Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Filmmaniak

Sci-fi thriller o dvou záchranářích, kteří se v poslední době nachomýtli hned k několika případům souvisejícím s novou drogou, po jejímž užití se lidé propadají do jiných světů. Na atraktivní mysteriózní námět se pak nabalí ještě jeden klasický motiv sci-fi žánru, který snímek pozoruhodně kombinuje s emocionálním dramatem o kamarádském vztahu dvou hlavních hrdinů a jejich tíživých problémech a s akčními/hororovými pasážemi ve stylu za málo peněz hodně muziky. Klidně to mohlo dopadnout jako nějaké stupidní hollywoodské béčko, nicméně zručná režie, chytrý scénář (až na jednu berličku), skvělý Anthony Mackie (má podstatně víc prostoru než Dornan, škoda, že film jejich postavy nepropojuje ve vyprávění víc) a absence patosu dělají ze snímku impozantní autorský počin, který i navzdory přítomnosti několika klišé působí originálně a svěže. ()

RUSSELL

Benson a Moorhead jsou pro mě aktuálně jasné jedničky mezi nezávislými tvůrci žánrových filmů. Baví mě, s jak neotřelými a inovativními náměty přicházejí, nebo jak převracejí zajetá pravidla a hrají si s žánrovými klišé. Synchronic je jejich doposud nejmainstreamovější film, ale i tak si stále drží vlastní tvář a specifický tvůrčí rukopis – zrovna u těchto dvou tvůrců se nebojím, že by začali točit na zakázku. Těší mě, že už dokážou do svých filmů zlanařit i velká herecká jména jako Anthony Mackie a Jamie Dornan a doufám, že tímto filmem opět rozšíří zástupy svých fanoušků. Lidé často volají po originálních filmech podle původních námětů a chtějí vidět nějakou inovaci a nový pohled, ale často se pak stává, že když to mají před sebou, tak to buď zavrhnou, anebo nad tím ohrnou nos. Synchronic je svěží vítr a dlouho jsem neviděl takhle zajímavé sci-fi, které v první půlce klame tělem, aby se teprve až v druhé části vybarvilo. Parádní námět, který vás velmi navnadí a po skončení ve vás dozajista zůstane nutkání chtít víc – prozkoumat víc aspektů a možností –, ale v tom je zároveň ta síla, že to chcete a na druhou stranu si uvědomujete, že tenhle jeden výlet je dostačující a uspokojivý. Vše podtrhuje skvěle zvládnuté finále s krásnou emocionální tečkou. Radost! ()

silentname

"Synchronic" je z môjho pohľadu excelentný film. Fascinujúci a hypnotický na pozeranie, vynikajúce dialógy a napriek tomu, že film nemá zrovna najjednoduchšiu story, tak som ju dokázal celkom dobre sledovať. Jediné čo by som asi filmu bol schopný vytknúť je, že vo svojej prvej polke je trošku zmätený a chvíľku nám trvá, než pochopíme čo sa vlastne reálne deje. A hoci keď som spätne tie momenty vo svojej hlave analyzoval a pochopil som súvislosti, mal som pocit, že trošku film stojí na mieste. Prídeme na niekoľko miest činu kde sa objavia sáčky od "Synchronic" a dokopy z toho nejako nevieme pochopiť čo sa vlastne komu stalo alebo čo sa vlastne reálne dialo. Vo svojej druhej polke však film na tieto otázky odpovede dáva a myslím si, že veľmi uspokojivé. Možno len tých miest činu nemuselo byť tak veľa. Nebyť toho, bol by som absolútne spokojný. Jamie Dornan a Anthony Mackie sú perfektní. Pôsobia ako skutoční tímoví parťáci a veril som im jednotlivé momentky. Film v druhej polke rovnako začne ukazovať súvislosti. A je to fascinujúce sledovať. Vizuálne film vyzerá dobre, no čo ho podľa mňa maximálne predáva sú jeho herecké výkony a excelentný záver, ktorý nebudem spoilovať. Necháva síce v hlave jednu otázku, no to je podľa mňa veľmi dobrá otázka, na ktorú si môžeme skúsiť nejako odpovedať. Pre mňa zatiaľ jeden z tohtoročných highlightov, ktorý má rozhodne na to byť na konci roka medzi najelpšími. Hodnotenie: A ()

Arsenal83

Podmanivá hudba, no menej podmanivý obraz. Dobrý námet s finále, ktoré malo byť síce vrcholom, no očakával som viac. Každopádne na nezávislý film s väčšími hercami dosť zaujímavá záležitosť. ()

