Keď Harry stretol Sally, neboli si navzájom vôbec sympatickí. Sally vadili predovšetkým Harryho úvahy o sexe. Pri ďalšom náhodnom stretnutí sa spriatelili a keď sa Sally rozišla so svojim priateľom, Harry ju utešoval. Čoskoro však začali cítiť, že je medzi nimi niečo viac ako priateľstvo, zároveň sa však obávali, že by prípadným ľúbostným vzplanutím mohli svoj pekný vzťah zničiť... (oficiálny text distribútora)

Sdoom

Inteligentní romantické komedie, kterých je jako šafránu. Bohužel ale pro mě to nebyla až taková zábava, jakou bych si představoval, i když některé scénky a dialogy byly docela vtipné. Takové lepší 3 hvězdičky. ()

Babous

Hlavním problémem je průměrný Billy Crystal, který je možná dobrý moderátor Oscarů, ale do téhle role se nehodí. Na můj vkus taky příliš mnoho prázdných slov a předvídatelná zápletka. ()

vitekpe

Ja mam s timhle filmem stale ten samy problem. Proc bych se na to mel divat, kdyz se muzu divat na film od Woodyho Allena? Na tohle jsem si nikdy nedokazal odpovedet... ()

Madluska

(Pozor, komentář plný spoilerů.) Už jste to slyšeli? Harry potkal Sally! Jenže si nepadli do oka: ona ho nemohla vystát a jemu nesedla její upjatost. Tak šli každý dál svou cestou. Pak se potkali znovu. Ani tentokrát to nevyšlo. Tak šli každý dál svou cestou. A pak se potkali znovu... Tímhle způsobem by mohlo jejich melodrama pokračovat donekonečna, kdyby Reiner neobjevil starou pravdu, že protiklady se přitahují... Jedna z nejlepších romantických komedií? To sotva. ()

Seti

Těžkotonážní romantika s maximálně padnoucí ústřední dvojicí. Sladká a ultra sexy Meg Ryan na počátku své jsem-královna-romantických-komedií kariéry a Billy Crystal dokonale plnící roli "pouhého" kamaráda se doplňují vážně náramně. Harry a Sally mají však ještě jednu zásadní přidanou hodnotu, a tou je scénář, který je zábavný a nejednou u něj člověk souhlasně pokývá hlavou. Jo, tohle je zcela právem kultovní klasika mezi romantickými záležitostmi. ()

Zagros

Romantické komedie většinou stojí (a často padají) na ústřední dvojici a na tom, jak to v jejich vztahu dokáže jiskřit. Tady to překvapivě neplatí. Hlavní postavy mi nijak zvlášť sympatické nebyly a ani k jejich hereckým představitelům jsem během snímku extra nepřilnul, i když herecké výkony to byly dobré. Celý film stojí totiž na dialozích. Ty jsou místy velmi povedené a můžete se u nich pořádně zasmát. Navíc nejsou jen snůškou milostných banalit, které už jsme někde slyšeli. Naopak jsou originální a dokáží bavit celou dobu. I přes občasné vážnější scény, na mě film působil hravě a odlehčeně. Po závěrečných titulcích jsem byl spokojen, příjemně naladěn a rád dám čtyři hvězdy. ()

Vajonek

Příjemná konverzační komedie, která není jen komická. Chytré dialogy, civilní herecké výkony, docela uvěřitelný příběh. Ač bych to dopředu netipovala, Billy Crystal a Meg Ryan k sobě také dobře jdou. U některých jejich společných scének jsem se opravdu dobře bavila, Harryho silvestrovské vyznání bylo zase správně romantické a dojímací. 80 %. ()

Billie777

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů svého žánru. Krásný, chytrý, vtipný i dojemný. Úžasný humor a hlášky, výborně vybraní herci, krásná hudba, prostě paráda. Můžu vidět stále dokola a pokaždé úžasný zážitek! Neuvěřitelně sympatický film. ()

cab

Velmi dobre zahrana a napsana romanticka komedie, ktera i po letech zahreje u srdicka. Klasika k niz je radost se vracet. 80% ()

Paity

Tohle herecké spojení se příliš nepovedlo, proto také tři hvězdy. Holt Billy Crystal a Meg Ryan k sobě nesedí. A i když scénář je skvělý, tak herci jsou velikou součástí filmu a to musím do hodnocení promítnout. ()

Hanys_

Sympatická romantika Allenovského střihu. Billy Crystal je tady hodně fain a Meg Ryan asi poprvé fakt skvělá. Navíc ten scénář je něco jako příručka do života. ()

