř mě dost šokoval a zanechal hořkou chuť na jazyku. Herecky naprosto brilantní, Lily Rabe miluju od AHS přes The Whispers až po tuto menší roli. Určitě jeden z filmů, u kterého si umím představit, že si ho pustím za pár let znovu a budu se bavit. ()

Dejf4

Příjemná jednohubka. Typický thriller, který má dobrou a nepříjemnou atmosféru, slušné herce a mít chytřejší scénář mohl z toho být nadprůměrný snímek. Bohužel pointa celého snímku je divákovi předhazována až moc a výsledek je tedy poloviční. 6/10 ()

papuchalk

Manipulace a hra s divákem tak jak to mám rád. Je to výborně natočený v detailech, a to prakticky v každý scéně, takže vás to nenechá ani chvilku vypnout v pozornosti. Dialogy s manželkou, ve kterých se zvláštně rychle mění nálada, podivná hudba, divná nemocnice, vše působí hodně zneklidňujícím dojmem. Prakticky od začátku jsou nám podsouvány indicie, že se asi koukáme na Prokletý ostrov, nebo tak něco v tomto paranoidním duchu. On už E.A.Poe: Podivný experiment byl od tohoto režiséra typologicky stejným filmem, takže v tomto žánru je zdá se jako ryba ve vodě. Dále se opravdu divím, že se v tom potom vyznal střihač, protože ty scény které se ve filmu objeví víckrát, ale pokaždé s trochu jiným detailem, musí být hodně matoucí i pro samotného tvůrce. No seřadili to správně. :D Jedinou slabinou filmu je myslím konec, který bohužel vyzní trochu do prázdna. Mohli tam dát nějakou ještě více matoucí indicii, která znovu zpochybní předchozí děj. Místo toho tam ovšem flákli takové jednodušší seriálové zakončení. Film tedy nenabídne takové šokující zakončení jako v Šestém smyslu, které vás donutí se na to kouknout znova, přesto se jedná o velice solidní, stylově vybroušený schizofrenik thriller. Průběh filmu 5, konec 3. ()

srolyma

Fraktura ruky nebo únos a obchod s lidskými orgány? Organizované spiknutí nebo jen magor s úrazem hlavy? Takhle nějak se to po celou dobu přelévá z jedné strany na druhou, hází se drobné indicie, tu pro jednu, tu pro druhou variantu a nevíš vůbec nic až do konce. Skvěle vystavěný příběh! ()

maraHCV

Nudnější začátek by neměl odradit,zbytek filmu pak nabízí špičkové drama kde i zkušený divák tápe ve tmách kde leží ta skutečná pravda!Lepší obsazení by určitě filmu jen prospělo ale hold budget asi nebyl velký. ()

a0001

Dokonalá paranoja, alebo keď ti lekár povie, že ti to hrabe na tú makovú lebeňu môžeš mu veriť, alebo sa spoliehať, že ťa chce rozobrať na súčiastky ako lego. Anderson si diváka vychutnáva ako skúsený rektolog. Prekvapil.. 75% ()

BlondJames

Tyhle filmy, kde vám to po celou dobu šrotuje v hlavě až do konce mám ráda, a tenhle udržoval v divákovi napětí po celou dobu, takže za mě skvělá psycho paranoia, lahůdka pro psychology :D 75% ()

matys12

Podle všeho jsem ještě nejsem dostatečný filmový znalec, neboť dle zdejších komentářů byl konec jasný už po pár minutách… Well u mě teda ne. Takový konec jsem nečekal abych pravdu řek. Brad Anderson je nedoceněný režisér a měl by vydávat své filmy častěji. Sam Worthington předvedl neskutečný výkon a vše co ve snímku ukázal jsem mu absolutně bez jediného pochybení věřil. Dezorientovaný otec hledající svou rodinu… prostě role šitá na míru. Po dlouhé době kvalitní mysteriózní film, který mě nadchl. Ale popravdě ne úplně na 5*. Film má rychlý náběh, ale asi po 15 minutách nějak zpomalil, že jsem ho vypnul a zapnul po delší době. Avšak když se těmi pár minutami, kdy snímek ztratí na chvíli tempo prokoušete, své tempo zase nabere a vy budete nervózní, kdo něco skrývá, nebo naopak neskrývá. Long story short… na večer zkouknutí to rozhodne stojí. ()

Facerr

Výborně vystavený napínák, který vás nechává na pospas očekávání a odmítání. Celou dobu přitom brnká na strunu nejistoty v tom, jestli se děj vyústí ve variantu A, nebo B. Nakonec to dopadne asi tak, jak člověk očekával, ale - a to je asi to nejdůležitější - jak to dokonale filmaři podali i tak překvapí. Muzika, výkony, atmo, originalita - všechno tady hraje jak má. ()

hematop92

Tak to byl nájeb jak sviňa!!!!! Poslední měsíce jsem byl už doslova nasrán z filmových počinů, které jsem zkouknul a docházel jsem k závěru, že jsem kvalitní filmy asi už všechny viděl a nic mě nepřišpendlí. Omyl a jsem za tento omyl zatraceně šťastný. Absolutně nechápu jak tento film může mít jen 73 %, ale budiž! Každý má jiný názor, měl by se respektovat, ale já Vám všem uživatelům s ratingem 3 a níže vzkazuji : Naserte si!!!!Jediné mínus, které dávám tomuto nářezu je Sam Worthington, ale to je jen můj problém, že nemám rád Avatara a vše, co je s ním spojené. Už zatraceně dlouho jsem neměl na konci filmu takovou husinu a tak otevřenou hubu. Andersone jsi bůh a ihned se jdu podívat na tvé další počiny! Samozřejmě jen na červené počiny. Modráky moc vidět nechci. ()

Rychloskot odpad!

Strašně se mi to nelíbilo. Až jsem to chvilkama přetáčel. Nebavilo mě to, Worthington mi přišel strašidelný a nesympatický, a nebyl jsem ani na minutu na straně hlavního hrdiny. První minuty byly tak prokouknutelné, nikdo by se v žádném případě v téhle situaci nechoval tak, jako Lily Rabe v roli mámy. Nic mi to nedalo. ()

argo.smile

Hneď na začiatku po incidente som presne vedel, že o čo pôjde... Ale dám 4* lebo je to aj tak po celú dobu napínavý a kvalitný film ktorý vás vtiahne ihneď do deja. ()

fafejt001

TAK celkem napínavé a dobře natočené . Ta psycholožka nebo co bylo , mi byla nesympatická už od pohledu . Jinak všichni byla hovada prvního stupně . Jěště , že to byl jen film . ()

TesterX

Je to rozhodně podařená thrillerová jednohubka. Jen většina (ne)herců a očividně velmi malý rozpočet kazí celkový dojem, i těch náznaků k rozuzlení mohlo být méně. ()