Jak jsem se stal gangsterem

• Poľsko Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (viac)

Ctižádostivý gangster si klestí cestu vzhůru varšavským podsvětím, až se nakonec pokusí dobýt nejvyšší metu. (Netflix)

oasismanik

Poľské gangsterky sú vždy veľmi špeciálna kategoria, povedal by som, že je to v podstate dosť špecifický subžáner. Je to ako keby ste zobrali tie najkvalitnejšie mafiánske filmy z juesej, hodili ich nie do béčkovej, ale rovno do céčkovej kategorie, pridali "kurwa" na sto spôsobov a v závere napriek všetkému vytiahnete niečo špeciálne, čo ste ešte v živote nevideli. Táto historia prawdziwa je ale bohužiaľ kurwa prííííliš dlhá a nemá v sebe to, čo taký Pitbull alebo Kobiety mafii, čiže, aj keď nerád, musím dať len tri. Len škoda, že u nás na Slovensku nie je niekto schopný, kto by si trúfol natočiť niečo podobné  z našich bláznivých 90. rokov, to by bola nálož. ()

mac000

V realitě to je nepochybně ještě nelítostnější, ale film se hodně snaží, aby děj působil krutě a opravdově. A dobře se mu to daří. Kawulski je multitalent, film také produkoval, sestříhal, měl supervizi nad výběrem hudby a zahrál si roli jednoho z klientů gangstera. ()

liquuid

Polaci si jedou filmy po svem a popravde me to vubec neurazi. Dalsi film, ktery mi prijde “neokoukany”, promysleny, duchaplny. Zaujme vyvoj postav a realnejsi nastineni gangsta zivota a dane doby. Vybrane songy skvele pasuji do pozadi. Rozhodne silna ctyrka a v polskou kinematografii zacinam zase trosku verit po naprosto katastrofalnim corpus cristi. ()

Oxyuranus

Poláci to ošklivě hrnou před sebou a předvedli opět parádní námět, parádně zpracovaný s parádními herci. Prostě paráda. Víc netřeba psát. Na tohle se podívej. ()

srolyma

Už to vypadá, že Poláci točí filmy jenom o mafiánech, o zvrhlé církvi nebo válečná dramata, případně všechno dohromady. Tahle gangsterka nebyla špatná, ale byla dost utahaná a dlouhá. Na mafiáský akčňáky po polsku je prostě nejlepší Vega, o tom žádná. ()

mata77

Zaujímavý príbeh, natočený presne takým spôsobom, aby divákovi neušiel žiadny dôležitý moment každej bitky alebo nakladačky, záleží samozrejme podľa uhlu pohľadu hlavného Gangstra. Dej sa hýbe dopredu svižne a plnohodnotné scény sa striedajú v rýchlom tempe životného štýlu hlavnej postavy. Rozprávačský mód je nielen vtipný, ale dáva aj poučné rady z prvej ruky každému, kto by si náhodou chcel otvoriť biznis v danej oblasti. Celé to je podmáznuté skvelou hudbou, na tú sa nedá zabudnúť. Vo filme by sa dali nájsť aj chyby, ale v opare silného dojmu ich proste vynechám. ()

hony23

Opět musím velebit Poláky, jejich filmy mají poslední dobou koule. Jako třeba tato gandsterka o klukovi, co se vypracoval z pouličního rváče v hlavu zločinného gangu. Pravda, chybí tomu nějaký zajímavější příběh, ale hlavní postava si hned v počátku získá divákovy sympatie a pak už je to jízda plná akce, zábavy a skvělé hudby. ()

Kushina

Poláci nejsou v kriminálkách žádní žabaři a opět se to potvrdilo. Řekl bych, že ještě o půl stupně nad naším Gangster K. Příběh co měl hlavu, patu i emoce a především byl podle pravdivé události.  Na začátku několik vtipných scén. Upřímně? Fakt mě to bavilo! 85% ()

Saxos

Opět perfektní nálož polského podsvětí. Sice mě neseděl vypravěčský styl, ale ostatní bylo ok. Klady: music. Závěr: doporučuji, asi jako vše z polské filmové tvorby poslední doby. ()

hufnagel

Drsný a zároveň uťahujúci satyrický  pohľad na jedného nemenovaného poľského gangstra 90-tych rokov.Filmársky slušne zvládnuté. ()