Marze

Spatny vylet casem ,kdy pod svyma nohama citite pohyblivou zem. Obcas jsou tu zajimave myslenky, jindy hloupe. Mezi Anthony Mackie a Jamie Dornan je v teto sci-fi krajine dobra chemie. ()

Chrustyn

Předchozí indie film režijního dua Brenson a Moorhead (Donekonečna) mě moc nechytnul, ale Synchronic to je jiné kafe. Vizuálně až překvapivě vyspělé dílo, které nejdříve funguje jako znepokojující, temný thriller, aby se později přehoupnul v napínavý snímek o cestování v čase. Režijně sebejisté herecky velice dobré (Anthony Mackie výborný). i přes několik výhrad a vlažné tempo, milé překvapení v rámci "malých" scífek. Justin Benson, Aaron Moorhead by nám ještě mohli něco předvést. ()

TheEvilTwin

Synchronic je poutavý především díky Mackieho one man show, ale hlavně kvůli excelentnímu a originálnímu nápadu halucinogenní drogy, která přenese člověka v čase zpět a podle konkrétního místa, na kterém stojí, se objeví v pravěku, v období Španělských válek, v době ledové a podobně. Poutavý vizuál a slušný nápad pohřbívá fakt, že ve druhé polovině film trochu zadrhává a nezdárně zakončuje nic neříkajícím finále. Motiv je výborný, ale na filmové stopáži nedokáže tak rychle říct vše, co by chtěl, a možná by mu slušel více seriálový formát, ve kterém by se mohl více vyřádit na různých lokacích a časech a na vlastnostech drogy. Takhle je to fajn jednohubka, která měla ale potenciál větší a za týden o ní už nevím. ()

JASON_X

Jste bílí "nezávislí filmaři" a točíte sci-fi thriller. Takže mu uděláte temnou noirovou atmošku, záběry budou občas zpomalené a zvuková složka bude zneklidňující (a opravdu zvuková, ne hudební). Čímž vyrobíte artový sci-fi thriller. Až potud bezva. Zápletku vymyslíte tak, abyste v ní mohli prezentovat názor, že legalizace drog by vedla ke všeobecné zkáze mládeže, ba téměř k rozpadu společnosti, čímž se váš artový sci-fi thriller rázem stane i angažovaným. Proč ne. Ale furt vám ještě bude v makovici šrotovat, jak udělat váš film angažovaným ještě víc. A tak ho proložíte mnoha infantilně polopatickými ukázkami toho, jací byli ti vaši předci nechutní rasisti a ve finále k tomu ještě kydnete porci slizkého patosu. A z originálního a potenciálně zajímavého filmu je rázem protivná moralizující sračka. Ale v klidu, pseudointelektuálové a salónní humanisti na nekomerčních fesťácích vám ji určitě vychválí. ()

oLí

Takže - dobrá atmosféra / docela, na dnešní releasy ok, začalo to dobře, udrželo si to mou pozornost, šel jsem do toho naslepo a když (až) v půlce filmu ukázal snímek barvu / myšlenku - byl jsem nadšenej, fakt dobrý. Ale tím chvála končí a to úplně - ten potenciál je využit fakt tak z 20% a to co udělali s koncem a těmi kecy o otroctví a černošních je strašně špatný. Nápad to byl fakt super ( mamuti, piráti !! ) .. tři jsou moc, spíš k 5/10 než 5.5/10. ()

Morholt

Svým způsobem je to jen další film o cestování časem, což má tentokrát na svědomí pilulka, která se objeví mezi feáckou komunitou. Problém je, že její uživatelé nejsou pouhými pozorovateli, ale aktivními účastníky, což může mít za následek bodnutí od conquistadora nebo mamutí kopanec. Po návratu do přítomnosti jsou pak přivolaní záchranáři a policisté trochu zmatení. Líbil se mi celý ten cestovatelský proces a jeho pravidla. To mi přišlo hodně originální. Bavily mě i jednotlivé tripy, ale bohužel je znát, že autorská dvojice neměla zrovna na rozhazování. Benson s Moorheadem se chybějící finance snažily nahradit atmosférickým vizuálem, což se jim, alespoň u mě, do určité míry podařilo. Herecky naopak žádná hitparáda, ale Mackie s Dornanem byli jakž takž snesitelní. Co mi nesedělo vůbec bylo neustálé šťourání v problémech hlavního hrdiny a že ho bylo. Sice chápu, že jeho potíže byly částečně důležité pro vývoj příběhu, ale někdy toho bylo prostě moc. Nicméně celkově pozitiva převládají. 70% ()

malylada

Celou dobu jsem měl pocit, že mi tam něco chybí a není využitý potenciál celého námětu. Čekal bych nápaditější linky, kdy hlavní hrdina vplouvá do časových rovin a žádná ze scén na mě nevyvolala "wou" efekt. Paradoxně ty momenty mezi postavami byly mnohem zajímavější. Mám docela rozporuplné pocity a určitě to není film, který bych si pustil znovu…..50% ()