Chandell

“Měli jsme obrovský kokosový dort“ - “Veliký, mnohapatrový kokosový dort s hustým čokoládovým krémem … zvlášť.“- “Jasně, protože ne každý ho má rád na dortu, je to pak rozmočené.“ - “Protože do toho se krém hodně vpíjí, takže je třeba ho podávat zvlášť.“ – “Jasně … “ --- Film pro všechny, kteří se chtějí dovědět proč muži a ženy nemohou být přátelé, kteří se chtějí naučit rozeznávat tři druhy žen (nenáročné, náročné a ten nejhorší druh – náročné, které si myslí, že jsou nenáročné), kteří chtějí umět rozpoznat, kdy žena předstírá orgasmus … Nejlepší z nejlepších ve svém žánru a pro mě osobně nejlepší film vůbec. ()

Itar

Další z mála opravdu kvalitních romantických filmů. Billy Crystal a Meg Ryan mezi sebou mají víc chemie a kouzel, než deset dalších partnerských komedií poslední dekády dohromady. Scénář taktéž výborný, Reiner už akorát přihodil svižnou režii a Carrie Fisher s Brunem Kirbym lehce štiplavý kontrast... no a výborný film je na světě. ()

derryl

Skvělé, skvělé! Bravurní scénář a intuitivní režie stvořili báječnou romantickou komedii. Miluji Meg Ryan, která se k Billymu Crystalovi tak moc hodí. Paráda. ()

orkadimenza

Spousta lidí by si mohla pomyslet, že romantická komedie je tak otřepaný žánr, že těžko může být originální. To však neplatí o When Harry met Sally. Od samého začátku je film neskutečně silný ve své propracovanosti postav a i když se vám jejich chování místy nanejvýš příčí, musíte sklonit před tím, jak jsou důkladně promyšlené. O dialozích nemluvě jakbysmet, už po 5 minutách jsem věděl, který film je otcem legendární Before trilogy. Rob Reiner zkrátka vytvořil geniální příručku životem pro nezadané ve věku plus mínus 21-33 let s neskutečnou spoustou životních pravd, na které každý v průběhu života narazí i přestože jim zpočátku nevěří. To je taky důvod, proč "šťastně zamilovaní" tomuhle filmu přijdou na kloub velice zřídka. Ale jedno je jisté - SPOILER! Že můj vztah k filmu se vyvíjel podobně jako vztah hlavních dvou postav. Nejprve se nesnášeli, potom se stali přáteli a na konci...na konci si zamilujete každou maličkost, která vám na tom filmu (resp. druhém) vadí. A neříkám to, protože jsem osamělý a do Silvestru zbývá měsíc :-) KONEC SPOILERU. Protože nikdo není dokonalý a tenhle film taktéž ne. Ale i tak se do něj můžete snadno zamilovat. ()

Rozjimatel

[4,5*]     "You know, you may be the first attractive woman I've not wanted to sleep with in my entire life." "That's wonderful, Harry."     Romantická komédia v takom allenovskom štýle (aj s príslušným džezovým sprievodom, ktorý sa výborne počúva), zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. V danom žánri je len veľmi málo filmov porovnateľnej kvality, pretože je značne náročné nakrútiť takýto film tak, aby z toho nevznikol patetický gýč. Tento film stavia predovšetkým na skvelom scenári Nory Ephron (najmä na skvelých dialógoch). Je neuveriteľné, akými úspornými prostriedkami dokázali tvorcovia dokonale stvárniť celý príbeh (resp. vývoj jedného vzťahu, s rôznymi zvratmi), a to viac-menej iba pomocou parádne iskrivej konverzácie (dá sa povedať, že aj pomocou zmien účesov, ktoré boli v prípade hlavnej hrdinky Sally našťastie zmenami k lepšiemu). Také niečo dokázalo vo filmovej histórii len zopár velikánov (napadajú ma napríklad Ingmar Bergman a Sidney Lumet). Úplne úžasná tu je Meg Ryan (Sally), tá doslova žiari, výborný je i Billy Crystal (Harry), ktorý inak nepatrí k mojim obľúbencom a príjemne ma prekvapila aj Carrie Fisher (Marie) zrejme vo svojej životnej role (vlastne asi v jedinej role, kde mi nevadí).     "I love you." "How do you expect me to respond to this?" "How about, you love me too." "How about, I'm leaving." ()

willis

Jestli něco nemám rád tak to jsou romantická komedie. Rob Reiner mě přesvědčil, že se dá natočit i vtipná, inteligentní a zábavná romantická komedie. Asi nejlepší film tohoto žánru, který jsem viděl. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (viac)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)