Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

vyfuk

Dva papežové takovým svým způsobem plní v celku efektivně funkci konverzačního dramatu. Spíše v rámci dialogu. K tomu můžeme přičíst docela atmosférickou, ale nevýraznou hudbu a velmi zvláštní až experimentální kameru a dostaneme tento snímek. Asi nejvíce mě překvapilo, že se vlastně jedná o skutečnou událost. Z fabulu se najednou vyklubala realita ani ne pár let stará se skutečnými postavami. Příběh jednoduchého nepřátelství, které se však zvláštním způsobem i nakonec změní v přátelství. To vše s nějakými problubněmi lidské mysli a jejich hříchy. O určité skvělosti a jednoduchosti hereckých výkonů jak Hopkinse nebo Pryce se nedá bavit. Za normálních okolností by mohlo jít o konverzační a atmosférický opus magnum s onou náboženskou více zaměřenou tématikou. Příjemná záležitost pro ocenění, kritiky, ale i běžný rolník se v tom najde. ()

svobik

Smekám klóbrc, protože Meirelles jede na max. Jednoznačně jeho nejlepší film. Na to, že se jedná prakticky jen o dialog dvou mužů, je parádně vyprávěný. Škoda toho zabrždění v Argentině během řádění junty, jinak by to bylo na plnou palbu. Jednoznačně jeden z filmů roku, který táhne skvělý Hopkins a ještě lepší Pryce. Závěrečné titulky samozřejmě famózní. 9/10 ()

drackula

Náboženské záležitosti ma nikdy veľmi nebrali, ale nemám problém si z tohto prostredia pozrieť dobrý film. Anthony Hopkins a Jonathan Pryce jednoznačne ťahajú túto konverzačnú drámu o období, keď sa cirkev snažila nájsť svoju tvár. Konzervatívnu vetvu reprezentuje pápež Benedikt a reformnú, ktorá nechce ostať tápať v minulosti, aktuálny pápež František. Dialógy sú napísané skvele, filmu nechýba nadhľad a vtip a zároveň vcelku uveriteľne dokumentuje spomínané dva myšlienkové prúdy. Ak vás táto téma zaujíma, prípadne ak máte radi herecké koncerty na malom priestore, film Two Popes vám vrelo odporúčam. 90% Netflix ()

Killda

Dva papežové? Spíše dva žánrově rozdílné filmy! Meirelles udělal velmi dobrý film, na kterém je jedinou velkou kaňkou sekvence z minulosti, která narušuje celkové tempo a vyprávění jinak velmi prostého dialogového filmu. Tyhle dva žánry se tu o sebe třou jako pedofilní kněz o malé kluky, není mi to po chuti a není to správné. 6/10 ()

Gurtha

Nádherně nasnímaná, s jemným humorem a dávkou procítěnosti podaná legenda o svatém Jorgem. Jen jsem myslela, že podobné opusy vznikají až po smrti resp. svatořečení dotyčného - jinými slovy přílišná svatost současného svatého otce do filmu zavála trochu agitky. ()

jefff

Hodně pomalý příběh, který táhnou oba hlavní protagonisté a jejich dobře napsané dialogy. Zajímavá je i retrospektiva, která poodhaluje námi ne tolik známou (a děsivou) historii Argentiny. ()

herr_carter

Nebudu rozebírat, na kolik se obecně celá církev přeceňuje, jaký má vliv a kolik peněz tam zahučelo/zahučí. Tenhle fim beru jako čistě konverzační, kde sledovat oba protagonisty s odlišnými myšlenkami a uvážováním bylo pohlazení na duši, holt jsou to oba páni herci a málokomu jinému by člověk žral zrovna takové specifické role....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

James87

Nahlédnutí do vatikánských tradic a do nejnavštěvovanější kaple na světě. Žijí si své jiné životy na malém prostoru, ale i přesto ovlivňují lid po celém světě. To musí být život. Je libo pizzu a Fantu v Sixtinské kapli? Proč ne. Nejsem zastáncem Vatikánu, ale filmek je zajímavý. ()

vitekpe

Neni mi uplne jasne, proc tento film vznikl (nejaka cirkevni agitka???), ale odkoukat jde bez potizi, misty je to vtipne, misty zajimave. Vynechal bych zbytecne natahovane zabery z minulosti a usetrili bychom pul hodiny casu. ()

Devadesát Dva

Oba papežové jsou osoby, okolo kterých se koncentruje jistá dávka kontroverze, o samotné církvi ani nemluvě a právě v tomhle ohledu to polidštění udělalo svoje. Kostýmy, lokace - vizuálně poutavá podívaná, jen se nemůžu zbavit dojmu toho, "co to vlastně sleduju", se všema těma informacema o Světě, ve kterém žijeme - sleduju snad "Hitler - Vzestup zla" v rouše beránčím? A nebo sleduji dobrotivého papeže, který se snaží učinit svět lepším? Tisíce otázek. Nicméně Anthony Hopkins a Jonathan Pryce jsou absolutně špičkoví. ()

wooozie

Film Dva papežové má tu výhodu, že i kdyby toto téma nikoho nijak zvlášť nezaujalo, tak přesto je zde vysoká pravděpodobnost toho, že si ho každý užije. Proč? Protože i kdyby se Anthony Hopkins a Jonathan Pryce bavili o loupání brambor, v jejich podání je to prostě dokonalý herecký koncert a jejich oscarové nominace patří do kategorie těch absolutně nejzaslouženějších. Známá fráze "sice to tak doopravdy nebylo, ale mohlo by být" tady bije do očí v každé scéně. Jestli mi v poslední době nějaký film utekl opravdu jako voda, tak právě tento a za mě je to největší překvapení roku 2019. ()