Ouwen

Chaotická a dost nekonzistentní režie, otravná hudba, nulový vývoj charakterů a hlavně hloupé chování postavy Mackieho. SPOILER!!!! Lidi umírají po konzumaci té drogy a on se prostě rozhodne tu drogu konzumovat? Ehh, chápu no, aby se nuceně pohnul děj, kterej se beztak nevyvíjel. A ta jeho neupřímnost vůči "nejlepšímu kámošovi" mě normálně frustrovala. Je to nejlepší kámoš z nějakého důvodu, sakra! Nevím no, nebavilo mě to a ani jsem to nedokoukal. ()

JohnCZ

Opět zajímavé a na kluky překvapivě jednoduše pojaté sci-fíčko stojící na prahu mainstreamové produkce, které je více než kdy jindy o silných charakterech a vytříbených dialozích. Nechybí hutná Benson/Moorheadovská atmosféra, podpořená skvělým a tak akorát úsporným vizuálem, aby film vypadal nejen dobře, ale zároveň i uvěřitelně. Kluci sice už asi natočili i originálnější příběhy, ale po filmařské stránce je tohle nepochybně jejich nejvyspělejší kousek. ()

agentmiky

Jeden z nejoriginálnějších scifi námětů za poslední roky, to jako fakticky (ten nápad s epifýzou mě kladně překvapil :D). I proto je za mě škoda, že se to nepovedlo přetavit ve výborný film. Lhal bych, kdybych tvrdil, že první polovina nenabídne nadprůměrnou kvalitu. Tady tvůrci totiž rozehráli zajímavou mysteriózní hru s divákem, která měla něco do sebe. Ústřední herecká dvojka potěší (ikdyž Dornan je výraznější postavou, takže moc nepotěší, že dostává méně prostoru), dojde na zajímavé slovní myšlenky a obraty, scénáristicky v této části vydařená záležitost. I psychedelický audiovizuál se k filmu neskutečně hodil, sice se rozpočet nemůže chlubit nějakým obrovským počtem nul, ale za ty peníze slušný nadstandard. Jenže přichází průser, tedy druhá půlka a zejména závěr, jenž vypadal jako dort od pejska a kočičky. Tady dvojka Benson a Moorhead vařila z vody, jakoby jim došla tvůrčí nápaditost. Škoda. Ten potenciál vězel úplně jinde. Pořád tomu ale těch mírně nadprůměrných 6/10 dám ()

Helo

První cca 3/4 naprostá pětihvězdová lahoda stavící na tajemnu, tíživý atmosféře a promyšlený kamerorežii, což ale moc nekoresponduje se slabým koncem, kterej vlastně jde proti zmíněnýmu a nakonec nepřináší nic zajímavýho - ani pointu, ani mindfuck, ani wow moment a vlastně ani moc smysl. Nebejt toho, tak dávám plnou palbu. ()

Petroff

Tohle je klasicky mrzuté. Fakt je to úplně klasicky tak, že 1/2 dobrá, druhou část dotočila uklízečka, nebo já nevim. Od půlky úplně, totálně a zcela tupé. ()

easaque

+1* Zdejší hodnocení nebylo zase tak nízké, aby mě odradilo od tohoto sci-fi a tak jsem si ho pustil na Netflixu. Zvláštní účinek nové syntetické drogy upoutá pozornost dvou záchranářů a navíc když se ztratí po jeho pozření i dcera jednoho z nich tak se musí přece konat. Téma je lákavé, ale zvláštní způsob zpracování a střihu mi opravdu nesedl a navíc i v ději to dost skřípe. I díky pomalejšímu tempu a pomateným dialogům mi dalo dost práce ho dokoukat. Po zralé úvaze, zda mi něco film přinesl, tak jsem se rozhodl jen pro jednu hvězdičku a to asi mluví za vše. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

nápad super,zpracování je fajn,bez zbytečných cinkrlátek,ale ve finále mi tam trochu něco chybělo.Minimálně jsem od závěru čekal víc než jen standardní melancholii.I když na druhou stranu vlastně ani nevím co by bylo lepší.Mínusem je i hodně líné tempo v první půl hodině.Atmosféra je sice fajn,ale než se něco opravdu začne dít a než mi vůbec došlo co se děje (protože ze začátku to není zřejmé a dopředu sem si o filmu nic nezjišťoval),dost se to táhlo...60% ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)