Princezná Nevesta

• Česko Princezna Nevěsta (viac)

Všetko sa začína ako príbeh, ktorý číta deduško z knihy svojmu vnukovi. V tom príbehu boli on a ona. Ona bola veľmi bohatá, on zase veľmi chudobný a obaja žili v mýtickom kráľovstve Florin. Každý deň jazdila Buttercup povýšene okolo farmárskeho chlapca Westleya a po celý čas sa zdalo, že jeho láska nemá žiadnu nádej. Jedného dňa si však dievča s prekvapením uvedomí, že ho tiež miluje. Je neskoro - Westley odišiel, aby získal bohatstvo a mohol sa o svoju milovanú uchádzať. Padne však do rúk pirátov, a o krásku sa uchádza korunný princ Humperdinck, ktorý si ju vybral za svoju nevestu. Dá ju uniesť trojicou darebákov a závisí len od Westleya, aby ju zachránil a vybojoval si jej ruku... (oficiálny text distribútora)

Dvojirakri

Americká pohádka. Čiliže půvab a chytrost československé/české/slovanské pohádky nahrazen dějem rozděleným do dvou rovin reality, zajímavými maskami a moderním scénářem. Zkrátka všechno možné pro to aby to dětem bylo zajímavé a pestré, ale všechno je jim vysypáno předžvýkané, aby náhodou děcka nemusela ani chvilku myslet, od toho je zde Fred Savage alias Kevin z Báječných let. Čím více postupujeme v ději, tím je nepřehlednější a tím méně je zábavný. Ocenit musím těch několik málo záběrů na krajinu, třeba když se princezna a čeledín kutálejí z kopce, a také maska krysy, její zabití ale bylo ubohé, jelikož se uvnitř nacházel člověk, bylo třeba ji píchnout do slabin. A samozřejmě krásnou princeznu, ta za ty útrapy opravdu stála. Ale to je asi tak všechno. O těch třech hvězdách ještě popřemýšlím, jestli to není moc... ()

v.indruchova

Vtipná pohádka. Umí si udělat legraci sama ze sebe. Poplatná své době, ale stále zábavná. Hlavní postavy jsou zajímavé i charismatické a to také vedlejší. A to často chybí nových pohádkách. Tady si postavy rychle oblíbíte. ()

PTuranyi

Pekný rozprávkový príbeh s nádychom 80-tych rokov pripomínajúci Nekonečný príbeh. Tentokrát však američania poňali tému trocha inak ako v Legende a sprvu seriózny rozprávkový príbeh narúšajú kvázi vtipnými gagmi silne pripomínajúcimi Bláznivý príbeh Robina Hooda, ktorý však vznikol až o pár rokov neskôr a spája ho aj obsadenie Caryho Elwesa v hlavnej úlohe. Rozprávkový príbeh o pravej láske je tak zhadzovaný a film je tak čiastočne skôr komédiou. Produkcia sa veľmi nevytiahla a ako triky tak aj atmosféra sú priemerné. Herecky tu zažiari Robin Wright, pre ktorú to bola prvá väčšia úloha. Mužský predstavitelia hrajú skôr komické postavy a nehrajú ich zle. Napríklad Mandy Patinkin ako šarmantný pomstiteľ a šermiarsky guru je výborný. Bonus: Peter Falk v úlohe starého otca ako rozprávača príbehu. 70% ()

RomanL

Princezna nevěsta Každý, kdo má trochu rád pohádky, musí tomuhle skvostu dát pět hvězdiček. Milý, vtipný, půvabně natočený příběh se skvělou hudbou a obsazením, ve kterém prostě nic nechybí - láska, zrada,lest, divoké bitky, piráti... Je to také jeden z mála filmů, u kterých je film mnohem lepší, než knižní předloha. A to se stává skutečně málokdy. ()

jedubába

veľmi príjemné prekvapenie, keď sa z filmu, od ktorého nič nečakáte stane jeden z vašich obľúbených. veľmi originálny a vtipne vyrozprávaný príbeh. parádna je výtvarná stránka, bystré dialógy nás sprevádzajú celým dejom, a pichľavý humor je ako ten praskací prášok z Maďarska čo bol dostať v 80.rokoch. ()

Rouzilka

Při sledování tohohle filmu jsem se hrozně moc nudila... Občas humorné scény, ale celkově to nestálo podle mě za nic. Docela se divím, že má tak dobré hodnocení.. ()

pavont

Uzasnyi herci, nevsimol som si. Sebaironia, ani tuk. Fantasy, jedna papundeklova krysa. A nieco comu vravia uhor. Jedine na co sa dalo pozerat bol Peter Falk a Billy Crystal. Inac je to strasna sprostost. Tuna vazne rozpocet odpoveda kvalite. ()