Kienast

Já se bál jak mě to nebude bavit a ona je to skvělá konverzačka s úsměvnými momenty a skvělými herci. Už nikdy z hlavy nevymažu jak papežové jedí pizzu ze stánku a zapíjí to Fantou 8/10 ()

Zagros

Na film Dva papežové jsem se dlouho těšil a konečně se k němu dostal. Na podobný snímek to chce mít náladu. Jde především totiž o rozhovor dvou starých pánů, kteří sice mají co říct, ale přesto to může unavovat. Ač byli oba papežové od začátku zajímaví, tak jsem si šel po Smetanově ukolébavce lehnout a film dokoukal druhý den. To se na hodnocení neprojevuje, nebo spíš projevuje pozitivně, protože jsem byl celý den velmi nedočkavý na jeho pokračování. Pokud je František alespoň z části takový, jak je vykreslen, církev a organizované křesťanství má ještě šanci. Pochopil totiž hlavní, církev jednoduše musí sestoupit k obyčejným lidem a ne se nad ně povyšovat. Musí prožívat jejich problémy a ne jen dogmaticky vše odsuzovat. Papež sám by měl být tím prvním, který se na cestu mezi prostý lid vydá. Snímek ani vlastně není o víře, ale o obyčejném člověku, který si prožil v životě těžké chvíle a přesto v sobě našel sílu být dobrým člověkem a shodou okolností se neúmyslně stal papežem. Křesťana to ze mě sice neudělá, ale Františkovi můžu i v reálu držet palce. Přeci jen je v rámci naší společnosti důležitým člověkem, a když bude tolerantní a bude se snažit o dialog s každým, bude na světě lépe. ()

Vajonek

Velice příjemné překvapení. Skvěle zahrané, silné, dojemné i úsměvné, nevěřila bych, že mě zrovna film, kde si dvě hodiny vykládají dva staříci o církvi, bude takhle bavit. Asi to bude i tím, že ony ty jejich rozpravy zdaleka nejsou jen o církvi, je v nich toho mnohem víc, nad čím si můžete spolu s ústřední dvojicí také popřemýšlet. Moc se mi mimochodem líbily také ty na první dobrou do jednotlivých scén nehodící se hudební vložky, skoro vždycky jako by to ve mně přeskočilo a otevřelo nějakou schránku s různorodými emocemi. Dvě věci, které mi trochu vadí - jednak jsem měla trochu problém uvěřit té poměrně rychlé změně názoru Benedikta na Františka a některé jeho postupy a mínění (i když chápu, že ten přerod v něm asi uzrával delší dobu), jednak by mi asi více vyhovovalo, kdyby to bylo celé o dvou fiktivních papežích (neb jak jsem se dočetla, hodně je toho v tomto filmu smyšleného a ač vím, že se film pouze inspiruje skutečností, za mě je vždycky lepší buď co nejvěrnější zobrazení reality a nebo fikce, takové ty věci mezi tím nemám moc ráda). Když si ale vezmu, jak hluboké dojmy ve mně celkově film zanechal, když ho beru hlavně jako skvělé konverzační drama ani ne tak dvou svatých otců, jako dvou mužů, co mají co říct a přenést na diváka, a také když tady vidím těch 79 %, tak trošku přidám a pět hvězdiček tomu přece jen uděluji. ()

caffelina

Keď už taký pohan a odporca cirkvi ako ja dá 4*, tak to musí byť fakt kvalitka film. 2 hodiny mi prešli ani neviem ako a na konci sa usmievam ako blbec. Hopkins a Pryce famózni.. ()

F.W.Colqhoun

Jednu margheritu a jednu diavolo, dvě fanty a kávu. Vnitřní dialog dvojjediné církve na pozadí kulis (a pod taktovkou režiséra) Města hohů. Mluvící filmy mám rád, protože si jejich tvůrci zpravidla uvědomují, že nesmějí s přihlédnutím na statickou povahu žánru šetřit na invenci. Být svědkem kolegiální pře dvou osobností katolické církve je ale zážitek sám o sobě i bez erupcí filmařské kreativity, byť jde o rozhovor nemálo zjednodušený a nejspíš dokonale imaginární. Meirelles sice nezapírá své sympatie ke skoro-krajanovi úplně (ty se notabene překrývají s preferencemi cílového publika, díváky Netflixu), ale dává si dobrý pozor, aby se film nezvrhl v historickou šikanu Benedikta XVI. Pro Bergoglia je církev Dancing Queen, Ratzinger sám předestírá řadu dobrých důvodů, proč jeho pojetí pontifikátu není rigidní samoúčelně a catholic-buddy-movie je přinejmenším z pedagogického hlediska dobře odvedený způsob, jak tuto myšlenku předat. Jedinou významnější chybou je, že Fernando Meirelles podlehl dojmu, že musí s ohledem na (ne-)schopnost diváka udržet pozornost frekventovaně odbíhat od probíhající disputace k minulosti Jorge Maria Bergoglia a zároveň shovívavě pominout formující minulost Josepha Ratzingera. O tom se v tomto směru dozvíme málo, včetně toho, že sleduje Komisaře Rexe a jeho oblíbeným Čechem je Bedřich Smetana. German joke (...) doesn't have to be funny. ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (viac)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (viac)