Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

regentor

Nemocnice na kraji města podle amerických schémat.Co všechno je možné prožít v jednom zastrčeném špitálu když táta hledá rodinu...Solidní thrillerový počinek na celkem obnošené téma.Pozornému a pilnému divákovi jistě byla záhada objasněná už v počátečních sekvencích snímku , nicméně zvědavost nedala jak se tvůrci poperou se zápletkou aby film neskončil po několika minutách.Takoví ranhojiči z kukuříčných polí někde v širé dáli nemusí být až zase taková nuda...Snímek nepůsobí roztříštěně jak by název mohl mylně napovídat, naopak , stavba děje i zvraty mají své kouzlo.Pokud tedy pocítíte lehkou paranoiu ze svého okolí , nemusíte se stydět. Stejně jako tvůrci tohoto díla. ()

stephano

Je to žánrovka, která časem lehce pokulhává, ale na nedělní odpoledne super film. Možná to je taky tim že sem dlouho nic zajimavýho neviděl. ()

A6tony

Otec pobíhá po nemocnici a hledá svojí rodinu. Zní to asi tak stejně zajímavě jako: Pepík pobíhá po baráku a nemůže najít svůj telefon. Fractured ale dokáže překvapit. Paranoia. Zoufalost. Agrese. Tyhle 3 magické ingredience dělají ze základní primitivní premisy komplexní příběh, při kterém se budete často sami sebe ptát, jestli to co vidíte je realita, nebo výplod mysli hlavního charakteru. Výkon Sama Worthingtona je zde celkem nadprůměrný a dříve zmíněné emoce zvládá bez problému divákovi předat, pochvalu také zaslouží personál nemocnice a jejich "chladnokrevnost". Z hlediska režie vidím silnou podobu mezi snímkem Polar (čistou náhodou také od Netflixu). Fractured totiž používá velmi podobnou paletu barev (chladný background a do toho vhozená žlutá či jiná pestrobarevná barva). Se záběry se zde moc neexperimentuje a jede se podle zajetých kolejí, což trochu zamrzí. Film si drží skvělé tempo a nepustí vás do poslední minuty, psychický stav hlavního charakteru se čím dál tím víc zhoršuje a atmosféra je čím dál větší haluz. Netflix zase jednou ukázal že ty filmy umí, když se mu chce. 75% ()

XXXXXXXX

Od autora Callcentra a Poeovského špitálu jsem čekal trochu víc, než jsem nakonec dostal. I tak, jde ale ve výsledku o solidní mešuge napínák... ()

Larry12

SPOILERY: Premisa filmu Fractured je známá filmařům už hodně dlouho. Někdo někomu zmizí a nikdo dotyčnému nevěří, všechny důkazy hrají proti němu, avšak na konci se ukáže, že protagonista měl celou dobu pravdu. Fractured je to samé, až na jednu menší odchylku. Ray, hlavní postava filmu, je opravdu blázen. V podstatě stejnou premisu má i film "Tajemné okno". Takový "zvrat" není vůbec špatný, ale co vidím jako velkou chybu a co "Tajemné okno" zvládlo mnohem lépe, je to, že je to jasné od začátku. Rayovi nevěříte ani půl slova, protože filmaři se dost snažili divákovi naznačit, že není v pořádku. Tudíž celou stopáž filmu, která čítá 100 minut, víte, jak film dopadne. Nechápu, proč se filmaři tak očividně snažili naznačit divákům, že Ray je blázen, když poté konečný zvrat filmu je ten, že Ray opravdu JE blázen. Kdyby Raye udělali více důvěryhodného, tak by mě konec i překvapil. Takhle to bylo 100 minut, které mi nikdo nevrátí. I přes to všechno a to, že Sam Worthington je otřesný herec, mě film zaujal svou atmosférou a zhlédl jsem ho na první dobrou, a proto nemůžu dát míň jak 2 hvězdy. ()

Micoldee

Skvělý! Super náběh a uspokojivé zakončení. V podstatě byly teoreticky možné 2 scenáře, a jen jsem čekala, který z nich to nakonec bude. Konec jako taková kombinace obou byl pro mě dostačující. ()

Hemlock

Další letošní opravdu vděčný film. Zajímavá zápletka, kterou jsem sice zhruba po půl hodině prokoukl a vlastně jen čekal na potvrzení až do konce, ale vůbec mi to nevadilo, neboť mě bavilo sledovat do hlavy jebnutého Worthingtona, jež všude zmateně pobíhal a se stále stejným výrazem jen koulel očima. Prostředí nemocnice bylo skvělé, určitě dbají na hygienu a při pohovoru vybírají jen nesympatické a pedofilní zaměstnance, takže atmosféra je již díky tomu sama o sobě thrillerem. Já jsem spokojen a tuto romantickou podívanou můžu s čistým svědomím doporučit všem hypochondrům. ()

Vera2613

Napínavé od začiatku, šľapalo to dobre, moja obľúbená Lily tradične super. Jediné čo tomu vytknem je predvídateľný koniec a Sam Worthington, ktorý tu nebol vyložene zlý, no on ako herec nie je moja šálka kávy a je trochu drevo. Inak slušné 4* ()

chesterko

Wow. Hodinka a pol v čistom napätí z celkom jednoduchého príbehu, kde sa scenárista vyhral s koncovým spotrebiteľom. Ešte raz len WOW. ()

tkey

Od začátku mi bylo jasné, že tu něco nehraje a tak nějak to svádění na různé zcestí nějak nefungovalo. Ale jinak zajímavý vhled do lidské psychiky. ()

Heyyy

Možný SPOILER - atmosféra na 5*, pár nelogičností (Manželka ani on nemaj mobily? Budu zamykat pacienta do místnosti plné léků? Policie ani personál nemocnice nemají venku mobily?), kdyby to skončilo tou druhou možností, která se nabízela, bylo by to fiasko a celé k smíchu, takže za konec palec nahoru. ()

jprmusic

Bohužel mi to celou dobu připominalo Tejemný let a je nutný říct, že Jodie je o parník lepší herečka než Sam. Linie s psycholožkou strašně tlačí na pilu, Sam na to prostě nemá a celý to plave na vodě. Anderson ztatil originalitu a bohužel i koule. Dost škoda - ne toho filmu, Andersona .... ()

Blenny

Sama Worthingtona mám hodně rád a za ty hodně slabý tři může hlavně on. Jinak, abych nespojleroval, by bylo lepší, kdyby to bylo, tak jak to nebylo :-D ()

marek29

Hustokrutě napínavý thriller.. Nevím jestli hudbou, tématem, nebo celkovou atmosférou. Ale chytne a nepustí tě to. Doporučení & Netflix ()

nula87

Čím víc twistů nerovná se tím lepší a napínavější film. Zvlášť když o většině těch zvratů víte dříve než se stanou. 50% ()

mivr

Výborné prekvapenie a ešte lepší koniec! Hlavne záver ma presvedčil udeliť plný počet hodnotenia. S podobnou stavbou filmu už je tu jeden film, ale nespomeniem ho tu, lebo tí čo ho videli by hneď vedeli :) ()