Karlosik_4

Klobouk dolů, jinak tato polská gangsterka popsat nejde. Jedná se o takového lepšího Irčana z Polska. Někdy prostě napětí, drama a zvraty dokáží stát sami za sebe a bavit tak, aby příběh v pozadí nebyl po hodině filmu zameten pod koberec, nebo začal sloužit jen jako ´´omáčka´´. Tahle gangsterská dvouhodinovka, během které si oblíbíte postavy, najdete k nim vztah a zároveň chápete jejich úmysly je přesně tím, co na trhu od posledního Kmotra postrádám. Poláci se tu překonali ve všem, od režie, přes dialogy, kameru i hudbu až po obsazení, díky němuž v hlavním hrdinovi vidím opravdového Bosse s velkým B. Mně tento film bavil a 5 hvězd je zde na místě se solidními 85%. ()

Karbos

Vzhledem k tomu, co Poláci předvádí poslední dekádu, si u mě polská kinematografie už dřív získala respekt. Věděl jsem, čeho jsou naši severovýchodní sousedé schopní a věděl jsem, že se jdu koukat na kvalitní film. Ale i tak byla má očekávání naplněna, ba i předčena. Vyzdvihl bych především režii, která byla fantastická ale i soundtrack a kameru, moc krásně se na to koukalo a dost mi to připomínalo styl mého oblíbence, Guye Ritchie. Například scéna svatby hlavního bosa a cikánská chlastačka v Podfu(c)k (2000), nebo způsob využití slow motion ale i vstupování vypravěče do příběhu. Jsou tam samozřejmě některé scenáristické berličky, když nad filmem ale moc nepřemýšlíte, nepřijdou vám moc nápadné. Mě teda některé přišly do očí bijící ale stejně jsem je ochotně odpouštěl a dělal jakoby nic. A to se mi, považte, nestává příliš často, na scénáristy mám totiž povětšinou pifku. Celkově mě to teda sedlo a moc.Těším se na to, s čím Polsko přijde příště. ()

vinducha

A koukám , že vedle pana Vegy a Smarzowskeho se nám u severních sousedů rodí nová režisérské hvězda. V minulosti wrestling , karate , MMA a jiu-jitsu, v současnosti přesedlal na filmovou režii, tak uvidíme co bude dál . Tahle gangsterka jako jeho druhý počin je skoro naprosto perfektně odvedená práce. Jen bych poprosil, jestli by nešlo ve střižně občas trochu víc zaúřadovat. Jak to má víc jak 2 hodiny, je to pro nás starší přeci jen trochu náročnější :-) ()

Sopholojong

Videoklipova, "gangsta" filmo-kolaz, priamociaro si iduca vo svojej repetivnosti s oci vybijajucimi logickymi preslapmi (v roku 1997 alebo 2003 sa taketo zostrihy nenosili, rovnako oblecenie, alebo kerky). Spominat Scorseseho len kvoli pridaniu dobovych pesnickovych hitov, alebo mnozstvu krvi je viac ako trochu mimo. Charaktery (ak nejake maju) mafianov su ploche ako hrudnik anorekticky, zenske su tentoraz nic extra a viac sa zbrklymi tvorcami divak informuje o jednej historickej epoche, nez zabava. To uz i prapelene Pitbully su divackejsie a na polske "majstrstyky" z poslednej doby ako Corpus Christi, Clergy alebo starsi Wolyn to hladi zospodu ako hriesnik na Boha. ()

futislav

Skvěle natočená gangsterka z Polska, výborný Tomasz Włosok ve vedlejší roli a na poměry Netflixu další opravdu dobrý film. Má to sice trochu delší stopáž, ale vůbec to nevadí. 90%. ()

sh4ris

Film nás provází životem muže, který odjakživa ví, že chce být gangsterem a taky jak toho dosáhnout. Podsvětí, hazard, šlapky, smrt..Nic světoborného, co by člověk ještě neviděl, ale funguje to. Stopáž byla na mě ale děsně dlouhá. Taky zde poprvé vidím plakát k filmu a není mi jasné, proč to vypadá na romantickou komedii z devadesátek. Plakátem nalákat na zhlédnutí se polským filmařům, narozdíl od filmů samotných, moc nedaří, si všímám :D ()