LogLady

Sama o sobě krásná a vtipná pohádka - pamatuju si, že když jsem ji cca v 10-ti letech náhodou zhlédla v televizi, byla jsem okouzlená a než film skončil, stačila jsem se beznadějně zamilovat do Iniga Montoyi ("Jmenuju se Inigo Montoya. Zabil jste mého otce. Připravte se zemřít!"), Cary Elwes zaujal místo jednoho z mých oblíbených herců a Robin Wright Penn se mi pevně vryla do paměti jako jedna z nejprinceznovitějších princezen. Jenže... o pár let později se mi dostala do rukou knižní předloha. Neskutečně vtipná, naprosto praštěná, ulítle napínavá a celkově o 100% bohatší postmoderní "Princezna nevěsta" Williama Goldmana (počkat, chci říct S. Morgensterna z Florinu...) s dokonale mystifikačním úvodem a závěrem (kde že ten Florin vlastně leží a vážně měl druhý díl Princezny nevěsty opravdu napsat rodilý Floriňan Steven King?). Jistě, že převádět postmoderní díla do filmové podoby je nelehký úkol, ale jedna věc se z filmové podoby Princezny nevěsty skoro vytratila dost zbytečně - a to, že předloha je v zásadě velmi vtipná parodie na pohádky, dobrodružné knihy a především rytířské romány. Film je moc hezká pohádka - ale nic víc. ()

ste

Nevím, jak se jim podařilo zachovat náladu klasické pohádky a zároveň si z pohádek dělat neuvěřïtelnou pr*el. Člověk neví, jestli se má dojímat, nebo chechtat smíchy. ()

Sindymindy

Do téhle pohádky jsem se zamilovala na první pohled. Okouzlila mě svou originalitou, fantazií, napětím, dobrodružstvím a romantikou... S ní jsem se nechala unést do tajemných a překvapivých končin. ()

Katekat

Tak takhle jsem se u pohádky dlouho nepobavila. Už už jsem si říkala, že to musí být parodie :-) Nejlepší ze všech byl jednoznačně Inigo Montoya a jeho vynikající přízvuk, obzvláště při opakování své fráze: „My name is Inigo Montoya. You killed my father. Prepare to die.“ Bonusem je zde krásná příroda a detailní pohled na Mohérské útesy v Irsku. I přes to všechno, to není pohádka, na kterou bych se neomezeně dívala znovu a znovu. ()

Alboin

Skvelé dobrodružstvo. Veľmi mi to pripomínalo staré dungeony a slovné rpg. Videl som to ešte ako decko niekoľko krát a vetu : „Mé jméno je Inigo Montoya. Zabil jste mi otce. Připravte se zemřít,“ ešte používam dodnes. Skvele spracované a podané. Proste 80tka ako má byť. ()

valmet

Teda další pohádkový překvapení. Není to žádný veledílo, ale je to vtipný a milý. Myslím, že se to musí líbit dětem i dospělým. Těm možná víc. HNV mě rozštípalo. :-D ()

ssarka odpad!

nejlepší,neoddiskutovatelný,stoprocentí,nefalšovaný ODPAD..jako parodie na pohádky ano-u dialogů jsem se smála opravdu hodně...šestiprstý hrabě???? španěl pobodaný jako řešeto jede k vysněnému blaženému životu na koni a už ho nic nebolí???mučící stroj,který na 5-tku zabíjí,ale u hlavního hrdiny to princ vytáhne na 50-tku????WTF..ještě teď to rozdýchávám..a ty kvalitní dialogy a v neposlední řadě super dabing...no je toho moc,vlastně všechno,co je tady špatně. ()

Isuzu

Jedna z mojich najoblubenejsich rozpravok v detstve, kedy som si vychutnavala najma pribeh pravej lasky, dnes si vychutnavam predovsetkym nesmrtelne hlasky, ktore ma bavia este viac ako ten pribeh lasky. Podla mna tato rozpravka zasluzene patri ku klasike, ktora nestarne ale zreje ako vino. ()

WertGar

Příjemné, veselé, na odlehčení. Za mě určitě nejlepší pohádka na trhu! Humor se snoubí s propracovaným příběhem o pravé lásce a hrdinství. Oblíbenou postavou se rozhodně stal Inigo Montoya se silným osobním příběhem a skvělým humorem. Ačkoli graficky je film o trochu slabší, ve všech ostatních ohledech ho můžu vřele doporučit. ()